Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παίδες, επειδή έκοψα όλη μέρα να διαβάζω τον Πιεστικό Λόγο, αφιερώνω λίγες στιγμές να πάρω ιδέες και από εδώ. Εσείς τι διαβάζετε για την έκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
απλά καλό είναι να μην μας το μεταδίδουν
εγώ προσωπικά έχω μάθει να το χειρίζομαι, αλλά υπάρχουν παιδιά που δεν μπορούν να τα καταφέρουν, τους δημιουργείται ένα έξτρα βάρος με ότι συνέπειες μπορεί αυτό να εχει...

Εγω ειμαι αυτη! Πλεον και που σταματαω για νερο ή για να φαω με κανει να νιωθω τυψεις! Κι οχι τιποτ'αλλο, φοβαμαι μη μου μεινει κανα κουσουρι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πιστέψτε δεν κάνω και τίποτ' άλλο! :P

H ιστορία είναι στάνταρ μάθημα! Πάμε για 20άρι! :clapup:

(όπως και η βιολογία και τα λατινικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zelatina

Νεοφερμένος

Η Zelatina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ε, ναι! *_*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παίδες, επειδή έκοψα όλη μέρα να διαβάζω τον Πιεστικό Λόγο, αφιερώνω λίγες στιγμές να πάρω ιδέες και από εδώ. Εσείς τι διαβάζετε για την έκθεση;

άρθρα στο ιντερνετ. δεν εχω κατι συγκεκριμενο, αρχιζω απο τη μια σελίδα και πηγαινω όπου με βγάλει.
για ιδέες-όχι για αναπτυξη- μπαίνω συνήθως και wikipedia, για να διερύνω τις γνώσεις μου σε γεγονότα και φαινόμενα, ώστε να μπορώ να κάνω αναφορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
άρθρα στο ιντερνετ. δεν εχω κατι συγκεκριμενο, αρχιζω απο τη μια σελίδα και πηγαινω όπου με βγάλει.
για ιδέες-όχι για αναπτυξη- μπαίνω συνήθως και wikipedia, για να διερύνω τις γνώσεις μου σε γεγονότα και φαινόμενα, ώστε να μπορώ να κάνω αναφορές

τι να σου κανει ρε το wikipedia ...? :P καλυτερα να ασχοληθεις με ενα καλο βοηθημα για να σου μεινει και κατι πιο εμπεριστατωμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Η εκθεση δεν μαθαινεται σε ενα απογευμα η σε 3-4 μερες...το κοπλο για τη εκθεση,και αναφερομαι καθαρα στην παραγωγη γραπτου λογου και οχι στις ασκησεις,ειναι οι συνεχεις αναγνωσεις η ακομη και η συγγραφη αρθρων απο χρονο σε χρονο,..καποιος μπορει να γινει αρκετα καλος μεσα σε ενα χ χρονικο διαστημα στην παραγραφοποιηση,ευρεση τροπων αναπτυξης παραγραφου και την υπολοιπη θεωρια...αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα εχει προβλημα στα συνωνυμα/αντωνυμα,ειδικα αμα βαλουν κανενα ''ψαγμενο'' και φυσικα στην αναπτυξη γραπτου λογου.Μια αλλη βλακεια που ακουω απο μαθητες-κομοδινα στο συγκεκριμενο μαθημα ειναι οτι παπαγαλιζουν τα επιχειρηματα...εστω οτι το κανουν,που αυτο εστι με νοημοσυνη αμοιβαδας(μπορει και να αδικω αυτο το πρωτοζωο),δεν μπορουν να τα συνθεσουν με αποτελεσμα να γινεται ενα μπαχαλο.
Τραγικες καταστασεις σε ενα τοσο σημαντικο μαθημα...
Για ιδεες...ανατρεξτε σε αρθρα εφημεριδας η και αρθρα στο ιντερνετ...εχει μπολικο πραμα.

