Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Or3st1s SOAD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορεστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μηπως και να καταργησουν γενικα την εκπαιδευση μιας και ουτε λεφτα για βιβλια δεν υπαρχουν.Εξαλλου ετσι οπως το βλεπω , θα φερει ο χιτλερ,εεε η μερκελ ηθελα να πω τους γερμανους να μας μαθουν γερμανικα.
Αφου φτασαμε στο σημειο να κανουμε τετοια κουβεντα ειμαστε σε πολυ ασχημο δρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι δεν θα γίνουν Πανελλήνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος είπε ότι δεν θα γίνουν Πανελλήνιες;

Ένας συμμαθητής μου πάντως λέει συνέχεια με σοβαρό και θλιμμένο ύφος:

"Ό,τι κι αν γίνει, δυστυχώς... δε γλιτώνουμε τις Πανελλήνιες..." :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια καλο ειναι να μην ειμαστε τοσο απαισιοδοξοι και να μην βλεπουμε τοσο τραγικα τα πραγματα. Το ξερω, η χωρα ειναι σε μια πολυ δυσκολη κατασταση, αλλα ας μην αγχωνουμε και μην αποθαρρυνουμε, τα παιδια που φετος δινουν την προσπαθεια τους. Ουτως η αλλως σε τι θα οφελησει? Εγω προτιμω να βλεπω τα πραγματα, εχοντας το μυαλο μου, οτι μπορουν να βελτιωθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βρε προετοιμαστείτε εσείς να δώσετε Πανελλήνιες το Μάιο όπως δώσαμε και μεις πέρσι, και αφήστε την καταστροφολογία. Και αν σας κάνει η Αννούλα καμιά πλάκα, πάρτε τα μολότοφ σας και κατεβείτε Σύνταγμα:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
δυστηχως οπως και να το κανουμε η πανελληνιες θα επηρεαστουν λιγο απο το ολο κλιμα...αλλα μην μασατε θα τα καταφερουμε!!!:D

και κατι ακομα...στα μαθηματικα κατ εχω αρχισει και εχω προβλημα ολο και πιο σοβαρο εκτος απο τις απλες ακησεις πλεον αδυνατω να λυσω κατι περισσοτερο αντιθετως με τα υπολοιπα μαθηματα οπου τα πηγαινω πολυ καλα μεχρι τωρα (ειδικα χημεια τα παω απροσμενα καλα)...με βλεπω πανελλαδικες να γραφω σε ολα 17-20 και στα μαθηματικα κανα 10!!τι λετε χρειαζεται εξασκησηκαι παλι εξασκηση?? επισης τωρα την δευτερα θα μπουμε ορια στο φροντ ο καθηγητης μας λεει πως θα τελειωσουμε την υλη 25η μαρτιου...μηπως παμε αρκετα αργα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
γεια σασ παιδια... πως τα πατε??
εγω εχω κουραστει.... ναι ναι απο τωρα.....
νιωθω πως θελω να τα παρατησω αλλα δεν μπορω....
δεν ειναι στο αιμα μ να τα παραταω ποτε!!!
γ αυτο οποιοι νιωθετε παρομοια μν το βαζετε κατω. ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
μεχρι τωρα εγω δεν εχω αγχωθει καθολου μα καθολου αλλα πιστευω εκει κατα το μαρτη θα με πιασει το αγχος ειναι προγραματισμενο!!χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
παιδεια απο διαβασμα πως παει εχετε οργανωθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
και κατι ακομα...στα μαθηματικα κατ εχω αρχισει και εχω προβλημα ολο και πιο σοβαρο εκτος απο τις απλες ακησεις πλεον αδυνατω να λυσω κατι περισσοτερο αντιθετως με τα υπολοιπα μαθηματα οπου τα πηγαινω πολυ καλα μεχρι τωρα (ειδικα χημεια τα παω απροσμενα καλα)...με βλεπω πανελλαδικες να γραφω σε ολα 17-20 και στα μαθηματικα κανα 10!!τι λετε χρειαζεται εξασκησηκαι παλι εξασκηση?? επισης τωρα την δευτερα θα μπουμε ορια στο φροντ ο καθηγητης μας λεει πως θα τελειωσουμε την υλη 25η μαρτιου...μηπως παμε αρκετα αργα??
Πωπω... σαν να ακούω τον εαυτό μου... χθες αυτό έλεγα στον Μαθηματικό μου
θα γράψω σε όλα 19-20 και στα Μαθηματικά κάνα 10αράκι :redface:
λύνω πάντως ασκήσεις... δεν λέω :P

