Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ναι, Armin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosKaterini

Νεοφερμένος

Ο VagosKaterini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλως ηρθα και καλως σας βρηκα.Πρωτο ποστ
Δεν τη παλευω μιααα,δεν μπορω να διαβασω με τιποτα οσο θελω και οπως θελω αμαν...
Για το ΑΕΠΠ θεωρω πως διαβαζωντας την θεωρια καλα που ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος εχειςαν οχι το απολυτο 12,τουλαχιστον ενα 10-12.Τωρα για τις ασκησεις διαβαζοντας μερικους αλγοριθμους που ειναι copy-paste απο το βιβλιο μπορεις να φτασεις σχετικα ευκολα το 14-15...Τωρα βεβαια το βλεπω και απο την δικη μου οπτικη γωνια...Με τα μαθηματικα και τη φυσικη τι γινετε που δεν βγαζω ακρη με τιποτα...πφφφ
Καλη τυχη και καλη επιτυχια σε ολους μας παιδια...Υπομονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
'Οχι, η απεργία δεν μετατοπίζει την ΚΠΔ απλά μεταφερόμαστε σε εφικτό αλλά μη μέγιστο συνδυασμό αριστερά. Δεν αλλάζει. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ρε παιδιά τις εισαγωγές στα αρχαία τις ξέρετε καλά; Εγώ προσωπικά έχω χαλάσει πολλές ώρες αυτή την εβδομάδα και ακόμα παιδεύομαι... Είναι, πιστεύω, το χειρότερο κομμάτι της ύλης μας γενικά ( και από την ιστορία χειρότερες είναι! )
Υπάρχει κανείς από εδώ που δεν ξέρει εισαγωγή στην "Πολιτεία" ; Εγώ τώρα την έμαθα, μόνο το τελευταίο κομμάτι δεν ξέρω καλά, το οποίο έπεσε και πέρσι στις εξετάσεις.
Εύχομαι να πέσει Αριστοτέλης...
Επίσης, μπορώ να πω ότι αυτή την εβδομάδα το διάβασμα δεν πήγε τόσο καλά, όσο θα ήθελα.

Οι εισαγωγες ειναι πολυ πουστικες,αλλα τουλαχιστον εχουν ενδιαφερον,μονο του Αριστοτελη δε συμπαθω και συγκεκριμενα την εισαγωγη ''ΒΙΟΣ & ΕΡΓΑ''....με τον Αριστοτελη νομιζω αναπτυσω μια γενικευμενη αντιπαθεια,προτιμω σοφιστες :P Tης πολιτειας παλι λατρεμενη(και ολοκληρη η πολιτεια λατρεμενη) :inlove:
Αυριο 10 η ωρα το πρωι γραφω εφ ολης της υλης Αρχαια και εχω να βγαλω αλλες 140 σελιδες σχολιων...με τα κειμενα το ειχα καταφερει εχοντας πιει 4 καφεδες,θα δουμε και σημερα :alljumpy: :alljumpy: :alljumpy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, Μηλίτσης σελ. 48.
Εγώ θεώρησα όχι ότι υποαπασχολούνται αλλά ότι μειώνονται οι Π.Δ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οι μεταβολές που δεν επηρεάζουν την ΚΠΔ είναι η ανεργία,η απεργία, η στάση εργασίας και η μείωση αποδοτικότητας (πχ από αρρώστια)
Σαββάλας σελίδα δε θυμάμαι πρέπει να ψάξω μια στοίβα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν έχω των εκδ.Σαββάλα, στηρίζω τον συντοπίτη το Μηλίτση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Του Πρωταγόρα την εισαγωγή δε μπορώ.:(

Παρομοίως...
Τα ταξίδια του Πλάτωνα με δυσκολεύουν! τα μαθαίνω και τα ξεχνάω, τα μαθαίνω και τα ξεχνάω! τώρα τελευταία πρόβλημα και με το προσφυγικό. κουράστηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
ήρθα για να δηλώσω ότι έχω βαρεθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
μονο του Αριστοτελη δε συμπαθω και συγκεκριμενα την εισαγωγη ''ΒΙΟΣ & ΕΡΓΑ''....με τον Αριστοτελη νομιζω αναπτυσω μια γενικευμενη αντιπαθεια,...ολοκληρη η πολιτεια λατρεμενη

