Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Aυτές οι μαλακίες περί "βιασμού" των θετικοτεχνολογικών και ότι οι θεωρητηκάριοι την βγάλαν καθαρή,είναι ότι πιο άκυρο έχω ακούσει.

Άπειρα άτομα από θεωρητική ξέρω, που απλώς δεν γράψαν.
Επίσης. ΠΟΣΟ δύσκολο είναι να καταλάβετε μερικοί εξυπνάκηδες της θετικής ότι η θεωρητική λειτουργεί αλλιώς ως κατεύθυνση και ειδικά στο θέμα της βαθμολόγησης υπάρχει τρομερή υποκειμενικότητα και αποκλίσεις!

Σταματήστε με τα κόμπλεξ σχετικά με τις κατευθύνσεις και την ευκολία των θεμάτων και κάν'τε ότι καλύτερο μπορείτε λέω'γω.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Δες τα στατιστικα πριν μιλησεις .Αλλοι λενε μαλακιες μου φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
δηλαδη συνολικα εχουμε 114 απουσιες, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πιστεύω ότι τα θέματα στις πανελλήνιες είναι πιο εύκολα από αυτά που γράφουμε σχολείο-φροντιστήριο. Τουλάχιστον από όσα έχω δει σε αρχαία, έκθεση, λατινικά ιστορία και λογοτεχνία...

Aπλά στις Πανελλήνιες είναι και ο ψυχολογικός τομέας. Εγώ θυμάμαι έβλεπα τα θέματα της Φυσικής και των Μαθηματικών και έλεγα από μέσα μου "Αυτό ήταν, είναι τραγικά. Δεν περνάω.".Και έτσι έκανα άπειρες βλακείες γιατί με έπιασε πανικός. Στο φροντιστήριο είναι λίγο πιο χαλαρά, και στο σχολείο αρκετά χαλαρά. Οπότε ψύχραιμα στις Πανελλήνιες. ;)

Καλή Επιτυχία παιδιά. Έχετε μπει στην τελική ευθεία. Ούτε που θα καταλάβετε πότε θα φτάσει ο Μάιος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ισως το τελευταιο φοβομαστε περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εντάξει, δεν περίμεναν αρκετά από αυτά που έπεσαν! Μόνο τη λογοτεχνία περίμεναν. Επίσης έπεσε δύσκολο άγνωστο στα αρχαία, και έπεσε άσκηση στη βιολογία. Δεν έγραψαν όλοι τέλεια και γι' αυτό έπεσαν οι βάσεις. Επίσης, όσοι ήταν θεωρητική και πήραν μαθηματικά επιλεγόμενο ήταν σε πολύ πιο δύσκολη θέση από εσάς. Οπότε το ίδιο και το αυτό... Μη νομίζετε πάντως ότι για εμάς ο δρόμος είναι ευκολότερος!
Η βιολογία δεν είναι της θεωρητικής:D.Εκτός αυτού μπορεί να σας βάλαν δυσκολότερα συγκριτικά με άλλες χρονιές αλλά δε σας ΔΑΓΚΏΣΑΝ κιόλας.Εκτός αυτού το εύκολο είναι υποκειμενικό και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.
Aυτές οι μαλακίες περί "βιασμού" των θετικοτεχνολογικών και ότι οι θεωρητηκάριοι την βγάλαν καθαρή,είναι ότι πιο άκυρο έχω ακούσει.

Άπειρα άτομα από θεωρητική ξέρω, που απλώς δεν γράψαν.
Επίσης. ΠΟΣΟ δύσκολο είναι να καταλάβετε μερικοί εξυπνάκηδες της θετικής ότι η θεωρητική λειτουργεί αλλιώς ως κατεύθυνση και ειδικά στο θέμα της βαθμολόγησης υπάρχει τρομερή υποκειμενικότητα και αποκλίσεις!

Σταματήστε με τα κόμπλεξ σχετικά με τις κατευθύνσεις και την ευκολία των θεμάτων και κάν'τε ότι καλύτερο μπορείτε λέω'γω.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Δε λέει κανείς ότι η θεωρητική είναι ευκολότερη,ΑΛΛΆ δε νομίζω να υπήρχε αυτή η έκπληξη και ο πανικός που υπήρχε σε μας πέρσυ,έτσι? Και μπορεί τα μαθήματα σας να είναι υποκειμενικά αλλά ούτε εμείς έχουμε ακριβή βαθμός.Όχι λόγω των μαθημάτων αλλά εξαιτίας των βαθμολογητών.

Α, και μια προσωπική άποψη.
ΘΕΤΙΚΗ RULZZZZ
Ψάρια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Η βιολογία δεν είναι της θεωρητικής:D.Εκτός αυτού μπορεί να σας βάλαν δυσκολότερα συγκριτικά με άλλες χρονιές αλλά δε σας ΔΑΓΚΏΣΑΝ κιόλας.Εκτός αυτού το εύκολο είναι υποκειμενικό και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.


