Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απαπα καταστροφολογία όλοι σας.
Μπαίνουν παλούκια σ' ένα μάθημα και μασάτε όλοι φύλλα δάφνης κάνοντας τις μικρές Πυθίες για την επικείμενη δυσκολία των θεμάτων.

Χαλαρώστε.
Ούτως ή άλλως ομαδικώς θα βογκήξετε αν είναι δύσκολα και τα επόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
3 μείναν. Άιντε :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Με παρατράγουδα συνεχίστηκαν σήμερα (25/05) οι πανελλαδικές εξετάσεις και συγκεκριμένα πρόβλημα δημιουργήθηκε με τα θέματα στη Φυσική
Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών παρενέβη ζητώντας μέχρι να υπάρξει διορθωτική ανακοίνωση, να μην προχωρήσουν οι εξεταστές στη διόρθωση των γραπτών
Στην ανακοίνωσή τους σημειώνουν πως ένα θέμα που έπιανε 25 μονάδες ήταν διατυπωμένο λάθος ενώ τα υπόλοιπα απαιτούσαν μεγάλη εμπειρία. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, όπως τονίζεται να μην επαρκεί η χρονική διάρκεια των τριών ωρών.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Τα θέματα της Φυσικής Κατεύθυνσης ήταν εντός διδαχθείσας ύλης .
Το θέμα Γ 4 όπως διατυπώθηκε είναι επιστημονικά λανθασμένο. Η ράβδος παίρνει αρκετή ενέργεια μέσω του έργου της δύναμης F ώστε να κάνει ανακύκλωση, με αποτέλεσμα η κινητική της ενέργεια να αυξάνει επ’ άπειρον.
Εκτός από το πρώτο θέμα που αποτελούσε το 1\4 των θεμάτων (δηλαδή 25 μονάδες), τα υπόλοιπα απαιτούσαν μεγάλη εμπειρία και ιδιαίτερη διαίσθηση στη φυσική, σαν να επρόκειτο για διαγωνισμό ταλέντων φυσικής.
Η χρονική διάρκεια των 3 ωρών δεν επαρκούσε για την αντιμετώπιση θεμάτων τέτοιου επιπέδου. Ως αποτέλεσμα καταργείται η διαβάθμιση στην βαθμολογία και δεν ανταποκρίνεται στον σκοπό της, δηλαδή την εισαγωγή των μαθητών ανάλογα με το επίπεδο τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών ως ύστατη προσπάθεια να σώσει την τιμή και το κύρος της επιστήμης, ζητά συγνώμη για αυτά τα θέματα από τις μαθήτριες και τους μαθητές που διαγωνίστηκαν σήμερα. Καλούμε τους συναδέλφους βαθμολογητές μέχρι να υπάρξει διορθωτική ανακοίνωση, να μην προχωρήσουν στη διόρθωση των γραπτών.":whistle::whistle:
Αθανατο ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα..:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τι σας ποτιζουν? :whistle:

Χαιροσασταν σημερα οτι μας βαλανε ευκολακια στην λογοτεχνια σαν τις... (οχι δεν λεω την λεξη) ...και τωρα εχετε μετατεθει σε μια κατασταση ηλιθιας τρομοκρατιας για τα επομενα μαθηματα...χειραγωγηση της μαζας εις το επακρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Τωρα τα εχουμε δει ολα δεν μας τρομαζει τιποτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τι πιστευετε για τα μαθηματικα κατευθυνσης? Επσης παλουκια ε?
Παλούκια αλλά θα γράψω...
Περιθώρια άλλα δεν έχω!
Είτε 19-20-20 αυτή τη βδομάδα είτε see you next year!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν κρινουμε απο την φυσικη δεν νομζω οτι θα βαλουν τοσο δυσκολα... Εννοειται οτι δεν θα ειναι ευκολα αλλα σιγουρα θα εχουν και αυτα το κατι παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αν κρινουμε απο την φυσικη δεν νομζω οτι θα βαλουν τοσο δυσκολα... Εννοειται οτι δεν θα ειναι ευκολα αλλα σιγουρα θα εχουν και αυτα το κατι παραπανω.
H Έκθεση ήταν μέτρια, με δύσκολη περίληψη και σχετικά δύσκολη παράγραφο
Τα Μαθηματικά Γενικής, απ όσο ακούω, ήταν μέτρια αλλά δύσκολα για τους θεωρητικούς
Η Φυσική Γενικής, πάλι απ όσα ακούω, ήταν δύσκολη
Η Βιολογία Γενικής ήταν δύσκολη και πρωτότυπη για έναν μέσο μαθητή κι επιπλέον είχε ασάφειες στα θέματα
Η Φυσική της Κατεύθυνσης ήταν παλούκι, με μη αναμενόμενα θέματα, χωρίς διαβάθμιση και με την εγκυρότητα ενός θέματος να είναι στον αέρα
Μετά απ όλα αυτά τι σε κάνει να πιστεύεις πώς τα Μαθηματικά θα είναι εύκολα;

