Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μαλλον παρεξηγησατε αυτο που ειπα. Ποτε δεν ειπα οτι θα το ελυνα ανετα στις πανελληνιες(φυσικα παιζει και το αγχος εκεινη την στιγμη που μπορει να σε καταστρεψει) αλλα οταν βλεπω να λενε οτι βαζουν παλουκια και τα λοιπα σκεφτομαι οτι θα βαζουν θεματα που θελουν σκεψη, αλλα τελικα το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερεις μεθοδολογιες και να χεις λυσει πολλες ασκησεις ;)

Γενικα παντως με συστηματικο διαβασμα ολα τα θεματα των πανελληνιων ειναι ευκολα.Το θεμα ειναι αν το αγχος και κυριως η πιεση του χρονου σε αφησουν να τα δεις ευκολα και την ωρα που θα εχεις μπροστα σου το γραπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Να κοιτάτε τα περσινά θέματα υπό την προυπόθεση ότι αν σκαλώσετε κάπου δε θα πάθετε παράκρουση. Αν πιστεύευτε ότι μόνοι σας δεν μπορείτε να το λυσετε, ΜΗ ΤΟ ΛΥΣΕΤΕ, αφήστε να σας το λύσει ο καθηγητής για να το καταλάβετε και να μπορείτε να το ξαναλύσετε σπίτι. Much better από το να αγχωθείτε επειδή 2 μήνες πριν δε σας κάθεται ένα θέμα.

*Δεν υπάρχουν θέματα Πανελληνίων με μεθοδολογίες που να μην έχετε ξαναδεί όλη τη χρονια. Μπορεί να υπάρχει δύσκολο ερώτημα για να το γράψουν λίγοι, αλλά τα άλλα είναι μέσα στα γνωστικά σας πλαίσια. Μην αγχώνεστε :)

Αυτό ισχύει και είδικα στα μαθηματικά κατεύθυνσης.Όταν τελειώσετε την ύλη,ζητήστε από τους καθηγητές σας να σας δώσουν τα παλιότερα θέματα στα μαθ. κατ και να τα λύνετε όλοι μαζί στην τάξη ή να παίρνετε μερικά θέματα για το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
ή μπαινεται στο www.kelafas.gr και λυνετε μονοι σας(εχει και λυσεις σε ολες σχεδον τις κατηγοριες στα μαθ κατ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κοιτα γενικα κανενα μαθημα απο τα θετικα δεν χρειαζονται μεθοδολογιες γιατι αργοτερα στο πανεπιστημιο θα το συνειδητοποιησεις αμα ακολουθησεις καποια απο αυτες..απλα το συστημα των πανελλαδικων το κανει τοσο μηχανικο και μεθοδολογικο που χανουν την γοητεια τους..και δεν σε αδικω γιατι οντως με τις μεθοδολογιες πρεπει να πετυχεις και με τις πολλες ασκησεις..στο πανεπιστημιο αλλαζει ο τροπος σκεψης και δεν χρειαζονται ουτε οι μεθοδολογιες ουτε τα απ'εξω εκτος αμα πας καμια φιλολογικη ή νομικη σχολη :P και οι μεθοδολογιες στην γ λυκειου ειναι υπερβολικα αρκετες ειδικα σε περιπτωσεις ΘΜΤ απορω πως ξερετε ποιο να εφαρμοσετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
κοιτα γενικα κανενα μαθημα απο τα θετικα δεν χρειαζονται μεθοδολογιες γιατι αργοτερα στο πανεπιστημιο θα το συνειδητοποιησεις αμα ακολουθησεις καποια απο αυτες..απλα το συστημα των πανελλαδικων το κανει τοσο μηχανικο και μεθοδολογικο που χανουν την γοητεια τους..και δεν σε αδικω γιατι οντως με τις μεθοδολογιες πρεπει να πετυχεις και με τις πολλες ασκησεις..στο πανεπιστημιο αλλαζει ο τροπος σκεψης και δεν χρειαζονται ουτε οι μεθοδολογιες ουτε τα απ'εξω εκτος αμα πας καμια φιλολογικη ή νομικη σχολη :P και οι μεθοδολογιες στην γ λυκειου ειναι υπερβολικα αρκετες ειδικα σε περιπτωσεις ΘΜΤ απορω πως ξερετε ποιο να εφαρμοσετε :P

