Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
μετα τις 5 θα ξεκινησω.... εχω και μαθημα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Έρχονται τα μαθήματα βαρύτητας, πάμε γερά παιδιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έφυγαν τα 2 μαθήματα, εμπρός δυνατά για τα υπόλοιπα 4 (ή 5) :D :D :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εμένα το ένα έφυγε :P
Είμαι ψόφια... σε καμιά ώρα θα πιάσω το φίλο μου τον παπαδήμο και τον κρητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Φυγαμε λογοτεχνια για 20 8) 8)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
[COLOR=00]ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ[/COLOR]
Υπουργείο Παιδείας: Τροποποίηση του προγράμματος των Εξετάσεων λόγω των εκλογών


Αρθρογράφος: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
23/05/2012 - 15:14




Δελτίο Τύπου

Τροποποίηση του προγράμματος των Εξετάσεων λόγω των εκλογών.


Λόγω της προκήρυξης των εκλογών για την Κυριακή 17-6-2012, το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώνει το τροποποιημένο πρόγραμμα διεξαγωγής των Επαναληπτικών Πανελλαδικών Εξετάσεων και των Εξετάσεων των Ειδικών Μαθημάτων.
Επισημαίνεται ότι από αυτή την αναγκαστική τροποποίηση δεν επηρεάζεται καθόλου ο κύριος όγκος των υποψηφίων, αφού οι Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ θα ολοκληρωθούν κανονικά την Τρίτη 5-6-2012 και οι Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ θα ολοκληρωθούν κανονικά τη Δευτέρα 11-6-2012.
Με τα συνημμένα τροποποιημένα προγράμματα, οι Επαναληπτικές Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ θα αρχίσουν τη Δευτέρα 11-6-2012 και θα ολοκληρωθούν την Τετάρτη 20-6-2012, ενώ οι Εξετάσεις των Ειδικών Μαθημάτων θα αρχίσουν την Παρασκευή 15-6-2012 και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 24-6-2012.
Την Παρασκευή 15 Ιουνίου και τη Δευτέρα 18 Ιουνίου δεν θα διεξαχθούν ενδοσχολικές εξετάσεις. Για την ολοκλήρωση των ενδοσχολικών εξετάσεων θα σταλεί σχετική εγκύκλιος από τη Διεύθυνση Σπουδών του Υπουργείου Παιδείας.


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2012 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ
ΜΑΘΗΜΑ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ
11 - 6 - 2012
-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΡΙΤΗ
12 - 6 - 2012
-ΒΙΟΛΟΓΙΑ
-ΦΥΣΙΚΗ
-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ
-ΙΣΤΟΡΙΑ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ
13 - 6 - 2012
-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

-ΦΥΣΙΚΗ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΠΕΜΠΤΗ
14 - 6 - 2012
-ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ

ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΔΕΥΤΕΡΑ
18 - 6 - 2012
-ΙΣΤΟΡΙΑ
-ΒΙΟΛΟΓΙΑ
-ΧΗΜΕΙΑ – ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ

-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ
ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ
(ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ
(ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΤΡΙΤΗ
19 - 6 - 2012
-ΛΑΤΙΝΙΚΑ
-ΧΗΜΕΙΑ
-ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ

-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ
ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΤΕΤΑΡΤΗ
20 - 6 - 2012
-ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 17:00 μ.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων.
Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 16:30 μ.μ.
Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

Στις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις προσέρχονται μόνο όσοι υποψήφιοι ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων, αποδεδειγμένα λόγω ασθένειας ή σοβαρού κωλύματος που συνιστά ανωτέρα βία, δεν έλαβαν μέρος ή διέκοψαν την εξέτασή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις του Μαΐου, αφού θα έχουν προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο Λύκειο φοίτησης τους εντός τριών ημερών από την ημέρα εξέτασης που απουσίασαν.
Εξεταστικά Κέντρα ορίζονται ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη.

Όσοι υποψήφιοι θα συμμετάσχουν σε κάποιο μάθημα των επαναληπτικών πανελλαδικών και γι’ αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους.


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ


2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2012 ΓΙΑ ΓΕΛ & ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΕΣ Α΄ & Β΄)

ΗΜΕΡΑ
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ
ΜΑΘΗΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
15/6/2012
ΑΓΓΛΙΚΑ
12.00 μεσημβρινή
ΤΡΙΤΗ
19/6/2012
ΑΡΜΟΝΙΑ
09.00 π.μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ
20/6/2012
ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ
09.00 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ
21/6/2012
ΓΑΛΛΙΚΑ
09.00 π.μ.
ΙΤΑΛΙΚΑ
16.00 μ.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
22/6/2012
ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ
09.00 π.μ.
ΙΣΠΑΝΙΚΑ
16.00 μ.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ
23/6/2012
ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ
10.00 π.μ
ΚΥΡΙΑΚΗ
24/6/2012
ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
10.00 π.μ.


Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης :
μέχρι τις 08.30 π.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 09.00 π.μ.,
μέχρι τις 09.30 π.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 10.00 π.μ.,
μέχρι τις 11.30 π.μ. για τα Αγγλικά με ώρα εξέτασης 12.00 μεσημβρινή και
μέχρι τις 15.30 μ.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 16.00 μ.μ.
Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα:
- των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες,
- των Σχεδίων ( Ελεύθερο και Γραμμικό) είναι έξι (6) ώρες,
- του ειδικού μαθήματος «ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ» είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.

Οι υποψήφιοι των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ θα εξεταστούν γραπτώς στα Αγγλικά σε εξεταστικά κέντρα σε όλη την Ελλάδα, ενώ στα υπόλοιπα ειδικά μαθήματα σε εξεταστικά κέντρα ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη.
Όσοι υποψήφιοι θα συμμετάσχουν σε κάποιο ειδικό μάθημα και γι αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ώρα τώρα για φυσική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μην με βρισετε ,αλλα εχω ενα κακο προαισθημα για τα θεματα της φυσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μην με βρισετε ,αλλα εχω ενα κακο προαισθημα για τα θεματα της φυσικης.
Δε λέγεται προαίσθηση, αλλά επαγωγικός συλλογισμός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ακριβώς. Και γω περιμένω δύσκολα, ειδικά στα Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ή αλλιώς επακτικοί λόγοι χαχαχα :P
τη Δευτέρα αυτά στην κατεύθυνση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σε 5 μερουλες θα ξερουμε περιπου πως θα κυμανθουν οι βασεις και σε 7 θα φυγει ενα βαρος απο ολους τους τεχνολογικους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
ή αλλιώς επακτικοί λόγοι χαχαχα :P
τη Δευτέρα αυτά στην κατεύθυνση :P
Λογοτεχνικά μαθηματικά, παίζουμε τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ή αλλιώς επακτικοί λόγοι χαχαχα :P
τη Δευτέρα αυτά στην κατεύθυνση :P

tsoufou, μόλις ξύπνησα! :D
λετς μέικ έι κόφι εντ στάρτ stuDYING.
nerds, nerds, nerds, neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerds.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ είμαι μάλλον η πιο άτυχη του κόσμου γιατί είμαι σε μία αίθουσα με 10 άτομα που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδαίτερα να περάσει και κάνουν φασαρία παρά τις φωνές μου και το """""αυστηρό""""" βλέμμα των καθηγητών συνδυασμένο με την ατάκα-τάπα "Ρε παιδιάάά..":sick: και δεν ξέρω τι να κάνω σήμερα για παράδειγμα δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ για να γράψω βιολογία. Πάλι καλά φεύγουν 10και.. αλλά δεν έχω και εγώ πολύ ώρα :( σκέφτηκα να πάρω ή ωτοασπίδες ή να φωνάξω τον διευθυντή!

Τι μου προτείνεται;:/::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ είμαι μάλλον η πιο άτυχη του κόσμου γιατί είμαι σε μία αίθουσα με 10 άτομα που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδαίτερα να περάσει και κάνουν φασαρία παρά τις φωνές μου και το """""αυστηρό""""" βλέμμα των καθηγητών συνδυασμένο με την ατάκα-τάπα "Ρε παιδιάάά..":sick: και δεν ξέρω τι να κάνω σήμερα για παράδειγμα δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ για να γράψω βιολογία. Πάλι καλά φεύγουν 10και.. αλλά δεν έχω και εγώ πολύ ώρα :( σκέφτηκα να πάρω ή ωτοασπίδες ή να φωνάξω τον διευθυντή!

Τι μου προτείνεται;:/::worry:
Στον διευθυντη σου πες το,εμας ετσι μας εχει πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ζητα συνεχος απο τους επιτιριτες να επιβαλουν την ταξη. Αν ειναι τοσο ενοχλιτικοι οι υποψιφοιοι ωστε να δημιουργουν προβλημα στους υπολιπους οφειλουν οι επιτιριτες μεχρι και να τους παρουν την κολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Προσοχή: Ακολουθεί σεντόνι!
Έρχονται τα μαθήματα βαρύτητας, πάμε γερά παιδιά :D
Έφυγαν τα 2 μαθήματα, εμπρός δυνατά για τα υπόλοιπα 4 (ή 5) :D :D :happy:
Είστε η καλύτερη ΟΔ, τα καλύτερα παιδιά!!!
Τέτοια στήριξη ούτε κι από δικά μας άτομα!!!
Σκίζετε!!!

