Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παντως το καλυτερο διαβασμα για μενα γινεται το πρωι οταν εχεις και καθαρο μυαλο ...δυστηχως τις καθημερινες δεν γινεται γιατι εχουμε σχολειο και διαβαζω το μεσημερι απογευμα βραδακι αργα το βραδυ δεν διαβαζω ποτε προτιμω να αχολουμε με αλλα πραγματα τετοες ωρες ή να κοιμαμια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το συμπέρασμα είναι: Όπως βολεύεται ο καθένας.
Προσωπικά, είμαι τύπος νυχτερινός. Τη χρονιά της Γ λυκείου μετά το σχολείο και το φαγητό έριχνα ένα 2ωρο ύπνο 3-5. Μόνο μια μέρα είχα ιδιαίτερο 3:00-4:30 οπότε κοιμόμουνα 5-7. Τις άλλες 3 μέρες είχα ιδιαίτερο 5:30-7:30 και ήμουν φρέσκος-φρέσκος. Πάντα άρχιζα διάβασμα μετά τις 8 μμ, μέχρι να βαρεθώ (παρέα πάντα με το i-school). Σπάνια πήγαινα για ύπνο πριν τις 2:00. Για μένα το μεσημέρι είναι ώρα που δεν μπορώ να διαβάσω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ναι,παιδια,ο καθενας οπως βολευεται.Προσωπικα,λογω φροντιστηριων τις καθημερινες διαβαζα κατα τις 19.00 μεχρι της 12.00 και αν δεν προλαβαινα,σηλωνομουν και λιγο πιο νωρις το πρωι,αν και μετα απο ενα σημειο ακολουθουσα το συστημα ''υπνος μετα το φροντιστηριο και διαβασμα μετα μεχρι οσο παρει'',το οποιο δεν απεδωσε και πολυ...Ειχα χασει το ρυθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ έχω μαθήματα 3-6 οπότε διαβάζω μετά τις 6,30 και συνήθως έχω τελειώσει μέχρι τις 24,00 - 00,30..
Απ'ότι φαίνεται όμως, θα διαβάζω μέχρι τις 3 το χειμώνα.. :P :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγώ έχω μαθήματα 3-6 οπότε διαβάζω μετά τις 6,30 και συνήθως έχω τελειώσει μέχρι τις 24,00 - 00,30..
Απ'ότι φαίνεται όμως, θα διαβάζω μέχρι τις 3 το χειμώνα.. :P :/:

Θα δεις οτι οσο περναει ο καιρος,θα γινεσαι ολο και πιο αποδοτικος,και θα το αποφυγεις αυτο που λες.Απεφευγε το ξενυχτι,οσο μπορεις,συμβουλη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Εγώ έχω μαθήματα 3-6 οπότε διαβάζω μετά τις 6,30 και συνήθως έχω τελειώσει μέχρι τις 24,00 - 00,30..
Απ'ότι φαίνεται όμως, θα διαβάζω μέχρι τις 3 το χειμώνα.. :P :/:


εισαι hardcore μαθητης εσυ.
λιγοι διαβαζουν τοσο πολυ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά ξεκινάω να αγχώνομαι γιατί άργησα να ξεκινήσω μαθηματικά και με μπερδεύουν οι μιγαδικοί, ενώ πολλοί φίλοι μου τους έχουν τελειώσει... Κάθομαι να διαβάσω και να λύσω ασκήσεις αλλά κολλάω και αυτό μου παίρνει πολύ ώρα, στην τελική δεν προλαβαίνω να λύσω και πολλές 4-5 και μετά αναγκάζομαι να αλλάξω μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Παιδιά ξεκινάω να αγχώνομαι γιατί άργησα να ξεκινήσω μαθηματικά και με μπερδεύουν οι μιγαδικοί, ενώ πολλοί φίλοι μου τους έχουν τελειώσει... Κάθομαι να διαβάσω και να λύσω ασκήσεις αλλά κολλάω και αυτό μου παίρνει πολύ ώρα, στην τελική δεν προλαβαίνω να λύσω και πολλές 4-5 και μετά αναγκάζομαι να αλλάξω μάθημα...


ωπ τι γινεται αγορινα?
τελικα κανεις φροντιστηριο μαθηματικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ιδιαίτερα κάνω. Μέσα σε 2 μαθήματα μου έκανε όλους τους μιγαδικούς και μου έβαλε ασκήσεις από 2 βιβλία, Μπάρλα και Στεργίου Νάκη... καμιά 90 πρέπει να είναι αυτές που έχω. Δεν μου είπε να τις κάνω για την επόμενη φορά αλλά στην πάροδο του χρόνου, εννοώντας λογικά κάποιο μικρό χρονικό διάστημα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω τόσες πολλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ιδιαίτερα κάνω. Μέσα σε 2 μαθήματα μου έκανε όλους τους μιγαδικούς και μου έβαλε ασκήσεις από 2 βιβλία, Μπάρλα και Στεργίου Νάκη... καμιά 90 πρέπει να είναι αυτές που έχω. Δεν μου είπε να τις κάνω για την επόμενη φορά αλλά στην πάροδο του χρόνου, εννοώντας λογικά κάποιο μικρό χρονικό διάστημα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν προλαβαίνω να κάνω τόσες πολλές.


