[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και φυσικα οπως προαναφερθηκε,ξεκοκκαλιζουμε και το βιβλιο,μετα στην επαναληψη.Καλο και χρυσο το βοηθημα αλλα αυτη η πολυλογια για να γεμιζουν οι σελιδες,βοηθαει μονο στη κατανοηση.Το βιβλιο ειναι ευαγγελιο στην προετοιμασια.

Εχετε ξεκινησει ΑΟΘ προετοιμασια?Αν ναι,που εχετε φτασει?Αν οχι,ποτε σκοπευετε να ξεκινησετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω βιβλία. Όλα τα βλέπω από πισί. Τα σχολικά για μένα είναι ο σκελετός που πάνω του θα χτίσουμε μύες, ώστε να πάμε τούμπανα στις εξετάσεις.:D
χαχαχαχαχ δεν θα μπορούσα να το διατυπώσω καλύτερα!!
και εγώ το ίδιο κάνω, έχω τα βοηθήματα αλλά διαβάζω τη θεωρία απο (ebooks) τα σχολικά στο pc
όμως είναι κουραστικό έτσι... δεν με βολευουν καθολου τα ebooks, στο αληθινο βιβλιο μπορεις να το τσαλακωσεις, να σημειωσεις πανω του να υπογραμμισεις.... στην οθονη δεν μπορεις :(

Ελπιζω να παρουμε βιβλια... γιατι αλλιως δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εχετε ξεκινησει ΑΟΘ προετοιμασια?Αν ναι,που εχετε φτασει?Αν οχι,ποτε σκοπευετε να ξεκινησετε?
απο 10 του μηνα εγω αρχιζω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
χαχαχαχαχ δεν θα μπορούσα να το διατυπώσω καλύτερα!!
και εγώ το ίδιο κάνω, έχω τα βοηθήματα αλλά διαβάζω τη θεωρία απο (ebooks) τα σχολικά στο pc
όμως είναι κουραστικό έτσι... δεν με βολευουν καθολου τα ebooks, στο αληθινο βιβλιο μπορεις να το τσαλακωσεις, να σημειωσεις πανω του να υπογραμμισεις.... στην οθονη δεν μπορεις :(

Ελπιζω να παρουμε βιβλια... γιατι αλλιως δυσκολα

Ρε παιδια τα σκατε που τα σκατε στα φρο πηγαιντε παρτε τα σχολικα 2 ευρω κανει το ενα.ελεος δηλαδη.
οσοι διαβαζουν απο βοηθηματα κανουν μεγαλη βλακεια.απο το σχολικο εξεταζεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ρε παιδια!!!! να ρωτησω κατι χαζο!!:Pειναι κακο να μην μπορεις να λυσεις καποιες ασκησεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ας πουμε;;;δεν σημαινει οτι δεν θα γραψεις στις πανελληνιες;;εχω ανγχωθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Ρε παιδια τα σκατε που τα σκατε στα φρο πηγαιντε παρτε τα σχολικα 2 ευρω κανει το ενα.ελεος δηλαδη.
οσοι διαβαζουν απο βοηθηματα κανουν μεγαλη βλακεια.απο το σχολικο εξεταζεστε.
μα ουτε τα βιβλιοπωλεια δεν εχουν τα σχολικα(τουλαχιστον εδω που μενω)
μακαρι να ηταν και θα τα ειχα παρει ολα.
παντως βολευει τουλαχιστον προσωρινα να τα προμηθευτειτε απο παιδια που εχουν τελειωσει...αν και βεβαια εμενα δε μαρεσουν τα γραμμενα και μουτζουρωμενα βιβλια απο αλλον.

H Βασω=π έγραψε στις 16:59, Σήμερα:

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2784092&postcount=1585ρε παιδια!!!! να ρωτησω κατι χαζο!!:Pειναι κακο να μην μπορεις να λυσεις καποιες ασκησεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ας πουμε;;;δεν σημαινει οτι δεν θα γραψεις στις πανελληνιες;;εχω ανγχωθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ηταν ετσι εγω δε προκειται να γραψω ουτε 2 στις πανελληνιες γιατι ειδικα φυσικη δε μπορω να λυσω ουτε μια ασκηση...μα ουτε μια...δεν ξερω τι γινεται και εγω εχω απελπιστει λιγακι αλλα σημερα που σηκωθηκα με αλλη διαθεση πηγα και ελυσα τις δυο πρωτες μου ασκησεις στη φυσικη.:)
με αλλα λογια μην αγχωνεσαι γιατι το χειροτερο κακο ειναι το αγχος. εχεις χρονο(οχι ομως και απλετο)να κατανοησεις εις βαθος τη θεωρια και μετα να προχωρησεις στη λυση ασκησεων.

φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
ρε παιδια!!!! να ρωτησω κατι χαζο!!:Pειναι κακο να μην μπορεις να λυσεις καποιες ασκησεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ας πουμε;;;δεν σημαινει οτι δεν θα γραψεις στις πανελληνιες;;εχω ανγχωθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κανεις δεν τις λυνει ολες ειδικα στα μαθηματικα. Πρεπει να μπορεις να λυνεις ομως ενα 90% των ασκησεων ενος καλου βοηθηματος για να θεωρεισαι καλα προετοιμασμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
σωστο αυτο που ειπες χριστινα να τα παρουν απο αποφοιτους.
Στο σχολικο θα εξεταστειτε.
Τα βοηθηματα απλα γεμιζουν τις σελιδες τους υπεραναλυοντας την θεωρια.
Διαβαστε τα σχολικα και ειστε μπαμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ναι!! σωστα!!!δεν εχω ομως χρονο να φτασω στο σημειο να λυνω οπως λεσ το 90 % ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Κανεις δεν τις λυνει ολες ειδικα στα μαθηματικα. Πρεπει να μπορεις να λυνεις ομως ενα 90% των ασκησεων ενος καλου βοηθηματος για να θεωρεισαι καλα προετοιμασμενος.

