Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Βασικά η χρονιά είναι της τρίτης ηλικίας...Αλλά δεν είναι και απόλυτα αυτά...Αν το πάμε έτσι,και η μέρα που γράφουμε είναι πολιτιστικής κληρονομιάς νομίζω.......
Ας πέσει ό,τι θέμα θέλουν στην Έκθεση!(στην Έκθεση μόνο,το τονίζω...:P).Με ψυχραιμία και συγκέντρωση,θα το σκίσουμε!;):D
Σωστά. Το 2012 έχει ανακηρυχθεί Ευρωπαϊκό Έτος για τη Δραστηριότητα της Τρίτης Ηλικίας και την Αλληλεγγύη μεταξύ των γενεών.
Τώρα πολλά ακούγονται σχετικά με το τι θέμα θα πέσει. Τι να πω. Καλή σας επιτυχία για ακόμη μια φορά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Οσα παιδια δινουν μαθηματικα γενικης, τι θα διαβασουν/κανουν αυτην την 1μιση μερα???
Θεωρία, ασκήσεις βιβλίου και καμιά άσκηση για εξάσκηση!

(Εννοώντας την μισή Δευτέρα και όλη την Τρίτη. Μέχρι αύριο μόνο έκθεση θα διαβάζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Οσα παιδια δινουν μαθηματικα γενικης, τι θα διαβασουν/κανουν αυτην την 1μιση μερα???

εγω σημερα τελειωνω την επαναληψη στα αρχαια, απο αυριο λεω να ασχοληθω και λιγο με τα μαθηματικα- εκτος απο τη γλωσσα εννοειται. Να λυσω καμια ασκηση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
τι θες να περασεις drosos?
Πρωτος στοχος και μοναδικος Πληροφορικη ΑΣΣΟΕ(15267 μορια :P )
Δευτερος στοχος Πληροφορικη πειραια αλλα θελω πολυ περισσοτερο στην ΑΣΣΟΕ :P

Εγω Χαρα θα διαβασω ολη την θεωρια πολυ καλα(αποδειξεις, ορισμοι) και θα λυσω τις ασκησεις που θα μας δωσει στο φροντιστηριο λυμενες, οχι πολλες μεχρι 5-6 μηπως και δουμε τιποτα παρομοιο .

Παντως δεν εχω αγχωθει οσο πιστευα, χαλαραααα.. Πιστευω και εσεις! Ετσι και αλλιως δεν ερχεται το τελος του κοσμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3anadinw

Νεοφερμένος

Ο 3anadinw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
φυσικη τι θα κανετε τη 1.5 μερα που μας δινουν ? προσωπικα πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να μην αλλαζε η σειρα των μαθηματων και να διναμε μαθ κατ παρασκευη και δευτερα φυσικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? Οσα παιδια δινουν μαθηματικα γενικης, τι θα διαβασουν/κανουν αυτην την 1μιση μερα???

Θεωρία και κάποιες ασκήσεις (όπως όλοι/όλες απ΄ότι είδα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ασκησεις απο που??? Θα τις δειτε απλα ή θα λυσετε κιολας???
Εγω το προηγουμενο ΣΚ ειχα κανει μια πολυ καλη επαναληψη στην Φυσικη και μου βγηκε σε 2 μερες περιπου, οποτε και τωρα το ιδιο θα κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
φυσικη τι θα κανετε τη 1.5 μερα που μας δινουν ? προσωπικα πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να μην αλλαζε η σειρα των μαθηματων και να διναμε μαθ κατ παρασκευη και δευτερα φυσικη..
Προσωπικά μια χάρα μου 'κατσε αυτή η αλλαγή,μπας και προλάβω στο σ-κ να σώσω τη θεωρία των Μαθηματικών τουλάχιστον....
Τώρα για τη Φυσική,περισσότερο την τελευταία μέρα θα περάσω μια ανάγνωση όλο το βιβλίο(κάτι χαζολεπτομέρειες θεωρίας δλδ)...Και θέλω να δω και καμιά άσκηση του βιβλίου,γιατί αυτή είναι μια πικρή ιστορία με τη Φυσική..:/:Κατά τ' άλλα θα κάνω και δύο δίωρα στο φροντ Τετάρτη και Πέμπτη,που όλο και κάτι τελευταίο θα μαζέψουν......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ασκησεις απο που??? Θα τις δειτε απλα ή θα λυσετε κιολας???
Εγω το προηγουμενο ΣΚ ειχα κανει μια πολυ καλη επαναληψη στην Φυσικη και μου βγηκε σε 2 μερες περιπου, οποτε και τωρα το ιδιο θα κανω...

