Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καθυστερημένος το σκέφτηκε αυτό? Εγώ δηλαδή παύω να είμαι παιδί τριτέκνων μετά από μια απόσταση? Ποια η διαφορά?

Anyway, αν θέλω να περάσω κάπου μακρυά αλλά δεν έχει κοντινότερο τμήμα σε αυτήν την ειδικότητα μετράει η ειδική κατηγορία?
Όχι. Μόνο οι σχολές της περιφέρειας σου. Είδες τι όμορφος που είναι ο νέος νόμος; :whistle: Και εννοείται έχει κι άλλες ακόμη πιο χτυπητές αδυναμίες. Κατά τα λοιπά αντιμετωπίζονται αποτελεσματικά οι στρεβλώσεις του παλιού νόμου και μερικά φυντάνια πανηγύριζαν κιόλας για την αλλαγή. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ υποστήριζα ότι οι μετεγγραφές δεν θα έπρεπε να γίνονται. Γιατί κάποιος να βγάζει τα μόρια μιας επαρχίας και να περνάει εκεί αλλά να παίρνει μετεγγραφή Αθήνα? Αυτό υποστήριζα. Ας δηλώσει μόνο της σχολές που μπορεί να πάει ή ας διαβάσει παραπάνω. Ακόμη υποστήριζα ότι οι πολύτεκνοι δεν διαφέρουν από τις άλλες οικογένειες. Δηλαδή εμείς που είμαστε τρίτεκνοι ήμασταν μέσα στην λάκα.

Αυτό με τις ειδικές κατηγορίες δεν το καταλαβαίνω όμως. Καλύτερα να μην υπήρχαν δηλαδή... Παύω να είμαι τρίτεκνος εκτός της πόλης μου? Όχι. Τι σε νοιάζει που δηλώνω? Αν πιάσω τα μόρια της κατηγορίας τι σε νοιάζει? Υποτίθεται βοήθεια είναι οι ειδικές κατηγορίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εγώ υποστήριζα ότι οι μετεγγραφές δεν θα έπρεπε να γίνονται. Γιατί κάποιος να βγάζει τα μόρια μιας επαρχίας και να περνάει εκεί αλλά να παίρνει μετεγγραφή Αθήνα? Αυτό υποστήριζα. Ας δηλώσει μόνο της σχολές που μπορεί να πάει ή ας διαβάσει παραπάνω. Ακόμη υποστήριζα ότι οι πολύτεκνοι δεν διαφέρουν από τις άλλες οικογένειες. Δηλαδή εμείς που είμαστε τρίτεκνοι ήμασταν μέσα στην λάκα.

Αυτό με τις ειδικές κατηγορίες δεν το καταλαβαίνω όμως. Καλύτερα να μην υπήρχαν δηλαδή... Παύω να είμαι τρίτεκνος εκτός της πόλης μου? Όχι. Τι σε νοιάζει που δηλώνω? Αν πιάσω τα μόρια της κατηγορίας τι σε νοιάζει? Υποτίθεται βοήθεια είναι οι ειδικές κατηγορίες...

Παληκάρι πρώτον τα 'χεις μπλέξει και δεύτερον το βρίσκω ολίγον τι υποκριτικό να κόπτεσαι για κατάργηση των μετεγγραφών και παράλληλα να φωνάζεις για μη βολικό σύστημα στην περίπτωση σου και να ψάχνεσαι για τα επιπλέον μόρια από λοιπές δραστηριότητες.