εγω για μιγαδικους συνολικα εκανα 50 ασκησεις με τεσσερα ερωτηματα η καθε μια απο φυλλαδιο.
μην αγχωνεσαι αγορινα το ιδιο συστημα με τον καθηγητη μου πρεπει να εχει.
ελυσα 15 την φορα και απο οσες δεν ηξερα τις λυναμε μαζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι έτσι είναι και αυτός. Μου λέει να του φέρνω απορίες. Έχω κάνει 2 μαθήματα μέχρι τώρα. Νομίζω πως με αυτόν θα μπορέσω να καλύψω το κενό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ναι έτσι είναι και αυτός. Μου λέει να του φέρνω απορίες. Έχω κάνει 2 μαθήματα μέχρι τώρα. Νομίζω πως με αυτόν θα μπορέσω να καλύψω το κενό μου.


καλα τον καταλαβα.:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Kαι σημερα καταληψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και εμεις 10η μερα <<καταληψης>> σημερα μονο που σημερα δεν ηταν ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ηταν κλειστο μονο του!!.. και δεν μπορουσε κανεις να το ανοιξει!!!χαχαχα οτι να ναι...κλειστο το κτιριο και ολοι γυρω γυρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας πάνω στο πρόβλημα που ανιμετωπίζω τον τελευταίο χρόνο στη Γ' Λυκείου.Σε αντίθεση με πολλά παιδιά φέτος δεν πρόκειται να κάνω μαθήματα σε φροντιστήριο ή ιδιαίτερα και με αγχώνει το γεγονός οτι όλοι οι συμμαθητές μου λένε οτι θα αποτύχω κλπ.Πιστεύετε πως με συστηματικό διάβασμα ,πολλές επαναλήψεις, και με βοηθήματα θα καταφέρω να ανταπεξέλθω στη δυσκολία των τελικών εξετάσεων? Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Κοιταξε, προσωπικα πιστευω πως στην ζωη μας αρκει να βαλουμε ενα πεισμα! Αν θελεις να περασεις καπου, θα πρεπει να διαβασεις! Επιπλεον πιστευω πως οι πανελληνιες ειναι καθαρο προσωπικο διαβασμα... Καλο ειναι το φροντιστηριο για να σε καθοδηγει, να σε πιεζει οσο πρεπει κτλ. Απο την στιγμη ομως που δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, ολα καλα! Εαν εισαι αποφασισμενος να διαβασεις για να περασεις στην σχολη που θελεις, αυτο μπορει να γινει και χωρις φροντιστηρια... Στο σχολειο προσπαθησε να ξεζουμισεις πραγματικα τους καθηγητες σου καθως ΟΦΕΙΛΟΥΝ να σε βοηθησουν! Υπαρχουν και αλλα παιδια που βρισκονται στην ιδια ακριβως θεση με εσενα! Και μην απελπιζεσαι! Οτι απορια εχεις, εδω ειμαστε και εμεις για να σε βοηθησουμε! Αρκει να πιστεψεις στον εαυτο σου!
Αληθεια, τι κατευθυνση εισαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εγω προσωπικα προσπαθω να διαβασω το μεσηρι, η αν εχω φροντηστηρια, απο την ωρα που τελειωνω μεχρι τις 10. Στις 10 κλεινουν τα βιβλια για μενα, και πεφτω για υπνο για να εχω σηκωμο την επομενη μερα και να μην ειμαι σαν βρυκολακας. Τωρα δεν ξερω, ισως ακολουθω και λαθος τακτικη. Κατα μεσο ορο παντως την ημερα διαβαζω περιπου, 2-3 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia94

Νεοφερμένος

Η Georgia94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να μην ακους τους συμμαθητες σου...απο οτι καταλαβαινω αντι να σε εμψυχωσουν κ να σε βοηθησουν να συνεχισεις τον αγωνα σου σε αγχωνουν ακομη περισσοτερο! Γι αυτο μην δινεις πολυ σημασια σε αυτα που λενε.Σε αυτους δηλαδη ποιος εγγυαται οτι θα πετυχουν ?
Οσον αφορα τις Πανελληνιες..προσωπικη μου αποψη ειναι πως με συνεχη εξασκηση κ πολλες επαναληψεις θα εισαι στο ιδιο επιπεδο..πρεπει να ξεκινησεις με καλα βοηθηματα! ειμαι σιγουρη πως αν τα δωσεις ολα για τον στοχο σου τελικα θα τα καταφερεις!!!!
τι κατευθυνση εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θεωρητική πάω :) Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση:D Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους όσους τελειώνουν φέτος!!!! Και μπορώ να πώ πως είμαι τυχερή διότι οι καθηγητές της κατεύθυνσής μας είναι πάρα πολύ καλοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σήμερα κάναμε αποχή όπως και αύριο.
Ξεκαθαρίσαμε πρώτα στον δ/ντη ότι δεν έχουμε κάτι προσωπικό μαζί του, γιατί το πήρε αλλιώς πρώτα.
Τα αιτήματα αφορούν περισσότερο το εκπαιδευτικό σύστημα γενικότερα.
Όταν πήγαν κάποια παιδιά με αυτά, εμείς που κρυφακούγαμε (:P), τον ακούσαμε που είπε να ξεσηκωθούμε στο facebook απ τα σπίτια μας.:worry:
Μάλιστα, είπε ότι θα καλέσει και αστυνομία και είδαμε έναν αστυνόμο στη συνέχεια. :confused:
Μέσα στα αιτήματα ήταν η έλλειψη βιβλίων, η παπαγαλία που αναγκαζόμαστε να κάνουμε σε κάποια μαθήματα, η έλλειψη ενημέρωσης κορεσμένων επαγγελμάτων, οι εκβιασμοί όσο αφορά το προσωπικό στυλ του καθενός και η αύξηση του φπα στο κυλικείο. Έχουν ακριβύνει πολύ οι τιμές :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top