Ω, τι λες;
Πες μας την εμπειρία σου από τον τρόπο διαβάσματος στη φιλολογία και στη νομική;!!... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ω, τι λες;
Πες μας την εμπειρία σου από τον τρόπο διαβάσματος στη φιλολογία και στη νομική;!!... :hmm:

δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω μπει αλλα εχω φιλες που εχουν μπει και νομικη και φιλολογιας και μου λενε οτι πρεπει να μαθαίνουν απ'εξω ολοκληρους τομους..τωρα αμα αμφισβητεις και αυτες που ειναι μεσα τοτε δεν εχω να πω τιποτα αλλο..ειδικα στην νομικη διαβασαμε μαζι και προσπαθουσε να μαθει τοσες σελιδες απ'εξω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω μπει αλλα εχω φιλες που εχουν μπει και νομικη και φιλολογιας και μου λενε οτι πρεπει να μαθαίνουν απ'εξω ολοκληρους τομους..τωρα αμα αμφισβητεις και αυτες που ειναι μεσα τοτε δεν εχω να πω τιποτα αλλο..ειδικα στην νομικη διαβασαμε μαζι και προσπαθουσε να μαθει τοσες σελιδες απ'εξω!!!

Μάαααλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
κοιτα γενικα κανενα μαθημα απο τα θετικα δεν χρειαζονται μεθοδολογιες γιατι αργοτερα στο πανεπιστημιο θα το συνειδητοποιησεις αμα ακολουθησεις καποια απο αυτες..απλα το συστημα των πανελλαδικων το κανει τοσο μηχανικο και μεθοδολογικο που χανουν την γοητεια τους..και δεν σε αδικω γιατι οντως με τις μεθοδολογιες πρεπει να πετυχεις και με τις πολλες ασκησεις..στο πανεπιστημιο αλλαζει ο τροπος σκεψης και δεν χρειαζονται ουτε οι μεθοδολογιες ουτε τα απ'εξω εκτος αμα πας καμια φιλολογικη ή νομικη σχολη :P και οι μεθοδολογιες στην γ λυκειου ειναι υπερβολικα αρκετες ειδικα σε περιπτωσεις ΘΜΤ απορω πως ξερετε ποιο να εφαρμοσετε :P

Συγγνώμη που θα στο χαλάσω αλλά είμαι Ιατρική και έχω ξεσκιστεί στο απεξω.
Επίσης σε σχολές με μαθηματικά και φυσικοχημείες, καλός ο αυτοσχεδιασμός, αλλά θέλει και τις μεθοδολογίες.
Συμφωνώ ότι δεν είναι το αγγούρι των πανελληνίων,ωστόσο, για να μη παρεξηγιόμαστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
κοιτα γενικα κανενα μαθημα απο τα θετικα δεν χρειαζονται μεθοδολογιες γιατι αργοτερα στο πανεπιστημιο θα το συνειδητοποιησεις αμα ακολουθησεις καποια απο αυτες..απλα το συστημα των πανελλαδικων το κανει τοσο μηχανικο και μεθοδολογικο που χανουν την γοητεια τους..και δεν σε αδικω γιατι οντως με τις μεθοδολογιες πρεπει να πετυχεις και με τις πολλες ασκησεις..στο πανεπιστημιο αλλαζει ο τροπος σκεψης και δεν χρειαζονται ουτε οι μεθοδολογιες ουτε τα απ'εξω εκτος αμα πας καμια φιλολογικη ή νομικη σχολη :P και οι μεθοδολογιες στην γ λυκειου ειναι υπερβολικα αρκετες ειδικα σε περιπτωσεις ΘΜΤ απορω πως ξερετε ποιο να εφαρμοσετε :P
Καλά θα ήταν...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μαλλον παρεξηγησατε αυτο που ειπα. Ποτε δεν ειπα οτι θα το ελυνα ανετα στις πανελληνιες(φυσικα παιζει και το αγχος εκεινη την στιγμη που μπορει να σε καταστρεψει) αλλα οταν βλεπω να λενε οτι βαζουν παλουκια και τα λοιπα σκεφτομαι οτι θα βαζουν θεματα που θελουν σκεψη, αλλα τελικα το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερεις μεθοδολογιες και να χεις λυσει πολλες ασκησεις ;)
Nuff said..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ακουσατε τιποτα για 2 ιουνιου πανελλαδικες λόγω εκλογων μαιο????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι και πάρα πολύ κοντινές ημερομηνίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω μπει αλλα εχω φιλες που εχουν μπει και νομικη και φιλολογιας και μου λενε οτι πρεπει να μαθαίνουν απ'εξω ολοκληρους τομους..τωρα αμα αμφισβητεις και αυτες που ειναι μεσα τοτε δεν εχω να πω τιποτα αλλο..ειδικα στην νομικη διαβασαμε μαζι και προσπαθουσε να μαθει τοσες σελιδες απ'εξω!!!
Σε αμφισβητώ εγώ.

