Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Κοιτα θετικη κατευθυνση ειμαι! Και εγω το ιδιο πιστυεω σε αυτο που λες για το χρονο! Μπορει να με πειτε εγωιστρια, αλλα καλο θα ηταν να το αποφυγετε, αλλα με το προγραμμα που βγαζω λεω τωρα θα διαβασω και διαβαζω! Μπορει να εχω στο μυαλο μου να διαβασω μια ωρα, μπορει δυο αλλα θα τις ΔΙΑΒΑΣΩ!
Θα κατεβασω τηλεφωνα, θα κλεισω το Pc που λενε! Θα διαβασω μαι ωρα αλλα θα ειμαι ΜΙΑ ωρα και αν δεν ειναι μια θα ειναι 58 λεπτα! Αλλωστε ποιο το νοημα να νομιζεις οτι διαβαζεις 5 και 6 ωρες ενα μαθημα και στο τελος να συνειδητοποιεις οτι το διαβασμα σου δεν αξιζε ουτε για 2 ωρες???
Εγω το εχω παρει χαλαρα το θεμα, εντελως χαλαρα! Δεν νομιζω πως πρεπει να αγχωθω ακομα! Διαβαζω οσο νομιζω οτι πρεπει και για την ωρα ολα καλα...

σκεφτομουν ΑΚΡΙΒΩΣ με τον ιδιο τροπο...;)και πιστεψε με θα δεις ατομα που ολο το χρονο ξεπατωνοταν στο διαβασμα και στο τελος τιποτα δεν εγραψαν...;)φυσικα δεν ισχυει για ολους αυτο δεν γενικευω...:)απλα η ποιοτητα μετραει...:Dθα δεις οτι θα περασεις ειμαι σιγουρη!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Απο αυτην την στιγμη σε ΛΑΤΡΕΥΩ!
Χωρις παρεξηγηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Απο αυτην την στιγμη σε ΛΑΤΡΕΥΩ!
Χωρις παρεξηγηση!!!

ουυυ πολυ παρεξηγηθηκα!!!:P:Pχαρουλιτα ολα ειναι μια χαρα εγω με τις πανελληνιες δεν ειχα προβλημα...δεν ηταν και το καλυτερο μου αλλα ενταξει δεν πεθανα και πηγα χαλλλλαααρααα...:D;)do the same!:D;)εαν βεβαια βρεις καποιο προβλημα,ο,τι κατι δεν τραβαει το συζητας με τον καθηγητη σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen_flamp

Νεοφερμένος

Η helen_flamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
επιτελους τελευταια χρονια :D εχω ενα προβλημα με το μαθημα επιλογης φετος. εχω δηλωσει βιολογια που μου αρεσει και θα γραψω πολυ καλα. αλάα η σχολη μου ειναι στο 5ο πεδιο και εγω ειμαι τεχνολογικη. ενας παλιος καθηγητης μου μου ειπε οτι δεν εχει σημασια που δεν σου εχει ανοιξει το πεδιο μπορεις να δηλωσεις κανονικα την σχολη σου και απλα θα χασεις μερικα μορια. αυτο δεν με πειραζει. απο την αλλη στο σχολειο ενας φετινος καθηγητης μου ειπε πως αυτο δεν υπαρχει πρεπει να παρω οπωσδηποτε ΑΟΘ και στατιστικη. ΑΟΘ παει στο καλο αλλά δεν μπορω κι αλλα μαθηματικα ρε παιδια. ξερετε τελικα τι ισχυει? εννοω μπορω να δηλωσω σχολη απο το πεμπτο πεδιο ακομα και ας μην μου εχει ανοιξει? ή να αρχισω να διαβαζω στατιστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
επιτελους τελευταια χρονια :D εχω ενα προβλημα με το μαθημα επιλογης φετος. εχω δηλωσει βιολογια που μου αρεσει και θα γραψω πολυ καλα. αλάα η σχολη μου ειναι στο 5ο πεδιο και εγω ειμαι τεχνολογικη. ενας παλιος καθηγητης μου μου ειπε οτι δεν εχει σημασια που δεν σου εχει ανοιξει το πεδιο μπορεις να δηλωσεις κανονικα την σχολη σου και απλα θα χασεις μερικα μορια. αυτο δεν με πειραζει. απο την αλλη στο σχολειο ενας φετινος καθηγητης μου ειπε πως αυτο δεν υπαρχει πρεπει να παρω οπωσδηποτε ΑΟΘ και στατιστικη. ΑΟΘ παει στο καλο αλλά δεν μπορω κι αλλα μαθηματικα ρε παιδια. ξερετε τελικα τι ισχυει? εννοω μπορω να δηλωσω σχολη απο το πεμπτο πεδιο ακομα και ας μην μου εχει ανοιξει? ή να αρχισω να διαβαζω στατιστικη?