Παίδες, επειδή έκοψα όλη μέρα να διαβάζω τον Πιεστικό Λόγο, αφιερώνω λίγες στιγμές να πάρω ιδέες και από εδώ. Εσείς τι διαβάζετε για την έκθεση;

TED...all time classic dude :P
Εγω εκτος απο θεωρια που εχει βγει εδω και καιρο...διαβαζω δοκιμια απο ελληνες συγχρονους φιλοσοφους.Αγαπημενοι,ο μεγας Νικος Δημου,που εχει καταπληκτικα δοκιμια με συγχρονo περιεχομενο(περιτtο να πω οτι εχω 51 βιβλια του απο τα 61-62 που εχει δημοσιευσει :P ) και φυσικα Παπανουτσος που δοκιμια του ενσαρκωνει και το βιβλιο της εκθεσης μας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγω προσωπικα στην εκθεση ποτε ολη την χρονια δεν καθισα να διαβασω ετοιμα θεματα,ή θεματικες ενοτητες στο φροντιστηριακο.Μου ελεγαν καποια απο τη θεωρητικη κιολας,οτι καθοντουσαν να παπαγαλιζουν αυτα που εγραφε το φροντιστηριακοωγια την βια και την παιδεια ας πουμε κατι που για μενα ειναι τραγικο.Στις πανελληνιες θα προσπαθησω η εκθεση μου να εκφραζει την προσωπικοτητα μου οσο βεβαια το επιτρεπει και το θεμα.Τωρα αν δεν θα τους αρεσει σκασιλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Αυτό εδώ διαβάζω. Πλάκα έχει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Η εκθεση δεν μαθαινεται σε ενα απογευμα η σε 3-4 μερες...το κοπλο για τη εκθεση,και αναφερομαι καθαρα στην παραγωγη γραπτου λογου και οχι στις ασκησεις,ειναι οι συνεχεις αναγνωσεις η ακομη και η συγγραφη αρθρων απο χρονο σε χρονο,..καποιος μπορει να γινει αρκετα καλος μεσα σε ενα χ χρονικο διαστημα στην παραγραφοποιηση,ευρεση τροπων αναπτυξης παραγραφου και την υπολοιπη θεωρια...αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα εχει προβλημα στα συνωνυμα/αντωνυμα,ειδικα αμα βαλουν κανενα ''ψαγμενο'' και φυσικα στην αναπτυξη γραπτου λογου.Μια αλλη βλακεια που ακουω απο μαθητες-κομοδινα στο συγκεκριμενο μαθημα ειναι οτι παπαγαλιζουν τα επιχειρηματα...εστω οτι το κανουν,που αυτο εστι με νοημοσυνη αμοιβαδας(μπορει και να αδικω αυτο το πρωτοζωο),δεν μπορουν να τα συνθεσουν με αποτελεσμα να γινεται ενα μπαχαλο.
Τραγικες καταστασεις σε ενα τοσο σημαντικο μαθημα...
Για ιδεες...ανατρεξτε σε αρθρα εφημεριδας η και αρθρα στο ιντερνετ...εχει μπολικο πραμα.

Σιγά ρε πανεπιστήμονα/πανέμπειρε Χάουζ! :P
Κι εμείς διαβάζουμε εξωσχολικά κάθε είδους από το δημοτικό, αλλά δεν κάνουμε έτσι! :redface:

Πάντως, είναι μεγάλη βλακεία να γράφεις 12άρια κ.τ.λ. στην έκθεση, γιατί αυτό δείχνει σοβαρό πρόβλημα έκφρασης (άρα και σκέψης), και σιγά το μάθημα (να πω ότι λέγαμε για μαθηματικά/αρχαία -??-, πάει στο καλό, αλλά έκθεση; )! Είπαμε, είναι δύσκολο το 18+, αλλά όχι το 15-16, εκτός αν πρόκειται για άτομα με μαθησιακές δυσκολίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σιγά ρε πανεπιστήμονα/πανέμπειρε Χάουζ! :P
Κι εμείς διαβάζουμε εξωσχολικά κάθε είδους από το δημοτικό, αλλά δεν κάνουμε έτσι! :redface:

