Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κι εγώ το παθαίνω αυτό με το χρόνο!Και το άλλο,ότι συμβαίνει κάτι απρόοπτο,δεν ξέρω τι,και φεύγω τρέχοντας να πάω να δω τι γίνεται και μετά συνειδητοποιώ ότι δεν έιχα τελειώσει με τα θέματα και θέλω να ξαναμπώ στην αίθουσα αλλά δε μ' αφήνουν... :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω εχω δει 2-3 φορες το ιδιο ονειρο...οτι και καλα οσο περιμενουμε τα θεματα εχω πιει πολυ νερο και 1 με 2 λεπτα πριν μας τα δωσουν πρεπει να παω τουαλετα και τελικα δεν προλαβαινω να επιστρεψω εγκαιρα και δεν μπορω να μπω στη ταξη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μπα, υπάρχει και χειρότερο, εγώ είχα δει ότι είχα βγάλει 13.000 μόρια :P

Γιατι το λες σαν να ειναι κακο (γενικα ) . Δεν θελουν ολοι νομικες και γιατρικες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Γιατι το λες σαν να ειναι κακο (γενικα ) . Δεν θελουν ολοι νομικες και γιατρικες :/:

Δεν το λέω ως θέμα σχολής ή ότι είναι κακό, προς Θεού. Το λέω ως θέμα του όλου κόπου που είχα κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Και γω εχω δει 2 φορες οτι δινω πανελληνιες... Στην μια εγραφα μαθηματικα κατευθυνσης(ή γενικης δεν ξερω τι σκατα ηταν :P ) και ειχα κολλησει σε μια ασκηση και δεν με εφθασε ο χρονος και στο αλλο οτι εγραφα εκθεση και ειχα ανχωθει τοσο που δεν μου ερχοταν καμια ιδεα :( (Πιστευω να μην ειναι "μια ματια στο μελλον")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα τίποτα μέχρι στιγμής:/
Αλλά, άρχισα να αγχωνομαι πλέον.
Έχω μέσα μου μια ελπίδα,το ότι θα περάσω
αλλά από την άλλη σκέφτομαι , σιγά μη γίνει...
Αυτό που κάνω δεν είναι καλό και το ξέρω , αλλά πως να το αποβάλω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα τίποτα μέχρι στιγμής:/
Αλλά, άρχισα να αγχωνομαι πλέον.
Έχω μέσα μου μια ελπίδα,το ότι θα περάσω
αλλά από την άλλη σκέφτομαι , σιγά μη γίνει...
Αυτό που κάνω δεν είναι καλό και το ξέρω , αλλά πως να το αποβάλω ?
να σκέφτεσαι θετικά, το πως θα το κάνεις το ξέρεις εσύ καλύτερα;) όταν τελειώνεις το διάβασμα να νιώθεις σίγουρη ότι τα ξέρεις, όχι ''έλα μωρέ θα τα καταλάβω κάποια στιγμή''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Το "έλα μωρέ θα τα καταλάβω κάποια στιγμή " είναι μία θετική σκέψη.
Το "δε θα τα καταλάβω, άρα δε θα γράψω " είναι η αρνητική κι επομένως η δική μου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τα δυο ειναι εξισου ανωφελα και λαθος το οτι το ενα ειναι περισσοτερο "λαθος" απο το αλλο δεν το κανει σωστο ουτεν καν λιγοτερο λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δεν ξέρω..άρχισα να φοβάμαι, ότι η προσπάθεια μου δε θα ωφελήσει , ότι δε θα γράψω...
Όταν είναι ένα όνειρο (γιατί με αφορμή αυτό σχολίασα ) , ξυπνάς και αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι αλήθεια.
Όταν όμως αυτό πηγάζει από μέσα σου φθείρεσαι ψυχολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δεν ξέρω..άρχισα να φοβάμαι, ότι η προσπάθεια μου δε θα ωφελήσει , ότι δε θα γράψω...
Όταν είναι ένα όνειρο (γιατί με αφορμή αυτό σχολίασα ) , ξυπνάς και αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι αλήθεια.
Όταν όμως αυτό πηγάζει από μέσα σου φθείρεσαι ψυχολογικά.
Καλά,μη νομίζεις,και μέσα από τα όνειρα φθείρεται η ψυχολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ρε dr taso δεν πάει έτσι το πράγμα.... κάτσε να φτάσεις κι εσύ να δώσεις Πανελλήνιες και θα καταλάβεις..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ίσως όντως να σε επηρεάζει και αυτό.
Δεν έχω δει τίποτα σχετικό.
Άμα αρχίσω να βλέπω και άσχημα όνειρα περί του θέματος, θα δυσκολευτώ πολύ.
ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά (για όλους) αλλά... δε μπορώ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Και τα δυο ειναι εξισου ανωφελα και λαθος το οτι το ενα ειναι περισσοτερο "λαθος" απο το αλλο δεν το κανει σωστο ουτεν καν λιγοτερο λαθος.