ειμαι σχεδον σιγουρη οτι πρεπει να παρεις στατιστικη και ΑΟΘ...να σου πω απο τεχνολογικη ποια πεδια ανοιγεις?:hmm:χωρις το μαθημα επιλογης?:hmm:(ημουν θεωρητικη σορυ...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
επιτελους τελευταια χρονια :D εχω ενα προβλημα με το μαθημα επιλογης φετος. εχω δηλωσει βιολογια που μου αρεσει και θα γραψω πολυ καλα. αλάα η σχολη μου ειναι στο 5ο πεδιο και εγω ειμαι τεχνολογικη. ενας παλιος καθηγητης μου μου ειπε οτι δεν εχει σημασια που δεν σου εχει ανοιξει το πεδιο μπορεις να δηλωσεις κανονικα την σχολη σου και απλα θα χασεις μερικα μορια. αυτο δεν με πειραζει. απο την αλλη στο σχολειο ενας φετινος καθηγητης μου ειπε πως αυτο δεν υπαρχει πρεπει να παρω οπωσδηποτε ΑΟΘ και στατιστικη. ΑΟΘ παει στο καλο αλλά δεν μπορω κι αλλα μαθηματικα ρε παιδια. ξερετε τελικα τι ισχυει? εννοω μπορω να δηλωσω σχολη απο το πεμπτο πεδιο ακομα και ας μην μου εχει ανοιξει? ή να αρχισω να διαβαζω στατιστικη?

Είμαι 99% σίγουρη οτι για να ανοιξεις το 5ο πεδίο απο οποιαδηποτε κατευθυνση χρειαζεσαι το συνδυασμο μαθηματικα γενικης+ΑΟΘ.
Αλλα ακομα και αν ισχυει αυτο που πιστευω κατα 1% (δηλαδη να δηλωσεις 5ο πεδιο με βιολογια γενικης και ΑΟΘ), η απωλεια μοριων δεν ειναι μικρη, ειναι 1400 μορια ακατεβατα...αν η βαση της σχολης σου ειναι χαμηλη και εισαι απολυτως σιγουρη οτι και ισχυει αυτος ο "συνδυασμος" και οτι μπορεις να ανταπεξελθεις, τοτε go on, η βιολογια σου χαριζει ευκολα βαθμο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To AOΘ πάει ασορτί με τα μαθηματικά γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen_flamp

Νεοφερμένος

Η helen_flamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
με τα μορια δοξα το θεο δεν εχω προβλημα μιας και ειμαι και πολυτεκνη. τα βγαζω ακομα και αν μου φυγουν 1.400...

