Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mikesouth7

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χώρα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χαιρετω ολους τους ανταγωνιστες μου για φετος!!! :P Η γενια του 94 δεν ξερω τι θα κανει αλλα καλο θα ηταν ολοι οι αλλοι να στηθουν στα...4! Δεν μασαμε! Καλη επιτυχια σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πολύ ανταγωνιστικά το έχεις δει το όλο θέμα φίλε mike!!:P
Kαλωσήρθες στο φόρουμ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Καμια τεκμηριωμενη αποψη ρε παιδια σχετικα με τα βοηθηματα και του σ-σ-νακη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε αφήνουν να διαβάσεις και μόνος σου, δε βουτάνε κατευθείαν 5ο συνδυαστικό δηλαδή υπάρχει διαβάθμιση, καταλαβαίνεις. Πολλές, ΠΟΛΛΕΣ, πολλές ασκήσεις τις οποίες και να θες δεν πρόκειται να δεις όλες απ' τη μία γιατί δε χρειάζεται κι απ' την άλλη γιατί δε θα προλάβεις. Έτσι κι αλλιώς υποτίθεται θα κοιτάξεις κι άλλα βοηθήματα, θα σου φέρουν οι καθηγητές σου κοκ.

Γενικά σε συνδυασμό με καλούς καθηγητές δε θα 'χεις πρόβλημα με οποιοδήποτε βιβλίο. Θέματα μπορεί να υπάρξουν αν προετοιμαστείς μόνος σου οπότε και θα πρέπει να δεις λίγο ποιο σε βολεύει για προσωπικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mcAlles

Νεοφερμένος

Ο mcAlles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Εχω τελειώσει αγγλική φιλολογία, πλέον δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα!Φυσικά όπως παντού οι συνθήκες είναι χάλια...Είχα δώσει πανελλήνιες το 2004 και πλέον σκέφτομαι να ξαναδώσω το 2012 κυρίως για παιδαγωγικό .Ημουν θεωρητική κατεύθυνση όποτε σκέφτομαι να παραμείνω στη θεωρητική και να δώσω και βιολογία γενικής. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανείς να μου πει τί περίπου βαθμούς πρέπει να γράψω για να συγκεντρώσω ας πούμε χονδρικά 18000 μόρια στη θεωρητική κατεύθυνση. Ήμουν με το σύστημα το 9 μαθημάτων όποτε δεν δυσκολεύομαι να προσδιορίσω τους βαθμούς με τα 6 μαθήματα.
δεν έχει ουσιαστική διαφορά, 1,03 αρχαία, 0,7 ιστορία στα μαθήματα βαρύτητας, ίδιος τρόπος υπολογισμού με τα αυτό των 9 μαθημάτων, η μόνη διαφορά απο τότε θα είναι ότι θα έχεις λιγότερα μαθήματα να δώσεις και γιατί πέρασε μία 5ετία δεν θα μετρούνται οι παλαιοί σου προφορικοί βαθμοί στο βαθμό κάθε μαθήματος, δηλ. ο βαθμός σου απο κάθε μάθημα θα είναι αυτός που θα γράψεις στις πανελλήνιες.:)

λοιπόν για να δώσω λίγο κουράγιο σε αυτούς που φοβούνται ότι δεν θα περάσουν εκεί που θέλουν ή ότι δεν θα περάσουν σε καμία σχολή. έχω να πω ότι το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο σπρώξιμο και πολύ πείσμα, εγώ για παράδειγμα την δεύτερη φορά που έδωσα πανελλήνιες(κ ουσιαστικά συνειδητοποίησα ότι πρέπει να διαβάσω) έβγαλα σχεδόν τα διπλάσια μόρια απο την πρώτη φορά, γι αυτό καλή δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Χαιρετω ολους τους ανταγωνιστες μου για φετος!!! :P Η γενια του 94 δεν ξερω τι θα κανει αλλα καλο θα ηταν ολοι οι αλλοι να στηθουν στα...4! Δεν μασαμε! Καλη επιτυχια σε ολους μας!
φιλε ανταγωνιστες σου ειναιαυτοι που διεκδηκουν την ιδια σχολη με εσενα..αν εγω πχ διεκδηκω καποια αλλη σχολη δεν ειμαι αναταγωνιστης σου
γιατι δεν σου τρωω μια θεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhsq

Νεοφερμένος

Ο giannhsq αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα...Να σας ρωτησω..Σκοπευω να ξαναδωσω πανελληνιες και εχω καποιες αποριες..Ο προφορικος που εχω θα μετραει και για του χρονου και αν ναι πως βγαινει αυτος(βαθμος στα τετραμηνα + γραπτος στις παννεληνιες)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ο προφορικος θα ειναι ο ιδος και θα αλλαξει ο γραπτος σε καθε μαθημα που θα δωσεις...Με τον ορο προφορικο εννοουμε αυτον που σου ειχαν βαλει στο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καμια τεκμηριωμενη αποψη ρε παιδια σχετικα με τα βοηθηματα και του σ-σ-νακη?
Μόνο σαν συμπληρωματικό βοήθημα.Προτείνω για ΒΑΣΙΚΟ βοήθημα, του Μπάρλα.Από των Σ-Ν μπορείς απλά να παίρνεις ασκήσεις, να βλέπεις τίποτα λυμένες, κτλ.
Βέβαια υπάρχουν και άλλα καλύτερα για να αγοράσεις.
Ρίξε μια ματιά και εδώ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhsq

Νεοφερμένος

Ο giannhsq αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα...Να σας ρωτησω..Σκοπευω να ξαναδωσω πανελληνιες και εχω καποιες αποριες..Ο προφορικος που εχω θα μετραει και για του χρονου και αν ναι πως βγαινει αυτος(βαθμος στα τετραμηνα + γραπτος στις παννεληνιες)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ο προφορικος μετραει κανονικα ειναι ο μεσος ορος των δυο τετραμηνων ,που εχεις σε καθε μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χμμ μάλλον για ιατρική στην Αθήνα! :)
σου ευχομαι τα καλυτερα!!!ειναι δυσκολος στοχος αλλα θα τ ακατεφερεις!!:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhsq

Νεοφερμένος

Ο giannhsq αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σίγουρα ρε παιδιά είναι αυτός ο προφορικός?για μένα που θα ξαναδώσω δηλαδή ποιος θα είναι ο προφορικός μου στα μαθηματικά π.χ..που στα τετραμηνα είχα 19,19 και στις πανελλήνιες πατωσα 5!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
τοτε ο προφορικος σου για φετος θα ειναι 19.9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikesouth7

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χώρα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω προτεινω για μαθηματικα κατ. των Στεργιου-Νακη.Περιεχει πληθωρα ασκησεων!Εισαι υπεπ-καλλυμενος με αυτο το βοηθημα.Ημουν και εγω μεταξυ Μπαρλα η Σ-Ν ! Στο φροντιστηριο μου που ρωτησα μου προτειναν των στεργιου . Επειδη ετυχε να εχω στα χερια μου και του μπαρλα εχω να πω οτι των Στεργιου ειναι χιλιες φορες καλυτερο!Θεωρω οτι ο μπαρλας..επαναλαμβανεται.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ! Καλυτερα πηγαινε και τσεκαρε μονος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_olgie

Νεοφερμένος

Η lady_olgie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εεεεε???Αλλαξε το βιβλιο της Βιολογια Γενικης?!!??!?!!?

ναι αλλαξε το βιβλιο αλλα οχι ολο..μονο καποια δυσνοητα κομματια απλοποιηθηκαν για να ειναι πιο κατανοητα!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eσενα ποιος σου το ειπε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια για το τμημα των ανθυποπυραγων χρειαζεται αθληματα?Γενικα τι χρειαζεται οποιος ξερει ας βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikesouth7

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χώρα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι χρειαζεται.Γιατι δεν μπαινεις καλυτερα στο σαιτ της ακαδημιας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παιδια για το τμημα των ανθυποπυραγων χρειαζεται αθληματα?Γενικα τι χρειαζεται οποιος ξερει ας βοηθησει...
δεν μπορεις να μπεις εκει ρε..χαχαχα δεν θα ειχε βαση 10.000 αλα 15.000+ αν μπορουσαμε να μπουμε εμεις..

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ
Στη Σχολή Ανθυποπυραγών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας εισάγονται για εκπαίδευση οι εξής κατηγορίες υποψηφίων:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄
- Ιδιώτες Πτυχιούχοι Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων των Σχολών ή Τμημάτων: Χημικών Μηχανικών - Πυρομηχανικών - Χημείας - Φυσικής - Μαθηματικών - Γεωλογίας - Μηχανολόγων - Μηχανικών - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών - Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής - Εφαρμοσμένης Πληροφορικής - Δασολόγων Φυσικού Περιβάλλοντος - Πολιτικών Μηχανικών - Νομικής (Τμήμα Νομικό) - Οικονομικών Επιστημών - Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας, σύμφωνα με το Π.Δ. 203/95. Στον αριθμό των θέσεων που προκηρύσσονται μέχρι 10% καλύπτουν γυναίκες υποψήφιοι.
- Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ηλικία μέχρι 30 ετών.
- Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό αυτό έχουν και οι πυροσβεστικοί υπάλληλοι ηλικίας μέχρι 35 ετών εφ΄ όσον έχουν τα απαιτούμενα και για τους υποψηφίους Ιδιώτες Πτυχιούχους Α.Ε.Ι. προσόντα.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄
Υπάλληλοι του Πυροσβεστικού Σώματος (Πυρονόμοι - Αρχιπυροσβέστες - Πυροσβέστες), με το σύστημα εισαγωγής στα Α.Ε.Ι. διαγωνιζόμενοι στις Α΄ και Δ΄ δέσμες Ν. 2226/94 (έως το έτος 2001) και με το σύστημα του Ενιαίου Λυκείου (Ν 2525/1997)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ΄
Πυροσβέστες, Αρχιπυροσβέστες και Πυρονόμοι Πτυχιούχοι Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων και Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων καθ΄ υπέρβαση 20% των προκηρυσσομένων θέσεων, ύστερα από Κατατακτήριες εξετάσεις.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ΄
Στο Τμήμα "Μετεκπαίδευσης Πυρονόμων" μετεκπαιδεύονται Υπάλληλοι του Σώματος, με τον βαθμό του Πυρονόμου, και ονομάζονται Ανθυποπυραγοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top