Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Οι ασκήσεις με ταλαντώσεις δεν είναι "υποσύνολο" των ασκήσεων κυματικής?
Θέλω να πω...αν μηχανικό κύμα,αναγκαστικά θα'χεις και υλικά σημεία να εκτελούν ταλάντωση:P
Συνηθως οι ερωτησεις που αφορουν ταλαντωση σε μια ασκηση κυματος ειναι απλες, βρες βμαξ ,πλατος και τετοια .Στο 1ο κεφαλαιο μπορουν να μπλεξουν πολυ τα πραγματα σε μια ασκηση. Βεβαια ειναι και αναλογα πως το βλεπει ο καθενας.Εγω προτιμω κυματα παντως:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Την πιο δύσκολη άσκηση την έλυσα στα κύματα.Με συμβολή με αρχική φάση, που ρώταγε πόσες υπερβολές ενίσχυσης περνούσαν από ένα πλάγιο ευθύγραμμο τμήμα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
που να λυσεις δηλαδη και συνθεση ασκησεων ταλαντωση φθινουσα-κυματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
που να λυσεις δηλαδη και συνθεση ασκησεων ταλαντωση φθινουσα-κυματα...
Δε νομίζω να πέσει κάτι τόσο ακραίο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μετα τα περσινα που εζησα...ολα ειναι πιθανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Συνεχίζεται η κατάληψη. 2 εβδομάδα νομίζω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αύριο δεν έχουμε σχολείο. Απεργία. :D
Χαίρομαι γιατί θα κοιμηθώ και θα διαβάσω με την ησυχία μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

momolis

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μήπως κάποιος θεωρητικός γνωρίζει που μπορώ να βρω συγκεντρωμένες τις απαντήσεις στις ερωτήσεις του ΚΕΕ;Για τη λογοτεχνία ενδιαφερομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^MaRiA7^

Νεοφερμένος

Η ^MaRiA7^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
και εμεις αυριο απεργια αλλα μας ειπαν να παμε κανονικα σχολειο :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μήπως κάποιος θεωρητικός γνωρίζει που μπορώ να βρω συγκεντρωμένες τις απαντήσεις στις ερωτήσεις του ΚΕΕ;Για τη λογοτεχνία ενδιαφερομαι....

Συγκεντρωμένες δε γνωρίζω, αλλά αν γράψεις στο google ''απαντήσεις κεε'' σου βγάζει αρκετά αποτελέσματα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2857247&postcount=890
και εμας το ιδιο.:/:
αλλα ζητημα να κανουμε δυο ωρες μαθημα οποτε θα ρθουμε σπιτακι και θα διαβασουμε με την ησυχια μας!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

momolis

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ευχαριστώ wolfe4ever για την απαντηση,καποιες βρισκω. Απλα θα προτιμουσα να τις ειχα συγκεντρωμενες για να μπορουσα να διαβαζω πιο ευκολα.
https://ischool.e-steki.gr/user/wolfe4ever/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εμας παλι τους ρωτουσαμε αλλα δεν μας πολυεδιναν σημασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ευχαριστώ wolfe4ever για την απαντηση,καποιες βρισκω. Απλα θα προτιμουσα να τις ειχα συγκεντρωμενες για να μπορουσα να διαβαζω πιο ευκολα.
https://ischool.e-steki.gr/user/wolfe4ever/
Δε γίνεται να κάνεις κόπι πέιστ τις απαντήσεις, ώστε να τις έχεις συγκεντρωμένες σε φάκελο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Που βρισκεσται τα παιδια της θετικης??? Πως σας φαινονται εσας τα πραγματα μεχρι στιγμης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
πω πω με αυτα τα κυματα....τι ακαταλαβιστικα που ειναι.μου ρχεται να βαλω τα κλαματα καθε φορα που πηγαινω στο φροντ. φυσικη.
τι ωραιες που ηταν οι ταλαντωσεις!:confused:
μετα ειναι πιο δυσκολα; (μη πειτε ναι...):(

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2857473&postcount=896

ειμαι τεχνολογικη οποτε θα μιλησω για μαθηματικα και φυσικη.
φυσικη οπως ειπα και πανω σκατα.αυτα τα κυματα δεν τα καταλαβαινω.
μαθηματικα καλυτερα(βεβαια διαβαζω μονη μου και δε ξερω κατα ποσο ειμαι καλα) αλλα στην υλη ειμαι στο Θεωρημα Μεσης Τιμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,127 μηνύματα.
πω πω με αυτα τα κυματα....τι ακαταλαβιστικα που ειναι.μου ρχεται να βαλω τα κλαματα καθε φορα που πηγαινω στο φροντ. φυσικη.
τι ωραιες που ηταν οι ταλαντωσεις!:confused:
μετα ειναι πιο δυσκολα; (μη πειτε ναι...):(
Μονο το Στερεο μενει βασικα..
Αν μπεις στη φιλοσοφια του, (και αν ψιλοπροσεχες στην Α' Λυκειου), δεν ειναι τιποτα δυσκολο..
Παραμενει βεβαια το ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ κεφαλαιο της υλης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
πω πω με αυτα τα κυματα....τι ακαταλαβιστικα που ειναι.μου ρχεται να βαλω τα κλαματα καθε φορα που πηγαινω στο φροντ. φυσικη.
τι ωραιες που ηταν οι ταλαντωσεις!:confused:
μετα ειναι πιο δυσκολα; (μη πειτε ναι...):(

Ευκολα ειναι τα κυματα βρε... Εγω σημερα τα τελειωνω... Λιγο τα μηχανικα ειναι το ζορι αλλα κ αυτα εχουν κατα καποιον τροπο ιδια λογικη με τις ταλαντωσεις.. Μετα μπορω να πω οτι μου φανηκαν πιο ευκολα (συμβολη,στασιμα) και τα Η/Μ ειναι περισσοτερο θεωρητικο κομματι δεν εχει τοσες πολλες ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
O i_lie_us έγραψε στις 19:51, Σήμερα:

Μονο το Στερεο μενει βασικα..
Αν μπεις στη φιλοσοφια του, (και αν ψιλοπροσεχες στην Α' Λυκειου), δεν ειναι τιποτα δυσκολο..
Παραμενει βεβαια το ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ κεφαλαιο της υλης..
μωρε στην α λυκειου προσεχα και αρκετα...αλλα δεν.
και να φανταστεις κυματα ειμαστε ακομα στην αρχη.ουτε συμβολη δεν εχουμε κανει.:(
εχω απελπιστει παρα πολυ.

Ευκολα ειναι τα κυματα βρε... Εγω σημερα τα τελειωνω... Λιγο τα μηχανικα ειναι το ζορι αλλα κ αυτα εχουν κατα καποιον τροπο ιδια λογικη με τις ταλαντωσεις.. Μετα μπορω να πω οτι μου φανηκαν πιο ευκολα (συμβολη,στασιμα) και τα Η/Μ ειναι περισσοτερο θεωρητικο κομματι δεν εχει τοσες πολλες ασκησεις...

ευκολα;;;δεν θα το λεγα:)
ειναι περιεργα.δε ξερω δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη τους
εκει που ειναι απλη εφαρμογη τυπων ή και συνδυσμος μερικων οκ αλλα σε καποια ερωτηματα που θελει να σκεφτεις διαφορα κολλαω παρα πολυυυυ.:(
πιο ευκολα μετα;;;αχ μακαρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top