Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω προσωπικα πηγε για υπνο στις 10 και κοιμηθηκα στις 2 ... φακ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Actually guys,ενα ατομο που κοιμαται εδω και χρονια μετα της 1 σε καθημερινη βαση,οπως εγω,ο υπνος πριν της 11-12 φανταζει εφικτος μονο με την χορηγηση αναισθησιας :P
Δεν χρειαζεται να κοιμαστε μαζι με τις κοτες,συνεχιζουμε κανονικα το προγραμμα υπνου μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Εγώ πάλι χθες πήγα μια βολτίτσα,γύρισα κατά τις 10 και ξάπλωσα στις 12...Κοιμήθηκα κανονικότατα και ξύπνησα στις 7 παρά για να ετοιμαστώ....:)

Άγχος ΚΑΘΟΛΟΥ φίλε.Πραγματικά θαύμασα τον εαυτό μου.Στα τεστ του σχολείου περισσότερο άγχος είχα...Σήμερα τραγουδούσα,χόρευα...χαχαχα
Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!:D

Σαν κανονικές εξετάσεις ήταν σήμερα πραγματικά...Είχαμε και συμπαθέστατους επιτηρητές και όλα καλά!Έχω μία συγκρατημένη αισιοδοξία γιατί ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις στην έκθεση! :hmm:

Πάμε γερά για βιολογία παίδες!Θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
χμμμ
H πολιτική συγκυρία και τα μικροπροβλήματα που ανέκυψαν σχετικά με τις ημερομηνίες των εξετάσεων, είναι το φόντο μέσα στο οποίο ...
προσέρχονται στις πανελλαδικές εξετάσεις, περίπου 111.000 υποψήφιοι, διεκδικώντας 76.094 θέσεις στις σχολές και τα τμήματα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
Ήδη, η υπουργός Παιδείας, Αγγελική-Ευφροσύνη Κιάου, διαβεβαίωσε υποψήφιους και γονείς ότι όλα θα εξελιχθούν ομαλά, ενώ θα μετακινηθούν οι ημερομηνίες των εξετάσεων, που θα συμπέσουν με τη διεξαγωγή των εκλογών στις 17 Ιουνίου. Μάλιστα, το υπουργείο Παιδείας έστειλε οδηγίες στους καθηγητές που θα βαθμολογήσουν τα γραπτά των υποψηφίων. Σύμφωνα με την εκπαιδευτική ιστοσελίδα www.esos.gr, στη σχετική οδηγία, τονίζεται ιδιαίτερα ότι είναι απόλυτη ανάγκη ο κάθε βαθμολογητής να συνειδητοποιήσει το μέγεθος της ευθύνης του. Να μείνει ανεπηρέαστη η κρίση του από τυχόν υποκειμενικά κριτήρια και να διαμορφώνεται με ψυχραιμία, χωρίς προκαταλήψεις, χωρίς εξάρσεις απογοήτευσης ή ενθουσιασμού. Πρέπει να γίνει συνείδηση όλων ότι, τόσο η αυστηρότητα όσο και η επιείκεια απομακρύνουν από την αντικειμενική αξιολόγηση που είναι ο θεμελιώδης στόχος και η πλήρης ενημέρωση του βαθμολογητή στο περιεχόμενο των συγκεκριμένων θεμάτων είναι απαραίτητη, για τη σωστή αποτίμηση της απάντησης, τονίζεται στη σχετική οδηγία.
