Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω για σας πάντως εγώ τώρα τελευταία νομίζω ότι έχ ω αποκτήσει αρκετά νεύρα. Δηλαδή εγώ δεν το καταλαβαίνω αλλά καταλαβαίνω ότι κάτι ενοχλεί στη συμπεριφορά μου στους γύρω μου και κυρίως στους γονείς μου που τους καημένους τους λυπάμαι αν όντως γκρινιάζω όπως μου λεν όλη μέρα!!! Πραγματικά σήμερα δυο φορές νευρίασα αρκετά και τους στενοχώρησα κ έχω καταλάβει πως αυτά τα νεύρα προέρχονται από το άγχος που βιώνω καθημερινά! Σχολείο πρωρί-φροντιστήριο ιδιαίτερα το απόγευμα-συν αυτές τις μέρες περισσότερο άγχος για να βγει η ύλη όσο πλησιάζει ο καιρός- συν το άγχος της αποτυχίας που αυτό μπορώ να πω ότι είναι το μεγαλύτερο-συν το ότι έχω πάρα πολύ καιρό να βγω έξω,βέβαια αυτό δεν με χαλάει γιατί γενικά ποτέ δεν ήμουν του έξω αλλά τώρα νομίζω ότι συσσωρεύτηκε κ αυτό, συν το ότι στο σχολείο και ειδικά στην κατεύθυνσή μου υπάρχουν κάτι παλιοχαμένα που με εκνευρίζουν ώρες ώρες και δεν μπορώ να μην επηρεάζομαι πολλές φορές....συσσωρεύτηκαν όλα αυτά και πιστεύω ότι είναι η αιτία για να έχω μια τέτοια συμπεριφορά που μόνο κακό κλίμα στο σπίτι φέρνει που δεν το θέλω καθόλου!
Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση και να μετριάσω τα νεύρα μου;;; Ας δώσει κάποιος καμιά συμβουλή; Αισθάνομαι πραγματικά πολύ χάλια για πρώτη φορά φέτος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω για σας πάντως εγώ τώρα τελευταία νομίζω ότι έχ ω αποκτήσει αρκετά νεύρα. Δηλαδή εγώ δεν το καταλαβαίνω αλλά καταλαβαίνω ότι κάτι ενοχλεί στη συμπεριφορά μου στους γύρω μου και κυρίως στους γονείς μου που τους καημένους τους λυπάμαι αν όντως γκρινιάζω όπως μου λεν όλη μέρα!!! Πραγματικά σήμερα δυο φορές νευρίασα αρκετά και τους στενοχώρησα κ έχω καταλάβει πως αυτά τα νεύρα προέρχονται από το άγχος που βιώνω καθημερινά! Σχολείο πρωρί-φροντιστήριο ιδιαίτερα το απόγευμα-συν αυτές τις μέρες περισσότερο άγχος για να βγει η ύλη όσο πλησιάζει ο καιρός- συν το άγχος της αποτυχίας που αυτό μπορώ να πω ότι είναι το μεγαλύτερο-συν το ότι έχω πάρα πολύ καιρό να βγω έξω,βέβαια αυτό δεν με χαλάει γιατί γενικά ποτέ δεν ήμουν του έξω αλλά τώρα νομίζω ότι συσσωρεύτηκε κ αυτό, συν το ότι στο σχολείο και ειδικά στην κατεύθυνσή μου υπάρχουν κάτι παλιοχαμένα που με εκνευρίζουν ώρες ώρες και δεν μπορώ να μην επηρεάζομαι πολλές φορές....συσσωρεύτηκαν όλα αυτά και πιστεύω ότι είναι η αιτία για να έχω μια τέτοια συμπεριφορά που μόνο κακό κλίμα στο σπίτι φέρνει που δεν το θέλω καθόλου!
Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση και να μετριάσω τα νεύρα μου;;; Ας δώσει κάποιος καμιά συμβουλή; Αισθάνομαι πραγματικά πολύ χάλια για πρώτη φορά φέτος!!!!!
Σκεψου θετικα ηρεμησε οπως λεει και σε μια ταινια ο Martin Lawrence...Γουσαααααααααααααααααααααα