γεια σασ παιδια... πως τα πατε??
εγω εχω κουραστει.... ναι ναι απο τωρα.....
νιωθω πως θελω να τα παρατησω αλλα δεν μπορω....
δεν ειναι στο αιμα μ να τα παραταω ποτε!!!
γ αυτο οποιοι νιωθετε παρομοια μν το βαζετε κατω. ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
Να σου πω την αλήθεια έχω αρχίσει και εγώ να κουράζομαι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Μην νομιζετε οτι αυτο που βιωνετε ειναι κουραση παιδια. Σε λιγα χρονια τα εξι μαθηματακια της πλακας δεν θα σας λενε τιποτα Μαρια παντως πιστευω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες να πας και στα μαθηματικα καλα και να περασεις εκει που θες . Φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πωπω... σαν να ακούω τον εαυτό μου... χθες αυτό έλεγα στον Μαθηματικό μου
θα γράψω σε όλα 19-20 και στα Μαθηματικά κάνα 10αράκι :redface:
λύνω πάντως ασκήσεις... δεν λέω :P


Να σου πω την αλήθεια έχω αρχίσει και εγώ να κουράζομαι :/:

οταν λετε σε ολα 19-20 ειναι και η εκθεση μεσα? :eek: . Πειτε μου και μενα το μυστικο :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
οταν λετε σε ολα 19-20 ειναι και η εκθεση μεσα? :eek: . Πειτε μου και μενα το μυστικο :knife:
Φυσικά. :) Εξάσκηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Φυσικά. :) Εξάσκηση. ;)

Ναι, σωστα, γιαυτο το 0.5% γραφει πανω απο 19. Οι υπολοιποι απλως δεν εξασκουνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ναι, σωστα, γιαυτο το 0.5% γραφει πανω απο 19. Οι υπολοιποι απλως δεν εξασκουνται
Κι όμως γράφουν. ;)Παίζουν ρόλο και οι βάσεις του μαθητή.
Επίσης το να έχεις την πεποίθηση ότι θα πάρεις έξι 20αρια, ο κόσμος να χαλάσει, ανεβάζει την αυτοπεποίθηση στα ύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Οι πανελληνιες κοστιζουν. Και κοστιζουν πολυ. Ας βγουμε απο τη φουσκα μας και ας προσπαθησουμε να καταλαβουμε τι συμβαινει. Βλεπω εχετε πολυ εμπιστοσυνη στην κυβερνηση .Δε λεω ουτε να μη διαβαζετε ουτε τιποτα. Αλλα ας μην αρνουμαστε την πραγματικοτητα
Ο μονος που επιασε το νοημα πιστευω ολοι οι αλλοι τα παρεξηγησατε!Εγω αυτο ακριβως που εννοει το παιδι απο εδω εννοουσα!Οτι για να γινουν ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!ΘΕΣ ΛΕΦΤΑ!ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!Με τις δοσεις βγαινουμε καθε 3 μηνες!Αν γινει καμια στραβη και δεν παρουμε καμια δοση και χρεοκοπησει η ελλαδα?Που θα γραψεις εσυ Πανελληνιες?Θα παρεις το σφυρι και την σφηνα και θα αρχισουμε να σκαλιζουμε σε πλακες τις λυσεις των οριων ολοκληρωματων και ουτο καθεξις?Νταξει δεν λεω καλο ειναι να μην το σκεφτεστε.Αλλα οπως ειπε και ο απο πανω μου ΜΗΝ ΑΡΝΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Μην νομιζετε οτι αυτο που βιωνετε ειναι κουραση παιδια. Σε λιγα χρονια τα εξι μαθηματακια της πλακας δεν θα σας λενε τιποτα Μαρια παντως πιστευω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες να πας και στα μαθηματικα καλα και να περασεις εκει που θες . Φιλια
ααααχ αντε να έρθει ο καιρός που να λέω "Πανελλαδικές... πφφφ παιχνιδάκι" :P
πάντως ελπίζω να καταλαβαίνεις πως επειδή δεν έχουμε δει τα χειρότερα μας φαίνονται βουνό :/:

Μακάρι να είναι όπως τα λες και να γράψω καλά και εκεί... τι στο καλό τόσος κόπος δεν θα ανταμειφθεί; :/:

οταν λετε σε ολα 19-20 ειναι και η εκθεση μεσα? :eek: . Πειτε μου και μενα το μυστικο :knife:
Την ξέχασα την Έκθεση...
είμαι γύρω στο 16-18 στην Έκθεση... δυσκολεύομαι όμως επειδή φέτος είναι η πρώτη χρονιά που πάω φροντιστήριο στην έκθεση... με ζορίζει πολύ ο καθηγητής :redface:

βασικά είναι η πρώτη χρονιά που πάω φροντιστήρια γενικότερα... anyway άλλη ιστορία αυτή :P

πάντως δεν μπορούμε να πούμε κάτι με σιγουριά στην έκθεση... το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι πως θα ξεσκιστούμε στο γράψιμο για να έχουμε μια σταθερότητα