Με το παρελθόν σύστημα έβγαζες ν μόρια. Με αυτά περνούσες στην Α σχολή επαρχία. Αν πληρούσες κάποια κριτήρια, πήγαινες στην Α σχολή σε άλλη πόλη, συνήθως πιο κεντρική. Ήταν σχετικά αξιοκρατικό με την έννοια ότι λάμβανε υπ' όψιν του τις πραγματικά ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες και τους έδινε μία ευκαιρία να σπουδάσουν.
Με το παρόν σύστημα δικαιούσαι να δηλώσεις μόνο σχολές της περιφέρειας σου με το σκεπτικό ότι θέλεις να σπουδάσεις κοντά στο σπίτι σου και την προαγωγή του κανόνα της διατήρησης λίγων σπιτιών για οικονομικούς λόγους. Εδώ αρχίζουν τα ωραία. Δεν υπάρχει η σχολή που θες; Ξηλώνεσαι. Είσαι δικαιούχος κοινωνικών κριτηρίων; Ατύχησες, είναι ελάχιστες οι θέσεις, άρα ουσιαστικά έμεινες έξω. Είσαι τρίτεκνος και με αδελφό φοιτητή; Δηλώνεις μόνο τη μία και παίζεις τζόκερ, πιο πολλές πιθανότητες κέρδους έχεις. Σκίστηκες για πολλά μόρια; Το πέτυχες μεν, αλλά χάνεις τη σχολή για ελάχιστα μόρια; Αδιάφορο, θα περάσει στη σχολή των ονείρων σου και στη θέση σου ο στούρνος της τάξης με κανά 5αρι χιλιάδες μόρια που ξυνόταν όλη τη χρονιά και έκανε κοπάνες λόγω περισσείας αδελφών και θα σου βγάζει γλώσσα από πάνω. Το ακόμη πιο θεϊκό είναι ότι άτομα με μόρια στα Τάρταρα πέρασαν σε σχολές 18+ δηλαδή δεν είχαμε αλλαγή πόλης αλλά σχολών. Τα στουρνάρια δεν θα αποφοιτήσουν ποτέ, όμως δεν τρέχει μία, έζησαν το φοιτητικό τους όνειρο.

Γι' αυτό φέτος αρκετοί δεν πρόκειται να σπουδάσουν. Μη ξεχνάς ότι το κράτος είναι κοινωνικό εκ του Συντάγματος. Οπότε να κρίνουμε με ίσα μέτρα και σταθμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ υποστήριζα ότι οι μετεγγραφές δεν θα έπρεπε να γίνονται. Γιατί κάποιος να βγάζει τα μόρια μιας επαρχίας και να περνάει εκεί αλλά να παίρνει μετεγγραφή Αθήνα? Αυτό υποστήριζα. Ας δηλώσει μόνο της σχολές που μπορεί να πάει ή ας διαβάσει παραπάνω. Ακόμη υποστήριζα ότι οι πολύτεκνοι δεν διαφέρουν από τις άλλες οικογένειες. Δηλαδή εμείς που είμαστε τρίτεκνοι ήμασταν μέσα στην λάκα.

Αυτό με τις ειδικές κατηγορίες δεν το καταλαβαίνω όμως. Καλύτερα να μην υπήρχαν δηλαδή... Παύω να είμαι τρίτεκνος εκτός της πόλης μου? Όχι. Τι σε νοιάζει που δηλώνω? Αν πιάσω τα μόρια της κατηγορίας τι σε νοιάζει? Υποτίθεται βοήθεια είναι οι ειδικές κατηγορίες...

Της πόλης σου, ή το κοντινότερο τμήμα αυτής.Πχ εσύ από Ξάνθη λογικά μπορείς να δηλώσεις ειδικη κατηγορία για τα οικονομικά τμήματα της κομμοτηνής.Κάπως έτσι νομίζω πάει.Για ποιο λόγο νομίζεις ότι θα ταν τόσο περιορισμένες οι θέσεις στις ειδικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
venividivici43946 Πρόσεχε πως μου αναφέρεσαι εγώ διαβάζω για να περάσω. Όμως από την στιγμή που έχω το δικαίωμα να πάρω κάποια μόρια γιατί να μην το κάνω? Και φυσικά συμφωνώ σε αυτά που λες. Ούτε καν θα δηλώσω σαν τρίτεκνος αφού είναι μόνο για την περιφέρεια μου. Απλά το βρίσκω ανόητο αυτό. Και καλά εγώ είμαι σε πόλη που έχει αρκετές σχολές κοντά, αλλά τι γίνεται με τα παιδιά σε νησιά ή σε πόλεις χωρίς σχολές?