Εγώ διακρίνω ένα μήνυμα: Χτυπήστε ανελέητα
Εκτός βέβαια αν δεν υπάρχει καμιά γραμμή στις επιτροπές κι η καθεμία βάζει ό,τι γουστάρει
Εμένα ένα πουλάκι μου είπε πως τα μαθηματικά θα έχουν δύσκολες θεωρητικές ασκήσεις
Ελπίζω αυτό το πουλάκι να πάει να ψοφήσει και να μην επηρεάσει καμιά επιτροπή

Σε κάθε όμως περίπτωση, εγώ, θα πρέπει να βγάλω απ την ντουλάπα μου το κουστούμι που φορούσα όταν έτρεχα και έπαιρνα βραβεία στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ
Τα Μαθηματικά πάντα μου άρεζαν, πάντα ήταν η δύναμή μου και πάντα τα κυνηγούσα
Μόνο φέτος μου έχουν γυρίσει την πλάτη και δεν μπορώ να τα καταφέρω
Αλλά πως τα φέρε η μοίρα κι απ αυτά θα κριθούν όλα
Δε θέλω να ακούσω πως είμαι απόλυτος ή απαισιόδοξος
Με 16.5-19.5-14 δεν μπορώ να στοχεύσω εύκολα σε Ιατρική ή Φαρμακευτική χωρίς πολύ καλό βαθμό στα Μαθηματικά
Κι αν έρθει αυτός τότε η Βιολογία και η Χημεία είναι τσιπς!
Αλλά τη Δευτέρα πάω να παίξω τα ρέστα μου!
Το σημερινό με πείσμωσε και θα το πουλήσω πολύ ακριβά το τομάρι!
Τα Μαθηματικά θα είναι απ όσο φαίνεται δύσκολα αλλά θα γράψω!
Θα γράψω γιατί θα μπορέσω και γιατί αν δε μπορέσω τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τωρα πια και να δω ολοκληρωμα στον προγραμματισμο ή κρουση στο αοδε δεν θα παραξενευτω καθολου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
H Έκθεση ήταν μέτρια, με δύσκολη περίληψη και σχετικά δύσκολη παράγραφο
Τα Μαθηματικά Γενικής, απ όσο ακούω, ήταν μέτρια αλλά δύσκολα για τους θεωρητικούς
Η Φυσική Γενικής, πάλι απ όσα ακούω, ήταν δύσκολη
Η Βιολογία Γενικής ήταν δύσκολη και πρωτότυπη για έναν μέσο μαθητή κι επιπλέον είχε ασάφειες στα θέματα
Η Φυσική της Κατεύθυνσης ήταν παλούκι, με μη αναμενόμενα θέματα, χωρίς διαβάθμιση και με την εγκυρότητα ενός θέματος να είναι στον αέρα
Μετά απ όλα αυτά τι σε κάνει να πιστεύεις πώς τα Μαθηματικά θα είναι εύκολα;

Εγώ διακρίνω ένα μήνυμα: Χτυπήστε ανελέητα
Εκτός βέβαια αν δεν υπάρχει καμιά γραμμή στις επιτροπές κι η καθεμία βάζει ό,τι γουστάρει
Εμένα ένα πουλάκι μου είπε πως τα μαθηματικά θα έχουν δύσκολες θεωρητικές ασκήσεις
Ελπίζω αυτό το πουλάκι να πάει να ψοφήσει και να μην επηρεάσει καμιά επιτροπή

Σε κάθε όμως περίπτωση, εγώ, θα πρέπει να βγάλω απ την ντουλάπα μου το κουστούμι που φορούσα όταν έτρεχα και έπαιρνα βραβεία στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ
Τα Μαθηματικά πάντα μου άρεζαν, πάντα ήταν η δύναμή μου και πάντα τα κυνηγούσα
Μόνο φέτος μου έχουν γυρίσει την πλάτη και δεν μπορώ να τα καταφέρω
Αλλά πως τα φέρε η μοίρα κι απ αυτά θα κριθούν όλα
Δε θέλω να ακούσω πως είμαι απόλυτος ή απαισιόδοξος
Με 16.5-19.5-14 δεν μπορώ να στοχεύσω εύκολα σε Ιατρική ή Φαρμακευτική χωρίς πολύ καλό βαθμό στα Μαθηματικά
Κι αν έρθει αυτός τότε η Βιολογία και η Χημεία είναι τσιπς!
Αλλά τη Δευτέρα πάω να παίξω τα ρέστα μου!
Το σημερινό με πείσμωσε και θα το πουλήσω πολύ ακριβά το τομάρι!
Τα Μαθηματικά θα είναι απ όσο φαίνεται δύσκολα αλλά θα γράψω!
Θα γράψω γιατί θα μπορέσω και γιατί αν δε μπορέσω τότε...

