Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είσαι ακόμα στην αρχή, αν το θέλεις πραγματικά μπορείς.
Βρες προαπαιτούμενες γνώσεις, διάβασέ τα και συνέχισε την ύλη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Τεχνολογικη ειμαι και γενικα δεν εχω κενα εκτος απο εκθεση αλλα η φιλλολογος η καινουργια που πηγα ειναι εξαιρετικη και με διαβεβαιωνει οτι στο τελος αμα διαβαζεις καθ'ολη τη διαρκεια της χρονιας θα εισε σε πολυ καλο επιπεδο εδω εχω ψιλοαμφιβολιες αλλα γενικα δεν μου παει η καρδια να διαβασω εξτρα εκθεση να πω την αληθεια :P..Τωρα για τα μαθηματικα εχω φαει λιγο κολλημα γιατι αν δεν γραψω οσο καλυτερα μπορω θα σκασω..Μηπως θα πρεπε να παρω ενα βοηθημα πχ του Μπαρλα (βασικα το χω αλλα ψιλοκοιταω θεωρια μονο) και να αρχισω να λυνω μονος ασκησεις μιγαδικους απο την αρχη τις δυσκολες? η να πω τον καθηγητη μου να μου βαζει εξτρα ασκησεις μιγαδικους εκτος απο τα θεωρηματα που θα κανουμε τωρα στις παραγωγους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι μιγαδικοί είναι στην ύλη της Γ'.
Δεν τους διδάχτηκες; Αν όχι, ζήτα από την καθηγήτρια να σε κατευθύνει αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Οχι δεν καταλαβες τους εχω κανει και μαλιστα σε αρκετα ικανοποιητικο βαθμο απλα ελεγα μηπως εκανα και τα παλουκια πχ γ.τ οπως ευθυγραμμα τμηματα ελειψεις και μεγιστες κ ελαχιστες αποστασεις αυτων.. σημεια ωστε να σχηματιζονται διαφορα παραλληλογραμα κλπ.. Ομοιως και σ αλλα κεφαλαια οπως θεωρηματα συνεχειας η παραγωγος σε σημειο.. Αξιζει? η να περιμενω να ολοκληρωθει η υλη μεχρι το Δεκεμβριο για να μπορω να κανω συνδιαστικα θεματα κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οτι μπορεις να κανεις καλο ειναι...! Σε ολα τα μαθηματα. Οπου δεν νιωθεις πολυ σιγουρος, η βλεπεις οτι εχεις περιθωρια βελτιωσεις κατσε διαβασε τα.. Πες στους καθηγιτες σου τι προβληματα εχεις να σε καθοδηγισουν, γενικα ασχολισου! Αν περιμενεις χωρις να διαβασεις να γραψεις θα εχεις προβλημα οταν δεις τους βαθμους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
καλησπερα!αχ αυτη η καταληψη τι ωραια που ειναι....:P ερχεσαι σπιτακι σου και διαβαζεις με την ησυχια σου!!
μαθ.κατ που ειστε στην υλη;
εχω ενα προβλημα.
ΑΕΠΠ που παω φροντιστηριο ειμαι σε ενα τμημα με δυο αλλα παιδια που ομως ειναι χαζα ( χωρις να θελω να πω οτι εγω ειμαι εξυπνη)αλλα ειναι απο αυτους τους τυπους που κανουν τουρισμο και ερχονται για να ξεσκασουν:whistle:
το προβλημα ειναι οτι σε ολα τα τμηματα τετοια παιδια ειναι(τα ξερω απο το σχολειο)
και δεν ξερω τι να κανω; να αλλαξω φροντιστηριο; να περιμενω λιγο ακομη;ειμαι σε απογνωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
καλησπερα!αχ αυτη η καταληψη τι ωραια που ειναι....:P ερχεσαι σπιτακι σου και διαβαζεις με την ησυχια σου!!
μαθ.κατ που ειστε στην υλη;
εχω ενα προβλημα.
ΑΕΠΠ που παω φροντιστηριο ειμαι σε ενα τμημα με δυο αλλα παιδια που ομως ειναι χαζα ( χωρις να θελω να πω οτι εγω ειμαι εξυπνη)αλλα ειναι απο αυτους τους τυπους που κανουν τουρισμο και ερχονται για να ξεσκασουν:whistle:
το προβλημα ειναι οτι σε ολα τα τμηματα τετοια παιδια ειναι(τα ξερω απο το σχολειο)
και δεν ξερω τι να κανω; να αλλαξω φροντιστηριο; να περιμενω λιγο ακομη;ειμαι σε απογνωση...

