Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλησπέρα.δινω φέτος πανελλήνιες και εχω ενα πρόβλημα σχετικά με την μεταφορά των δεδομένων των ασκήσεων Στην κολα που θα παραδώσω.συγκεκριμενα ένας καθηγητής μου λέει να τα περνάω ενώ ο άλλος ότι δεν πρέπει.για παράδειγμα στα μαθηματικα μου λέει ότι δεν πρέπει να γράψω ούτε τον τύπο μιας δεδομένης συνάντησης.θελω να μου απαντησει κάποιος υπεύθυνα αν γνωρίζει τι πρέπει να κάνω.ευχαριστω εκ των προτέρων:)
Μερικές φορές τα 'χω περάσει όλα, άλλες όχι και ποτέ δε μου έκοψαν μονάδες. Η παρουσίαση των δεδομένων δεν επηρεάζουν τις λύσεις. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eγω τα περναω για δικη μου διευκολυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μερικές φορές τα 'χω περάσει όλα, άλλες όχι και ποτέ δε μου έκοψαν μονάδες. Η παρουσίαση των δεδομένων δεν επηρεάζουν τις λύσεις. :worry:
Οταν εννοει να περασει δεδομενα.Δηλαδη να γραφει οταν παει να λυσει την ασκηση ξερω γω m=2kg r=0.1m και παει λεγοντας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας...είμαι καινούρια εδω γιατί σήμερα ανακάλυψα το σάιτ...είμαι θεωρητική και έχω απογοητευτεί τελείως...είμαι σχεδόν σίγουρη πως δε θα προλάβω να τα βγάλω όλα...θα μπορούσε κάνεις να μου πει οι καθηγητές σας τί σας λένε για πιο σος θέμα σε όλα τα μαθήματα?σας παρακαλώ όλοι χρειαζόμαστε βοήθεια και αλληλεγγύη ρε παιδιά...κλαίτε και εσείς όλη μέρα?
Ο καθένας λέει ότι θέλει sos. Στο δικό μου φροντιστήριο δε θέλουν να δίνουν. Για παράδειγμα έχω ακούσει sos για λογοτεχνία Παπαδιαμάντης και Προσφυγικούς. Γνωστό Ηθικά και Πρωταγόρα. Πραγματικά μη βασίζεσαι σε αυτά. Διάβασε τα πάντα όσο μπορείς για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θελετε να οργανωσουμε μια συναντηση μετα τις πανελλαδικες???
Να δουμε και απο κοντα τα ατομα που συζητησαμε για τουλαχιστον ενα χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για σας,πάντως εγώ δεν τη παλεύω αλλο.
Ποιοί άλλοι σιχαθήκατε αυτη την αηδία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Και την έκθεση την παράτησα τελείως όλη τη χρόνια...τί να κάνω?έκθεση κείμενα και αρχαία τί θεωρείς πιο ΣΟΣ?

Κοίταξε, καταλαβαίνω με ποιά έννοια ζητάς να σου πούμε κάποια "ΣΟΣ", αλλά από την άλλη κάτι τέτοιο είναι επικίνδυνο, γιατί θα ήταν σαν να σε κατευθύνουμε να διαβάσεις κάτι και να αφήσεις κάτι άλλο. Και ξέρεις, κατά κανόνα, πέφτει αυτό που δεν έχουμε διαβάσει!

Για τη Λογοτεχνία, συμφωνώ με αυτό που είπε η Ελισάβετ πιό πάνω. Το κάθε φροντιστήριο δίνει τις δικές του προβλέψεις, αλλά καθαρά για "μαρκετίστικους" λόγους, γιατί αν πέσει πράγματι κάτι, θα μπορούν να πουν ότι εμείς το είχαμε πει! Εγώ αυτά που είπα για Παπαδιαμάντη και Ιωάννου τα είπα τυχαία, με τη λογική που εξήγησα, δεν ξέρουμε τι γραμμή θα ακολουθήσει η επιτροπή.

Για την Εκθεση, αυτό που είπε ο Νίκος, αυτό που θέλουν είναι να ξέρουμε ορθογραφία, γραμματική, συντακτικό. Να μην πονέσουν τα μάτια του διορθωτή δηλαδή. Εγώ την πρώτη φορά πήγα ουσιαστικά αδιάβαστη... δηλαδή δεν είχα διαβάσει το πάκο με τις σημειώσεις και τα έτοιμα επιχειρήματα που μας είχαν δώσει από το φροντιστήριο. Επεσε θέμα από τομέα που δεν είχε προβλέψει κανείς (οπότε και να είχα διαβάσει πάλι αδιάβαστη θα ήμουν!) και έγραψα 16. Τον θεωρώ αξιοπρεπή βαθμό για έκθεση κι έχω να το λέω. Αυτό που μπορείς να μάθεις σίγουρα, είναι οι συλλογισμοί, επαγωγικοί-παραγωγικοί και όλες οι τεχνικές ανάπτυξης παραγράφου, τα "τεχνικά" δηλαδή μέρη.