Βtw, ανέφερα τη βιολογία, γιατί η συντριπτική πλειοψηφία της θεωρητικής αυτήν επιλέγει!
Άποψή μου, δε μπορείς να κρίνεις αν "δάγκωσαν" τη θεωρητική, γιατί ήσουν σε άλλη κατεύθυνση.
Γενικώς, έχω παρατηρήσει ότι παίζει πολύ κλαψούρισμα με τα περσινά θέματα. Παρόλο που παραπονιέστε ότι ήταν δύσκολα, εγώ ξέρω αρκετούς που τα πήγαν καλά. Συγκεκριμένα στο σχολείο μου από τα 13 παιδιά της θετικής, οι 5 μπήκαν ιατρικές και όλοι οι υπόλοιποι βιολογία, φυσική, χημεία. Δεν είχαμε ούτε έναν που να έπεσε κάτω από τη βάση σε κάποιο μάθημα, ωστόσο στην τεχνολογική υπήρξαν κάποιοι. Και πάλι δεν είμαι ο κατάλληλος για να κρίνω θέματα άλλης κατεύθυνσης. Πάντως πιστεύω ότι το "όποιος ΔΙΆΒΑΣΕ, θα γράψει" ισχύει νομοτελειακά, κατά κάποιον τρόπο ( με απειροελάχιστες εξαιρέσεις ). Τώρα το αν θα βγάλει 19.000 ή 17.000 - αυτός που πραγματικά διάβασε - είναι και λίγο θέμα τύχης ( θέματα, άγχος κ.τ.λ. ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι σας νοιάζει τι έγινε στις πανελλήνιες του 2011? :confused: σε αυτά τα θέματα θα δώσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Άσχετο- Να ρωτήσω... Εσείς αρρωσταίνετε καθόλου φέτος; Πραγματικά κάθε βδομάδα και κάτι έχω και προσέχω πάρα πολύ! Είναι παιδιά στην τάξη μου που παίρνουν αντιβίωση για όλη τη χρονιά συνεχόμενα, αλλά εγώ δεν θέλω να καταστρέψω το ανοσοποιητικό μου.

