Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Εε,εντάξει..Δε θα σου πω ψέματα..Έχει αρκετά ολοκληρώματα...Αλλά να 'σαι αισιόδοξη βρε!:D
αααααα :( :(
ε ντάξει, θα πιάσω την θεωρία (έχω ξεπατωθεί στις αποδείξεις)
και το θέμα των μιγαδικών το έχω σίγουρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Ο άκυρος:
Κοίταξες μήπως λύνεται με σύνολο τιμών ή ρολ;
Αφού ξέρεις τον τύπο της f...
βασικα βλακειες εγραψα..πηγα και την ξανακοιταξα την ασκηση και δεν ξερω το τυπο της αλλα μια σχεση με f(x) και f(e^-x)...ρολλε δεν βγαινει με τπτ γιατι το ειχα σκεφτει και αυτο....γιαυτο εχω καταληξει στο συμερασμα οτι τα μαθηματικα αν και ειναι ωραιο μαθημα ειναι πολυ παραξενο και κουλο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
αααααα :( :(
ε ντάξει, θα πιάσω την θεωρία (έχω ξεπατωθεί στις αποδείξεις)
και το θέμα των μιγαδικών το έχω σίγουρο :)
Εχμμ...Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό όταν έλεγα αισιοδοξία!:P
Μη νομίζεις,ακόμα και τα θέματα που έχουν ολοκλήρωμα,δε σημαίνει ότι δεν θα μπορείς να τ' αγγίξεις...Γενικά οι ασκήσεις που πέφτουν είναι έτσι διαμορφωμένες ούτως ώστε να συνδυάζουν και το 2ο και το 3ο κεφάλαιο...;)(και καμιά φορά και το πρώτο!;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
βασικα βλακειες εγραψα..πηγα και την ξανακοιταξα την ασκηση και δεν ξερω το τυπο της αλλα μια σχεση με f(x) και f(e^-x)...ρολλε δεν βγαινει με τπτ γιατι το ειχα σκεφτει και αυτο....γιαυτο εχω καταληξει στο συμερασμα οτι τα μαθηματικα αν και ειναι ωραιο μαθημα ειναι πολυ παραξενο και κουλο μαθημα.
Δε θα διαφωνίσω.
Η συμβουλή που μου είπε ο μαθηματικός είναι να έχω στην άκρη του μυαλού μου και την απόδειξη με εις άτοπο απαγωγή. Σε όλα τα κεφάλαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
αν και δεν ειναι το σωστο τοπικ την παραθετω την ασκηση...
f(e^-x)=e^-f(x) και να αποδειξουμε αυτο που εχω γραψει πιο πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
βασικα βλακειες εγραψα..πηγα και την ξανακοιταξα την ασκηση και δεν ξερω το τυπο της αλλα μια σχεση με f(x) και f(e^-x)...ρολλε δεν βγαινει με τπτ γιατι το ειχα σκεφτει και αυτο....γιαυτο εχω καταληξει στο συμερασμα οτι τα μαθηματικα αν και ειναι ωραιο μαθημα ειναι πολυ παραξενο και κουλο μαθημα.
Ε τότε λογικά κάτι θα θέτεις ως χ σ' αυτή τη σχέση που σου δίνει για την f...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
το λογικα δεν παει ποτε σε μενα...ποτε δεν μπορω να σκεφτω κατι λογικα...βασικα ποτε δεν μπορω να σκεφτω τπτ σε τετοιου ειδους ασκησεις.:redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν μας έδωσες το διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Έλα ρε συ,πολλή απαισιοδοξία!Κι εγώ απογοητεύομαι,αλλά εσύ με ξεπερνάς!:P
Tα μαθηματικά θέλουν και λίγη αυτοπεποίθηση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Δεν μας έδωσες το διάστημα.
δεν εχει διαστημα(παλι σορρυ γι αυτα που εγραφα πριν):).απλα ενα χοεR...

Έλα ρε συ,πολλή απαισιοδοξία!Κι εγώ απογοητεύομαι,αλλά εσύ με ξεπερνάς!:P
Tα μαθηματικά θέλουν και λίγη αυτοπεποίθηση!;)
βασικα δεν ειναι απαισιοδοξια ειναι αυτογνωσια...και χαρη σε αυτη ξερω απο τωρα οτι μονο σε δυο μαθηματα θα γραψω αρκετα καλα(αοδευ βιολογια γεν.) σε 1 θα πατωσω κατω απο 5 (αεππ) και στα αλλα 3(μαθηματικα φυσικη εκθεση) γυρω στη βαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χμμ....Έεελα ρε συ,σταμάτα τις βλακείες!!Στο χέρι μας είναι να βελτιωθούμε μέχρι να 'ρθει εκείνη η ώρα!
Και γιατί τόσο πολύ με το ΑΕΠΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Βασικά την άσκηση αυτή δεν ξέρω πως να την ξετυλίξω.
Αφού δεν κατάφερα να τη λύσω εγώ, μάλλον για 4ο ερώτημα Δ θέματος πάει!
(Βλέπεις, να έχεις αυτοπεποίθηση, σαν κι εμένα.:D)
Autosarkasm off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Βασικά την άσκηση αυτή δεν ξέρω πως να την ξετυλίξω.
Αφού δεν κατάφερα να τη λύσω εγώ, μάλλον για 4ο ερώτημα Δ θέματος πάει!
(Βλέπεις, να έχεις αυτοπεποίθηση, σαν κι εμένα.:D)
Autosarkasm off
χα χα χα ωραιος...εγω δεν λειτουργω ετσι...:P