Αν το πρόσεξες: αντιφάσκεις-μπερδεύτηκες .
Τσάμπα η πολλή φιλοσοφία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
το εξωσχολικο βιβλιο "πειστικος λογος" ξερετε αν ειναι καλο; για εμπλουτισμο ιδεων και κυριως λεξιλογιου με τις διαφορες ειδικες λεξεις και τις αποφθεγματικες εκφρασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Το ξέρω, είναι καλό.Αλλά πιστεύω ότι όσο περισσότερο διαβάζεις τέτοια βιβλία τόσο περισσότερο μπερδεύεσαι και στο τέλος δεν συγκρατείς τίποτα.Το υλικό των φροντιστηρίων τις περισσότερες φορές είναι υπεραρκετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε dr taso δεν πάει έτσι το πράγμα.... κάτσε να φτάσεις κι εσύ να δώσεις Πανελλήνιες και θα καταλάβεις..:P

Όχι, όχι, καθόλου, nope, nope. Το "δε βαριέσαι θα το καταλάβω κάποτε" είναι καρκίνος. Το "δε θα το καταλάβω ποτέ" είναι μαλακία. Στη δεύτερη περίπτωση δεν έχεις εξορισμού ελπίδα απ' τη στιγμή που μόνος την κόβεις απ' τον εαυτό σου. Λες εξαρχής θ' αποτύχω, ναι, OK, θ' αποτύχεις τελικά, no shit.

Το πρώτο όμως είναι ακόμα πιο τρομακτικό γιατί γεμίζεις τον εαυτό σου ελπίδες για το "κάποτε" και τελικά παίρνεις πούλο γιατί αυτό δεν έρχεται ποτέ. Δεν υπάρχει περίπτωση να καλύψεις αύριο το κενό που θ' αφήσεις συνειδητά σήμερα, όχι στις πανελλήνιες. Στην τελική ναι, μπορείς να δοκιμάσεις να παίξεις στη μοναδική χρονιά που μετράει ίσως μέχρι τα 18 σου στο σχολείο (by default όλες οι υπόλοιπες υπάρχουν απλά για να υπάρχουν σε σύγκριση μ' αυτή). Απλά αν τελικά δεν καταφέρεις να το "καταλάβεις κάποτε", πράγμα που κάτα πάσα πιθανότητα θα γίνει, να θυμηθείς ότι εσύ έκανες τη μαλακία που το "κάποια στιγμή" σου φάνηκε "θετική ιδέα".

And just to clarify, δε λέω ότι δεν καλύπτονται κενά μέχρι και μια μέρα πριν τις εξετάσεις, λέω ότι είναι ηλίθιο να αφήσεις κενά σήμερα για εκείνη τη μέρα γιατί στην πορεία θα φορτωθούν κι άλλα κι άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top