Είναι φυσιολογικό; Για ψυχολογικούς λόγους ρωτάω, γιατί νιώθω πολύ πεσμένη και μειώνεται η απόδοσή μου όταν είμαι μονίμως με βουλωμένη μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γειαααα!!! Συγγνώμη αλλά διάβασα λίγα σχόλια και αν κατάλαβα καλά κάτι είδε το μάτι μου για τα θέματα πανελληνίων θετικής-τεχνολογικής και θεωρητική για το πιο είναι πιο εύκολο ή δύσκολο; νταξ βρε παιδιά στη θεωρητική λειτουργεί εντελώς αλλιώς το θέμα... ότι ξέρεις γράφεις αν σου πούνε να γράψεις για τον Βενιζέλο, για τον Βενιζέλο θα γράψεις δηλαδή θέλω να πω πως είναι καθαρά αν έχεις διαβάσει (και να μην έχεις τρελό άγχος για να κατανοήσεις την ερώτηση) το μόνο λάθος που άντε εκεί μπορεί να φταίει το "σύστημα" για το αν είναι εύκολο ή δύσκολο θέμα είναι στην ιστορία η πηγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βtw, ανέφερα τη βιολογία, γιατί η συντριπτική πλειοψηφία της θεωρητικής αυτήν επιλέγει!
Άποψή μου, δε μπορείς να κρίνεις αν "δάγκωσαν" τη θεωρητική, γιατί ήσουν σε άλλη κατεύθυνση.
Γενικώς, έχω παρατηρήσει ότι παίζει πολύ κλαψούρισμα με τα περσινά θέματα. Παρόλο που παραπονιέστε ότι ήταν δύσκολα, εγώ ξέρω αρκετούς που τα πήγαν καλά. Συγκεκριμένα στο σχολείο μου από τα 13 παιδιά της θετικής, οι 5 μπήκαν ιατρικές και όλοι οι υπόλοιποι βιολογία, φυσική, χημεία. Δεν είχαμε ούτε έναν που να έπεσε κάτω από τη βάση σε κάποιο μάθημα, ωστόσο στην τεχνολογική υπήρξαν κάποιοι. Και πάλι δεν είμαι ο κατάλληλος για να κρίνω θέματα άλλης κατεύθυνσης. Πάντως πιστεύω ότι το "όποιος ΔΙΆΒΑΣΕ, θα γράψει" ισχύει νομοτελειακά, κατά κάποιον τρόπο ( με απειροελάχιστες εξαιρέσεις ). Τώρα το αν θα βγάλει 19.000 ή 17.000 - αυτός που πραγματικά διάβασε - είναι και λίγο θέμα τύχης ( θέματα, άγχος κ.τ.λ. ).
Δώσε μια φορά πανελλήνιες να πάρεις κάποια πείρα γιατί έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε.;)
Γειαααα!!! Συγγνώμη αλλά διάβασα λίγα σχόλια και αν κατάλαβα καλά κάτι είδε το μάτι μου για τα θέματα πανελληνίων θετικής-τεχνολογικής και θεωρητική για το πιο είναι πιο εύκολο ή δύσκολο; νταξ βρε παιδιά στη θεωρητική λειτουργεί εντελώς αλλιώς το θέμα... ότι ξέρεις γράφεις αν σου πούνε να γράψεις για τον Βενιζέλο, για τον Βενιζέλο θα γράψεις δηλαδή θέλω να πω πως είναι καθαρά αν έχεις διαβάσει (και να μην έχεις τρελό άγχος για να κατανοήσεις την ερώτηση) το μόνο λάθος που άντε εκεί μπορεί να φταίει το "σύστημα" για το αν είναι εύκολο ή δύσκολο θέμα είναι στην ιστορία η πηγή...
Ακριβώς έτσι είναι το μεγαλύτερο μέρος των μαθημάτων της θεωρητική.Σε μας το ποσοστό του άγνωστου είναι μεγαλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Σαφως και η θεωρητικη δεν θεωρειται πιο ευκολη απο τις αλλες δυο. Πραγματικα πιστευω οτι εχει πιο πολυ διαβασμα απο τις θετικες. Αλλα αμα διαβασεις γραφεις(στα περισσοτερα μαθηματα) που εμεις οι θετικοτεχνολογικοι δεν εχουμε παντα αυτο το προνομιο.
Δειτε για παραδειγμα οσοι ειναι τεχνολογικοι το ΑΟΔΕΣ. Αμα διαβασεις χτυπας 19-20(που θελει πολυ διαβασμα), αν σου ξεφυγει μια παραγραφος και πεσει θα χασεις καποια μορια. Φανταστειτε τα μαθηματα της θεωρητικης καπως ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Σαφως και η θεωρητικη δεν θεωρειται πιο ευκολη απο τις αλλες δυο. Πραγματικα πιστευω οτι εχει πιο πολυ διαβασμα απο τις θετικες. Αλλα αμα διαβασεις γραφεις(στα περισσοτερα μαθηματα) που εμεις οι θετικοτεχνολογικοι δεν εχουμε παντα αυτο το προνομιο.
Δειτε για παραδειγμα οσοι ειναι τεχνολογικοι το ΑΟΔΕΣ. Αμα διαβασεις χτυπας 19-20(που θελει πολυ διαβασμα), αν σου ξεφυγει μια παραγραφος και πεσει θα χασεις καποια μορια. Φανταστειτε τα μαθηματα της θεωρητικης καπως ετσι.

50 σελιδες ειναι(ουτε). Τι πολυ διαβασμα .Οι περισσοτεροι με σκονακια γραφουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
55 σελιδες παπαγαλια για μας τους τεχνολογικους δεν ειναι ευκολο ;) . "Μαγκια" τους που κανουνε σκονακια αλλα δεν εχει καμια σημασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δώσε μια φορά πανελλήνιες να πάρεις κάποια πείρα γιατί έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε.;)

Ρε' σύ, όχι κι έτσι. Θεωρείς δηλαδή ότι εμείς που έχουμε λιώσει στο διάβασμα από το καλοκαίρι δε γνωρίζουμε τι θα αντιμετωπίσουμε;
Τεσπα, δε θα επαναληφθώ. Όποιος διαβάζει γράφει, και αυτό αποδεικνύεται κάθε χρόνο! Όποιος πάλι έχει την ψευδαίσθηση ότι διαβάζει, θα αποτύχει (και αυτό αποδεικνύεται). Επίσης, την πείρα δεν την αποκτάς με τις πανελλήνιες. Αυτές είναι απλώς 6 διαγωνίσματα! Την πείρα την αποκτάς εν καιρώ, όσο διαβάζεις και γράφεις! Γιατί, δώσεις - δε δώσεις πανελλήνιες, το ίδιο και το αυτό είναι αν δεν έχεις διαβάσει!