Στα μαθηματικά, είμαι στην συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εμενα παντως η καταληψη με αποδιοργανωνει! Δεν μπορω να διαβασω μεχρι το μεσημερι...
Μαθηματικα κατευθυνσης ειμαι και εγω στην συνεχεια! Στα πρωτα ομως, πριν το θεωρημα Bolzano ή οπως αλλιως λεγεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Εμενα παντως η καταληψη με αποδιοργανωνει! Δεν μπορω να διαβασω μεχρι το μεσημερι...
Μαθηματικα κατευθυνσης ειμαι και εγω στην συνεχεια! Στα πρωτα ομως, πριν το θεωρημα Bolzano ή οπως αλλιως λεγεται!!!


ως αποφοιτος να πω στα παιδια οτι η καταληψη ειναι καταπληκτικη ευκαιρια για διαβασμα.
εμενα με βοηθησε κυριως να καλυψω καποια κενα που ειχα στην φυσικη και στον προγραμματισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ως αποφοιτος να πω στα παιδια οτι η καταληψη ειναι καταπληκτικη ευκαιρια για διαβασμα.
εμενα με βοηθησε κυριως να καλυψω καποια κενα που ειχα στην φυσικη και στον προγραμματισμο.
Καλά πόσες μέρες είχατε κατάληψη που πρόλαβες να καλύψεις και τα κενά σου? :P

Μια βλακεία είναι η κατάληψη όσο αφορά το διάβασμα.
Αφενώς το πρωινό ξύπνημα δεν το γλυτώνεις που να χτυπιέσαι γιατί δεν ξέρεις πότε και αν θα ανοίξει το σχολείο.
[έχει γίνει άπειρες φορές να μην έχουμε τις 1-2 πρώτες ώρες μάθημα και μετά να ανοίξουμε κανονικά και να παίρνουμε απουσίες κλπ]

Επίσης σε πολλά σχολεία όταν κάνουνε κατάληψη,αυτό στοιχίζει στα παιδιά και τις μονοήμερες εκδρομές τους. [τουλάχιστον στο δικό μου έτσι γινόταν] Κάναμε κατάληψη 4-5 μέρες και δεν μας πήγαιναν εκδρομές για 3-4 μήνες μετά. :|

Eπίσης. Ελάχιστα παιδιά πάνε αμέσως για διάβασμα.
Οι περισσότεροι κάθονται στο σχολείο μέχρι τις 10-11 και μετά πάνε για καφέ.

Η γνώμη μου είναι ότι δεν μπορείς να καλύψεις πολλά κενά μέσα σε αυτές τις μέρες.
Άντε να ξεκούραστεις λίγο παραπάνω και να βγείς καμία βόλτα, οκ.

Αν και εδώ που τα λέμε, την συγκεκριμένη περίοδο δεν είναι κάτι τρελά αναγκαίο μιας και δεν έχει φύγει καν ο Σεπτέμβρης ακόμα για να πείς ότι έχουν κουραστεί υπερβολικά τα παιδιά or sth. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Καλά πόσες μέρες είχατε κατάληψη που πρόλαβες να καλύψεις και τα κενά σου? :P

Μια βλακεία είναι η κατάληψη όσο αφορά το διάβασμα.
Αφενώς το πρωινό ξύπνημα δεν το γλυτώνεις που να χτυπιέσαι γιατί δεν ξέρεις πότε και αν θα ανοίξει το σχολείο.
[έχει γίνει άπειρες φορές να μην έχουμε τις 1-2 πρώτες ώρες μάθημα και μετά να ανοίξουμε κανονικά και να παίρνουμε απουσίες κλπ]

Επίσης σε πολλά σχολεία όταν κάνουνε κατάληψη,αυτό στοιχίζει στα παιδιά και τις μονοήμερες εκδρομές τους. [τουλάχιστον στο δικό μου έτσι γινόταν] Κάναμε κατάληψη 4-5 μέρες και δεν μας πήγαιναν εκδρομές για 3-4 μήνες μετά. :|

Eπίσης. Ελάχιστα παιδιά πάνε αμέσως για διάβασμα.
Οι περισσότεροι κάθονται στο σχολείο μέχρι τις 10-11 και μετά πάνε για καφέ.

