[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Το δοκιμασα αυτο με την ηχογραφηση! Δεν πιανει! Σχετικα με να το γραφω, υπαρχει ενα σοβαρο προβλημα! Εχω παθει τενοντιτιδα μεγαλης μορφης και γραφω τα απαραιτητα! Θα τρελανω το χερι μου με ασκησεις μαθηματικων και φυσικης και δεν ξερω αν ειναι τοσο καλο να το τρελανω και με την βιολογια!
Αν απλα μαθαινω και κατανοω αυτα που λεει το βιβλιο και τα λεω με δικα μου λογια, υπαρει μεγαλο προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2784320&postcount=1616

οπως και ειπε και ο jjoohhnn
χρειαζεται υπομονη...το πολυ πολυ τη μια παραγραφο εσυ να τη μαθαινεις σε 20 λεπτα ενω ενας αλλος σε 2..και;
οταν μιλαμε για το μαθημα της βιολογιας που πιστευω οτι δεν ειναι και πολυ δυσκολο ουτε εχει την τοση υλη...δεν εχει καμια σημασια ο χρονος που το βγαζεις αλλα κυριως οτι καθεσαι απο τωρα και καλα κανεις...και ασχολεισαι με αυτο το μαθημα.

μια ερωτησω->απο που διαβαζετε βιολογια γενικης; γτ το κεφαλι μου εχει γινει καζανι απο τα τοσα που ακουω...:(
https://ischool.e-steki.gr/user/jjoohhnn/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε αγορι μου δεν εχεις δωσει ουτε ενδοσχολικες στο λυκειο, δεν μπορεις να εχεις αντικειμενικη αποψη:/:
You can't know that;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Όπως και να' χει, ένας που δεν έχει δώσει πανελλαδικές δεν μπορεί να εκφράσει άποψη. Κανείς μας δεν ήξερε πως είναι η Γ λυκείου, πως είναι τα μαθήματα, τι σημαίνει "άγχος για τις πανελλαδικές", τι σημαίνει πανελλαδικές.
Μέσα στη Γ λυκείου δεν μπορούσα να πω πως είναι οι πανελλήνιες μέχρι που έδωσα έκθεση. Και ό,τι φανταζόμουν δεν ίσχυε. Είναι μια τελείως διαφορετική κατάσταση από τις ενδοσχολικές. Γενικώς είναι κάτι τελείως διαφορετικό που αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το περιγράψεις. Και για να σας πω το απλό.

Μέχρι τώρα σηκώνατε το στυλό για να πάρετε βαθμό, τώρα σηκώνετε το στυλό όχι για να πάρετε βαθμό αλλά για να πατήσετε κάτω τους ανταγωνιστές σας και να μπείτε στη σχολή εσείς και όχι αυτοί. Απλό.
Δεν είναι εξετάσεις, είναι διαγωνισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
αμα αρχιζα το φθινιπωρο δεν θα προλαβαινα ουτε τουαλετα να παω:D

που στοχευετε?

Στο κέντρο φυσικά, και πάτα ανεβάζουμε το καπάκι!

Οποιος εχει εμπαθεια μαζι μου και χωνει τις αρνητικες να μου το πει στα ισα
Δύο πράγματα ενοχλούν τους συμφορουμίτες.
Είσαι απόλυτος, και μιλάς χωρίς πείρα. Και 100% δίκιο να έχεις, η ψυχολογία των παιδιών τους κάνει να έχουν απορριπτική θέση απέναντι σου.

Γραψτα σε ενα χαρτι. Επισης μπορεις να διαβασεις τις παραγραφους να ηχογραφεις τον εαυτο σου και μετα οταν κανεις κατι ασχετο να το ακους απο το mp3 σου
Το ΑΟΔΕ κυκλοφορεί ηχογραφημένο στο youtube, από έναν απόφοιτο που τον βρίζουν, τον καημένο.

Και κάτι ακόμα, που πήρε το μάτι μου(όχι το πρησμένο) στις προηγούμενες σελίδες. Η μελέτη λοιπόν, έχει μονάδα μέτρησης στο S.I. το kg, όχι το sec. Με άλλα λόγια, διαβάστε πολλά και ποιοτικά κιλά σε όσο χρόνο σας βολεύει, σωστά οργανωμένα, παρά σπασμωδικα, κουραστικά ή εξαντλητικά, με το ζόρι που λένε, 6ωρα και 7ωρα.
Και όλοι οι αριστούχοι επιμένουν: διαλείμματα. Ο παράγοντας όρεξη δεν πρεπει να υποτιμάται.

Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
You can't know that;)
Take it easy dr.House:knife:, ε συγνώμη tasos.
Το ξέρω ότι είναι δύσκολο για εσένα αλλά προσπάθησε να συγκρατήσεις λίγο την υπέρμετρη εφυία σου, έστω σε αυτό το thread όπου αντικειμενικά δεν έχεις την απαραίτητη εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
dr.tasos

φτυσ' τα μπουτια σου ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην εκθεση γραφω τις αποψεις μου με διπλωματικο τροπο . Στις υπολοιπες πτυχες της ζωης μου προσπαθω να εκφραζομαι ευθεως και εξω απο τα δοντια χωρις περιστροφες . Ειτε σε καποιους αρεσει ειτε οχι.Δεν θα σταματησω να δινω συμβουλες στους μαθητες της 3ης λυκειου . Θα προσπαθησω να τους βοηθησω εστω και λιγο μεσα απο τις συμβουλες μου εστω και ελαχιστα.Μπορει να μην ενδειαφερουν 1000 αλλα μπορει να βοηθησουν 1 . Εστω και ενα να βοηθησω με τις συμβουλες μου ειναι κερδος γι'αυτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ναι ρε εχεις δικιο δωσε μας λιγη απο τη σοφια σου την εχουμε αναγκη!

Απλώς να ξερεις οτι ειναι τουλαχιστον αλαζονικο αυτο που κανεις τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Το να εκφράζεις Τάσο τις απόψεις σου είναι δικαιωμά σου, ενώ η όποια προσπάθεια βοήθειας είναι καλοδεχούμενη. Η μόνη ενστασή μου στο όλο θέμα σχετίζεται με το γεγονός ότι σε κάθε περίπτωση είσαι σίγουρος ότι έχεις απόλυτο δίκιο χρησιμοποιώντας τόνο απαξιωτικό και ειρωνικό πολλές φορές προς τους υπόλοιπους. Είναι καλό εφόσον θέλουμε να βοηθήσουμε, όπως εσύ ο ίδιος λές, να είμαστε πιο διαλλακτικοί, φιλικοί και να μην το παίζουμε φωτεινοί παντογνώστες, έχοντας παράλληλα έλλειψη εμπειρίας στα συγκεκριμένα ζητήματα. Αυτά τα λέω και για δικό σου αλλά και για δικό μας καλό. End of story.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas original

Νεοφερμένος

Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω στοχευω σχολη αστυφυλακων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καταρχας, πριν αρχισεις να λυσεις μια ασκηση πρεπει να ξερεις αριστα την θεωρια . Επειτα πριν αρχισεις να λυνεις τις ασκησεις του φροντηστηριου δες δυο-τρεις λυμενες ξαναλυστες και μετα αρχισε να λυνεις αυτες που σε βαλαν απο το φροντηστηριο/ιδιατερα. Θα δεις ποσο πιο ευκολα θα ειναι τα πραγματα. Η προυποθεση ειναι μια .: Να μην εχεις κενα απο παλια.

παντα ετσι διαβαζω!!δεν παω να λυσω ασκησεις χωρις θεωρια!!και με ολο τον σεβασμο!!εισαι μολις 15!τωρα α λυκειου..πιστεψε με δεν εχουν καμια σχεση ολα αυτα που θα κανεις με την τριτη λυκειου!!!το να μην υπαρχουν κενα ειναι αυτονοητο αλλα τωρα καταλαβα οτι το κυριοτερο ειναι η εξασκηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
εγω στοχευω σχολη αστυφυλακων;)
και εσυ? :( πολλα ατομα φετος θελουν την σχολη αυτη..θα φτασει στον θεο η βαση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγω φυσικο μαθηματικο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
εγω στοχευω σχολη αστυφυλακων;)

και διαβαζεις απο τωρα 4 ωρες τη μερα? πιστευω εισε σε πολυ καλο δρομο αν δωσεις και βαση μαθ γεν και αοθ εισε σιγουρα μεσα :)
Εγω ο μλκς που δεν παιρνω ΑΟΘ οσο και να με πιεζουν αν και ξερω οτι στο τελος θα βγω κερδισμενος (δεν ενδιαφερομαι για 5ο, μονο για τα μορια), ξερω οτι στο τελος θα πω μαλακια που δεν πηρα αλλα επειδη ειμαι μαζοχας δεν θα το παρω και οτι γινει :P.. δεν θελω να με σωσει ενα μαθημα, δεν θελω να λεω με εσωσε το αοθ επειδη δεν τα πηγα καλα φυσικη και μαθ. κατ οταν στοχευω σε σχολες που εχουν αρκετα μαθηματικα κυριως και φυσικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
μα ουτε τα βιβλιοπωλεια δεν εχουν τα σχολικα(τουλαχιστον εδω που μενω)
μακαρι να ηταν και θα τα ειχα παρει ολα.
παντως βολευει τουλαχιστον προσωρινα να τα προμηθευτειτε απο παιδια που εχουν τελειωσει...αν και βεβαια εμενα δε μαρεσουν τα γραμμενα και μουτζουρωμενα βιβλια απο αλλον.



αν ηταν ετσι εγω δε προκειται να γραψω ουτε 2 στις πανελληνιες γιατι ειδικα φυσικη δε μπορω να λυσω ουτε μια ασκηση...μα ουτε μια...δεν ξερω τι γινεται και εγω εχω απελπιστει λιγακι αλλα σημερα που σηκωθηκα με αλλη διαθεση πηγα και ελυσα τις δυο πρωτες μου ασκησεις στη φυσικη.:)
με αλλα λογια μην αγχωνεσαι γιατι το χειροτερο κακο ειναι το αγχος. εχεις χρονο(οχι ομως και απλετο)να κατανοησεις εις βαθος τη θεωρια και μετα να προχωρησεις στη λυση ασκησεων.

