Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλά καλέ,μην βαράς. :P
πιστεψε με ακομα και αυτο μπορει να ναι σημαντικο για την ψυχολογια..και δυστυχως θα δεις πολλους τετοιους εδω μεσα οπως ειδα και εγω!
Χαρουλιτα..θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Καλα τα λεει! Απαξιουμε για καποιους εδω μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
πιστεψε με ακομα και αυτο μπορει να ναι σημαντικο για την ψυχολογια..και δυστυχως θα δεις πολλους τετοιους εδω μεσα οπως ειδα και εγω!
Χαρουλιτα..θετικη

Ε ότι τους βλέπω τους βλέπω,δεν τους πιστεύω κιόλας. :P
Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
με τα μαθηματα πως τα πατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Πανω- κατω καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έχω πειστεί πως θα γράψω καλύτερα στα μαθηματικά κατεύθυνσης παρά στην χημεία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έχω πειστεί πως θα γράψω καλύτερα στα μαθηματικά κατεύθυνσης παρά στην χημεία. :P
τι σε δυσκολευει στη χημεια ρε χαζο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Δηλαδή εγω που δίνω του χρόνου ανήκω στος τυχερους ή στους σχετικά άτυχους;

άτυχος αλλά πιο τυχερός από τους μια χρονιάς πριν από σένα.


Α,αν ειναι ετσι,δεν αντιλεγω.

Αλλα,και ΣΑΝ να πιασει,που λεει ο λογος,μια χαρα θα ειναι (δεν τους βλεπω καθε μερα τους Σανιτες πως καλοπερνανε στη σχολη μου; :P).

Και μεταξυ μας : το 95% των Σανιτων ηθελαν ΣΣΑΣ :whistle:

Μην ξεχνάς ότι οι ΣΑΝΙΤΕΣ ζουν στρατιωτικά λογικο΄ είναι όταν πάνε στην σχολή που δεν υπάρχει στρατιωτικός νόμος να καλοπερνάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
τι σε δυσκολευει στη χημεια ρε χαζο?

Όλο το πρώτο και κάτι ψιλά από ασθενή οξέα-βάσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όλο το πρώτο και κάτι ψιλά από ασθενή οξέα-βάσεις. :P
το πρωτο ειναι το πιο ευκολο οσο το διαβαζεις θα το μαθαινεις και θα δεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω πως χρειαζεται πολλες επαναληψεις! Και εμενα στην αρχη με δυσκολευε! Τωρα το εχω κανει 4-5 φορες καλη επαναληψη και δεν εχω προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το λογικό τώρα με την κρίση είναι να δυσκολέψουν τις πανελλαδικές και φυσικά να μειωθεί και η προσφορά θέσεων στα πανεπιστήμια. Εσείς δεν είστε τόσο άτυχοι όσο τα παιδιά που πάνε τώρα 1η λυκείου καθως και τα μικρότερα αυτών. Πιστεύω ότι θα γίνει κάτι σαν τις δέσμες (πολύ δύσκολα θέματα πολύ λιγες θέσεις) και γενικά το πάρτυ που υπήρχε την δεκαετία την προηγούμενη και αρχές αυτή θα σταματήσει.

Γενικά οι βάσεις θα πέσουν΄ίσως μπαινεις ιατρική νομική και πολυτεχνείο με 18000 όχι εξαιτίας όμως της προσφοράς των θέσεεων αλλά της δυσκολίας των θεμάτων και θα θαωρείται άθλος το 18000 (που τώρα από πολλούς δε θεωρείται καν καλός βαθμός)

Μισό λεπτό να μασήσω τα φύλλα Δάφνης μου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Το λοιπόν... δεν έχει σημασία αν μπουν δύσκολα ή εύκολα, αν χρεοκοπήσουμε, αν έρθουν οι γερμανοί πάνω στο σβέρκο μας ή αν αλλάξουμε κυβέρνηση... με το να κάνουμε υποθέσεις που μάλιστα δεν στέκουν δεν κερδίζουμε τίποτα, παρά μόνο να αγχωνόμαστε και να ψυχοπλακωνόμαστε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να διαβάσουμε και προετοιμαστούμε όσο το δυνατόν καλύτερα! Ας είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας και δε πα να πέσει και μετεωρίτης στη Γη; Θα τα καταφέρουμε.