Πες μου δηλαδή ότι αναπτύσσεις "φιλία" με τον Φασίστα (με Φ κεφαλαίο) Πλάτωνα και την "ιδεώδη" Πολιτεία του; *
Απλώς, η φιλοσοφία του για το σήμερα είναι τραγική.
Αντιθέτως, μπορείς να πεις ότι ο Αριστοτέλης έχει αναπτύξει πιο "απτές" θεωρίες, και έγραψε πολύ πιο πρακτικά-ρεαλιστικά.
Τεσπα, το θέμα είναι υποκειμενικό. ;)
Προσωπικά, όμως, εκτιμώ πολύ περισσότερο τον Αριστοτέλη, τον θεωρώ αρκετά πρωτοποριακό -ειδικά λαμβάνοντας υπόψιν τα κωλύματα της εποχής-. Και, γενικά, ακόμη και από άποψη εισαγωγής να το δεις, καλύτερος από τον Πλάτωνα είναι (κατ' εμέ) ο Αριστοτέλης. :P

*είδες/βλέπεις, θαρρώ, που μας έχουν οδηγήσει τέτοιες "δίκαιες" ιδεολογίες-στυλοβάτες ταξικών διαφορών.
Και μη διαβάσω τίποτα για πρόδρομο του Μαρξ κ.τ.λ., γιατί θα πέσει κράξιμο.

Αnyway.

προτιμω σοφιστες

Καλοί και αυτοί, αλλά τους κάψανε oι σύγχρονοί τους και οι "μεσαιωνικοί", λόγω της επαναστατικότητάς τους.

Α! Καλή επιτυχία για αύριο Χάουζ. Να μας πεις τι έπεσε... ;)


κουράστηκα

Υπομονή... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Οι μεταβολές που δεν επηρεάζουν την ΚΠΔ είναι η ανεργία,η απεργία, η στάση εργασίας και η μείωση αποδοτικότητας (πχ από αρρώστια)
Σαββάλας σελίδα δε θυμάμαι πρέπει να ψάξω μια στοίβα βιβλία.

danke :P σαββαλα εχω κεγω αλλα εψαχνα και δεν το εβρισκα θα το ξαναδω τωρα :P

alchemist αστο αυτα ειναι θεωρητικα που να τα ξερουμε εμεις xDDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
armin βασικά δεν είναι σαββάλας είναι ζήτης, απλά διαβάζω και από τα δύο και τα μπέρδεψα, ναι θεωρητικά... άμα πας και μετατοπίσεις την ΚΠΔ με την απεργία μεταπηδάς πλέον στην πρακτική κοτσάνα. :P

δόκτορα και να φας σκατάα ποιο βοήθημα έχετε στο γνωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Οι μεταβολές που δεν επηρεάζουν την ΚΠΔ είναι η ανεργία,η απεργία, η στάση εργασίας και η μείωση αποδοτικότητας (πχ από αρρώστια)
Σαββάλας σελίδα δε θυμάμαι πρέπει να ψάξω μια στοίβα βιβλία.
Προσωπικά πιστεύω ότι "σπάτε" το κεφάλι σας για θέματα που είναι εξαιρετικά απίθανα να ρωτήσουν. Ειδικά στα θέματα θεωρίας είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στις πανελλήνιες. Τα μόνα ενδεχόμενα που μπορούν να ρωτήσουν είναι αυτά που αναφέρονται στο σχολικό βιβλίο (άσε που και γι αυτό αμφιβάλλω δεδομένου ότι τα ρώτησαν στην ΟΕΦΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δόκτορα και να φας σκατάα ποιο βοήθημα έχετε στο γνωστό;

Εγώ έχω εκδόσεις Μεταίχμιο του Εμμανουηλίδη, αλλά έχω πέσει σε πωρωμένη καθηγήτρια :P και έχω υλικό και από εξωσχολικά βιβλία.
Συγκεκριμένα, για Αριστοτέλη διαβάζω και από τις εκδόσεις Ζήτρος. Νομίζω ότι ο συγγραφέας είναι πανεπιστημιακός. Βέβαια, έχει κάνει ανάλυση σε μεγαλύτερο εύρος του έργου του Αριστοτέλη και μου βγαίνει λίγο η πίστη για να βρω τις αντίστοιχες σχολικές ενότητες, αλλά αξίζει. Είναι όλα ανελυμένα από τελείως διαφορετική/ αντιβοηθηματική σκοπιά. ;)