Πάντως, είναι μεγάλη βλακεία να γράφεις 12άρια κ.τ.λ. στην έκθεση, γιατί αυτό δείχνει σοβαρό πρόβλημα έκφρασης (άρα και σκέψης), και σιγά το μάθημα (να πω ότι λέγαμε για μαθηματικά/αρχαία -??-, πάει στο καλό, αλλά έκθεση; )! Είπαμε, είναι δύσκολο το 18+, αλλά όχι το 15-16, εκτός αν πρόκειται για άτομα με μαθησιακές δυσκολίες.
Kι εσύ διάβαζες Harry Potter:P?
Τα τελευταία τρία χρόνια έχω ελάχιστες επαφές με λογοτεχνία, αντί αυτών αφιέρωσα χρόνο σε πολλά εκλαικευμένα επιστημονικά βιβλία. Αν πέσει τίποτα με επιστήμη ή οικολογία πιστεύω πως προσεγγίζω το όριο του 39/40, με λίγη τύχη βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Kι εσύ διάβαζες Harry Potter:P?
Τα τελευταία τρία χρόνια έχω ελάχιστες επαφές με λογοτεχνία, αντί αυτών αφιέρωσα χρόνο σε πολλά εκλαικευμένα επιστημονικά βιβλία. Αν πέσει τίποτα με επιστήμη ή οικολογία πιστεύω πως προσεγγίζω το όριο του 39/40, με λίγη τύχη βέβαια!

Μπαα, το τελευταίο μυθιστόρημα που διάβασα ήταν στην 1η γυμνασίου, αν θυμάμαι καλά, το "ΕΡΑΓΚΟΝ".
Μετά άλλαξα ρεπερτόριο, το γύρισα στο πολιτικό.

plus: το "harry potter" δεν το λες και πολύ "λογοτεχνία". :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Λοιπόν εσεις οι προλαλησαντες, πειτε μας με επιχειρηματα γιατι πιστευετε οτι θα πεσουν ευκολα/δυσκολα φετος. Οχι να πεταμε κατι κι άιντε...

Το είδαν στα χαρτιά.Δεν εξηγείται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
τελευταίο μάθημα έκθεσης!!!! μετά από 2 χρόνια έφτασε επιτέλους η στιγμή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
τελευταίο μάθημα έκθεσης!!!! μετά από 2 χρόνια έφτασε επιτέλους η στιγμή:D
Συμμεριζόμουν τη χαρά σου την Κυριακή που μας πέρασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
τελευταίο μάθημα έκθεσης!!!! μετά από 2 χρόνια έφτασε επιτέλους η στιγμή:D

Μπορώ να πώ ότι δε θα μου λείψουν... Ούτε του φροντιστηρίου είτε του σχολείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexdoctor

Νεοφερμένος

Ο alexdoctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια στη βιολογια κατευθυνσης στο 6 κεφαλαιο η εικονα στην εισαγωγη και κατω που λεει για την αναλυση χρωμοσωματων με μεθοδο FISH ειναι εντος υλης ??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Σιγά ρε πανεπιστήμονα/πανέμπειρε Χάουζ!
Κι εμείς διαβάζουμε εξωσχολικά κάθε είδους από το δημοτικό, αλλά δεν κάνουμε έτσι!


Πάντως, είναι μεγάλη βλακεία να γράφεις 12άρια κ.τ.λ. στην έκθεση, γιατί αυτό δείχνει σοβαρό πρόβλημα έκφρασης (άρα και σκέψης), και σιγά το μάθημα (να πω ότι λέγαμε για μαθηματικά/αρχαία -??-, πάει στο καλό, αλλά έκθεση; )! Είπαμε, είναι δύσκολο το 18+, αλλά όχι το 15-16, εκτός αν πρόκειται για άτομα με μαθησιακές δυσκολίες.

Δυστηχως παρα πολλοι αγνοουν το μαθημα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
τι επιχειρήματα περιμένεις ακριβώς?:P

Παντως η καταγωγη δεν συγκαταλεγεται. :Ρ Εσυ αυτο που λες απ'το μυαλο σου το εβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
τι επιχειρήματα περιμένεις ακριβώς?:P
Εγω εχω ενα!Επειδη ειναι προεκλογικη περιοδος.Δεν νομιζω να βαλουνε δυσκολα θεματα γιατι θα χασουν σιγουρα τις ψηφους μας στις 17 του Ιουνιου.Ποιος θα το αναιρεσει το δικο μου επιχειρημα??????Come at me bro!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top