Μην με βρισετε ,αλλα εχω ενα κακο προαισθημα για τα θεματα της φυσικης.
Δε λέγεται κακό προαίσθημα.
Λέγεται η ευχή που έχω κάνει εγώ.
Με την τωρινή κατάσταση εγώ πρέπει να γράψω 100 Φυσική και οι υπόλοιποι που θέλουν Ιατρικές να χαντακωθούν πολύ.
Αλλιώς μετά δυσκολεύει οπότε να η ευκαιρία μου: ΦΥΣΙΚΗ!

Εγώ είμαι μάλλον η πιο άτυχη του κόσμου γιατί είμαι σε μία αίθουσα με 10 άτομα που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδαίτερα να περάσει και κάνουν φασαρία παρά τις φωνές μου και το """""αυστηρό""""" βλέμμα των καθηγητών συνδυασμένο με την ατάκα-τάπα "Ρε παιδιάάά..":sick: και δεν ξέρω τι να κάνω σήμερα για παράδειγμα δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ για να γράψω βιολογία. Πάλι καλά φεύγουν 10και.. αλλά δεν έχω και εγώ πολύ ώρα :( σκέφτηκα να πάρω ή ωτοασπίδες ή να φωνάξω τον διευθυντή!
Τι μου προτείνεται;:/::worry:
Φώναξε τον διευθυντή που είναι πρόεδρος της Λυκειακής επιτροπής.
Πες ότι δε σε αφήνουν να συγκεντρωθείς και πως αυτός είναι υπεύθυνος για τον σκοπό αυτό.
Θα σε βρίσουν λίγο οι άλλοι αλλά ισχύει το: Ο θάνατός σου, η ζωή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Nα ποστάρω ένα κειμένο που χα γράψει πέρυσι μετά τα τραγικά θέματα της φυσικής κατεύθυνσης που' χαμε απογοητευθεί όλοι; :P:P

Είναι πάντα επίκαιρο. Αλλάξτε λίγο της ημερομηνίες και βγαίνει!!