Κι όμως γράφουν. ;)Παίζουν ρόλο και οι βάσεις του μαθητή.
Επίσης το να έχεις την πεποίθηση ότι θα πάρεις έξι 20αρια, ο κόσμος να χαλάσει, ανεβάζει την αυτοπεποίθηση στα ύψη.
πράγματι βοηθάει η αυτοπεποίθηση... εγώ προσωπικά όμως δεν γνωρίζω άτομο που να είναι τόσο αισιόδοξο και σίγουρο για τον εαυτό του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ο μονος που επιασε το νοημα πιστευω ολοι οι αλλοι τα παρεξηγησατε!Εγω αυτο ακριβως που εννοει το παιδι απο εδω εννοουσα!Οτι για να γινουν ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!ΘΕΣ ΛΕΦΤΑ!ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!Με τις δοσεις βγαινουμε καθε 3 μηνες!Αν γινει καμια στραβη και δεν παρουμε καμια δοση και χρεοκοπησει η ελλαδα?Που θα γραψεις εσυ Πανελληνιες?Θα παρεις το σφυρι και την σφηνα και θα αρχισουμε να σκαλιζουμε σε πλακες τις λυσεις των οριων ολοκληρωματων και ουτο καθεξις?Νταξει δεν λεω καλο ειναι να μην το σκεφτεστε.Αλλα οπως ειπε και ο απο πανω μου ΜΗΝ ΑΡΝΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!

Μη τους αγχώνεις κι άλλο!! Χύνουν ιδρώτα και αίμα για να μπουν στη σχολή της πρώτης προτίμησης και έρχεσαι εσύ και τους λες "μπορεί να μη δούμε Πανελλήνιες", ξέρεις πού καταποντίζει την ψυχολογία αυτό το πράγμα? Να προσπαθείς για κάτι που μπορεί να μη γίνει και να έχεις και τον άλλο να το τονίζει κιόλας?(Πριν μιλήσεις, εγώ ξέρω, πέρσι που έδινα είχαμε ένα μαλάκα καθηγητή στο σχολείο που μας έλεγε συνέχεια "μη σας φανεί περίεργο να ανακοινώσει το υπουργείο κατά τον Μάιο ότι φέτος οι σχολές δεν θα δεχτούν υποψήφιους επειδή είναι υπερπλήρεις", κάτι που ήταν αερολογία αλλά την έκανε τη δουλειά του, πόσο μάλλον το δικό σου που έχει μια λογική βάση).
Λεφτά δεν υπάρχουν, και οι Πανελλήνιες που μπορεί να μη γίνουν δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η αμεσότερη συνέπεια, αλλά σε αυτό το τόπικ τα παιδιά ουσιαστικά στηρίζουν και δίνουν κουράγιο ο ένας στον άλλο, δε νομίζω ότι αρνούνται την πραγματικότητα...
Δεν είναι προσωπική επίθεση, και όπως βλέπεις δεν έχω εκφέρει άποψη για το αν θα γίνουν τελικά ή όχι αυτές οι ρημάδες οι εξετάσεις, αλλά για να μη βγούμε και οφφ ας κλείσει εδώ και μιλάμε με πμ αν θες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κι εγώ νιώθω κούραση...(Σήμερα έκλεισα 14 ώρες συνεχόμενο ύπνο!:P)Όχι βέβαια σε σημείο να τα παρατήσω,αλλά ειδικά κάτι Πέμπτες που γυρνάω το βράδυ μετά από 5 ώρες,είμαι λίγο σε άθλια κατάσταση...Του στυλ "μη μου μιλάτε,είμαι στον κόσμο μου..":P...Ειδικά την περασμένη Πέμπτη,που μας έδωσε ο καθηγητής τα διαγωνίσματα της Φυσικής...Και τα διορθώσαμε μαζί...Και στο τέλος έβαλε κάτι φωνές...Άλλο πράγμα!Δε λέω,δεν απυθυνόταν τόσο σε μένα,όσο σε ορισμένους που έχουν δυνατότητες αλλά βαριούνται...Αλλά εμένα και πάλι μου χαλάει την ψυχολογία!Και στο τέλος μου λέει "Εσύ πόσο?" και του λέω 85 και μου λέει "Γιατί ρε..?"..Λες και του 'πα 25!...Ουφ...Τεσπα....
Μαράκι,σοβαρέψου,άμα πας εσύ για 10 στα Μαθ,κάποιοι άλλοι τι πρέπει να λένε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Στην χειρότερη περίπτωση θα μειωθούν κι άλλο τα εκπαιδευτικά κέντρα, ίσως και οι επιτηρητές.
Ίσως να γίνουν και νωρίτερα από περσυ, όπως επίσης να μειωθούν κι άλλο οι αμοιβές των εκπαιδευτικών που θα συμμετάσχουν.

Δεν έχει πάντως νόημα να λέμε στα παιδιά πως δε θα γίνουν.
Για κάποια πράγματα πρέπει να σκεφτόμαστε αν υπάρχει λόγος να τα πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top