End of story...

Τώρα για πείτε ρε παιδιά... τα κύματα θα τα κάνετε πολύ αναλυτικά... δηλαδή με μπόλικες και σύνθετες ασκήσεις;
γιατί εμένα η Καθηγήτρια μου έχει σκοπό να μην εμβαθύνουμε τόοοσο πολύ... μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε βγάλει...
λέει θέλει να μείνει 2.5 μήνες στο Στερεό οπότε κόβει απο κύματα...

Εσείς τι κάνετε;... γιατί δεν μου φαίνεται σωστό, απο τη μία που με ξέσκιζε στις ταλαντώσεις ξαφνικά να μου λέει πως τα κύματα
θα τα περάσουμε αέρα... :P Δεν είναι τόσο σημαντικά τα κύματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κοίτα,εμείς τελειώσαμε ταλαντώσεις τέλη Οκτώβρη(τις κάναμε αρκετό καιρό,αλλά πιστεύω εμβαθύναμε) και τώρα θα 'μαστε κύματα μέχρι τις γιορτές,δηλαδή 2 μήνες περίπου.Πιστεύω είναι καλός χρόνος,τα κύματα δεν έχουν τόσο το "ηθικό" για βαρβάτα θέματα,οπότε μπορείς να τα βγάλεις σε τόσο διάστημα...Σε αντίθεση με το στερεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έχω πειστεί πως θα γράψω καλύτερα στα μαθηματικά κατεύθυνσης παρά στην χημεία. :P

:eek:

Κι εγώ έχω πειστεί ότι δε θα πάρω απολυτήριο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ποτε περιπου θα δηλωσουμε για πανελληνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skotadismenos

Νεοφερμένος

Ο Στέλμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κοίτα,εμείς τελειώσαμε ταλαντώσεις τέλη Οκτώβρη(τις κάναμε αρκετό καιρό,αλλά πιστεύω εμβαθύναμε) και τώρα θα 'μαστε κύματα μέχρι τις γιορτές,δηλαδή 2 μήνες περίπου.Πιστεύω είναι καλός χρόνος,τα κύματα δεν έχουν τόσο το "ηθικό" για βαρβάτα θέματα,οπότε μπορείς να τα βγάλεις σε τόσο διάστημα...Σε αντίθεση με το στερεό.

Πιστεύεις πραγματικά πως τα κύματα δεν μπορουν να βγάλουν βαρβάτο θέμα? Ενδεικτικά και μόνο θα σε προτρέψω να ρίξεις μια ματια στα θέματα της Φυσικης που έδωσα εγω (2011) και πιο συγκεκριμένα στο Γ΄ θέμα που είχε κυματα... Πάντως και για σένα Blazy8 θα έλεγα να πεις στην καθηγήτρια σου να σου τα κάνει λιιιιγο πιο αναλυτικά. Δεν θα βρεις και πολλά θεματα πανελληνίων που να μην έχουν έστω ενα θέμα με κύματα. Είναι χαζό να χάσεις τσάμπα μόρια... Αν και καταλαβαίνω τη λογική της καθώς τα Στερεά είναι πάντα 4ο θέμα.

Δημήτρη, για πανελλήνιες εμείς δηλώσαμε το Φεβρουάριο... Δεν νομίζω να αλλάξει. Τον Ιούνιο που πέρασε έδωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιστεύεις πραγματικά πως τα κύματα δεν μπορουν να βγάλουν βαρβάτο θέμα? Ενδεικτικά και μόνο θα σε προτρέψω να ρίξεις μια ματια στα θέματα της Φυσικης που έδωσα εγω (2011) και πιο συγκεκριμένα στο Γ΄ θέμα που είχε κυματα... Πάντως και για σένα Blazy8 θα έλεγα να πεις στην καθηγήτρια σου να σου τα κάνει λιιιιγο πιο αναλυτικά. Δεν θα βρεις και πολλά θεματα πανελληνίων που να μην έχουν έστω ενα θέμα με κύματα. Είναι χαζό να χάσεις τσάμπα μόρια... Αν και καταλαβαίνω τη λογική της καθώς τα Στερεά είναι πάντα 4ο θέμα.