ποιος ειπε κατι τετοιο;γιατι να σβηνουν τις απουσιες την τελευταια εμβδομαδας; σιγα μην ισχυει...
Σε δουλευει αν δεν το καταλαβες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Aναλογως απο ποια οπτικη το βλεπει ο καθενας...
Αλλος θελει να τελειωνουν και αλλος πιστευει πως χρειαζεται και αλλο χρονο για διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
3 μηνες ακριβως :) Αντε να τελειωνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
δεν ειναι λιγο αγχωτικο αυτο?:worry::confused:

Εδώ εγώ που δε δίνω ένιωσα ένα σφίξιμο :P
Παλιότερα είχε και το ischool αντίστροφη μέτρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τώρα που ειπατε για απουσιες..να κανω μια ερωτησουλα
δικαιουμαστε 50αδικαιολογητες και 64 δικαιολογημενες?
και ανα καποιος εχει βγαλει πανω απο 15 τοτε πάει 134 ή κατι τετοιο?

Και άλλες 50 δικαιολογημένες από νοσοκομείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση και να μετριάσω τα νεύρα μου;;; Ας δώσει κάποιος καμιά συμβουλή; Αισθάνομαι πραγματικά πολύ χάλια για πρώτη φορά φέτος!!!!!

Εκτόνωση χρειάζεσαι γιατί έχεις υπερένταση και ξεσπάς με λάθος τρόπο.
Το απλούστερο είναι να βάλεις στη διαπασών τη μουσική και να αρχίσεις να χορεύεις, ή να αρχίσεις να τρέχεις πάνω-κάτω, έτσι ώστε να σου φυγει αυτή η υπερένταση.
Ή πάνε σε κανένα μέρος που δε σε ακούει κανένας και ξεκίνα να τσιρίζεις [σε ηρεμεί δοκιμασμένα γιατί ξεσπαθώνεις].

Α, και γι' αυτούς που σ' εκνευρίζουν και θες να τους αρχίσεις στα φάσκελα ή να τους βάλεις τις φωνές: Αν δε το κάνεις στην πραγματικότητα τελικά, μπορείς να αρχίσεις να ρίχνεις μπουνιές στο μαξιλάρι σου. Κι αυτό δοκιμασμένο :D

Μπορεί να σου φαίνονται τρελά όλα αυτά, αλλά από το να είσαι με το νεύρο κάγκελο και να την πληρώνουν οι...αθώοι, καλύτερα να ξεσπάς διαφορετικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τώρα που ειπατε για απουσιες..να κανω μια ερωτησουλα
δικαιουμαστε 50αδικαιολογητες και 64 δικαιολογημενες?
και ανα καποιος εχει βγαλει πανω απο 15 τοτε πάει 134 ή κατι τετοιο?
αυτο ειναι κοινα αποδεκτο απο ολα τα σχολεια...θα ρωτησω και το διευθυντη αλλα αυτος προκειμενου να μη τις κανω δε θα πει την αληθεια..γνωριζετε κατι επ'αυτου?

Και άλλες 50 δικαιολογημένες από νοσοκομείο
Kαι 100 δώρο από το δήμο;:P Tι κόλπα είναι αυτά με το βαθμό;
Εγώ πάντως εκτονώνομαι πηγαίνοντας κολυμβητήριο.Μετά από 2 ώρες δε που δε μπορείς να πάρεις τα πόδια σου,έχεις φάει και καμιά μπουνιά κλωτσιά καλμάρεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε τους μύθους με τις απουσίες..τι 50 απο νοσοκομείο και άμα βγάλεις καλό βαθμό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Στο σχολειο μας παντως, δεν μπορουσες να μεινεις .Πολλα παιδια ειχαν ξεπερασει κατα πολυ το οριο των απουσιων ,και η διευθυντρια ,απλα τις εσβηνε.Και εμεις που πηγαιναμε σαν μαλακες καθε πρωι για να τις κρατησουμε για το τελος μειναμε....μαλακες.Ο μονος τροπος για να μεινεις (σε εμας) νομιζω ειναι να μαχαιρωσεις την διευθυντρια, να βαλεις φωτια ,κατι τετοιο.
Επισης σε εμας δεν γινεται να μεινεις ουτε απο βαθμο ,υπηρχαν ατομα που ηταν ο ορισμος της αδιαφοριας (και γαμαγαν και το μαθημα) και στο τελος πηραν απολυτηριο και με βαθμο ,,τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Aναλογως απο ποια οπτικη το βλεπει ο καθενας...
Αλλος θελει να τελειωνουν και αλλος πιστευει πως χρειαζεται και αλλο χρονο για διαβασμα...
Εγώ πάντως θέλω να τελειώσουμε και 3 μήνες μου φαίνονται υπερβολικά μεγάλο διάστημα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ολοι θελουμε να τελειωνουμε :P Αν σκεφτουμε το καλοκαιρι που ερχεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ολοι θελουμε να τελειωνουμε :P Αν σκεφτουμε το καλοκαιρι που ερχεται!!

