Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάποιος μου είχε πει:

"Αν δεν μπορείς να λύσεις μια άσκηση μαθηματικών απλώς κοίτα την. Θα λυθεί από μόνη της." Εγώ δεν το έχω πετύχει έτσι ως τώρα, θα δούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Διαγωνισμα σε μιγαδικους στο φροντιστιριο μου. 4ο θεμα δεν μπορω να λυσω με τιποτα ενα ερωτημα εχω φαει πανω απο 30 λεπτα κανοντας πραξεις μη καταληγωντας πουθενα. Μια στιγμη βαρεθηκα και αρχισα να την κοιταω... η λυση ηταν ακριβως στο προηγουμενο ερωτημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συμβαίνει συχνά. Αν και μερικές φορές φαίνεται να μην σχετίζεται καν το πάνω στο τέλος εκεί είναι η λύση. Βλέπε τα περσινά θέματα το Δ3 ήταν η λύση για το Δ4 (απλό DLH ήταν), απλή αντικατάσταση έκανες. Μετά λένε ότι έπεσαν δύσκολα... αντικειμενικά εύκολα ήταν (ο Μπάρλας έχει πολύ πιο δύσκολες ασκήσεις) αλλά εκείνη την ώρα, με το άγχος και την πίεση, δεν ξέρω αν θα το έγραφα. Ήταν και σχετικά πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Χωρίς να το περιμένω, έχω φορτσάρει και σκοπεύω μέχρι το τέλος να κρατηθώ σταθερά! Αλλά ρε παιδιά, ας μας πούνε κι οι παλιότεροι, ΣΟΒΑΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ;; Δεν ξέρω, αγχώνομαι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
6 εβδομάδες? omg πάω να διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χαλαρά βγαίνουν σε 6 βδομάδες, μη τρελαίνεσαι.Τουλάχιστον για τη θετική.Άμα κάποιος είναι θεωρητική βέβαια, ε, δε ξέρω αν είναι εφικτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Χωρίς να το περιμένω, έχω φορτσάρει και σκοπεύω μέχρι το τέλος να κρατηθώ σταθερά! Αλλά ρε παιδιά, ας μας πούνε κι οι παλιότεροι, ΣΟΒΑΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ;; Δεν ξέρω, αγχώνομαι :worry:

Βγαίνουν!
Ειδικά μάλιστα ιστορία και λατινικά άνετα, και 2 και 3 φορές αν το πιέσεις λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχω κάνει πιθανότητες από Μπάρλα στην γενικής... Πρέπει να βγάλω την ύλη μέχρι το Πάσχα για να κάνω καλές ασκήσεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχω κάνει πιθανότητες από Μπάρλα στην γενικής... Πρέπει να βγάλω την ύλη μέχρι το Πάσχα για να κάνω καλές ασκήσεις μετά.
Φιλε μην αγχωνεσαι.Τα θεματα της γενικης ειναι ψιλοστανταρ .Δεν ειναι τοσο απαραιτητο οσο στην κατευθυνση,να κανεις ασκησεις απο τον μπαρλα.
Φυσικα οσο περισσοτερες κανεις τοσο καλυτερα,αλλα γενικα δεν θα σου προσφερουν και πολλα.