Δημήτρη, για πανελλήνιες εμείς δηλώσαμε το Φεβρουάριο... Δεν νομίζω να αλλάξει. Τον Ιούνιο που πέρασε έδωσα.

Kαι μεις τότε δώσαμε,μη νομίζεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τώρα για πείτε ρε παιδιά... τα κύματα θα τα κάνετε πολύ αναλυτικά... δηλαδή με μπόλικες και σύνθετες ασκήσεις;
γιατί εμένα η Καθηγήτρια μου έχει σκοπό να μην εμβαθύνουμε τόοοσο πολύ... μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε βγάλει...
λέει θέλει να μείνει 2.5 μήνες στο Στερεό οπότε κόβει απο κύματα...

Εσείς τι κάνετε;... γιατί δεν μου φαίνεται σωστό, απο τη μία που με ξέσκιζε στις ταλαντώσεις ξαφνικά να μου λέει πως τα κύματα
θα τα περάσουμε αέρα... :P Δεν είναι τόσο σημαντικά τα κύματα;

σε ξέσκιζε στις ταλαντώσεις για να μπορείς να καταλάβεις τι σου γινεται στα κύματα (γιατί μη νομίζεις ότι έχουν και τόσο μεγάλη διαφορά). Τα κύματα μπορούν να δώσουν πολύ βαρβάτα θέματα, αλλά επειδή και το βιβλίο δε τα κάνει τόσο αναλυτικά όσο κάνει το στερεό, δε νομίζω να πέσει κάτι που δε θα το έχεις διδαχτεί. Άλλωστε μπορεί να θέλει να κάνετε τις δύσκολες ασκήσεις πιο μετά η καθηγήτριά σου για να σου μείνουν κιόλας. Μόνο σε μένα φαίνεται πολύς χρόνος 2,5 μήνες το στερεό? Εγώ σε 1,5 μήνα το είχα ξεπετάξει και έπιανα τις δύσκολες ασκήσεις και η φυσική ήταν και το αδύνατό μου σημείο:worry:

Κοίτα,εμείς τελειώσαμε ταλαντώσεις τέλη Οκτώβρη(τις κάναμε αρκετό καιρό,αλλά πιστεύω εμβαθύναμε) και τώρα θα 'μαστε κύματα μέχρι τις γιορτές,δηλαδή 2 μήνες περίπου.Πιστεύω είναι καλός χρόνος,τα κύματα δεν έχουν τόσο το "ηθικό" για βαρβάτα θέματα,οπότε μπορείς να τα βγάλεις σε τόσο διάστημα...Σε αντίθεση με το στερεό.

Χμμμμ περίπου 1,5 μήνας στα κύματα ναι, είναι καλό διάστημα, αρκεί να μη σας τα κάνει υπεραναλυτικά και να ασχοληθεί και με καμιά δύσκολη άσκηση. Το λέω γιατί σε μας στο φροντιστήριο πέρσι έκανε επίσης 1 μήνα και κάτι κύματα αλλά δύσκολη άσκηση είδα στην επανάληψη του Μαρτίου:hmm:Και θα μου πεις, εντάξει σου έμειναν εκείνες οι ασκήσεις, αλλά δε ξέρω αν πρόλαβα να τις αφομοιώσω, γι αυτό και έφαγα πολύ χρόνο στο 3ο θέμα στις Πανελλήνιες:hmm:

Και ξαναλέω ότι τα κύματα μπορεί να σε κάψουν πολύ άσχημα. Πολύ χειρότερα από το περσινό 3ο θέμα. Αλλά μη σας πέσει το ηθικό, δεύτερη χρονιά κύματα για 3ο θέμα ΔΕ θα βάλουν, και για 4ο απίθανο. Αντε καλο κουραγιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top