Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Xαλαρο θεματακι ρε.Εμενα το Δ6 με δυσκολεψε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Kαι θεωρειτε αυτο δυσκολο θεμα???
Να δειτε αυριο τι θα μας βαλουν...

Ελα μην αγχωνεστε, παμε να σκισουμε αυριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μόνο εγώ πιστεύω ότι στη Φυσική θα μπουν συγκριτικά τα πιο δύσκολα θέματα από τα 6 μαθήματα; Ελπίζω να διαψευστώ βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Γαμώτο, τα διπλά ολοκληρώματα τα έχω ξεχάσει:(
Πόσο λέτε να μου κόψουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γαμώτο, τα διπλά ολοκληρώματα τα έχω ξεχάσει:(
Πόσο λέτε να μου κόψουν;

Ολο το θεμα + το προηγουμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Και θα ξεκινάς τη Δευτέρα στα Μαθηματικά με ντισαβαντάζ στη βαθμολογία ως τιμωρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_1994

Νεοφερμένος

Ο bill_1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θέλει απλά αισιοδοξία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
αυριο για φυσικη 3ο θεμα στασιμο κυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που ανησυχεί πιο πολύ σε φυσική από ότι σε μαθηματικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία στη Μελαγχολία. Σε ποιό ακριβώς σημείο εντοπίζουμε τη καβαφική ειρωνεία? Είδα αρκετές σημειώσεις αλλά δεν συμφωνούν μεταξύ τους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.


Εις σε προστρεχω Τεχνη της Ποιησεως
που καπως ξερεις απο φαρμακα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μακάρι να πέσει Καβάφης αύριο ^.^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία στη Μελαγχολία. Σε ποιό ακριβώς σημείο εντοπίζουμε τη καβαφική ειρωνεία? Είδα αρκετές σημειώσεις αλλά δεν συμφωνούν μεταξύ τους :/:

:worry:

Mόλις κοίταξα το βοήθημά μου και τις σημειώσεις από το σχολείο... Δεν βρήκα πουθενά κάτι τέτοιο, και πρώτη φορά το διαβάζω από εσένα.

Μήπως εννοούν ότι η "ίαση από την πληγή" δε θα είναι μόνιμη, αλλά παροδική;
Μήπως το ότι βρίσκει το καταφύγιό του στην ποίηση;

Δε μού'ρχεται κάτι άλλο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Παιδιά έχω μια απορία στη Μελαγχολία. Σε ποιό ακριβώς σημείο εντοπίζουμε τη καβαφική ειρωνεία? Είδα αρκετές σημειώσεις αλλά δεν συμφωνούν μεταξύ τους :/:

Που καμνουνε...η πληγη.
Το τελικο συμπερασμα του ποιητη.Ψαχνει απεγνωσμενα για την λυτρωση κτλπ...αλλα δεν αποφεγει την αυτογνωσια...με μικρη δοση ειρωνιας καταφερνει να παραδεχθει οτι η λυτρωση ειναι ''για λιγο''...ειναι προσωρινη και απατηλη.
Η ειρωνια του καβαφη καταντα αυτοσαρκασμος.Δεν επιδρα επισης σε ολο το κειμενο.Μετριαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
:worry:

Mόλις κοίταξα το βοήθημά μου και τις σημειώσεις από το σχολείο... Δεν βρήκα πουθενά κάτι τέτοιο, και πρώτη φορά το διαβάζω από εσένα.

Μήπως εννοούν ότι η "ίαση από την πληγή" δε θα είναι μόνιμη, αλλά παροδική;
Μήπως το ότι βρίσκει το καταφύγιό του στην ποίηση;

Δε μού'ρχεται κάτι άλλο... :hmm:

Η καθηγήτρια στο σχολείο μας είπε πως η καβαφική ειρωνεία γίνεται φανερή με τη ματαιότητα της επιθυμίας του ποιητή δλδ οτι η νιότη φεύγει και αυτός μένει άπραγος και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να γράφει πιήματα,αλλού είδα οτι όλο το ποιήμα αποτελεί ειρωνεία Ο.ο Τί να πώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Και γω την τρεμω την φυσικη. Διαβαζω διαβαζω και τελειωμο δεν εχει. Καμια ολικη ανακλαση μην πεσει τριτο η καμια ανακυκλωση γιατι δεν πιανω την βαση με τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Που καμνουνε...η πληγη.
Το τελικο συμπερασμα του ποιητη.Ψαχνει απεγνωσμενα για την λυτρωση κτλπ...αλλα δεν αποφεγει την αυτογνωσια...με μικρη δοση ειρωνιας καταφερνει να παραδεχθει οτι η λυτρωση ειναι ''για λιγο''...ειναι προσωρινη και απατηλη.
Η ειρωνια του καβαφη καταντα αυτοσαρκασμος.Δεν επιδρα επισης σε ολο το κειμενο.Μετριαζει.

Χμμμ ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Η καθηγήτρια στο σχολείο μας είπε πως η καβαφική ειρωνεία γίνεται φανερή με τη ματαιότητα της επιθυμίας του ποιητή δλδ οτι η νιότη φεύγει και αυτός μένει άπραγος και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να γράφει πιήματα,αλλού είδα οτι όλο το ποιήμα αποτελεί ειρωνεία Ο.ο Τί να πώ...

Μα δεν μπορεί να κάνει και κάτι άλλο... :P
Μόνο έτσι - γράφοντας ποιήματα "δεν νιώθεται η πληγή", αφού ο χρόνος δεν γυρίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που ανησυχεί πιο πολύ σε φυσική από ότι σε μαθηματικά?

μια απτα ιδια.. ενω για μαθηματικα βλεπω 16+ φυσικη προσευχομε για το 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top