Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: δεν έχω μπει ακόμα στο κλίμα. Δεν μπορώ να συνηθίσω στην ιδέα ότι δίνω πανελλήνιες. Και αυτό σημαίνει ότι δεν διαβάζω όσο πρέπει...! Πώς να βρω τον ρυθμό μου; Εσείς τί κάνατε;

Μην ψάχνεις για δικαιολογίες. Δυστυχώς στην Γ λυκείου εμείς οι ίδιοι κανονίζουμε το πρόγραμμά μας και δεν περιμένουμε απο το σχολείο γι αυτό. Γενικά ακόμα είναι αρxή για να έχει κάποιος κανονικό πρόγραμμα. Με τον καιρό θα γίνει και αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην ψάχνεις για δικαιολογίες. Δυστυχώς στην Γ λυκείου εμείς οι ίδιοι κανονίζουμε το πρόγραμμά μας και δεν περιμένουμε απο το σχολείο γι αυτό. Γενικά ακόμα είναι αχρή για να έχει κάποιος κανονικό πρόγραμμα. Με τον καιρό θα γίνει και αυτό :)
Να προσπαθώ κανα δεκάλεπτο εν τω μεταξυ να καταλαβω τι ειναι το αχρη :PΒερόνικα εχει δίκιο.Ειναι νωρις να φτιαξεις ακομα καποιο προγραμμα και ειδικα να σε βολευει και απολυτα διοτι ακομα δεν εχουμε μπει εξ ολοκληρου στο κλιμα του διαβασματος ως διαβασμα για προετοιμασια στις πανελλαδικες.Αλλα οπου ναναι ερχεται κιαυτο.!Καλή μας αχρη...φτου..με κολλησε:P Καλη μας αρχη και καλη επιτυχια σε ολους τους υποψηφιους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Χαχαχαχ είναι κολλητικό είδες?? Ο δαίμον του τυπογραφίου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη αχρη και απο μενα για ολους μας.Μεχρι στιγμης παλευεται η κατασταση!Αλλα ενταξει προβλεπεται λιωσιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marioanna

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
παιδιά ακόμα είναι νωρίς να απελπίζεστε και να αγχώνεστε. ( το 2011 έδωσα και είναι νωπές οι μνήμες ) Χρόνο έχετε , κενά μην κάνετε , διαβάστε όσο μπορείτε και του χρόνου θα γράφετε συμβουλές στους επόμενους - καλή ώρα - έχοντας περάσει εκεί που διαβάζατε . χωρίς υστεροβουλία από μέρους μου οι πανελλαδικές είναι ανταποδοτικές αλλά πολύ απαιτητικές , μόνο άμα ζοριστείς περνάς εκεί που θες . Απόδειξη τα φετινά αποτελέσματα ... Αρα υπομονή και κουράγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotious

Νεοφερμένος

Ο panagiotious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Όταν λες τα αθλήματα στις στρατιωτικές σχολές..??:hmm:
Από τι κατάλαβα για μερικές στρατιωτικές σχολές τα αθλήματα πιάνουν 10% στο βαθμό και αυτό η Αννούλα αποφάσισε να το καταργήσει. :hmm:Τώρα αν ισχύει αυτό δεν ξέρω γιατί δεν με ενδιαφέρουν οι στρατιωτικές σχολές και δεν το έχω ψάξει.:/:

ναι πολυ που πειραξε η καθυστερηση των βιβλιων..αντε μονο την 3η λυκειου που ηδη τα ειχαν τα παιδια ετσι κι αλλιως:P τα αθληματα στις στρατιωτικες??:hmm:
Εμάς στο σχολειό μας είπαν να φέρουμε τα βιβλία μας από το φροντιστήριο και όποιος δεν έχει να κόψει να το κεφάλι του να βρει από τους περσινούς.:mad: Μάλιστα έδωσαν λίστα με τα ονόματα και τα τηλεφωνά τον περσινών να πάρουμε τηλέφωνο να τους τα ζητήσουμε.:confused::eek: Πάντως στην κατεύθυνση στο σχολειό ξεκινήσαμε δυναμικά να φανταστείς ότι την δευτέρα γράφαμε τεστ άγνωστο.:DΕπίσης μας έδωσαν μια λίστα με όλα τα τεστ όλης της χρονιάς με ημερομηνίες.:eek::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
γαμω εγω μ αυτους που ετυχα στην κατευθυνση θα ξεχασω και αυτα που ξερω:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
πω πω τι κουραση ειναι και αυτη....ξερει κανεις τι να πινω-τρωω εκτος απο καφε(δεν τον μπορω)...για να μη νυσταζω απο νωρις(11 το βραδυ δλδ);
οταν εμπαινα υπολογιστη μονο το ischool επισκεφτομουν..τωρα παει και αυτο!:(
btw πηραμε και εμεις cd...:clapup:
ΥΠΟΜΟΝΗ παιδια...:P
(τι μνμ και αυτο που εγραψα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τσαγάκι, Χριστίνα. Και για να μην παίρνεις και θερμίδες, μη βάζεις ουτε ζαχαρη ουτε γαλα. :)
Δες και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_olgie