Επιπλέον, υπογραμμίζεται ότι είναι επιβεβλημένο να μετέχουν όλοι οι βαθμολογητές στην πειραματική βαθμολόγηση γραπτών, προκειμένου να εντοπιστούν τυχόν ιδιαίτερα προβλήματα βαθμολόγησης ή η ανάγκη διευκρινίσεων από την Κεντρική Επιτροπή, για την όσο το δυνατόν αντικειμενικοποίηση της κρίσης από όλους. Είναι σαφές και τονίζεται ιδιαίτερα ότι η πειραματική βαθμολόγηση δεν έχει ως στόχο την επίλυση ή ανάδειξη επιστημονικών διαφωνιών, αλλά την ομογενοποίηση της κρίσης μετά από ανταλλαγή προβληματισμών και σύνθεση των απόψεων στο πλαίσιο της φρασεολογίας του οικείου διδακτικού βιβλίου και των επιστημονικών απόψεων που διατυπώνονται σ' αυτό.
Εξάλλου, για πρώτη φορά φέτος, οι βαθμολογίες των πανελλαδικών εξετάσεων θα είναι on line, αφού τα βαθμολογικά κέντρα έχουν ήδη προετοιμαστεί κατάλληλα για την ηλεκτρονική σύνδεσή τους με το υπουργείο Παιδείας. Έτσι, επιτυγχάνεται να διαπιστώνεται άμεσα η ανάγκη αναβαθμολόγησης των γραπτών, εκεί όπου αυτό απαιτείται, ενώ μειώνεται ο χρόνος για την έκδοση των αποτελεσμάτων.
Ωωωω γουέιτ. Το τελευταίο με τις βαθμολογίες, εννοεί θα περνάνε κατευθείαν ηλεκτρονικά; Γιατί τόσα χρόνια τι γινόταν; Τι χαζοίίί. :confused:
Επίσης, τα αγγλικά λένε πάνε για μετά τις εκλογές. ΓΟυατ δε φακ. Πότε θα δώσουμε, πότε θα βγουν τα αποτελέσματα, πότε θα κάνουμε Μηχανογραφικό; Πότε θα τα προλάβουμε όλα αυτά. Πέρυσι Μέχρι τέλη Ιούνη ήταν όλα έτοιμα. Φέτος θα το τραβήξουν μέχρι Ιούλη;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω παντως δεν ενιωθα οτι εδινα πανελληνιες. Προβλημα υπνου εχω απο τα 0 μου χρονια οποτε θεωρω λογικο να επεσα στις 11 και να κοιμηθηκα περιπου στις 1και μιση(ωρα που κοιμαμαι συνηθως). Μπηκαμε στην αιθουσα καναμε λιγο χαβαλε, μολις ηρθαν τα θεματα φωναξαμε εγερθητι... Σαν να διναμε απλες εξετασεις ητανε τιποτα το σοβαρο. Οταν ειδα βεβαια το κειμενο με διαπερασε ενα ριγος αλλα νταξει τα αλλα ηταν χαλαραα(εκτος απο περιληψη)! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ ξυπνούσα κάθε μια ώρα. Αλλά ένιωθα ξεκούραστη, όταν ξύπνησα. (εμμ 5και:P)
Καλά όταν ήταν να φύγω και μου είπε η μαμά καλή επιτυχία, ούτε καν της απάντησα,
είπα μόνο ένα γεια με κόμπο, γιατί θα με έπιανε το κλάμα.:redface:
Όχι από άγχος πάντως. Δε ξέρω σαν συγκίνηση με λίγο εντάξει άγχος.:P