και πιστευω οτι οταν λες 90% εννοεις αργοτερα πολυ αργοτερα γιατι τωρα οσο να πεις ειναι δυσκολο καποιος να ειναι σε θεση να λυνει το 90% των ασκησεων εστω και απο αυτα που εχει κανει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
και πιστευω οτι οταν λες 90% εννοεις αργοτερα πολυ αργοτερα γιατι τωρα οσο να πεις ειναι δυσκολο καποιος να ειναι σε θεση να λυνει το 90% των ασκησεων εστω και απο αυτα που εχει κανει:worry:
Εννοειται αργοτερα.Μαθηματικα μυαλα δεν υπαρχουν. Οσο περοσσοτερες κολλες Α4 χαλασεις τοσο καλυτερη θα εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostas original

Νεοφερμένος

Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια ποσες ωρες διαβαζετε τη μερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια!!!! να ρωτησω κατι χαζο!!:Pειναι κακο να μην μπορεις να λυσεις καποιες ασκησεις στα μαθηματικα και στη φυσικη ας πουμε;;;δεν σημαινει οτι δεν θα γραψεις στις πανελληνιες;;εχω ανγχωθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταρχας, πριν αρχισεις να λυσεις μια ασκηση πρεπει να ξερεις αριστα την θεωρια . Επειτα πριν αρχισεις να λυνεις τις ασκησεις του φροντηστηριου δες δυο-τρεις λυμενες ξαναλυστες και μετα αρχισε να λυνεις αυτες που σε βαλαν απο το φροντηστηριο/ιδιατερα. Θα δεις ποσο πιο ευκολα θα ειναι τα πραγματα. Η προυποθεση ειναι μια .: Να μην εχεις κενα απο παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
O kostas original έγραψε στις 17:19, Σήμερα:


παιδια ποσες ωρες διαβαζετε τη μερα??
απο 15αυγουστο και μεχρι σημερα γυρω στο 6-7ωρο την ημερα
απο τοτε που σταματησα τα φροντιστηρια(20 ιουλιου) μεχρι και τις 15 αυγουστου γυρω στο τριωρο την ημερα(αν εξαιρεσεις τις 5 μερες που πηγα διακοπες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Ρε παιδια τα σκατε που τα σκατε στα φρο πηγαιντε παρτε τα σχολικα 2 ευρω κανει το ενα.ελεος δηλαδη.
οσοι διαβαζουν απο βοηθηματα κανουν μεγαλη βλακεια.απο το σχολικο εξεταζεστε.
Δεν εχουν τυπωθει.... πηγα στο βιβλιοπωλειο της γειτονιας μου και μου ειπε αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas original

Νεοφερμένος

Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω διαβαζω περιπου 4 ωρες την ημερα.ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ είχα προγραμματίσει να ξεκινήσω την Πέμπτη που μας πέρασε επανάληψη(χαλαρή,με κανα δίωρο την ημέρα,αφού από 15αύγουστο και μετά δεν είχα ανοίξει βιβλίο)αλλά δυσκολεύομαι πολύυυ....Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Εγώ είχα προγραμματίσει να ξεκινήσω την Πέμπτη που μας πέρασε επανάληψη(χαλαρή,με κανα δίωρο την ημέρα,αφού από 15αύγουστο και μετά δεν είχα ανοίξει βιβλίο)αλλά δυσκολεύομαι πολύυυ....Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καθόλου!
α και εγώ το έπαθα αυτό... την βδομάδα που μας πέρασε έγραφα διαγωνίσματα κάθε μέρα...
μα να μη μπορώ να ανοίξω βιβλίο!! καθόλου όμως...

δεν μου είχε ξανασυμβεί τέτοιο πράγμα... πάει χάλασα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2784151&postcount=1596

κανεις δεν μπορει να σου αν ειναι καλα ή οχι.
το ιδιο ισχυει και στη περιπτωση που καποιος διαβαζει 24 ωρες το 24ωρο....
με αλλα λογια εξαρταται απο το διαβασμα.
π.χ καποιος μπορει να καθεται ολη την ημερα πανω απο το βιβλιο και να λεει οτι διαβαζει ή πολυ χειροτερα να νομιζει οτι διαβαζει, και καποιος αλλος να διαβαζει 4 ωρες την ημερα και να φυσαει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ είχα προγραμματίσει να ξεκινήσω την Πέμπτη που μας πέρασε επανάληψη(χαλαρή,με κανα δίωρο την ημέρα,αφού από 15αύγουστο και μετά δεν είχα ανοίξει βιβλίο)αλλά δυσκολεύομαι πολύυυ....Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ καθόλου!

Άρχισε σιγά σιγά, ξύπνα νωρίς το πρωί ώστε 10 το πολύ να έχεις αρχίσει, διάβασε χαλαρά 2 ώρες καθαρές όμως,χωρίς να χαζεύεις και μετά θα έχεις όλη την ημέρα, δες το έτσι. Και μετά σταδιακά άρχισε να αυξάνεις το χρόνο που θα αφιερώνεις στην επανάληψη, ώστε να μη σου έρθει απότομο. Έτσι έκανα εγώ, και τουλάχιστον εμένα με βόλεψε μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top