Πάμε μαζί, μπορεί να μην θέλω ιατρική ή φαρμακευτική, αλλά βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση. Maths all the way!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τωρα πια και να δω ολοκληρωμα στον προγραμματισμο ή κρουση στο αοδε δεν θα παραξενευτω καθολου! :P
Ενώ σήμερα που είδες διαφορικό στη φυσική...
Απ όσο κατάλαβα κι αν κατάλαβα:
Η ω είναι max άρα απ Fermat η παράγωγός της είναι μηδέν
Άρα αγων=0 και έλυνες το Γ4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
To οτι θα λυνοταν ετσι ουτε καν μου περασε απο το μυαλο.Το καταραμενο αυτο ερωτημα μου εφαγε 40 λεπτα,επειδη σκεφτηκα οτι η ραβδος θα κανει ανακυκλωση.Μετα ειδα τη γωνια που ζητουσε φωναζωντας dafuc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Απαπα καταστροφολογία όλοι σας.
Μπαίνουν παλούκια σ' ένα μάθημα και μασάτε όλοι φύλλα δάφνης κάνοντας τις μικρές Πυθίες για την επικείμενη δυσκολία των θεμάτων.

Χαλαρώστε.
Ούτως ή άλλως ομαδικώς θα βογκήξετε αν είναι δύσκολα και τα επόμενα.

Το οτι ομαδικως ολοι θα βογκηξουν δεν ειναι απαραιτητο. Αλλα περα απ'αυτο καλυτερα να στρωθει στο διαβασμα κανεις περιμενοντας τα χειροτερα παρα να καααθεται και να λεει θα πεσουν παρομοια με περσυ ή δεν ξερω και γω τι αλλα που ακουγονται καθε μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Το χειρότερο απ'όλα είναι ότι κρεμόμαστε από μια κλωστή: τα μαθηματικά.
Στα οποία έτσι και δεν αγγίξω το 18-19 πολύ φοβάμαι ότι θα αποχαιρετίσω νωρίς τη φαρμακευτική...

Οι κόποι δώδεκα χρόνων σκόνη στον άνεμο; Γιατί μας βασανίζουν τόσο φέτος;Πού θέλουν να φτάσουν την ψυχολογία μας πια; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Το πιστευεις? Μαθηματικα θελω 18-19!

Το χειρότερο απ'όλα είναι ότι κρεμόμαστε από μια κλωστή: τα μαθηματικά.
Στα οποία έτσι και δεν αγγίξω το 18-19 πολύ φοβάμαι ότι θα αποχαιρετίσω νωρίς τη φαρμακευτική...

Οι κόποι δώδεκα χρόνων σκόνη στον άνεμο; Γιατί μας βασανίζουν τόσο φέτος;Πού θέλουν να φτάσουν την ψυχολογία μας πια; :worry:
Εγώ πια την έχω χαιρετήσει τη σχολή μου... τα μαθηματικά ποτέ δεν ήταν το φόρτε μου
Το μεγάλο μου ατού ήταν η Φυσική... απο εκεί περίμενα 19-20
Και μπορούσα να τα έλυνα πιστέυω, αν ήμουν ψύχραιμη και δεν το πάθαινα το black out... με έπιασε πανικός.

τεσπα τα έχω ξαναγράψει και σε άλλο ποστ μη σας κουράζω πάλι με το τι έπαθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οι πανελληνιες δεν τελειωνουν την αλλη βδομαδα αλλα οταν βγουν οι βασεις οποτε μην τα παρατατε, εχουμε ακομα δρομο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Στα μαθηματικά θα πάτε με ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ να πιάσετε ΟΣΟ περισσότερα μόρια μπορείτε! Αυτό είναι το θέμα!
Μην ψαρώσετε με ολοκληρώματα και παραγώγους περίεργες!
Σας ζηλεύω πραγματικά που δίνετε μαθηματικά!
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης τα έβλεπα σαν ένα στοίχημα προς τον εαυτό μου!
Τώρα στοίχημα με τον εαυτό μου έχω βάλει το να γράψω καλά βιολογία τη δευτέρα το απόγευμα...αλλά όπως φαίνεται θα το χάσω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
+έχω αναθεωρήσει πολύ κάποιες απόψεις μου... πραγματικά όλα αυτά τα χρόνια που ξεσκιζόμουν πάνω στα βιβλία 12 χρόνια τώρα
δεν άξιζαν...

