Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Βασικά λάθος διατύπωση,αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε βγάζουν 4ο θέμα τα κύματα...Και ειδικά για φέτος,οι πιθανότητες ακόμα και για τρίτο έχουν πέσει(χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να επηρεάζει την προετοιμασία φυσικά..).Οπότε θεωρώ πως 2 μήνες είναι πολύ καλά για τα κύματα,και προλαβαίνεις να δεις και τα πιθανά "δύσκολα" θέματά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ουφ!!!επιτελους 10 λεπτα να γραψω και εγω ενα μνμ....
λοιπον ολα πανε χαλια.φυσικη απογοητευομαι μερα με τη μερα ολο και περισσοτερο.αεππ τελειωνουμε δομη επαναληψης και εγω δεν μπορω να λυσω ουτε τα βασικα.βιολογια γεν. οκ το ιδιο και αοδευ.εκθσεη ασχολιαστο...
και τωρα παμε στα μαθηματικα κατ.ο ΧΑΜΟΣ!!!
εχω μπει θιεωρημα fermat διαβαζω ουτε εγω ξερω ποσες ωρες την ημερα γιατι εχω αγχωθει τοσο πολυ..δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο...το οποιο απο οτι καταλαβιανω ειναι και εις βαρος των αλλων μαθηματων.
και δεν μπορω να τεσταρω και τι ξερω μιας και δεν γραφω διαγωνισματα.
στο σχολειο ο καθηγητης μας λεει για πεταλουδιτσες και λιβαδεια:devil: ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
αυτα....
εσας πως παει το διαβασμα;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Chill Out girl, αγχώνεσαι από μόνη σου χωρίς λόγο. Αν τα βάλεις κάτω θα δεις ότι σίγουρα δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Εγώ πάλι πάσχω από υπερβολική αναισθησία δεν με αγχώνει τίποτα Ακόμη καθώς γενικά αγχώνομαι πολύ. Είναι κακό αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Γεια και απο εμενα,προσωπικα τα παω μια χαρα μεχρι τωρα.Ολα τα μαθηματα μου ειναι κατανοητα αλλα ισως λιγο να δυσκολευομαι σε μιγαδικους.Στο φροντιστηριο αυτη την στιγμη ειμαστε στα ορια που τεινουν στο απειρο αλλα επειδη θελω να ξεκαθαρισω το θεμα με τους μιγαδικους θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενας στο νου του καποιο site-blog-αρχειο pdf κτλπ με ασκησεις μιγαδικων.Οκ δεν δυσκολευομαι σε απλα θεματα,στα δυσκολα και περιπλοκα κολλαω.Καλο θα ειναι να υπαρχουν και οι λυσεις!Ευχαριστω!

Υ.Γ Εψαξα οσο μπορουσα αλλα δεν βρηκα κατι ιδιαιτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ρε παιδια μακαρι να βαλουν κυμματα 3ο θεμα κ φετος αρκει να μην ειναι συμβολη :P Ειναι πολυ πιο ευκολα απο ταλαντωσεις

https://www.study4exams.gr/math_k/ τσεκαρε αυτο εχει βιντακια με την θεωρια καθως και λυσεις ασκησεων και επιπλεον στις κατηγοριες!
Και οχι μονο για μιγαδες
Αλλα και παλι πανελληνιες(ημερισιων μονο οχι επαναληπτικες) δεν εχουν πεσει ποτε δυσκολα θεματα στους μιγαδικους... δηλαδη το 20/25 το πιανες ανετα με ενα κανονικο διαβασμα... Οχι βεβαια οτι φετος δεν μπορει να ειναι η εξαιρεση αλλα πιστευω οτι αν θελουν αν χτυπησουν θα χτυπησουν συναρτησεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Chill Out girl, αγχώνεσαι από μόνη σου χωρίς λόγο. Αν τα βάλεις κάτω θα δεις ότι σίγουρα δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Εγώ πάλι πάσχω από υπερβολική αναισθησία δεν με αγχώνει τίποτα Ακόμη καθώς γενικά αγχώνομαι πολύ. Είναι κακό αυτό?

Μια χαρά είσαι εσύ. Αν σε πιάσει το άγχος από τώρα μετά τι θα κάνεις ; Τι κατεύθυνση είσαι αν επιτρέπεται ;
Εγώ ένα άγχος το έχω αλλά όχι όσο πριν. Την παλεύω ακόμα :P Μαζεύονται τόσα πολλά στα Αρχαία και δεν βγάζω άκρη. Αλλά it's ok. Για αυτό υπάρχουν και οι επαναλήψεις. Κανένας θεωρητικός εδώ μέσα που να με καταλαβαίνει ; :P Γιατί πολύ φυσική και μαθηματικά έπεσε εδώ μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ρε παιδια μακαρι να βαλουν κυμματα 3ο θεμα κ φετος αρκει να μην ειναι συμβολη :P Ειναι πολυ πιο ευκολα απο ταλαντωσεις

https://www.study4exams.gr/math_k/ τσεκαρε αυτο εχει βιντακια με την θεωρια καθως και λυσεις ασκησεων και επιπλεον στις κατηγοριες!
Και οχι μονο για μιγαδες
Αλλα και παλι πανελληνιες(ημερισιων μονο οχι επαναληπτικες) δεν εχουν πεσει ποτε δυσκολα θεματα στους μιγαδικους... δηλαδη το 20/25 το πιανες ανετα με ενα κανονικο διαβασμα... Οχι βεβαια οτι φετος δεν μπορει να ειναι η εξαιρεση αλλα πιστευω οτι αν θελουν αν χτυπησουν θα χτυπησουν συναρτησεις :P