φιλικα
δεν ξερω κατα εναν περιεργο τροπο στην φυσικη τα πηγαινω παρα πολυ καλα!!!και λυνω και πολλες ασκησεις και δυσκολες!!!στα μαθηματικα παλι!!!!!!αστα να πανε!!!!!!!!!!!!!:(:redface:


_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to https://x.exps.me?6d1cb70da1e15c8b805416a8134cb6f4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ξερω κατα εναν περιεργο τροπο στην φυσικη τα πηγαινω παρα πολυ καλα!!!και λυνω και πολλες ασκησεις και δυσκολες!!!στα μαθηματικα παλι!!!!!!αστα να πανε!!!!!!!!!!!!!:(:redface:

Δεν εχεις αλλη δικαιολογια εαν "ισχυριζεσαι" οτι εχεις βασεις . Διαβαζεις την μεθοδολογια λυνεις λυμενες , τις ξαναλυνεις μεχρι να τις καταλαβεις.Εαν τα κανεις ολα αυτα και δεν εχεις αποτελεσμα τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
μα ουτε τα βιβλιοπωλεια δεν εχουν τα σχολικα(τουλαχιστον εδω που μενω)
μακαρι να ηταν και θα τα ειχα παρει ολα.
παντως βολευει τουλαχιστον προσωρινα να τα προμηθευτειτε απο παιδια που εχουν τελειωσει...αν και βεβαια εμενα δε μαρεσουν τα γραμμενα και μουτζουρωμενα βιβλια απο αλλον.



αν ηταν ετσι εγω δε προκειται να γραψω ουτε 2 στις πανελληνιες γιατι ειδικα φυσικη δε μπορω να λυσω ουτε μια ασκηση...μα ουτε μια...δεν ξερω τι γινεται και εγω εχω απελπιστει λιγακι αλλα σημερα που σηκωθηκα με αλλη διαθεση πηγα και ελυσα τις δυο πρωτες μου ασκησεις στη φυσικη.:)
με αλλα λογια μην αγχωνεσαι γιατι το χειροτερο κακο ειναι το αγχος. εχεις χρονο(οχι ομως και απλετο)να κατανοησεις εις βαθος τη θεωρια και μετα να προχωρησεις στη λυση ασκησεων.

φιλικα

Δεν εχεις αλλη δικαιολογια εαν "ισχυριζεσαι" οτι εχεις βασεις . Διαβαζεις την μεθοδολογια λυνεις λυμενες , τις ξαναλυνεις μεχρι να τις καταλαβεις.Εαν τα κανεις ολα αυτα και δεν εχεις αποτελεσμα τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα....
να σου πω φιλε μου!!!ξερεις τι ειναι μιγαδικος;;;ξερεις τι ειναι ορια??ακομα νομιζεις οτι ενας αριθμος υψωμενος στο τετραγωνω δεν μπορει να ειναι αρνητικος!!λαθος!!!στην τριτη λυκειου ολα αυτα αλλαζουν!!ξερεις ποιο ειναι το θεμα!!!και εγω οταν ημουν στην ηλικια σου ελεγα !!"σιγα μωρε ευκολα ειναι διαβασμα θελουν μονο!! " τωρα ομως ειδα οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι!!!πιστεψε με δεν μπορεισ να συμβουλευεις παιδια τριτης λυκειου!!!στο θεμα τον ασκησεων!!δεν ειναι σαν το γυμνασιο που σου βαζουν 3 ασκησουλες και ξεμπερδρψες!!εδω μλαμε για συνθετες ασκησεις και συνηθως πανω απο 40 καθε φορα!!!


_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to https://x.exps.me?6d1cb70da1e15c8b805416a8134cb6f4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
να σου πω φιλε μου!!!ξερεις τι ειναι μιγαδικος;;;ξερεις τι ειναι ορια??ακομα νομιζεις οτι ενας αριθμος υψωμενος στο τετραγωνω δεν μπορει να ειναι αρνητικος!!λαθος!!!στην τριτη λυκειου ολα αυτα αλλαζουν!!ξερεις ποιο ειναι το θεμα!!!και εγω οταν ημουν στην ηλικια σου ελεγα !!"σιγα μωρε ευκολα ειναι διαβασμα θελουν μονο!! " τωρα ομως ειδα οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι!!!πιστεψε με δεν μπορεισ να συμβουλευεις παιδια τριτης λυκειου!!!στο θεμα τον ασκησεων!!δεν ειναι σαν το γυμνασιο που σου βαζουν 3 ασκησουλες και ξεμπερδρψες!!εδω μλαμε για συνθετες ασκησεις και συνηθως πανω απο 40 καθε φορα!!!


_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to https://x.exps.me?6d1cb70da1e15c8b805416a8134cb6f4
γιατι πρεπει να δινεις σημασια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top