τι να τους κάνω όλους τους επαίνους και τα αριστεία, όπως και όλα τα 20αρια που έπαιρνα αν τώρα είμαι πάτος;
να τα βράσω όλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μαρία πριν δούμε τις βάσεις, δεν είναι καλές οι απογοητεύσεις (για την ακρίβεια δε θα είναι σωστές ούτε και τότε). Όπως είδες, οι περισσότεροι ΔΕΝ τα πήγαμε καλά σήμερα, οπότε δεν μπορείς να αποκλείεις κάθε ενδεχόμενο.

Τα γράφω για να τα ακούω και εγώ ο ίδιος. Η δική μου απογοήτευση σχετίζεται και με το ότι η παρέα μου, περιμένει ακόμη και σήμερα βαθμούς 100, 98 και 93, ενώ εγώ έχω βρεθεί πολύ πιο κάτω.

Όσο για το μαθηματικά, είναι αλήθεια πώς ούτε και μένα είναι το φόρτε μου, αλλά χρειάζεται θάρρος και επιμονή.

Καλή συνέχεια και καλά κουράγια σε όλους.

ΥΓ: Δημήτρη, μου άρεσε πολύ το μήνυμα σου, εύχομαι να τα καταφέρεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
H Έκθεση ήταν μέτρια, με δύσκολη περίληψη και σχετικά δύσκολη παράγραφο
Τα Μαθηματικά Γενικής, απ όσο ακούω, ήταν μέτρια αλλά δύσκολα για τους θεωρητικούς
Η Φυσική Γενικής, πάλι απ όσα ακούω, ήταν δύσκολη
Η Βιολογία Γενικής ήταν δύσκολη και πρωτότυπη για έναν μέσο μαθητή κι επιπλέον είχε ασάφειες στα θέματα
Η Φυσική της Κατεύθυνσης ήταν παλούκι, με μη αναμενόμενα θέματα, χωρίς διαβάθμιση και με την εγκυρότητα ενός θέματος να είναι στον αέρα
Μετά απ όλα αυτά τι σε κάνει να πιστεύεις πώς τα Μαθηματικά θα είναι εύκολα;

Εγώ διακρίνω ένα μήνυμα: Χτυπήστε ανελέητα
Εκτός βέβαια αν δεν υπάρχει καμιά γραμμή στις επιτροπές κι η καθεμία βάζει ό,τι γουστάρει
Εμένα ένα πουλάκι μου είπε πως τα μαθηματικά θα έχουν δύσκολες θεωρητικές ασκήσεις
Ελπίζω αυτό το πουλάκι να πάει να ψοφήσει και να μην επηρεάσει καμιά επιτροπή

Σε κάθε όμως περίπτωση, εγώ, θα πρέπει να βγάλω απ την ντουλάπα μου το κουστούμι που φορούσα όταν έτρεχα και έπαιρνα βραβεία στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ
Τα Μαθηματικά πάντα μου άρεζαν, πάντα ήταν η δύναμή μου και πάντα τα κυνηγούσα
Μόνο φέτος μου έχουν γυρίσει την πλάτη και δεν μπορώ να τα καταφέρω
Αλλά πως τα φέρε η μοίρα κι απ αυτά θα κριθούν όλα
Δε θέλω να ακούσω πως είμαι απόλυτος ή απαισιόδοξος
Με 16.5-19.5-14 δεν μπορώ να στοχεύσω εύκολα σε Ιατρική ή Φαρμακευτική χωρίς πολύ καλό βαθμό στα Μαθηματικά
Κι αν έρθει αυτός τότε η Βιολογία και η Χημεία είναι τσιπς!
Αλλά τη Δευτέρα πάω να παίξω τα ρέστα μου!
Το σημερινό με πείσμωσε και θα το πουλήσω πολύ ακριβά το τομάρι!
Τα Μαθηματικά θα είναι απ όσο φαίνεται δύσκολα αλλά θα γράψω!
Θα γράψω γιατί θα μπορέσω και γιατί αν δε μπορέσω τότε...
Εσυ αγορι μου χαραμιζεσαι στην τεχνολογικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top