η τεχνολογικη ανοιγει το 2 και 4 πεδιο και η βιολογια το τριτο. απο το τριτο πεδιο δεν θελω τιποτα σημαντικο μονο και μονο επειδη μ αρεσει η βιολογια το επιλεγω. δεν ειναι οτι τα μισω τα μαθηματικα αντιθετως σε ολο το γυμνασιο και την α λυκειου ηταν το αγαπημενο μου μαθημα. απλα εχω υπερφορτωσει με τα μαθηματικα κατευθυνσης και δεν νομιζω οτι θα ανταπεξελθω και στα γενικης. μπορει να με χαντακωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πρώτο κεφάλαιο σε μαθηματικά γενικής είναι πανομοιότυπο με τα μαθηματικά κατεύθυνσης. μη σε αγχώνει αυτό.
Αν θέλεις 5ο πεδίο, μαθηματικά γενικής ειναι η λύση και ειναι -πιστευω- η μονη λυση. Δε ξερεις και του χρονου πώς θα ειναι τα πραγματα για τους πολυτεκνους, τι "προνομια" θα τους δινουν. Και πάρε εγκαίρως την αποφαση για να μην αγχώνεσαι μετα οτι δε θα αφομοιώσεις την ύλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
με τα μορια δοξα το θεο δεν εχω προβλημα μιας και ειμαι και πολυτεκνη....

Πόσα παιδιά έχεις;

_________
Τουμόροου θα γίνει η είσοδος του Μεσολυκείου.
Κατάληψη στο τελευταίο οχηρό της περιοχής, με αιτήματα που θα αποφασιστούν επί τόπου.

Καλά κρασιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
με τα μορια δοξα το θεο δεν εχω προβλημα μιας και ειμαι και πολυτεκνη. τα βγαζω ακομα και αν μου φυγουν 1.400...

η τεχνολογικη ανοιγει το 2 και 4 πεδιο και η βιολογια το τριτο. απο το τριτο πεδιο δεν θελω τιποτα σημαντικο μονο και μονο επειδη μ αρεσει η βιολογια το επιλεγω. δεν ειναι οτι τα μισω τα μαθηματικα αντιθετως σε ολο το γυμνασιο και την α λυκειου ηταν το αγαπημενο μου μαθημα. απλα εχω υπερφορτωσει με τα μαθηματικα κατευθυνσης και δεν νομιζω οτι θα ανταπεξελθω και στα γενικης. μπορει να με χαντακωσουν
Για να ανοιξεις το 5ο πεδιο, πρεπει απο οποιαδηποτε κατευθυνση, να επιλεξεις ως Πανελλαδικως εξεταζομενα Μαθ. Γενικης και ΑΟΘ..
Απο τη στιγμη που εισαι Τεχνολογικη, δεν μπορεις να δηλωσεις 3ο και 5ο πεδιο, αφου στο τριτο μαθηματα βαρυτητας(αυτα στα οποια πρεπει να εξεταστεις αναγκαστικα για να ανοιξεις το πεδιο) ειναι η Βιολογια Γενικης και η Εκεθεση (με απωλεια μοριων φυσικα..)
Στο 5ο πεδιο, απωλεια μοριων δεν θα εχεις, ενω στο τριτο ναι..
Τελος, μην βασιζεσαι στο οτι εισαι παιδι πολυτεκνων, αφου πολλοι απο εμας, με μεγαλυτερα αδερφια "την πατησαμε" φετος με την αλλαγη στις μετεγγραφες..
Ειδικα, μετα απο τα φετινα τρελα τυπου με 3000 μορια μαθηματικο αθηνας, μη βασιζεσαι σε τιποτα, ισως ο ο νομος ξαναλλαξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen_flamp

Νεοφερμένος

Η helen_flamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν θελω να μου ανοιξει και το τριτο και το πεμπτο πεδιο. θελω να μου ανοιξει πεμπτο πεδιο χωρις μαθηματικα γενικης (στατιστικη).

πραγματικα ευχομαι να μην αλλαξει ο νομος με τους πολυτεκνους και χωρις αυτο μπαινω στην σχολη που θελω αλλα ειτε θα ειναι εκτος αθηνας ειτε θα πιεστω πολυ. αλλά απο τι καταλαβα χωρις μαθηματικα γενικης δεν μπορω να δηλωσω πεμπτο πεδιο (την ΑΟΘ οκ παπαγαλια ετσι κι αλλιως ειναι). οποτε απο αυριο με βλεπω να δηλωνω ΑΟΘ και σταστιστικη. ξερετε αν η στατιστικη ειναι δυσκολη στο τελος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αντε να γινει και σε μας καμια καταληψη γιατι το σχολειο το μονο πραγμα που κανει ειναι να μας τρωει χρονο απο το διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν θελω να μου ανοιξει και το τριτο και το πεμπτο πεδιο. θελω να μου ανοιξει πεμπτο πεδιο χωρις μαθηματικα γενικης (στατιστικη).