Νεοφερμένος

Η lady_olgie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πω πω τι κουραση ειναι και αυτη....ξερει κανεις τι να πινω-τρωω εκτος απο καφε(δεν τον μπορω)...για να μη νυσταζω απο νωρις(11 το βραδυ δλδ);
οταν εμπαινα υπολογιστη μονο το ischool επισκεφτομουν..τωρα παει και αυτο!:(
btw πηραμε και εμεις cd...:clapup:
ΥΠΟΜΟΝΗ παιδια...:P
(τι μνμ και αυτο που εγραψα):)

πιστευω ενα τοστακι με ενα χυμο θα σου δωσει πολλη δυναμή!αλλοι προτεινουν γιαουρτι γιατι τους κραταει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο!αν και το τσαγακι οπως λεει η προλαλισασα ειναι καλη λυση...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ποοοο τσάγια, χυμοί, τοστάκια και από δίπλα το βιβλίο των μαθηματικών μου και η βιολογία.... Φοβερό πικ νικ χD

Εντομεταξύ έχω τη χελώνα μου δίπλα στο γραφείο και όποτε δεν μου βγαίνει άσκηση και προσπαθώ να σκεφτώ ή εκνευρίζομαι της δίνω και κάνα δυο γαρίδες. Θα σκάσει στο τέλος το καημένο το ζώo :P

Τώρα λοιπόν ετοιμάζω και εγώ πράσινο τσάι... Παιδιά πολύ δουλειά :(
Aλλά δεν πειράζει. Όταν μπαίνω σε αυτό το τοπικ δεν ξέρετε πόσο πολύ δύναμη παίρνω :P Και μόνο που ξέρω πως τόσοι και τόσοι τραβάμε τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
1 Αυγούστου: παρότι θα πάω Γ' Λυκείου θα συνεχίσω το μπάσκετ κανονικά.. 1 Σεμπτεμβρίου: Μιά προπόνηση την βδομάδα και έναν αγώνα... 22 Σεπτεμβρίου: Του χρόνου... Φέτος δεν με παίρνει.... Δυστυχώς αυτές είναι οι πανελλήνιες.. Τουλάχιστον ας στρωθούμε γ να πετύχουμε τίποτα καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Παιδιά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός . Είπαμε να μην αγχωνόμαστε απο τώρα , αλλά ο καθένας αυτή τη στιγνή πρέπει να δοκιμάζει διάφορα προγράμματα , έως ότου βρει αυτό που του ταιριάζει . Εγώ , για παράδειγμα , αυτό το διάστημα αγόρασα χρωματιστά χαρτάκια και γράφω τους στόχους τις εβδομάδας , κάτι που αποδείχτηκε ιδιαιτέρως χρήσιμο . Το Σάββατο φυσικά και μπορούμε να βγαίνουμε (εάν δεν έχουμε κενά που πρέπει σαφώς να αναπληρωθούν άμεσα ) . Το θέμα είναι ότι ( όσο οδυνηρό κι αν είναι ) πρέπει να ξυπνήσουμε νωρίς για να διαβάσουμε .. Και όταν εννοώ νωρίς εννοώ πριν τις 10 , άλλωστε πάντα ανάλογα με τον όγκο των μαθημάτων μπορούμε να κοιμηθούμε λιγάκι παραπάνω την Κυριακή ή καμία ωρίτσα το μεσημέρι .
Είναι σίγουρα δύσκολο να συνηθίσουμε στις επιταγές αυτής της απαιτητικής χρονιάς μιας και που τόσα χρόνια οι περισσότεροι δεν είχαμε κάποιο ορισμένο πρόγραμμα μελέτης . Τα αστεία όμως τελειώσαν . Έχουμε κάποιους στόχους και φυσικά μόνο όσοι δουλέψουν θα τα καταφέρουν . ΝΑΙ το σύστημα είναι άθλιο , ΝΑΙ ο τρόπος εξέτασης είναι πρωτόγονος , αλλά αυτό δυστυχώς αποτελεί μία πραγματικότητα που πρέπει να δεχθούμε το συντομότερο δυνατόν . 7 μήνες έμειναν <3
Καλό διάβασμα λοιπόν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_olgie

