Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Tι χαρτιά πρέπει να έχουμε μαζί μας οι απόφοιτοι για να δηλώσουμε για τις Πανελλαδικές?
Ας πεί κάποιος συγκεκριμένα που έχει κάνει τη δήλωση.

Εγω χρειαστηκα απολυτηριο (εβγαλαν αυτοι 2 αντιγραφα εκει)
ταυτοτητα (παλι, εβγαλαν τα αντιγραφα που χρειαζονται)
μια φωτογραφια
μια δηλωση για τα στοιχεια (στην δινουν εκει)
Και το πρωτοτυπο της βεβαιωσης που λεει οτι εδωσες πανελληνιες περσυ (και εχει πανω τους βαθμους απο περσυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αν δηλώσω ειδικό μάθημα αγγλικά και δεν πάω να το δώσω, τότε θα επηρεαστεί καθόλου ο βαθμός απολυτηρίου;

Θα επηρεαστεί. Θα είναι σα να έχεις γράψει 0. Την ίδια απορία είχα κι εγω, και ρώτησα, για να αποφασίσω σίγουρα αν θα το επιλέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Νομιζω οτι τα ειδικα μαθηματα αφου δεν διδασκονται στο σχολειο δεν πιανουν καθολου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά ο βαθμός πρόσβασης δεν επηρέαζεται απ' τα ειδικά μαθήματα ΣΙΓΟΥΡΑ.Αυτά μετράνε μόνο για τις σχολές που τα ζητάνε.Αυτό που μετράει παντού,είναι οι ΑΟΘ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brownstone

Νεοφερμένος

Ο Brownstone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Θα επηρεαστεί. Θα είναι σα να έχεις γράψει 0. Την ίδια απορία είχα κι εγω, και ρώτησα, για να αποφασίσω σίγουρα αν θα το επιλέξω.

Θα επηρεαστεί μόνο για τις σχολές που απαιτούν αυτο το ειδικό μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα επηρεαστεί. Θα είναι σα να έχεις γράψει 0. Την ίδια απορία είχα κι εγω, και ρώτησα, για να αποφασίσω σίγουρα αν θα το επιλέξω.
ναι απλά δεν θα μπορείς να περάσεις στις σχολές που απαιτούν το συγκεκριμένο ειδικό μάθημα..τίποτα παραπανω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Είν' απλό. Στο Α τετράμηνο, που πήραμε βαθμούς, για να υπολογίσουμε το μέσο όρο μας, προσθέσαμε όλα τα μαθήματα ( και τα αγγλικά ) και τα διαιρέσαμε. Εγώ δε μίλησα για σχολές κλπ, εξάλλου το παιδί ρώτησε ξεκάθαρα. Όπως λοιπόν υπολογίζονται τα μαθήματα των πανελληνίων για το βαθμό του απολυτηρίου, έτσι και τα αγγλικά ( όπως και τα υπόλοιπα ) αν δεν πας να το δώσεις και δε δικαιολογηθείς, όταν θα σου έρθουν οι βαθμοί, εκεί θα γράφει 0. Ανάλογα λοιπόν θα επηρεάσει το βαθμό του απολυτηρίου σου. simply simple.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Είν' απλό. Στο Α τετράμηνο, που πήραμε βαθμούς, για να υπολογίσουμε το μέσο όρο μας, προσθέσαμε όλα τα μαθήματα ( και τα αγγλικά ) και τα διαιρέσαμε. Εγώ δε μίλησα για σχολές κλπ, εξάλλου το παιδί ρώτησε ξεκάθαρα. Όπως λοιπόν υπολογίζονται τα μαθήματα των πανελληνίων για το βαθμό του απολυτηρίου, έτσι και τα αγγλικά ( όπως και τα υπόλοιπα ) αν δεν πας να το δώσεις και δε δικαιολογηθείς, όταν θα σου έρθουν οι βαθμοί, εκεί θα γράφει 0. Ανάλογα λοιπόν θα επηρεάσει το βαθμό του απολυτηρίου σου. simply simple.
μην παραπληροφορεις αν δε ξερεις! ο βαθμος των ειδικων δε μετραει, καθως θα δωσει και ενδοσχολικα Αγγλικα δεν απαλασσεται δηλαδη απο αυτο. Ο βαθμος των αγγλικων που δινεις πανελλαδικα δεν επηρεαζει καθολου το απολυτηριο αλλα μονο τις σχολες που απαιτουν ειδικο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
οσα ειδικα μαθηματα και να δηλωσεις τωρα και να μην πας να τα δωσεις τον Ιουνιο δεν εχει καμια σημασια,δεν επηρεαζεται ο βαθμος σου,απλως αμα δεν πας δεν μπορεις να δηλωσεις τις σχολες που τα απαιτουν.
μονο το 2ο μαθημα γενικης παιδειας και τις αρχες οικονομικης θεωριας(αυτο αμα το δηλωσεις)και δεν πας ειναι σαν να περνεις 0.
οπου και να ψαξεις στο ιντερνετ αυτο λεει και στο σχολειο αυτο μας ειπαν...δεν ειναι δυνατον να ειναι τρελοι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚωνσταντίνοςΜ

Νεοφερμένος

Ο ΚωνσταντίνοςΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ερώτηση !! ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΣΤΥΛΌ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ???
(εννοώ πρεπει να ειναι τύπου bic ή και υγρής μελάνης όπως
αυτό) ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
ερώτηση !! ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΣΤΥΛΌ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ???
(εννοώ πρεπει να ειναι τύπου bic ή και υγρής μελάνης όπως
αυτό) ευχαριστώ...

Κοιτα δεν νομιζω να μπορεις να χρησιμοποιησεις το δευτερο. Γενικα ξερω σχεδον σιγουρα οτι δε γινεται με μαρκαδορακι για να μην ξεβαψει σε αλλα γραπτα η κατι τετοιο. Τωρα δε νομιζω να σε ακυρωσουν κιολας. Τεσπα παρε μαζι μονο 2-3 bic να σαι σιγουρος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ έγραφα με αυτό και δεν είχα θέμα κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Εγώ έγραφα με αυτό και δεν είχα θέμα κανένα.

Τοτε μαλλον μυθος ειναι αυτο που εχω ακουσει για τα μαρκαδορακια!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
το κακο με αυτα τα στυλο ειναι οτι 'ποτιζει' πολυ στο χαρτι ,με αποτελεσμα στην απο πισω σελιδα να φαινονται και τα γραμματα τις μπροστινης σελιδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται πώς γράφεις, αν το πατάς πολύ έχει όντως θέμα. Αλλά μερικούς (και εγώ ανάμεσά τους) τους βοηθά να κάνουν καλά γράμματα, το οποίο είναι πολύ σημαντικό για το γραπτό. Να το έχετε και αυτό στον νου σας.

Εμένα τα bic δεν με βολεύουν γιατί αφήνουν μελάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ όλη τη χρονιά μπλε και μαυρα bic medium. Με βολεύουν αρκετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγώ έγραφα με αυτό και δεν είχα θέμα κανένα.

Και εγω με αυτο γραφω για να κανω ωραια γραμματα :P

ερώτηση !! ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΣΤΥΛΌ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ???
(εννοώ πρεπει να ειναι τύπου bic ή και υγρής μελάνης όπως
αυτό) ευχαριστώ...

Με οτι θες μπορεις να πας να γραψεις...εγω σκεφτομαι φετος να παω με πενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φέτος ανακάλυψα αυτά τα στυλό:

pelikan stick 928 δεν αφήνουν παραπάνω μελάνι!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.

Αυτο ειναι μαρκαδορακι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι, ναι και δεν γράφει και πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top