Μας έχει δώσει κάποιες φωτοτυπίες με ασκήσεις ο μαθηματικός του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Αύριο μέχρι τι ώρα θα διαβάσετε; Σκέφτομαι μέχρι το μεσημεράκι και μετά το απόγευμα βόλτα και νωρίς στο σπίτι για ύπνο :D

ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eννοειται πως παμε να σκισουμε! Εγω θα καψω ολα τα εγκεφαλικα μου κυτταρα σημερα με την εκθεση οποτε λεω να μην διαβασω αυριο καθολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Καλή ιδεά! Έχω πολύ καλό προαίσθημα, αν και είμα ο πιο απαισιόδοξος άνθρωπος γενικά. Και αυτό είναι πολύ καλό σημάδι :P
Το αξίζουμε γαμώτο!!
Εγώ μπορεί να διαβάσω λίγο Βιολογία(γενικής), γιατί το έλιωσα Αρχαία και Ιστορία όλη τη χρονιά και αισθάνομαι λίγο ανασφάλεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
σημερα έκθεση, αύριο μέχρι το μεσημέρι κάτι άλλο που θα αποφασίσω τελευταία στιγμή 2-3 ώρες έκθεση και μετά τίποτα! δεν θα εχει νόημα δηλαδή, απλά θα κοιτάζω τα βιβλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
19.5.12 Πικραμμένος για Πανελλήνιες: Είμαστε έτοιμοι για όλα τα ενδεχόμενα!...


Στις 10 το πρωί σήμερα, ο πρωθυπουργός Παναγιώτης Πικραμμένος εισήλθε στο Υπουργείο Παιδείας, στην είσοδο του οποίου τον ανέμενε η νέα υπουργός Παιδείας Αγγελική – Ευφροσύνη Κιάου.

Αντικείμενο της επίσκεψης του πρωθυπουργού είναι η ... ενημέρωση του, από πρώτο χέρι, σχετικά με τις προετοιμασίες για την διεξαγωγή των πανελλαδικών εξετάσεων, που αρχίζουν τη Δευτέρα.

Εισερχόμενος στο γραφείο της υπουργού, ο κ. Πικραμμένος δήλωσε:

«Καλή δύναμη, καλή επιτυχία στις εξετάσεις. Η συνάντηση αυτή, σε αυτό ακριβώς αποσκοπεί: Να εξασφαλίσουμε τις προϋποθέσεις που θα μας διασφαλίσουν την ομαλή διεξαγωγή των Πανελληνίων Εξετάσεων και να μη δημιουργήσουμε κλίμα ανησυχίας στα παιδιά. Κι αυτό είναι το σημαντικό, γιατί πέρυσι έδωσε η κόρη μου και έχω από πρώτο χέρι την εμπειρία».

Σε ερώτηση αν θα μετακινηθούν οι ημερομηνίες διεξαγωγής των εξετάσεων που ενδεχομένως θα συμπέσουν με εκλογές η υπουργός απάντησε:

«Αυτό το πρόγραμμα είναι έτοιμο και περιλαμβάνει όλα τα ενδεχόμενα. Όμως δεν έχει ανακοινωθεί, διότι όπως γνωρίζετε ακόμα δεν έχουν προκηρυχθεί οι εκλογές. Είμαστε όμως έτοιμοι για όλα τα ενδεχόμενα. Οι εξετάσεις θα ολοκληρωθούν μέχρι τέλος Ιουνίου. Όλη η διαδικασία και τα παιδιά θα έχουν το αποτέλεσμα τους ώστε να σχεδιάσουν τα περαιτέρω».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ξερει κανεις τον αριθμο των Ελληνων του εξωτερικου που παιρνει η καθε σχολη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Για πειτε τι ακριβως θα διαβασετε στην εκθεση; Εννοω ποιες θεματικες ενοτητες και τι ακριβως απο θεωρια;; Εγω παω να δω τα θεματα που χουν πεσει πανελληνιες και να λυσω μερικα(Τις ασκησεις μονο βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Για πειτε τι ακριβως θα διαβασετε στην εκθεση; Εννοω ποιες θεματικες ενοτητες και τι ακριβως απο θεωρια;; Εγω παω να δω τα θεματα που χουν πεσει πανελληνιες και να λυσω μερικα(Τις ασκησεις μονο βεβαια)
Εγω εχω προγραμμα και εχω διαβασει κιολας ολη την θεωρια, εχω δει καποια κειμενακια, εχω διαβασει τα κριτηρια που εχω κανει (μου εχουν μεινει καποια) και ακομα θα διαβασω καποιες θεματικες ενοτητες!
Προσωπικα πιστευω πως ενας απο τους λογους που δεν γραφουμε καλα στην εκθεση ειναι οτι την παραμελουμε και δεν την "διαβαζουμε" συστηματικα οπως κανουμε με τα υπολοιπα μαθηματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω πως ενας απο τους λογους που δεν γραφουμε καλα στην εκθεση ειναι οτι την παραμελουμε και δεν την "διαβαζουμε" συστηματικα οπως κανουμε με τα υπολοιπα μαθηματα!!!
Μπα,νομίζω πως ελάχιστα φταίει αυτό...(δε μιλάω για όσους γενικά τα 'χουν γραμμένα...)Εγώ πιστεύω πως φταίει η φύση του μαθήματος,με τον τρόπο που εξετάζεται...Αλλά τέσπα,αυτές οι συζητήσεις είναι για 3 βδομάδες αργότερα,όχι για τώρα!;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω, του ΑΟΔΕ του ριχνετε καμμια ματια αυτες τις μερες ή περιμενετε την τελευταια 1μιση μερα να το ξανακοιταξετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω, του ΑΟΔΕ του ριχνετε καμμια ματια αυτες τις μερες ή περιμενετε την τελευταια 1μιση μερα να το ξανακοιταξετε?
Έριξα μια καλή ματιά χθες. Τώρα, ίσως άλλη μια φορά να το διαβάσω πριν από εκείνο το ελλειπτικό διήμερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top