Τέλος: Όποιος νομίζει ότι η θεωρητική είναι πιο εύκολη, και είναι πιο στάνταρ και... και... και..., κακώς που διάλεξε άλλη κατεύθυνση! Ας διάλεγε αυτήν, έχοντας διαλέξει παράλληλα και το αντίστοιχο επιλεγόμενο για το πεδίο που ενδιαφέρεται.
Αυτά. Τα υπόλοιπα είναι περιττά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
50 σελιδες ειναι(ουτε). Τι πολυ διαβασμα .Οι περισσοτεροι με σκονακια γραφουν
Δεν νομίζω να ισχύει απόλυτα αυτό,αλλά συμφωνώ με τον Μανώλη γιατί τουλάχιστον από τη δική μου πείρα στο εξεταστικό που έγραφα έτσι έγινε.
Ρε' σύ, όχι κι έτσι. Θεωρείς δηλαδή ότι εμείς που έχουμε λιώσει στο διάβασμα από το καλοκαίρι δε γνωρίζουμε τι θα αντιμετωπίσουμε;
Τεσπα, δε θα επαναληφθώ. Όποιος διαβάζει γράφει, και αυτό αποδεικνύεται κάθε χρόνο! Όποιος πάλι έχει την ψευδαίσθηση ότι διαβάζει, θα αποτύχει (και αυτό αποδεικνύεται). Επίσης, την πείρα δεν την αποκτάς με τις πανελλήνιες. Αυτές είναι απλώς 6 διαγωνίσματα! Την πείρα την αποκτάς εν καιρώ, όσο διαβάζεις και γράφεις! Γιατί, δώσεις - δε δώσεις πανελλήνιες, το ίδιο και το αυτό είναι αν δεν έχεις διαβάσει!

Τέλος: Όποιος νομίζει ότι η θεωρητική είναι πιο εύκολη, και είναι πιο στάνταρ και... και... και..., κακώς που διάλεξε άλλη κατεύθυνση! Ας διάλεγε αυτήν, έχοντας διαλέξει παράλληλα και το αντίστοιχο επιλεγόμενο για το πεδίο που ενδιαφέρεται.
Αυτά. Τα υπόλοιπα είναι περιττά!
Όχι είναι τελείως διαφορετικές οι πανελλήνιες με τα τεστ προσομοίωση .Toυλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα πέρσυ.Όντως η θεωρητική μπορεί να μην είναι πιο εύκολη,αλλά είναι πιο standar και αυτό δε μπορεί να αμφισβητηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
εσείς πήρατε βαθμούς;εμείς πήραμε βαθμούς σημερα :Ρ 19,8 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oλα 20 και ενα 19 στη Φυσικη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βtw, ανέφερα τη βιολογία, γιατί η συντριπτική πλειοψηφία της θεωρητικής αυτήν επιλέγει!
Άποψή μου, δε μπορείς να κρίνεις αν "δάγκωσαν" τη θεωρητική, γιατί ήσουν σε άλλη κατεύθυνση.
Γενικώς, έχω παρατηρήσει ότι παίζει πολύ κλαψούρισμα με τα περσινά θέματα. Παρόλο που παραπονιέστε ότι ήταν δύσκολα, εγώ ξέρω αρκετούς που τα πήγαν καλά. Συγκεκριμένα στο σχολείο μου από τα 13 παιδιά της θετικής, οι 5 μπήκαν ιατρικές και όλοι οι υπόλοιποι βιολογία, φυσική, χημεία. Δεν είχαμε ούτε έναν που να έπεσε κάτω από τη βάση σε κάποιο μάθημα, ωστόσο στην τεχνολογική υπήρξαν κάποιοι. Και πάλι δεν είμαι ο κατάλληλος για να κρίνω θέματα άλλης κατεύθυνσης. Πάντως πιστεύω ότι το "όποιος ΔΙΆΒΑΣΕ, θα γράψει" ισχύει νομοτελειακά, κατά κάποιον τρόπο ( με απειροελάχιστες εξαιρέσεις ). Τώρα το αν θα βγάλει 19.000 ή 17.000 - αυτός που πραγματικά διάβασε - είναι και λίγο θέμα τύχης ( θέματα, άγχος κ.τ.λ. ).

Στη δική μας θετική πέρυσι, η μία μπήκε Δασολογία, η άλλη Γεωπονικό, η άλλη Τει Νοσηλευτικής στη Λαρισα και η άλλη Τει Δημ.Σχέσεων στην Καβάλα. Οι 2 πρώτες ήταν πάντα μαθητριάρες, διάβαζαν με σύστημα και είχαν όλα αυτά που προσδίδουν σε έναν άριστο μαθητή. Κατέληξαν να περάσουν σε σχολές 10ης+ επιλογής (σχολές που δεν ήταν όνειρα και στόχοι δλδ).
Προσέξτε μην χάσετε την μπάλα. Η τύχη και η ψυχολογία είναι μερικές φορές το 50% στις Πανελλήνιες. Πέρυσι έτυχε να πέσουν παλουκάρες, φέτος μπορεί να πέσουν γελοία (μακάρι όχι). Είναι διαγωνισμός, τίποτα δεν είναι δεδομένο. Θα το δείτε κι εσείς οτι μπορούν να συμβούν άπειρες εκπλήξεις (σημαιοφόροι να γραφουν 11 και μέτριοι να γραφουν 17).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top