Υ.Γ Μπαρλα εκανα και εγω στις πανελληνιες.Φοβερο βοηθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, έδωσα όλο το βάρος στην κατεύθυνση, αφού πριν το Φεβρουάριο δεν το είχα ανοίξει καν αυτό της γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εχω αγχωθει και ολοι διαβαζουμε τωρα για τις πανελληνιες που εξαρταται το μελλον απο αυτο αλλα στην ουσια και αυτες που υποτιθεται οτι ειναι ο πιο δικαιος και αξιοκρατικος τροπος πραγματικα δεν ισχυει αυτο.Γιατι και παλι περναει αυτος που εχει τα περισσοτερα λεφτα και που ειναι τυχερος.Καταρχας αναγκαζομαστε ολοι(τουλαχιστον το 85% αν θελει να δωσει σοβαρα)να δινουμε λεφτα σε φροντιστηρια τουλαχιστον για ενα χρονο.Αρα αυτος που κανει φροντιστηριο σε σχεση με τον αλλον που δεν κανει εχει πλεονεκτημα καθως στα σχολεια δεν διδασκουν τιποτα.Ομως αν παρουμε οτι αυτο ειναι συνηθισμενο για να περασεις καπου μετα εχουν πλεονεκτημα αυτοι που κανουν ιδιαιτερα και επομενως δινουν παραπανω λεφτα και ακομα μεγαλυτερο πλεονεκτημα εχουν αυτοι που τα σκανε στα ιδιωτικα οι οποιοι δεν παιρνουν απουσιες καθολου και ετσι εχουν χρονο διαθεσιμο για επαναληψεις ενω εγω μετραω τις απουσιες για να μην μεινω και πανε κιολας σε φροντιστηριο και καποιοι κανουν και ιδιαιτερα.Αρα επομενως αυτος που εχει δωσει τα περισσοτερα λεφτα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να περασει.Και τελος για την τυχη : θεωρω οτι αν πετυχεις σε σχολειο ή σε τμημα που ειναι χαλαροι ο καθηγητης στις απουσιες τοτε μπορεις να φευγεις οποτε θες και χωρις να σε νοιαζουν οι απουσιες(οπως στα ιδιωτικα αλλα οχι σε τετοιο βαθμο).Ενω αντιθετα αν δεν σε βοηθανε στις απουσιες τοτε αναγκαζεσαι να πηγαινεις σχολειο και να μην εχεις το ιδιο χρονο που εχουν οι αλλοι για επαναληψεις και διαβασμα.Αρα εγω συμπερανω οτι εφοσον εχει καποιος περισσοτερο χρονο(ειτε λογω καθηγητων ειτε λογω ιδιωτικου) και περισσοτερη βοηθεια δασκαλου θα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει και επομενως το συστημα αυτο δεν ειναι δικαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Με την ιδια λογικη πες οτι ζουσαμε σε μια τελεια κοινωνια που δεν υπηρχαν φροντιστηρια και καναμε μαθημα μονο μεσω σχολειου. Θα υπηρχαν σε καποια σχολεια και παλι που οι καθηγητες θα κανανε καλυτερο μαθημα απο καποιο αλλο, οποτε ποτε δεν μπορεις να πετυχεις το δικαιο. Αλλα βεβαια αυτα που λες ισχυουν και πρωτα πρεπει να αλλαξουμε εμεις την νοοτροπια μας για να αλλαξει στο μελλον το συστημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ναι αν όμως γίνονταν όλα ιδιωτικά τα σχολεία και δεν υπήρχαν φροντιστήρια θα λέγανε όλοι που πήγε η δωρεάν παιδεία; Λες και τώρα έχουμε!
Πλέον ανυπομονώ να τελειώσω, λέω στους γονείς μου μόνο 2 μήνες θα πληρώσετε ακόμα φροντιστήρια! Και έχω τύψεις, γιατί να χρειάζεται να δίνουμε σχεδόν ένα χιλιάρικο σε φροντιστήρια; Το χειρότερο είναι ότι δεν είμαστε σίγουρη επένδυση και ούτε είναι σίγουρο αν θα αποσβέσουν τα χρήματα...αφού οι πιθανότητες να είμαστε άνεργοι είναι βράστα πάτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Μόνο εγώ είμαι που δεν νιώθω έτοιμος 1 μήνα πριν τις πανελλαδικές ή και άλλοι υπάρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Μόνο εγώ είμαι που δεν νιώθω έτοιμος 1 μήνα πριν τις πανελλαδικές ή και άλλοι υπάρχουν;

χαχαχα you kidding? Εγώ δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!:confused:
ε και δεν είναι ένας μήνας, είναι ένας μήνας και κάτι μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ε λίγες μέρες! Το σκέφτομαι και τρελαίνομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε λίγες μέρες! Το σκέφτομαι και τρελαίνομαι!