Econ Αν πχ θέλω να σπουδάσω στο τμήμα της τεχνοβιολογίας (δεν θυμάμαι πως ονομάζεται) στην Λάρισα, ναυπηγός μηχανικός Αθήνας, λοχρη παμακ γιατί να μην έχω το δικαίωμα να δηλώσω εκεί τρίτεκνος αφού δεν υπάρχει αυτό πιο κοντά σπίτι μου! Άντε να συμφωνήσω εν μέρη ότι βοηθάει τα παιδιά να μην φεύγουν μακρυά από το σπίτι τους. Όμως αν δεν υπάρχει αυτό το τμήμα εδώ? Γιατί να μην έχω την δυνατότητα να πάω στο κοντινότερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
εγώ διαβάζω για να περάσω.
Δεν αμφιβάλλω. Και σου εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια σου.
Όμως από την στιγμή που έχω το δικαίωμα να πάρω κάποια μόρια γιατί να μην το κάνω?
Σαφώς και θα χρησιμοποιήσεις το δικαίωμα που σου δίνει ο νόμος. Όμως μην κάνεις σαν άλλους που πήραν κανονικά μετεγγραφή και μετά το έκαναν αβαβά και τις καυτηρίαζαν. Η στάση τους δεν τους τιμά και αυτό καυτηριάζω.
Ούτε καν θα δηλώσω σαν τρίτεκνος αφού είναι μόνο για την περιφέρεια μου.
Καλύτερα να το δηλώσεις. Σπάει ο διάολος το ποδάρι του.
Απλά το βρίσκω ανόητο αυτό. Και καλά εγώ είμαι σε πόλη που έχει αρκετές σχολές κοντά, αλλά τι γίνεται με τα παιδιά σε νησιά ή σε πόλεις χωρίς σχολές?
Ξέρω αρκετές περιπτώσεις αυτής της κατηγορίας. Οι "παθόντες" αυτοί είτε έμειναν εκτός τριτοβάθμιας εκπαίδευσης λόγω αδυναμίας των γονέων να τους στείλουν στην πόλη επιτυχίας με τη γενική σειρά. Αυτοί ξαναδίνουν φέτος ή στρέφονται σε λύσεις τύπου ΙΕΚ. Είτε κατέληξαν σε άλλη σχολή, έπειτα από αναγκαστικούς συμβιβασμούς προκειμένου να υπαχθούν στις ειδικές κατηγορίες λόγω έλλειψης ρευστού στο σπίτι. Πρόσεχε, σαφώς και υπήρχαν αδυναμίες στον παλιό νόμο που ήθελαν διόρθωση, αλλά όχι το φετινό έκτρωμα.

Και ξέρεις ποιο είναι το χειρότερο; Να είσαι νέος, η ζωή να ανοίγεται μπροστά σου, θεωρητικά να μπορείς να κάνεις τα πάντα κι όμως να καταλήγεις να κάνεις εκπτώσεις στα πάντα εξαιτίας κάποιων "πεφωτισμένων", χωρίς να υπάρχει οποιαδήποτε πρόνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Econ Αν πχ θέλω να σπουδάσω στο τμήμα της τεχνοβιολογίας (δεν θυμάμαι πως ονομάζεται) στην Λάρισα, ναυπηγός μηχανικός Αθήνας, λοχρη παμακ γιατί να μην έχω το δικαίωμα να δηλώσω εκεί τρίτεκνος αφού δεν υπάρχει αυτό πιο κοντά σπίτι μου! Άντε να συμφωνήσω εν μέρη ότι βοηθάει τα παιδιά να μην φεύγουν μακρυά από το σπίτι τους. Όμως αν δεν υπάρχει αυτό το τμήμα εδώ? Γιατί να μην έχω την δυνατότητα να πάω στο κοντινότερο?