Εσύ ποιο έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ έχω εκδόσεις Μεταίχμιο του Εμμανουηλίδη, αλλά έχω πέσει σε πωρωμένη καθηγήτρια :P και έχω υλικό και από εξωσχολικά βιβλία.
Συγκεκριμένα, για Αριστοτέλη διαβάζω και από τις εκδόσεις Ζήτρος. Νομίζω ότι ο συγγραφέας είναι πανεπιστημιακός. Βέβαια, έχει κάνει ανάλυση σε μεγαλύτερο εύρος του έργου του Αριστοτέλη και μου βγαίνει λίγο η πίστη για να βρω τις αντίστοιχες σχολικές ενότητες, αλλά αξίζει. Είναι όλα ανελυμένα από τελείως διαφορετική/ αντιβοηθηματική σκοπιά. ;)

και γω το μεταίχμιο έχω αλλά ειδικά στα ηθικά και τα πολιτικά είναι ελλιπής και έτσι συμπληρώνω από το ψηφιακό βοήθημα του υπουργείου που τα λέει αναλυτικότατα. Στο τμήμα μου έχουμε όλοι τον Εμμανουηλίδη με αποτέλεσμα από το πολύ διάβασε διάβασε να γράφουμε τα ίδια! (10 άτομα θεωρητική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
και γω το μεταίχμιο έχω αλλά ειδικά στα ηθικά και τα πολιτικά είναι ελλιπής και έτσι συμπληρώνω από το ψηφιακό βοήθημα του υπουργείου που τα λέει αναλυτικότατα.

Χμ. Πάνω σ'αυτό έχω να πω ότι το βοήθημα του υπουργείου μου φαίνεται πως είναι αντιγραφή του Μεταίχμιου. Δεν με καλύπτουν αυτά του υπουργείου. :hmm:
Αα ξέχασα να πω ότι έχω και εκδόσεις Πατάκη (ένα πράσινο) για τον Αριστοτέλη, αλλά είναι ΜΟΎΥΥΦΑ. Τσάμπα τα λεφτά. :P

Στο τμήμα μου έχουμε όλοι τον Εμμανουηλίδη με αποτέλεσμα από το πολύ διάβασε διάβασε να γράφουμε τα ίδια! (10 άτομα θεωρητική)

Κλασικά. ΧΑΧΑΧ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χμ. Πάνω σ'αυτό έχω να πω ότι το βοήθημα του υπουργείου μου φαίνεται πως είναι αντιγραφή του Μεταίχμιου. Δεν με καλύπτουν αυτές του υπουργείου. :hmm:
Αα ξέχασα να πω ότι έχω και εκδόσεις Πατάκη (ένα πράσινο) για τον Αριστοτέλη, αλλά είναι ΜΟΎΥΥΦΑ. Τσάμπα τα λεφτά. :P

ειδικά στα πολιτικά λέει πολλά περισσότερα από το μεταίχμιο, αλλά πιο πολύ τα διαβάζω γιατί είναι οι μοναδικές "επίσημες" σημειώσεις. Plus γιατί απαντάει στις περισσότερες ερωτήσεις του ΚΕΕ οπότε βλέπεις τι θεωρείται για αυτούς επαρκές.

αα και επίσης έχω κάτι φωτοτυπίες του Μαρκαντωνάτου , πρέπει να χει και αυτός βγάλει βοήθημα αλλά μου είπε η καθηγήτριά μου ότι επιμένει υπερβολικά σε κάποια σημεία αφήνοντας άλλα. Έχω τόσα να διαβάσω δε θα κατσω να ξεψειρίσω τη μαιμού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ειδικά στα πολιτικά λέει πολλά περισσότερα από το μεταίχμιο, αλλά πιο πολύ τα διαβάζω γιατί είναι οι μοναδικές "επίσημες" σημειώσεις. Plus γιατί απαντάει στις περισσότερες ερωτήσεις του ΚΕΕ οπότε βλέπεις τι θεωρείται για αυτούς επαρκές.

Σε αυτό έχεις δίκαιο. Ειδικά στα λατινικά την καλύτερη εξάσκηση με ερωτήσεις του ΚΕΕ έκανα, που είναι και ψιλο-διεστραμμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τι είναι η ΚΠΔ και τι σχέση έχω εγώ με αυτή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι είναι η ΚΠΔ και τι σχέση έχω εγώ με αυτή;:P

Καμπύλη παραγωγικών δυνατοτήτων aka ΚΠΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top