πραγματικα ευχομαι να μην αλλαξει ο νομος με τους πολυτεκνους και χωρις αυτο μπαινω στην σχολη που θελω αλλα ειτε θα ειναι εκτος αθηνας ειτε θα πιεστω πολυ. αλλά απο τι καταλαβα χωρις μαθηματικα γενικης δεν μπορω να δηλωσω πεμπτο πεδιο (την ΑΟΘ οκ παπαγαλια ετσι κι αλλιως ειναι). οποτε απο αυριο με βλεπω να δηλωνω ΑΟΘ και σταστιστικη. ξερετε αν η στατιστικη ειναι δυσκολη στο τελος?
Αφού δίνεις κατεύθυνσης, η στατιστική θα σου φανεί παιχνιδάκι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen_flamp

Νεοφερμένος

Η helen_flamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πόσα παιδιά έχεις;

_________
Τουμόροου θα γίνει η είσοδος του Μεσολυκείου.
Κατάληψη στο τελευταίο οχηρό της περιοχής, με αιτήματα που θα αποφασιστούν επί τόπου.

Καλά κρασιά:P

προς θεου δεν εχω παιδια :p εχω τρια μεγαλυτερα αδερφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
δεν θελω να μου ανοιξει και το τριτο και το πεμπτο πεδιο. θελω να μου ανοιξει πεμπτο πεδιο χωρις μαθηματικα γενικης (στατιστικη).

πραγματικα ευχομαι να μην αλλαξει ο νομος με τους πολυτεκνους και χωρις αυτο μπαινω στην σχολη που θελω αλλα ειτε θα ειναι εκτος αθηνας ειτε θα πιεστω πολυ. αλλά απο τι καταλαβα χωρις μαθηματικα γενικης δεν μπορω να δηλωσω πεμπτο πεδιο (την ΑΟΘ οκ παπαγαλια ετσι κι αλλιως ειναι). οποτε απο αυριο με βλεπω να δηλωνω ΑΟΘ και σταστιστικη. ξερετε αν η στατιστικη ειναι δυσκολη στο τελος?
Α.. ΟΚ.. Παρεξηγησα μαλλον..
Ναι, μαθηματικα γενικης, πρεπει να δωσεις!!
Η στατιστικη δεν ειναι τρομερα δυσκολη.. Καποιος τυπους πρεπει να θυμασαι, και απλα "να σου κοβει" που και που..
Αν τα χειριστεις καλα, ειναι πολλα "τσαμπα" μορια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen_flamp

Νεοφερμένος

Η helen_flamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδια καιρο βασανιζομουν με το τι να κανω τελικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Or3st1s SOAD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορεστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Απο οτι βλεπω παιζει να ειμαι ο μονος απο εδω μεσα που τωρα μπαινει στα ορια στα μαθηματικα κατευθυνσης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μην ανησυχεις..Εγω εγραψα πολυ καλητερα απ οτι ενα παιδι που την εβγαλε τρεις φορες την υλη...Το θεμα ειναι να την βγαζεις καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
προσωπικη εκτιμηση ειναι οτι το υπαρχον συστημα ειαγωγης με πολυτεκνους ειδικες θεσεις κλπ δεν θα αλλαξει.
απλως θα μειωσουν τις θεσεις πχ των πολυτεκνων για να γινει δικαιοτερο.

ακομα του χρονου οι ειδικες κατηγοριες θα την εχουν ψυλλιαστει οποτε και με 10000 μορια θα δηλωσουν ιατρικη.

λολολολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top