Γιατί υποτίθεται ότι δε θα βοηθήσει κάπου οικονομικά την οικογένεια σου το να σαι τρίτεκνος και να σπουδαζεις στους διαβόλου το κέρατο:whistle:.Τελικά οι ειδικές κατ πάνε με την περιφέρεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ελισάβετ απλά θυμάμαι που λεγες για Θεσσαλονίκη για αυτό τοπα;)
Και Θεσσαλονίκη θα δηλώσω σαν γενική σειρά βέβαια. :)
Το θέμα δεν είναι να τα βάζουμε με τα παιδιά των ειδικών κατηγοριών αλλά με τη Διαμαντοπούλου που δε διαχειρίστηκε καλά το θέμα των Πανελληνίων. Ας έβαζε ένα όριο στα μόρια για την κάθε σχολή. Να έλεγε πως οι πολύτεκνοι πχ θα μπούνε στην Αγγλική Φιλολογία άμα έχουν βγάλει 16000 και πάνω. Όχι να μπαίνει κάποιος με 6000 μόρια ενώ η βάση είναι 19000. Τέλος πάντων τι το συζητάμε αφού θα αλλάξει ξανά τον νόμο φέτος. Ελπίζουμε να σκεφτεί κάτι πιο έξυπνο αυτή τη φορά. :P