ετσι πιστευω και εγω!. Αλλα εχω δει οτι τα θεματα πανε σχεδον καθε χρονια εναλλαξ δηλαδη το 3ο την μια χρονια θα εχει ταλαντωσεις,την αλλη κυματα .Βεβαια το τριτο θεμα σπανια ειναι δυσκολο, οποτε δεν εχει και μεγαλη σημασια τι θα βαλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ρε παιδια μακαρι να βαλουν κυμματα 3ο θεμα κ φετος αρκει να μην ειναι συμβολη :P Ειναι πολυ πιο ευκολα απο ταλαντωσεις

https://www.study4exams.gr/math_k/ τσεκαρε αυτο εχει βιντακια με την θεωρια καθως και λυσεις ασκησεων και επιπλεον στις κατηγοριες!
Και οχι μονο για μιγαδες
Αλλα και παλι πανελληνιες(ημερισιων μονο οχι επαναληπτικες) δεν εχουν πεσει ποτε δυσκολα θεματα στους μιγαδικους... δηλαδη το 20/25 το πιανες ανετα με ενα κανονικο διαβασμα... Οχι βεβαια οτι φετος δεν μπορει να ειναι η εξαιρεση αλλα πιστευω οτι αν θελουν αν χτυπησουν θα χτυπησουν συναρτησεις :P

Να'σε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Υπαρχει και Χημεια εδω μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Υπαρχει και Χημεια εδω μεσα...

Δεν συζητιεται καθολου η χημεια γιατι ειναι το ευκολοτερο της θετικης.Γενικα την εχουν απλοποιησει παρα πολυ σε σχεση με την φυσικη και τα μαθηματικα, δινοντας στους περισσοτερους την εντυπωση οτι ειναι ειναι πιο ευκολη (Σαν επιστημη) απο την φυσικη και τα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! Η αληθεια ειναι πως θα μπορουσαν να βαλουν και παλουκακια, αλλο αν δεν το κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! Η αληθεια ειναι πως θα μπορουσαν να βαλουν και παλουκακια, αλλο αν δεν το κανουν...

ναι ,θα μπορουσαν αν βαζαν θεματα τυπου Σαλτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παρολο που ειμαι τεχνολογικη εχω δει στατιστικες που λενε οτι το 51% αριστευει στην χημεια... Και μετα μου λενε οτι η θετικη ειναι η πιο δυσκολη κατευθυνση :P
Δεν ξερω βεβαια αν ειναι ευκολο ή δδυσκολο μαθηματα οτι βλεπω λεω μην με παρεξηγησετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γενικοτερα, τα τελευταια χρονια επαναλαμβανουν τα ιδια θεματα! Ειναι (κακα τα ψεματα, απο οτι εχω ακουσει και εγω) βατο να φτασεις στο 18 αλλα πιο πανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παρολο που ειμαι τεχνολογικη εχω δει στατιστικες που λενε οτι το 51% αριστευει στην χημεια... Και μετα μου λενε οτι η θετικη ειναι η πιο δυσκολη κατευθυνση :P
Δεν ξερω βεβαια αν ειναι ευκολο ή δδυσκολο μαθηματα οτι βλεπω λεω μην με παρεξηγησετε!

ευκολο το εχουν κανει ,δεν ειναι ,για να μην γρινιαζουν τα παιδακια της θετικης οτι τους γ@μ*νε σε ολα τα μαθηματα στις πανελληνιες ( Crowd control :eek: ) .το δυσκολο στην θετικη ειναι η βιολογια (μετα απο μαθ και φυσικη) .Αλλα οπως και να το κανουμε ο συνδιασμος χημεια-βιολογια ειναι δυσκολοτερος απο ΑΟΔΕ (και ο τελευταιος στουρνος μπορει να γραψει 20 εκει) -ΑΕΠΠ


@Χαρουλιτα εγω 18.9 εγραψα περσυ και δεν ειχα ασχοληθει πολυ(το 20 το χασα απο αριθμητικα κυριως) ,οποτε μπορεις να υπολογιζεις 19-20 αν διαβαζεις αρκετα!(εκτος αν αποφασισουν να το παλουκευσουν φετος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι ενταξει δεν λεω οτι η θετικη ειναι ευκολη κατ πιο ευκολη δλδ απο τεχνολογικη αλλα οχι και ετσι οπως τα λενε...
Και ΑΕΠΠ δεν ειναι πολυ ευκολο να γραψεις... Το ΑΟΔΕ ειναι παπαγαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άμα θέλετε να αρχίσετε σύγκριση των κατευθύνσεων, υπάρχει ειδικό θέμα πείτε τα εκεί. End of story:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Oχι βρε, δεν τιθεται τετοιο θεμα! Ειναι δεδομενο πως καθε κατευθυνση εχει τις δυσκολιες τις...

Μανωλη μου κανεις πλακα!
Τρελαινομαι για την Χημεια και πορωνομαι να την διαβαζω...
Ερωτααααας:group::group::group::group::group::group::group::huglove::huglove::huglove::huglove::huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι εσύ. Αν σε πιάσει το άγχος από τώρα μετά τι θα κάνεις ; Τι κατεύθυνση είσαι αν επιτρέπεται ;

Τεχνολογική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Τεχνολογική :)
Είσαι από τους λίγους τεχνολογικούς που ξέρω ότι δεν έχουν άγχος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top