Τέλος, για τα Αρχαία... κάπου διάβασα κάτι για Αριστοτέλη πιό πάνω. Επειδή παρακολουθώ εδώ και χρόνια τα θέματα, κάθε, μα κάθε χρόνο ακούω ότι "φέτος είναι η χρονιά του Αριστοτέλη"... και αποδεικνύεται ότι δεν είναι έτσι. Στην ίδια λούμπα έπεσα κι εγώ. Ημουν σίγουρη ότι θα έπεφτε το 15 από τα Πολιτικά και μ' έφαγε η σιγουριά (έπεσε Θουκυδίδης και έκλαψαν μανούλες). Οπότε προσωπικά, είμαι η τελευταία που μπορεί να σου υπαγορεύσει τι θα διαβάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Πλάτωνας μήπως εννοείς; :D

Οχι, δεν μιλάω για πέρυσι :D Είμαι γριά εγώ, πρόλαβα και τον Επιτάφιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θελετε να οργανωσουμε μια συναντηση μετα τις πανελλαδικες???
Να δουμε και απο κοντα τα ατομα που συζητησαμε για τουλαχιστον ενα χρονο...

Συμφωνώ
Αλλά για Θεσσαλονίκη μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Β_Α_Ρ_Ι_Ε_Μ_Α_Ι....και αυτη η ζεστη πια...:angry::angry::mpinelik:!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Συμφωνώ
Αλλά για Θεσσαλονίκη μόνο
Δεν παιζει να μας κατεβεις πιο νοτια??? Να ειναι καπου στο κεντρο της Ελλαδας ρε παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σε καμια βραχονησιδα??Μιας και ειμα απο νησι?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Νομιζω οτι το πιο εφικτο ειναι η Αθηνα!
Πρεπει να οργανωθουμε αν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γαμώτο,θα 'ναι δύσκολο να μπορέσουμε να βρεθούμε όλοι μαζί,από τόσα διαφορετικά μέρη....:(
Πάντως,το Σεπτέμβρη μπορούμε να κανονίσουμε συναντήσεις όσοι περάσουμε στις ίδιες πόλεις!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν παιζει να μας κατεβεις πιο νοτια??? Να ειναι καπου στο κεντρο της Ελλαδας ρε παιδια...
Χλωμό :confused:
Άλλωστε μια βόλτα προς Θεσσαλονίκη μεριά θα σε μαγέψει...
Στην ομορφότερη πόλη της Ελλάδας θέλω να σε φέρω, μην έχεις και παράπονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γαμώτο,θα 'ναι δύσκολο να μπορέσουμε να βρεθούμε όλοι μαζί,από τόσα διαφορετικά μέρη....:(
Πάντως,το Σεπτέμβρη μπορούμε να κανονίσουμε συναντήσεις όσοι περάσουμε στις ίδιες πόλεις!!:clapup:
Εεεε ναι ρε παιδια σεπτεμβρη αλλωστε δεν μπορει καποιο ατομο με καποιο αλλο θα γινει συμφοιτητης δεν υπαρχει περιπτωση..οποε σιγουρα θα συνατηθουμε.Κατσε να φυγω και εγω απο το νησι και θα τα πουμε καλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Συμφωνώ, η Θεσσαλονίκη είναι πανέμορφη πόλη... Όντως παιδιά, να οργανωθούμε... Αν και εγώ είμαι πιο καινούρια εδώ σε σχέση με εσάς, αλλά είμαστε τόσο καιρό συναγωνιστές:P Καλύτερα πάντως από Σεπτέμβριο γιατί από όταν τελειώσουν οι ενδοσχολικές δε μας βλέπω να καθόμαστε στις πόλεις μας και για πολύ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Άλλωστε μια βόλτα προς Θεσσαλονίκη μεριά θα σε μαγέψει...
Στην ομορφότερη πόλη της Ελλάδας θέλω να σε φέρω, μην έχεις και παράπονο!
Ισχύει!!:D
Εεεε ναι ρε παιδια σεπτεμβρη αλλωστε δεν μπορει καποιο ατομο με καποιο αλλο θα γινει συμφοιτητης δεν υπαρχει περιπτωση..οποε σιγουρα θα συνατηθουμε.Κατσε να φυγω και εγω απο το νησι και θα τα πουμε καλα :P
Απειλητικός!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ισχύει!!:D

Απειλητικός!:P
Ποιος με πιανει μετα τις πανελληνιες εμενα σε λεωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...ασε που λογω της διπλης παρουσιας μου στο στερρεωμα των πανελληνιων βιβλιο θα ξαναπιασω 1η σεπτεμβριου 2013 μπαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top