Νεοφερμένος

Η lady_olgie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ααχ εχεις απολυτο δικιο...μονο 7 μηνες εμειναν!ας στρωθουμε λοιπον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Παιδια μονο εγω δεν κουραζομαι ιδιαιτερα αλλα ειμαι καλλυμενος σχεδον παντα για τα περισσοτερα μαθηματα? Μηπως πρεπει να αρχισω να κανω εξτρα πραγματα απ αυτα που μου λενε ετσι ωστε να κουραζομαι μεν παραπανω αλλα να μαθαινω πιο πολλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τσαγάκι, Χριστίνα. Και για να μην παίρνεις και θερμίδες, μη βάζεις ουτε ζαχαρη ουτε γαλα. :)
Δες και εδώ.
Με μέτρο το τσαγάκι όμως, είναι και διουρητικό :P
Είναι και τέλειο όμως το άτιμο :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παιδια μονο εγω δεν κουραζομαι ιδιαιτερα αλλα ειμαι καλλυμενος σχεδον παντα για τα περισσοτερα μαθηματα? Μηπως πρεπει να αρχισω να κανω εξτρα πραγματα απ αυτα που μου λενε ετσι ωστε να κουραζομαι μεν παραπανω αλλα να μαθαινω πιο πολλα?
Προσωπικα, και εγω μεχρι περυσι τα Χριστουγεννα ενιωθα πολυ ξεκουραστος (και σε σχεση με την κουραση που μου ελεγαν οτι ειχαν αλλα παιδια)..
Αν νιωθεις, οτι κατεχεις την υλη που εχεις διδαχθει μεχρι τωρα, και δεν εχεις κανενα απολυτως κενο, ή προσπαθεισε καποιες ασκησεις-μεταφρασεις-εκεθεσεις (δεν ξερω και τι κατευθυνση εισαι) πιο εξεζητημενες, ή κανε επαναληψη σε καποια πραγματα..
(Τα εξτρα, βοηθανε, αλλα οχι σε περιπτωση που ειναι "υπερβολικα" ή εκτος υλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Προσωπικα, και εγω μεχρι περυσι τα Χριστουγεννα ενιωθα πολυ ξεκουραστος (και σε σχεση με την κουραση που μου ελεγαν οτι ειχαν αλλα παιδια)..
Αν νιωθεις, οτι κατεχεις την υλη που εχεις διδαχθει μεχρι τωρα, και δεν εχεις κανενα απολυτως κενο, ή προσπαθεισε καποιες ασκησεις-μεταφρασεις-εκεθεσεις (δεν ξερω και τι κατευθυνση εισαι) πιο εξεζητημενες, ή κανε επαναληψη σε καποια πραγματα..
(Τα εξτρα, βοηθανε, αλλα οχι σε περιπτωση που ειναι "υπερβολικα" ή εκτος υλης)

Μην τον ακούτε αυτόν! :P Ό,τι σας λέει το αντίθετο να κάνετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_olgie

Νεοφερμένος

Η lady_olgie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια μονο εγω δεν κουραζομαι ιδιαιτερα αλλα ειμαι καλλυμενος σχεδον παντα για τα περισσοτερα μαθηματα? Μηπως πρεπει να αρχισω να κανω εξτρα πραγματα απ αυτα που μου λενε ετσι ωστε να κουραζομαι μεν παραπανω αλλα να μαθαινω πιο πολλα?

μακαρι να ημουν στν ιδια θεση με σενα!εγω διαβαζω διαβαζω διαβαζωωωω και ποτε δεν τελειωνω!!!κοιτα ειναι αρχη ακομα και εχεις ακομα δυναμεις απο το καλοκαιρι....αν εχεις χρονο κανε επαναληψεις γιατι παντα βοηθαει η επαναληψη..(η επαναληψη ειναι η μητερα της γνωσης οπως λενε)αν εισαι θετικη-τεχνολογικη λυσε οσο πιο πολλες ασκησεις μπορεις συνδυαστικες ή ασκησεις που σε δυσκολεψαν, αν εισαι θεωρητικη κανε επαναληψεις στα απεξω γιατι ξεχνουνται ευκολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosSketo

Νεοφερμένος

Ο PanosSketo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους,Είμαι μαθητής της τρίτης λυκείου τεχνολογική κατεύθυνση B.Το θέμα είναι το εξής την προηγούμενη χρονιά B λυκείου δηλαδή ήμουν παντελώς αδιάφορος δεν άνοιξα βιβλίο το πως πέρασα την ταξί είναι ένα θέμα και γενικότερα με το θέμα πανελλήνιες μου ήταν παντελώς αδιάφορες.Φέτος λοιπόν Γ λυκείου με προβλημάτισαν αρκετά πράγματα και το τι θα ακολουθήσει μετά.Αρχικά ενδιαφέρομαι για σχολές αστυφυλάκων το θέμα είναι όμως ότι δεν έχω κάνει καμιά προετοιμασία στα μαθήματα που θα δώσω πανελλαδικά και ότι έχω τεράστια κενά των προηγούμενων χρόνον.Σήμερα αποφάσισα να αρχίσω ιδιαίτερα μαθήματα σε όλα τα πανελλαδικά μαθήματα που θα δώσω και να στρωθώ στο διάβασα όλη την χρονιά ελπίζω να μην πάνε στράφι οι προσπάθειες μου και ότι θα εκπληρώσω τους στόχους μου αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι θα τα καταφέρω έχω τεράστια κενά... Τι λέτε και εσείς? έχω καμιά ελπίδα? τι μου προτείνεται να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top