Η γνώμη μου είναι ότι δεν μπορείς να καλύψεις πολλά κενά μέσα σε αυτές τις μέρες.
Άντε να ξεκούραστεις λίγο παραπάνω και να βγείς καμία βόλτα, οκ.

Αν και εδώ που τα λέμε, την συγκεκριμένη περίοδο δεν είναι κάτι τρελά αναγκαίο μιας και δεν έχει φύγει καν ο Σεπτέμβρης ακόμα για να πείς ότι έχουν κουραστεί υπερβολικά τα παιδιά or sth. :|


δικιο εχεις.


προσωπικα μιλωντας το σχολειο ηταν δυο βηματα και το κλειναμε με ψηφους πρωι πρωι φευγαμε και καθονταν οι της 2ας λυκειου.
καλα φυσικα και δεν πηγαιναμε για καφε τριτη λυκειου ειναι αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εμείς γιατί δεν έχουμε κατάληψη;:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και εμεισ 5η μερα καταληψης σημερα...μια χαρα για μ ενα παω το πρωι στην κατα ληψη κατα τισ 10 γυρναω σπιτι διαβαζω και περναω και μια βολτα παλι αποτο σχολειο το βραδυ μετα το φροντ... αν εκμεταλευτεις σωστα το χρονο σου η καταληψη θα σου βγει σε πολυ καλο απο αποψη διαβασματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Βρε παιδια βοηθηστε με λιγο...
Εγω γενικα οργανωνω τον χρονο μου! Εχω θεμα με αυτο! Απο μικρη εβγαζα προγραμμα και το ακολουθουσα! Ομως τωρα, εχουμε μια βδομαδα καταληψη, δεν μπορω να κανω αυτο που κανουν οι περισσοτεροι, δηλαδη να γυρισουν σπιτι και να διαβασουν! Και δεν είναι οτι δεν εχω τι να διαβασω, παντα υπαρχουν ασκησεις μαθηματικων, το θεμα ειναι οτι δεν εχω ορεξη και καθομαι και χαζευω τα πρωινα! Με αλλα λογια με αποδιοργανωνει τελειως και μου την δινει στα νευρα!!!
Υπαρχει καποια λυση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
λύση? απλά θα πρέπει να βάλεις έναν περιορισμό η ίδια στον εαυτό σου.
Αν έχεις πολλά να διαβάσεις να κάθεσαι πρώτα να διαβάσεις και μετά βλέπεις και τηλεόραση.
Αν δεν έχεις πολλά ακόμα δεν είναι ώρα να πιέζεις τον εαυτό σου.
Όπως και να χει η κατάληψη σίγουρα σε αποδιοργανώνει απλά σκέψου και το άλλο,αν δεν είχες κατάληψη θα είχες μάθημα οπότε εκμεταλλεύσου το και διάβασε ώστε να κάθεσαι μετά και να μην τρέχεις.Στην τελική αν είναι να κάθεσαι σπίτι χωρίς να διαβάζεις και να βλέπεις τα άθλια πρωινά βγες καμιά βόλτα αφού δεν μπορείς να συγκεντρωθείς!
το καλύτερο όμως είναι να προσπαθείς σιγά σιγά με αργά βήματα να φτιάχνεις πρόγραμμα,μην σκέφτεσαι την κατάληψη αλλά τον στόχο σου.
μετά δηλαδή που ίσως να μην πηγαίνεις σχολείο για να διαβάσεις τι θα γίνεται? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Κοιτα η αληθεια ειναι πως δεν εχω και παρα πολλα για διαβασμα σε σημειο που να μην προλαβαινω! Μεχρι ωρα το προγραμμα μου εχει αποδωσει! Το θεμα ειναι πως ακουω τους αλλους που διαβαζουν, εγω καθομαι και μου την λενε και απο πανω καποιες φορες!
Εγω νιωθω πληρης με το διαβασμα που κανω και οι καθηγητες μου δεν εχουν προβλημα, αλλα μου λενε να διαβαζω γιατι θα μου κανει καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
το πως διαβάζουν οι άλλοι δεν έχει να κάνει με σένα!
ο καθένας μοιράζει τον χρόνο του αλλιώς και έχει άλλες δυνατότητες.
Εγώ θεωρώ πως αν όντως με το διάβασμα σου νιώθεις πλήρης το να διαβάσεις παραπάνω για τα μάτια του κόσμου που λένε δεν θα σ κάνει και καλό,απλά θα κοροιδεύεις τον εαυτό σου και τους γύρω σου,αρκεί βέβαια να εχεις διαβάσει πραγματικά ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Nαι σωστη! Εχεις δικιο! Αυτην την 2-3 ωρες που μου χαριζει η καταληψη, θα τις αφιερωσω στον εαυτο μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Κοιτα η αληθεια ειναι πως δεν εχω και παρα πολλα για διαβασμα σε σημειο που να μην προλαβαινω! Μεχρι ωρα το προγραμμα μου εχει αποδωσει! Το θεμα ειναι πως ακουω τους αλλους που διαβαζουν, εγω καθομαι και μου την λενε και απο πανω καποιες φορες!
Εγω νιωθω πληρης με το διαβασμα που κανω και οι καθηγητες μου δεν εχουν προβλημα, αλλα μου λενε να διαβαζω γιατι θα μου κανει καλο...