Απ'ό,τι μου λένε μεγαλύτεροι ή όσοι έδιναν πέρσι, αυτή η περίοδος που είμαστε δεν περνάει με τίποτα. Ο χρόνος δεν περνάει. Μόλις δώσεις το πρώτο μάθημα κυλάει πολύ γρήγορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ε και δεν είναι ένας μήνας, είναι ένας μήνας και κάτι μέρες!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Μόνο εγώ είμαι που δεν νιώθω έτοιμος 1 μήνα πριν τις πανελλαδικές ή και άλλοι υπάρχουν;

Ε, κλασικό φαινόμενο. Φτάνεις 1-2 μήνες πριν πιστεύοντας πως ότι έμαθες όλη τη χρονιά το έχεις ήδη ξεχάσει, και θα πας και θα τα κάνεις θάλασσα.:P Συμβαίνει, μην ανησυχείς :)

Απ'ό,τι μου λένε μεγαλύτεροι ή όσοι έδιναν πέρσι, αυτή η περίοδος που είμαστε δεν περνάει με τίποτα. Ο χρόνος δεν περνάει. Μόλις δώσεις το πρώτο μάθημα κυλάει πολύ γρήγορα!

Ισχύει. Αν αρχίσεις, δεν καταλαβαίνεις πότε θα τελειώσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εχω αγχωθει και ολοι διαβαζουμε τωρα για τις πανελληνιες που εξαρταται το μελλον απο αυτο αλλα στην ουσια και αυτες που υποτιθεται οτι ειναι ο πιο δικαιος και αξιοκρατικος τροπος πραγματικα δεν ισχυει αυτο.Γιατι και παλι περναει αυτος που εχει τα περισσοτερα λεφτα και που ειναι τυχερος.Καταρχας αναγκαζομαστε ολοι(τουλαχιστον το 85% αν θελει να δωσει σοβαρα)να δινουμε λεφτα σε φροντιστηρια τουλαχιστον για ενα χρονο.Αρα αυτος που κανει φροντιστηριο σε σχεση με τον αλλον που δεν κανει εχει πλεονεκτημα καθως στα σχολεια δεν διδασκουν τιποτα.Ομως αν παρουμε οτι αυτο ειναι συνηθισμενο για να περασεις καπου μετα εχουν πλεονεκτημα αυτοι που κανουν ιδιαιτερα και επομενως δινουν παραπανω λεφτα και ακομα μεγαλυτερο πλεονεκτημα εχουν αυτοι που τα σκανε στα ιδιωτικα οι οποιοι δεν παιρνουν απουσιες καθολου και ετσι εχουν χρονο διαθεσιμο για επαναληψεις ενω εγω μετραω τις απουσιες για να μην μεινω και πανε κιολας σε φροντιστηριο και καποιοι κανουν και ιδιαιτερα.Αρα επομενως αυτος που εχει δωσει τα περισσοτερα λεφτα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να περασει.Και τελος για την τυχη : θεωρω οτι αν πετυχεις σε σχολειο ή σε τμημα που ειναι χαλαροι ο καθηγητης στις απουσιες τοτε μπορεις να φευγεις οποτε θες και χωρις να σε νοιαζουν οι απουσιες(οπως στα ιδιωτικα αλλα οχι σε τετοιο βαθμο).Ενω αντιθετα αν δεν σε βοηθανε στις απουσιες τοτε αναγκαζεσαι να πηγαινεις σχολειο και να μην εχεις το ιδιο χρονο που εχουν οι αλλοι για επαναληψεις και διαβασμα.Αρα εγω συμπερανω οτι εφοσον εχει καποιος περισσοτερο χρονο(ειτε λογω καθηγητων ειτε λογω ιδιωτικου) και περισσοτερη βοηθεια δασκαλου θα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει και επομενως το συστημα αυτο δεν ειναι δικαιο.

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό που λες. Και τον καλύτερο καθηγητή να έχεις κάθε μέρα ιδιαίτερο, αν δεν διαβάζεις και δεν παίρνεις έστω και λίγο από γράμματα, δεν μπορείς να πετύχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top