Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Κι εσύ Ιατροφαρμακευτικές εεε; όντως από το 2ο κεφάλαιο δεν είναι ωραίες οι ασκήσεις... αλλά υπάρχουν ακόμη οι διασταυρώσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eγω σιχαινομαι τις ασκησεις με γονιδιακες μεταλλαξεις.
Αλλα το 2ο ειναι το αγαπημενο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή διαβάζω 2ο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Eγω σιχαινομαι τις ασκησεις με γονιδιακες μεταλλαξεις.
Αλλα το 2ο ειναι το αγαπημενο μου.

κι εγω φιλε τις σιχαινομαι!! Βασικα ενω στη βιολγια ειναι παρα πολυ εωδιαφεροντα οσα εχουμε μαθει ο τροπος που πρεπει να τα μαθουμε δεν μου αρεσει πολυ... Πολυτεχνειο στοχευω αλλα απο ΑΟΔΕ ακομα πιστευω πως καλυτερα βιολογια γιατι τουλαχστον απαιτει παραπανω κριση ειναι 50 50 παπαγαλια-κατανοηση,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εχω μετανιωσει που δεν πηγα Τ1
Θα προτιμουσα Ηλεκτρολογια απο Βιολογια!
Σιγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Εχω μετανιωσει που δεν πηγα Τ1
Θα προτιμουσα Ηλεκτρολογια απο Βιολογια!
Σιγουρα!

Κι εγω!!! Η ηλεκτρολογια θα μου αρεσε πολυ κ γενικα λατρευω τη φυσικη. Εγω πηγα για τη χημεια θετικη καταρχην γιατι μου αρεσει και ενας στοχος μου ειναι και οι χημικοι μηχανικοι. Ομως στη λαμια που μενω μπορει Τ-1 να μην ειναι ουτε ενας φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εμενα μου αρεσει η φυσικη και Λατρευω την Χημεια για αυτο και μοναδικος στοχος μου ειναι το Χημικο!
Για αυτο μετανιωνω που βασανιζομαι με την Βιολογια, οχι επειδη δεν την καταλαβαινω, αλλα επειδη δεν μπορω να την παπαγαλισω με αποτελεσμα να τα ξερω αλλα με δικα μου λογια!
Ελπιζω τελικα να μην μου βγει σε κακο και να μπω στην σχολη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Και εμενα μου αρεσει η φυσικη και Λατρευω την Χημεια για αυτο και μοναδικος στοχος μου ειναι το Χημικο!
Για αυτο μετανιωνω που βασανιζομαι με την Βιολογια, οχι επειδη δεν την καταλαβαινω, αλλα επειδη δεν μπορω να την παπαγαλισω με αποτελεσμα να τα ξερω αλλα με δικα μου λογια!
Ελπιζω τελικα να μην μου βγει σε κακο και να μπω στην σχολη μου!