Γιατί υποτίθεται ότι δε θα βοηθήσει κάπου οικονομικά την οικογένεια σου το να σαι τρίτεκνος και να σπουδαζεις στους διαβόλου το κέρατο:whistle:.Τελικά οι ειδικές κατ πάνε με την περιφέρεια;
I think so.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
και κατι ακομα...στα μαθηματικα κατ εχω αρχισει και εχω προβλημα ολο και πιο σοβαρο εκτος απο τις απλες ακησεις πλεον αδυνατω να λυσω κατι περισσοτερο αντιθετως με τα υπολοιπα μαθηματα οπου τα πηγαινω πολυ καλα μεχρι τωρα (ειδικα χημεια τα παω απροσμενα καλα)...με βλεπω πανελλαδικες να γραφω σε ολα 17-20 και στα μαθηματικα κανα 10!!τι λετε χρειαζεται εξασκησηκαι παλι εξασκηση?? επισης τωρα την δευτερα θα μπουμε ορια στο φροντ ο καθηγητης μας λεει πως θα τελειωσουμε την υλη 25η μαρτιου...μηπως παμε αρκετα αργα??
Πωπω... σαν να ακούω τον εαυτό μου... χθες αυτό έλεγα στον Μαθηματικό μου
θα γράψω σε όλα 19-20 και στα Μαθηματικά κάνα 10αράκι :redface:
λύνω πάντως ασκήσεις... δεν λέω :P
τα ιδια..και χειροτερα μη σας πω λεω στο φυσικο μου.τι καλος ανθρωπος που ειναι και εγω τον πρηζω συνεχως και του λεω οτι ουτε 10 δε θα γραψω στο τελος.
δε ξερω γιατι αλλα αυτη η φυσικη παρα την εμπιστοσυνη που εμπνει ο κυριος με κανει τοσο απαισιοδοξη.
μας φερνει θεματα που εχουν πεσει, τα περισσοτερα τα λυνω και ομως ποτε δε χαιρομαι ή εστω να αισθανομαι λιγο καλυτερα.
μας τα λεει τοσο ωραια και εγω να μην μπορω να τον καταλαβω.....
στο σχολειο εχουμε μπει φθινουσες και πως μας τα λεει ετσι...μπερδευομαι....μαλλον ειμαι χαζη .δεν εξηγειται αλλιως.
............................
κατα τα αλλα...μαθηματικα εχω αρχισει λιγο να αγχωνομαι μιας και διαβαζω μονη μου, αυριο μπαινω θεωρημα fermat αλλα δεν ξερω αν ειμαι καλα στην υλη ωστε να μπορεσω να κανω αρκετες αρκετες αρκετες επαναληψεις μηπως και γραψω τιποτα στο τελος.
αοδε που χρονος να το διαβασω(ουτε εδω παω φροντιστηριο)
βιολογια μια χαρα.....στο μονο που ειμαι καλη
εκθεση..κατι κανω και εδω
αεππ...πανω απο ολα ωραιο μαθημα.
->μαλλον οποιος διαβασει το μνμ μου θα αναρωτηθει γιατι πηγα τεχνολογικη και οχι θεωρητικη.ολοι αυτο μου λενε.και με κανει να αισθανομαι απαισια.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιατί υποτίθεται ότι δε θα βοηθήσει κάπου οικονομικά την οικογένεια σου το να σαι τρίτεκνος και να σπουδαζεις στους διαβόλου το κέρατο:whistle:.Τελικά οι ειδικές κατ πάνε με την περιφέρεια;
ναι ετσι πανε λογικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ελπιζω να αλλαξει καπως αυτο με τις ειδικες κατηγοριες. Προσωπικα ,ενιωσα πολυ μαλακας οταν εβλεπα να μπαινουν ατομα στις σχολες που θελω με 10 ,και 11 ( οι οποιες εχουν βαση 16.8 -18) και εγω ενω εχω γραψει παραπανω (πολυ) να πρεπει να ξαναδωσω
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ! Μα ρε π^&#%η μου να μπαίνει ο άλλος με 4,6 στην αρχιτεκτονική του ΕΜΠ επειδή είναι από ειδική κατηγορία με βάση 18,9? (https://www.fimes.gr/2011/08/vaseis-panellinies-2011-skandalo/) Το θεωρείτε δίκαιο τώρα αυτό? Είπαμε ειδικές κατηγορίες, αλλά όχι κι έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδιά έχω 1 tiny απορία... σύμφωνα με το ημερολόγιο το Πάσχα εφέτος πέφτει 15 Απρίλη. Άρα οι φετινές Πανελλήνιες θα ξεκινήσουν νωρίτερα από πέρυσι?? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά έχω 1 tiny απορία... σύμφωνα με το ημερολόγιο το Πάσχα εφέτος πέφτει 15 Απρίλη. Άρα οι φετινές Πανελλήνιες θα ξεκινήσουν νωρίτερα από πέρυσι?? :blink:
αυτο δεν το ξερει κανενας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οι πανελληνιες δε καθοριζονται με βαση το πασχα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Με βάση τί λοιπόν? Τον καφέ? Ή τα ταρώ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Με βάση τί λοιπόν? Τον καφέ? Ή τα ταρώ? :P
τις ορεξεις του ''υπουργειου''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
τις ορεξεις του ''υπουργειου''...
άρα σωστά είπε το παιδί... με βάση τον καφέ και τα ταρώ xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γενικά το ακούω αυτό για νωρίτερα οι πανελλήνιες φέτος,αλλά κανείς δεν ξέρει στάνταρ...Είναι σαν αυτό που προβλέπουν αν θα πέσουν πιο εύκολα ή πιο δύσκολα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Έλεος!Πόσο πιο νωρίς να γίνουν δηλαδή;:P Και εν πάσει περιπτώσει ας μην είμαστε όλοι μάντεις σχετικά με το πότε θα γίνουν και τη δυσκολία των θεμάτων. Ας απολαύσουμε αυτή την υπέροχη χρονιά......:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
πηρα το διαγωνισμα στο αμαρτημα της μητρος μου και πηρα μονο 16.5 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top