Υγ. Σπίρτο έτσι; Τα σημεία στίξης τα έμαθε καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Δηλαδή στο πανεπιστήμιο άμα θες να χτυπήσεις βαθμό δεν θέλει να τα ξέρεις αν όχι αυτολεξεί αλλά πάρα πολύ καλά; Εγώ πάλι έχω αντίθετη άποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ακουσατε τιποτα για 2 ιουνιου πανελλαδικες λόγω εκλογων μαιο????????

Μα και 6 Μάη να γίνουν οι εκλογές οι Πανελλήνιες δεν αποτελούν πρόβλημα νομίζω.
Σ΄αυτή την χώρα βέβαια όλα να τα περιμένεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Χθες ρωτήσαμε τον καθηγητή στο φροντιστήριο πόσες ώρες είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης του χρόνου και μας είπε οτι θα κάνουμε 3 ώρες με έναν καθηγητή τα κεφάλαια 1 και 3 και 2 ώρες με άλλον καθηγητή τα κεφάλαια 2 και 4 για να βγει η ύλη πιο γρήγορα και πιο ανάλαφρα. Οκ, τα δέχομαι αυτά τα points αλλά επίσης πιστεύω ότι θα τα μπερδέψω! Σκοπέυω να δώσω και μαθηματικά γενικής οπότε στη ουσία θα κάνω 3 μαθήματα μαθηματικών... :eek: Δεν θα τα κάνουμε σαλάτα? Εχει κάνει κανείς σας μάθημα με αυτό το σύστημα? Πως σας φαίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Χθες ρωτήσαμε τον καθηγητή στο φροντιστήριο πόσες ώρες είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης του χρόνου και μας είπε οτι θα κάνουμε 3 ώρες με έναν καθηγητή τα κεφάλαια 1 και 3 και 2 ώρες με άλλον καθηγητή τα κεφάλαια 2 και 4 για να βγει η ύλη πιο γρήγορα και πιο ανάλαφρα. Οκ, τα δέχομαι αυτά τα points αλλά επίσης πιστεύω ότι θα τα μπερδέψω! Σκοπέυω να δώσω και μαθηματικά γενικής οπότε στη ουσία θα κάνω 3 μαθήματα μαθηματικών... :eek: Δεν θα τα κάνουμε σαλάτα? Εχει κάνει κανείς σας μάθημα με αυτό το σύστημα? Πως σας φαίνεται?

Και εμείς στην περιοχή έχουμε ένα φρο που κάνει την ύλη με αυτόν τον τρόπο και δεν συμφωνώ καθόλου.
Πιστεύω πως πρέπει να τα κάνεις με σειρά,να βγαίνει και μια άκρη ρε αδερφέ. :P Δεν γίνεται να κάνεις το μισό δεύτερο κεφάλαιο για να καταλάβεις το μισό του τρίτου και μετά να αρχίσεις το υπόλοιπο μισό του τρίτου για να καταλάβεις το μισό του τέταρτου και τρέχα γύρευε. :look:
Συν το γεγονός ότι θα κάνετε 5 ώρες. Αν αρχίσετε από το καλοκαίρι ειδικά,είναι υπεραρκετες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
εγω εκανα με 2 καθηγητες κατα καποιον τρομο σαν αυτο που λες και ημουν αρκετα ευχαριστημενοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Εγώ πάλι που έκανα κανονικά με τη σειρά τα μαθηματικά, κατέληξα να έχω βγάλει την ύλη πιο γρήγορα από τα φροντς με τέτοιου είδους σύστημα. Π.χ, μιλούσα με ένα παιδί που έχουν τέτοιο σύστημα στο φροντ του, και ενώ έχουν μπει κανονικά ολοκληρώματα, στον διαφορικό είναι ακόμα στις συνέπειες ΘΜΤ :confused: Nαι σωστά, κατά τα άλλα βγαίνει γρηγορότερα η ύλη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top