Εγω ειμαι αρκετα αισιοδοξος για τη βιολογια αυτο που με αγχωνει ειναι πως αν κατι το γραψεις διαφορετικα απο αυτο που θελει να δει ο βαθμολογητης μπορει να σου κοψει. Στοχευω σε μηχανολογους ή ηλεκτρολογους καταρχην και μετα σε χημικους μηχανικους κι ειναι σχολες με πολλα μορια παραδοσιακα τουλαχιστον οποτε με μια στραβη κινδυνευεις. Και με φοβιζει οτι ειναι ενα μαθημα η βιολογια που ειναι λιγο στον αερα απο την αποψη οτι ο αλλος μπορει να πει δεν ειναι ακριβως αυτη η σωστη διατυπωση και να κοψει. Κ ειναι κριμα να εχεις δουλεψει κ να κινδυνευεις τελικα να χασεις απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ναι, ισχυει και ολοι ελπιζουμε για το καλυτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ρεεεεεεεεεεεε ευκολα ηταν στιν Βιολογια Γ.Π!!!!Τωρα το ελυσα μεσα σε 1 ωρα ελεοςςςςςς ευκολες ερωτησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ σήμερα το πρωί έκανα τη χθεσινή Βιολογία του ΟΕΦΕ
Τα θέματα ήταν εξαιρετικά με μόνη εξαίρεση το Γ1 όπου για να καταλάβεις ότι ήθελε τα
πολλαπλά αλληλόμορφα
έπρεπε να μασήσεις φύλλα και να το παίξεις Πυθία
Κατά τα άλλα ωραία θέματα, συνδυαστικά, όχι τρομερά δύσκολα αλλά αν όντως ισχύει ότι καίνε θέματα τότε να παν στο διάλο
Δε θέλω άσκηση απ το Κεφ2 στις Πανελλήνιες...
(Πάντως έχασα τα Α1, Α2, Α3 στον οεφε, -15 μονάδες σε ένα παράδειγμα για το πόσο εύκολα μπορείς απ εκεί που θες Ιατροφαρμακευτικές να συμβιβάζεσαι και με το μαθηματικό... Τραγικό...)
Αλήθεια; Τα θέματα ήταν εξαιρετικά;
Εμένα πάντως χθες που έγραφα μου φάνηκαν αρκετά απλά. :hmm:
Καλά στο Γ.1. για να το βρω -που το βρήκα:clapup:- το πήγα λίγο πονηρά. :P
Είδα που στη συνέχεια ρωτούσε για τον Mendel οπότε σκέφτηκα πως η απάντηση είναι στο 5ο κεφάλαιο. Αφού μιλούσαμε για γονίδια, τότε ήταν αλληλόμορφα. Πρόσεξα πως είχαμε τρία γονίδια άρα ήταν πολλαπλά αλληλόμορφα, like a boss. :smoke:
Στο Β.1. είχα κολλήσει λίγο αλλά στο τέλος ξεμπλόκαρα και το έγραψα. :P
Στο Δ.4. με τις ομοιότητες των φορέων της δρεπ. αναιμίας και της β-θαλασσαιμίας τι έβαλες;

Στο τμήμα μου είμαι η μόνη με 18 απουσίες που πηγαίνει ακόμη σχολείο. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Eιδα ολα τα ΟΕΦΕ μια ματια.Ευκολα σε γενικες γραμμες.Μονο η Φυσικη ηταν τσιμπημενη και λιιιγο το ΑΕΠΠ.

Αντε 27 και σημερα παιδια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Στο Δ.4. με τις ομοιότητες των φορέων της δρεπ. αναιμίας και της β-θαλασσαιμίας τι έβαλες;

Οι φορείς των δύο ασθενειών είναι ετερόζυγοι.
Και οι δύο ασθένειες δημιουργούν μια μεταλλαγμένη β-αλυσίδα.
Οι φορείς και των δύο ασθενειών έχουν ανοσία στην ελονοσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οκ, κι εγώ αυτά έγραψα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
προς τεχνολογικους:

εχει μαθει κανει σας την σελ. 62 στο αοδε? :S δεν βγαινει με τιποτα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προς τεχνολογικους:

εχει μαθει κανει σας την σελ. 62 στο αοδε? :S δεν βγαινει με τιποτα -.-

Δεν υπαρχει τιποτα με σαφες νοημα που μπορει να ερωτηθει επισης σαφως και να διορθωθει ευκολα απο αυτη την σελιδα.Οι πιθανοτητες να στη βαλουν ειναι μηδαμινες.Οποτε χαλαρωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ξερετε ποτε περνουμε τα καρτελακια για τις πανελληνιες απο το σχολειο;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φτου!! θέλει και φωτογραφίες και το είχα ξεχάσει!! ή μήπως τις έχω πάει;; δε θυμάμαι!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πωω καλα που μου το θυμισατε αυτο με τις φωτογραφιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω αυριο λεω να παω σχολειο!
Παω να ετοιμασω την σχολικη μου τσαντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top