Ας καταθέσω τη γνώμη μου για την εικόνα που βλέπω στα θέματα των μαθημάτων. Διαβάζεις μηνύματα ατόμων, άσχετα με τη διαδικασία των πανελλαδικών για τη συγκεκριμένη εξεταστική περίοδο που πραγματικά συμπεριφέρονται σαν αυθεντίες. Είναι λογικό, ρωτάω τώρα εγώ, να μπορεί κάποιος να κρίνει τη δυσκολία των θεμάτων αν δεν γράψει πραγματικά κάτω από συνθήκες εξετάσεων, με το ρολόι να σε κοιτάει απειλητικά και τα όνειρά σου να περνάνε από το μυαλό σου κάθε φορά που σε δυσκολεύει ένα θέμα; ΌΧΙ. Τελεία και παύλα. Είναι απαράδεκτο να βλέπεις άτομα να βγαίνουνε να λένε "Τα θέματα ήταν δύσκολα", τα θέματα ήταν "βατά", τα θέματα ήταν "εύκολα προς μέτρια". Ποιος είσαι ρε φίλε, η Ελλάδα και έχεις τη δυνατότητα να κρίνεις; ΌΧΙ. Δεν μπορείς να εκφράσεις γνώμη για τη δυσκολία των θεμάτων στα οποία διαγωνίζονται 116.000 υποψήφιοι. Είναι απλό! Μπορεί να υπάρχουν 116.000 διαφορετικές απόψεις. Μπαίνουνε άτομα που έχουνε γράψει στα θέματα, είτε καλά είτε όχι όσο περίμεναν και με την ψυχολογία που έχουνε βλέπουνε και "σίγουρους" ότι έσκισαν και ότι εσείς που δε γράψατε και είδατε τα θέματα δύσκολα είστε άσχετοι και μην ελπίζετε για πολλά. Και ρωτάω. Είμαστε καλά; Παίζουμε με τέτοια πράγματα; ΌΧΙ. Τέλοσπάντων, δεν είναι αρμοδιότητά μου να κρίνω τα άτομα αυτά. Εγώ το μόνο που θέλω είναι να απευθυνθώ στα άτομα που μαζί μ' έμενα δίνουνε ένα αγώνα αυτές τις μέρες και έχουνε και τον πρωταγωνιστικό ρόλο σ' όλη αυτή τη διαδικασία. Η συμβουλή είναι μια: Κλείστε τ' αυτιάς σας. Κατεβάστε ρολλά. Σβήστε τη μηχανή. Απομακρυνθείτε από την πραγματικότητα. Γιατί σας μας τρελάνουν αυτοί εκεί έξω. Γράφουμε καλά σ' ένα θέμα και ακούμε ότι ήταν δύσκολα -> άρα θα' χουμε λάθος, δεν μπορεί. Γράφουμε όχι και τόσο καλά και ακούμε ότι ήταν βατά και με περίσσεια σιγουριά το 18 πιάνεται άνετα -> άρα είμαστε άχρηστοι. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Να ξέρετε ότι αυτή η περίοδος είναι για εσάς, για τα όνειρά σας. Επικεντρωθείτε μόνο σ' αυτά. Και να μη γράψετε καλά σ' ένα διαγωνίσμα, δε χάλασε ο κόσμος γιατί τα αποτελέσματα καθορίζονται Σ-Υ-Γ-Κ-Ρ-Ι-Τ-Ι-Κ-Α με το τι έχουνε γράψει οι άλλοι. Όλοι όσοι δίνουμε είμαστε στην ίδια μοίρα, δεν είμαστε εμείς οι άσχετοι και οι άλλοι οι Εinstein που θας μας πάρουνε τη θέση. Δε θέλω να ακούω άτομα να λένε "έχασα τη σχολή μου γιατί έγραψα 15 στα Μαθηματικά" Τίποτα δεν καθορίστηκε ακόμη. Τα πάντα θα καθοριστούν όταν ο τελευταός μαθητής κάνει μηχανογραφικό και πατηθεί η "ΚΑΤΑΘΕΣΗ" Αυτό. Είχαμε την τύχη να πέσουμε σε μια χρονιά που δεν περιμέναμε. Είχαμε την τύχη να παλέψουμε με θέματα ασαφή, πολλά, έξω από τα νερά που έχουμε συνηθίσει. Αλλά, ει, φτάσαμε στο τέλος!!! Είναι κάτι αισιόδοξο!! Εγώ προσωπικά ήθελα και θέλω Ιατρική. Ξέρω ότι φέτος είναι δύσκολο το άριστα αλλά ποτέ δεν έπαψα να ελπίζω...Και θέλω να μεταφέρω την αισιοδοξία αυτή και σε εσάς. Κανένας δεν μπορεί να σου κλέψει ένα όνειρο. Είναι δικό σου μέχρι το τέλος!!!!!! Συνεχίστε την προσπάθεια και μη σας νοιάζει το αποτέλεσμα. Εσείς καταθέστε το 101% των δυνατοτήτων σας για να είστε καλά με τον εαυτό σας. Γιατί το να μην είσαι καλά με τον εαυτό σου είναι ό,τι χειρότερο! Λοιπόν, καλή επιτυχία σ' όλα τα παιδιά που παλεύουν για ένα όνειρο! Και να ξέρετε ότι όταν θες κάτι, κάτι κάπου στο σύμπαν ίσως σε ευνοήσει να το πετύχεις. Γιατί αν ο άνθρωπος ήταν καταδικασμένος στην αποτυχία, θα' ταν ακόμη στα δένδρα να τρώει μπανάνες και να κάνει "ούγκα". Δε χρειαζόταν και λίγη τύχη για να φταχτεί ο κόσμος που ξέρουμε σήμερα; Καλή επιτυχία τη Δευτέρα και εύχομαι σ' όλους σας ολόψυχα ένα καλό καλοκαίρι, καλά αποτελέσματα και ο δρόμος της ζωής να έχει δυσκολίες μόνο τύπου "πανελλαδικές". Είναι σίγουρο ότι μόλις τελειώσουμε όλοι μας θα ξεφωνήσουμε ένα "Τι, αυτό ήταν;" Σε λίγες μέρες μας περιμένει η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής μας. Θα αλλάξουμε κεφάλαιο και όπως και να είναι το αποτέλεσμα, θα είναι καλύτερο από τι κάναμε μέχρι τώρα....Πιόνια ενός εκπαιδευτικού συστήματος που δεν αξίζει μια...Αυτός τελειώνει σε λίγες μέρες. Ώρα να κανονίσουμε εμείς το μέλλον μας. Δε θα χαριστούμε σε κανέναν και θα κάνουμε τα πάντα για να πετύχουμε. Όποιος μας πάει κόντρα, απλά θα τρώει μια γλώσσα (:p) και...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!! Υποψήφιου του 2011, θα περάσουμε στην ιστορία φέτος...Είμαστε ήρωες!! Καλή επιτυχία και πάλι! Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Too long ,didnt read...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top