Χμμ....Έεελα ρε συ,σταμάτα τις βλακείες!!Στο χέρι μας είναι να βελτιωθούμε μέχρι να 'ρθει εκείνη η ώρα!
Και γιατί τόσο πολύ με το ΑΕΠΠ?
γιατι δεν ξερω τι λεει μονο τον τιτλο.αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον(πιστευω να το εγραψα σωστα:P)
μετα απο το φαβρουαριο την εχασα την μπαλα...αν και πιστευω πως δεν ειναι μονο δικια μου ευθυνη αλλα τελος παντων...και τωρα το εχω παρατησει αφου με το που παω να προσπαθησω (οχι να λυσω) μια ασκηση βαζω τα κλαματα...αυτα:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Χαλάρωσε, τόσα έχεις λύσει! Θα τα καταφέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ε ρε αυτο το ΑΕΠΠ εχω ακουσει πολλοι οτι λενε οτι θα γραψουν χαλια. Το μαθημα δεν ειναι τιποτα αλλο απο απλη λογικη. Μην προσπαθεις να τα παπαγαλισες, διαβασε την ασκηση βρες τα κυρια σημεια(υπογραμμισε τα) και σκεψου τα λογικα. 1ο και 2ο θεμα ειναι θεωρια μαζι με ασκησεις βαση της θεωρια αρα το 9 το φθανεις ανετα αν την εχεις διαβασει και κατανοησει. Μετα απο ειναι 2 θεματα με προγραμματα. Το 3ο που ειναι πιο ευκολο θα μπορεσεις να το λυσεις αν σκεφτεις λογικα και οχι να προσπαθεις να θυμηθεις τι καναμε στο φροντιστηριο για αυτο το ερωτημα(ξεχνα την παπαγαλια).(Εγω συνηθως μιλαω με την ασκηση π.χ θελω να βρω ποσοστο... Λεω, πρωτα θα μου βρεις το πληθος και εξω απο την επαναληψη θα βρεις το ποσοστο, θελω του 5 πρωτους, θα κανεις ταξινομηση στον πινακα και θα παρεις τα i απο 1 μεχρι 5).
Προσπαθησε να το κανεις και εσυ και πιστευω να σε βοηθησει. ;) Ααα... και λιγο αυτοπεποιθηση δεν κανει κακο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Στους πίνακες μην ξεχνάς να τους ζωγραφίζεις, και στους αλγόριθμους γενικά αν δυσκολεύεσαι φτιάξε λίστα με εισόδους, εξόδους, σημεία ελέγχου κτλ.
Στο μάθημα αυτό έχεις άπειρο χρόνο στις εξετάσεις, για να σκεφτείς παίρνοντας τα πράγματα με τη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γενικα ολα τα μαθηματα θελουν αυτοπεποιθηση,δεν πρεπει να μπεις σε κανενα μαθημα με το σκεπτικο θα γραψω χαλια,επειδη μπορει να σε παρει η μπαλα και στα αλλα τα μαθηματα που υπολογιζεις να γραψεις πολυ καλα. Κανεις δεν πετυχε με χαλια ψυχολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
κεγω μια απτα ιδια χαλια ειμε στο ΑΕΠΠ, επειδη δεν καθομε να λυσω ποτε ασκησεις γτ μου φαινονται βαρετες και δν ξερω κεγω τι αλλο μου φτεει... αλλα εχω μια αισιοδοξια οτι στο τελος ενα 15 θα το πιασω εφοσον πεφτουν πολυ πιο ευκολα σε σχεση μαυτα που κανω :P

off topic: η απεργια ειναι λογος μετατοπισης της ΚΠΔ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ρε παιδιά τις εισαγωγές στα αρχαία τις ξέρετε καλά; Εγώ προσωπικά έχω χαλάσει πολλές ώρες αυτή την εβδομάδα και ακόμα παιδεύομαι... :mad: Είναι, πιστεύω, το χειρότερο κομμάτι της ύλης μας γενικά ( και από την ιστορία χειρότερες είναι! )
Υπάρχει κανείς από εδώ που δεν ξέρει εισαγωγή στην "Πολιτεία" ; Εγώ τώρα την έμαθα, μόνο το τελευταίο κομμάτι δεν ξέρω καλά, το οποίο έπεσε και πέρσι στις εξετάσεις.
Εύχομαι να πέσει Αριστοτέλης...
Επίσης, μπορώ να πω ότι αυτή την εβδομάδα το διάβασμα δεν πήγε τόσο καλά, όσο θα ήθελα. :/:


Του Πρωταγόρα την εισαγωγή δε μπορώ.:(

Παρομοίως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top