συγγνωμη αν πεταγομαι λιγο...διαβασα το ποστ σου και ειπα να σου πω την γνωμη μου μιας και το ιδιο αντιμετωπισα περυσι...:)ειναι νωρις ακομα για να μην προλαβαινεις...βεβαια δεν ξερω τι κατευθυνση εισαι(εγω ημουν θεωρητικη:redface:)...εχεις καιρο ακομα μεχρι να δεις αυτο με την ελλειψη χρονου...:)εφοσον εσυ νιωθεις ο.κ μην ακους κανεναν γιατι μονο εσυ ξερεις τι παει καλα και τι οχι με το διαβασμα σου...το γεγονος οτι και οι καθηγητες σου δεν εχουν αντικρισει καποιο προβλημα με την αποδοση σου επιβεβαιωνει οτι δεν εχεις προβλημα...παντως για μενα εισαι μια χαρα και να δεις που ολα καλα θα πανε(εγω τους τελευταιους 3 μηνες ειπα δεν μπορω δεν προλαβαινω και ευτυχως ολα πηγαν καλα με τις εξετασεις και περασα στην πρωτη μου επιλογη:))το ιδιο θα γινει και σε εσενα!:Dκαλη επιτυχια ευχομαι!!:D(ελπιζω να μην εγινα κουραστικη...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για την επιτυχια σου! Και εγω ελπιζω να περασω στην πρωτη μου επιλογη (Χημικο Πατρας) και να ξερεις οτι το μηνυμα σου καθε αλλο παρα με κουρασε! Κοιτα θετικη κατευθυνση ειμαι! Και εγω το ιδιο πιστυεω σε αυτο που λες για το χρονο! Μπορει να με πειτε εγωιστρια, αλλα καλο θα ηταν να το αποφυγετε, αλλα με το προγραμμα που βγαζω λεω τωρα θα διαβασω και διαβαζω! Μπορει να εχω στο μυαλο μου να διαβασω μια ωρα, μπορει δυο αλλα θα τις ΔΙΑΒΑΣΩ!
Θα κατεβασω τηλεφωνα, θα κλεισω το Pc που λενε! Θα διαβασω μαι ωρα αλλα θα ειμαι ΜΙΑ ωρα και αν δεν ειναι μια θα ειναι 58 λεπτα! Αλλωστε ποιο το νοημα να νομιζεις οτι διαβαζεις 5 και 6 ωρες ενα μαθημα και στο τελος να συνειδητοποιεις οτι το διαβασμα σου δεν αξιζε ουτε για 2 ωρες???
Εγω το εχω παρει χαλαρα το θεμα, εντελως χαλαρα! Δεν νομιζω πως πρεπει να αγχωθω ακομα! Διαβαζω οσο νομιζω οτι πρεπει και για την ωρα ολα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top