που δεν θα χουμε να φαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Οκ δες τα ολα μαυρα μην εχεις καθολου αισιοδοξια ;) Δηλαδη για να περνας εσυ καλα πρεπει να χεις λεφτα; Τοτε τι καθεσαι και ξαναδινεις πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το ότι όποιος βγάλει στα τετράμηνα πάνω από 15, έχει 50 επιπλέον απουσίες ( δηλ. σύνολο 164 ), ισχύει σίγουρα. Το ξέρω και από προηγούμενες χρονιές. Ωστόσο, όποιος έχει αμφιβολίες ας κάνει τον κόπο να ρωτήσει τον υπεύθυνο του τμήματός του, όπως έκανα κι εγώ, για να επιβεβαιωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina94

Νεοφερμένος

Η nina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
89 ημερες ακριβως. που θα πανε θα περασουν και μετα καλοκαιρι με αξεχαστες στιγμες...το περιμενουμε ολοι πως και πως πιστευω. αρκει να παμε καλα και να διασκεδασουμε με ικανοποιηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά διαβάστε να περάσετε εκεί που γουστάρετε! Σαν την φοιτητική ζωή δεν έχει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά αφήστε τους μύθους με τις απουσίες..τι 50 απο νοσοκομείο και άμα βγάλεις καλό βαθμό? :P

Tο σύνολο των απουσιών του μαθητή δεν υπερβαίνει τις εκατόν δεκατέσσερις (114), από τις οποίες οι πάνω από τις πενήντα (50) είναι δικαιολογημένες ή οφείλονται σε ασθένεια που βεβαιώνεται, «σύμφωνα με το άρθρο 3 του Π.Δ. 485/83 (ΦΕΚ184 Α΄)».

Κατ’ εξαίρεση, ο Σύλλογος των Διδασκόντων κάθε Σχολείου με ειδική πράξη του χαρακτηρίζει ως επαρκή τη φοίτηση μαθητή που σημείωσε από εκατόν δέκα πέντε έως εκατόν εξήντα τέσσερις (115-164) απουσίες, υπό την προϋπόθεση ότι όλες οι απουσίες πάνω από τις πενήντα (50) είναι δικαιολογημένες και οφείλονται σε ασθένεια, που βεβαιώνεται σύμφωνα με τα παραπάνω, και η επίδοσή του κρίνεται ιδιαίτερα ικανοποιητική. Ως ιδιαίτερα ικανοποιητική κρίνεται στην προκειμένη περίπτωση η επίδοση του μαθητή, όταν ο γενικός μέσος όρος της προφορικής βαθμολογίας (Γ.Μ.Ο.), όπως προκύπτει από το άθροισμα των Μ.Ο. των δύο τετραμηνιαίων βαθμών στο Λύκειο, διαιρούμενο με τον αριθμό των διδασκόμενων μαθημάτων, είναι τουλάχιστον δεκαπέντε (15) πλήρες και η διαγωγή του κοσμιωτάτη.

https://www.alfavita.gr/egiklioi/eg8_3_9_1012.php

μήπως να ψάχναμε λιγάκι στο google αν δεν ξέρουμε, αντί να σχολιάζουμε ειρωνικά; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top