Ε οι επιτηρητές μια χαρά. Πολύ καλοί!

Εντύπωση μου έκαναν κάποιοι μαθητές που όλη την χρονιά την είχαν στο χαβαλέ και ξαφνικά είχαν πιο πολύ άγχος από εμένα!
Μας σοβάρεψαν οι Πανελλήνιες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εγώ ξυπνούσα κάθε μια ώρα. Αλλά ένιωθα ξεκούραστη, όταν ξύπνησα. (εμμ 5και:P)
Καλά όταν ήταν να φύγω και μου είπε η μαμά καλή επιτυχία, ούτε καν της απάντησα,
είπα μόνο ένα γεια με κόμπο, γιατί θα με έπιανε το κλάμα.:redface:
Όχι από άγχος πάντως. Δε ξέρω σαν συγκίνηση με λίγο εντάξει άγχος.:P

Ε οι επιτηρητές μια χαρά. Πολύ καλοί!

Εντύπωση μου έκαναν κάποιοι μαθητές που όλη την χρονιά την είχαν στο χαβαλέ και ξαφνικά είχαν πιο πολύ άγχος από εμένα!
Μας σοβάρεψαν οι Πανελλήνιες.:P
ψυχραιμια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Παίδες... εγώ γύρισα απο την έκθεση με ένα κεφάλι καζάνι
και ανέβασα δεκατάκια :(
είχα και ένα 3ωρο μάθημα Βιολογία Γενικής... και τώρα δεν μπορώ πραγματικά να πιάσω βιβλίο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μόνο εγώ κοιμόμουν σαν το βόδι πριν πάω να δώσω Πανελλήνιες και αφού γυρνούσα? :hmm:
Όχι...
Κι εγώ κοιμήθηκα γύρω στις 12 και με εξαίρεση ένα 5λεπτο διάλειμμα κοιμόμουν μέχρι και τις 06.30 που σηκώθηκα... :P
Αμέσως μόλις γύρισα ήθελα πάλι να κοιμηθώ αλλά δεν το έκανα τελικά.
Προτίμησα να δω θέματα, απαντήσεις, να μιλήσω στα άπειρα τηλ, να διαβάσω την εξέλιξη και ξεράθηκα τελικά για 2 ώρες το μεσημεράκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ψιλοαπελπιστεί με την οικολογία... Πφφφφ... Να σας πω και το κορυφαίο, να γελάσετε;; :P έκανα κι ένα ορθογραφικό στα συνώνυμα... Χαλάλι! Πάμε δυναμικά για τα υπόλοιπα!!! :) Καλή μας συνέχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω σημερα δεν ειδα καθολου βιολογια...την επεσα ολη την μεσα σαν ναρκωμενος :look:
Απο αυριο το πρωι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγω σημερα δεν ειδα καθολου βιολογια...την επεσα ολη την μεσα σαν ναρκωμενος :look:
Απο αυριο το πρωι :D
Μπας και πήρες κανένα Vicodin για να πετύχεις στην Έκθεση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πάντως εγώ που συνήθως δεν μπορώ να κοιμηθώ πριν από κάτι (ούτε καν ταξίδι :P ) ξεράθηκα από τις 10.30 και ξύπνισα 6.30...αν εξαιρέσετε μια μαμά που ήταν έτοιμη να μας πεθάνει οι υπολοιποι μια χαρά είμασταν! Και αφότου μπήκαμε στην τάξη ρίξαμε κάτι γέλια με τον μπροστινό μου (που καθόμαστε και μαζί κατ) για χαζομάρες!! ΚΑι οι επιτηρητές μια χαρά! παλιοί μου καθηγητές από το γυμνάσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγω δεν εχασα παντως την θριλλερια στο σταρ...ηταν υπεργαματη και εκατσα μεχρι της 1 που τελειωσε.
Μετα βγηκα μπαλκονι και στριφογυρνουσα μεχρι της 4...κοιμηθηκα 4 και ξυπνησα 6...και θα σας πω οτι ξυπνησα μεσα στην ενεργεια :D

Να χαρώ εγώ! :P Μου θυμίζεις τον εαυτό μου ειδικότερα στο β' μέρος σου! Α.Ο.Δ.Ε πάρε το σερί, αν δεν τα ξέρεις καλά.Εγώ τελευταίες μέρες,ώρες,λεπτά διάβαζα, με γαλλικό καφεδάκι να είναι "μαστ" ! :) Ποια σχολή έχεις ως στόχο? Άιντε και από του χρόνου στο πανεπιστήμιο όλα τα μαθήματα στην εξεταστική σερί χωρίς ύπνο.Στο χαλαρό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σημερα εχει αχαλινωτο σεξακι με την Βιολογια Γενικης Παιδειας.Σκεφτομαι να της κανω καμια 20αρια παιδακια εσεις τι λετε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και με 17 ευχαριστημενος θα μαι (αχ αυτες οι πανελληνιες και οι ορεξεις :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Παίδες κανένα ιατροσοφι ξέρετε για κρυολόγημα;
έχω πυρετό απο το πρωί... συνάχι, πονοκέφαλο
δεν μπορώ να ανοίξω βιβλίο... πως θα πάω να γράψω αύριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παίδες κανένα ιατροσοφι ξέρετε για κρυολόγημα;
έχω πυρετό απο το πρωί... συνάχι, πονοκέφαλο
δεν μπορώ να ανοίξω βιβλίο... πως θα πάω να γράψω αύριο;

Βιταμίνη C (πορτοκαλάδες φυσικές αλλά να τις πιεις φρεσκοστυμμένες γιατί μετά "η βιταμίνη πάει πέταξε" & χαπάκι βιταμίνης)
Περαστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Περαστικά Μαράκι!!:)Πάρε και κανένα αντιπυρετικό να νιώσεις καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Βιταμίνη C (πορτοκαλάδες φυσικές αλλά να τις πιεις φρεσκοστυμμένες γιατί μετά "η βιταμίνη πάει πέταξε" & χαπάκι βιταμίνης)
Περαστικά!
πήρα ένα πολυβιταμινούχο τονωτικό απο χυμούς φρούτων

Βασικά όλο το 3ο κεφ ακούγεται σος φέτος...:/:

Περαστικά Μαράκι!!:)Πάρε και κανένα αντιπυρετικό να νιώσεις καλύτερα...
Πήρα depon και ήπια και τσαγάκι που μου έφτιαξε η μαμά μου
ελπίζω να συνέλθω γιατί αλλιώς όχι 20... ούτε 10 δεν θα γράψω στη Βιολογία αύριο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top