[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
παντως δεν ειναι με την καμια να κανει κανεις Μπαρλα μονος του αν δεν τον χρησιμοπουν στο φροντιστηριο ιδιαιτερο.
δεν εχει τροπο λυσης μεθοδολια τι να το κανει καποιος το αποτελεσμα και το ιδιο να βγαζει πως ξερει οτι η τεχνικη του ηταν σωστη η του ξεφυγαν καποια πραγματα?

τεσπα. καλη συνεχεια στα παιδια που ηδη θα εχουν μπει σε ρυθμους διαγωνισματων.:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veronica17

Νεοφερμένος

Η Veronica17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!
Εγω ειμαι θεωρητικη! Και αποφασισα να δωσω βιολογια γενικης αφου με τα μαθηματικα εχω τσακωθει εδω και χρονια! :P
Απευθυνθηκα λοιπον σε ενα καθηγητη για να μου κανει καποια μαθηματα.. Αυτος ειναι κανονικα φυσικος και οχι βιολογος..Εγω βεβαια αυτο δεν το ηξερα αφου η αλλη κοπελα που κανουμε μαζι μαθημα ασχοληθηκε με το να κανονισει τα μαθηματα και ολα αυτα..Εγω το εμαθα οταν ηταν αργα..Αλλα σκεφτηκα οτι δεν επαιζε ρολο τι ηταν (φυσικος ή βιολογος) αρκει να με ικανοποιουσε στο μαθημα του..Στο πρωτο μαθημα μου φανηκε αρκετα καλος..Απο το δευτερο ομως και μετα καταλαβα οτι δεν ειχε καμια σχεση με τη βιολογια...Αμφιβαλλω αν εχει κατσει ποτε να τη διαβασει μονος του..Στο μαθημα μπερδευοταν ο ιδιος με τους ορους και συχνα διαβαζε αποσπασματα απο το βιβλιο χωρις να μας εξηγει τιποτα..Σκεφτηκα οτι τα πραγματα θα εφτιαχναν και οτι ημουν λιγο πολυ υπερβολικη ή και ιδιοτροπη..Ομως τα πραγματα δεν φτιαχνουν! Σε καθε μαθημα μου αποδεικνυει οτι ειλικρινα δεν καθεται ουτε καν ο ιδιος να διαβασει το μαθημα που μας παραδιδει! Το προβλημα ειναι ομως οτι εχω ηδη κανει 5 ή 6 μαθηματα μ αυτον και μου εχει δωσει ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ φωτοτυπιες..αχρηστες για μενα αλλα οκ! :pfff: Τωρα δεν ξερω τι να κανω! Να φυγω απο αυτον ή να κανω υπομονη και ενας χρονος ειναι θα περασει? Απο την αλλη σκεφτομαι οτι η βιολογια ειναι μαθημα Πανελληνιων..Δεν γινεται να παιζω με αυτο! Και οσες φορες σκεφτηκα να σταματησω σκεφτομαι πως να του το πω! Ειλικρινα δεν εχω ιδεα! Δηλαδη τι να του πω? "Δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη απο το μαθημα σου?" Ντρεπομαι να του πω κατι τετοιο! :redface: Οχι οτι του χρωσταω τιποτα αλλα και παλι..Αυριο εχω παλι μαθημα..Σκεφτομαι να παω να τον πληρωσω για οσα μαθηματα εχω κανει και να του πω οτι σταματαω..Ελπιζω μονο να μην με ρωτησει γιατι, γιατι θα ντραπω σιγουρα να του πω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πες του ότι τη βιολογία θέλω να μου την διδάξει βιολόγος. Α και πες του ότι είναι μαλάκας, πάει να βγάλει λεφτά από το πουθενά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άκου εκεί ένας χρόνος είναι... Κοπελιά, είναι ο τελευταίος και πιο χρήσιμος χρόνος! Αν ο καθηγητής δεν είναι καλός άλλαξε αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Φυσικός διδάσκει βιολογία;:eek:
Τι άλλο θα ακούσω...:/:
Αν ειναι δυνατόν...
Αλλαξέ τον... ελεος δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Για την κοπελια πιο πανω.
Ειτε λες στους γονεις σου να πληρωσουν ειτε πας εσυ δινεις τα χρηματα του λες να σας πληρωσω για τον αυγουστο και δεν ξαναπηγαινεις.αν σε παιρνει τηλεφωνο βαλτον σε φραγη.και ψαξε αλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
καλά δεν ειναι αναγκη να τον βαλει και σε φραγη:worry:

ακου τι θα κανεις: θα πεις σε καποιον απο τους γονεις σου να τον πληρωσει και να του πει οτι δεν ησουν ευχαριστημενη με το μαθημα και γι'αυτο δε θα συνεχισεις
problem solved:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!
Εγω ειμαι θεωρητικη! Και αποφασισα να δωσω βιολογια γενικης αφου με τα μαθηματικα εχω τσακωθει εδω και χρονια! :P
Απευθυνθηκα λοιπον σε ενα καθηγητη για να μου κανει καποια μαθηματα.. Αυτος ειναι κανονικα φυσικος και οχι βιολογος..Εγω βεβαια αυτο δεν το ηξερα αφου η αλλη κοπελα που κανουμε μαζι μαθημα ασχοληθηκε με το να κανονισει τα μαθηματα και ολα αυτα..Εγω το εμαθα οταν ηταν αργα..Αλλα σκεφτηκα οτι δεν επαιζε ρολο τι ηταν (φυσικος ή βιολογος) αρκει να με ικανοποιουσε στο μαθημα του..Στο πρωτο μαθημα μου φανηκε αρκετα καλος..Απο το δευτερο ομως και μετα καταλαβα οτι δεν ειχε καμια σχεση με τη βιολογια...Αμφιβαλλω αν εχει κατσει ποτε να τη διαβασει μονος του..Στο μαθημα μπερδευοταν ο ιδιος με τους ορους και συχνα διαβαζε αποσπασματα απο το βιβλιο χωρις να μας εξηγει τιποτα..Σκεφτηκα οτι τα πραγματα θα εφτιαχναν και οτι ημουν λιγο πολυ υπερβολικη ή και ιδιοτροπη..Ομως τα πραγματα δεν φτιαχνουν! Σε καθε μαθημα μου αποδεικνυει οτι ειλικρινα δεν καθεται ουτε καν ο ιδιος να διαβασει το μαθημα που μας παραδιδει! Το προβλημα ειναι ομως οτι εχω ηδη κανει 5 ή 6 μαθηματα μ αυτον και μου εχει δωσει ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ φωτοτυπιες..αχρηστες για μενα αλλα οκ! :pfff: Τωρα δεν ξερω τι να κανω! Να φυγω απο αυτον ή να κανω υπομονη και ενας χρονος ειναι θα περασει? Απο την αλλη σκεφτομαι οτι η βιολογια ειναι μαθημα Πανελληνιων..Δεν γινεται να παιζω με αυτο! Και οσες φορες σκεφτηκα να σταματησω σκεφτομαι πως να του το πω! Ειλικρινα δεν εχω ιδεα! Δηλαδη τι να του πω? "Δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη απο το μαθημα σου?" Ντρεπομαι να του πω κατι τετοιο! :redface: Οχι οτι του χρωσταω τιποτα αλλα και παλι..Αυριο εχω παλι μαθημα..Σκεφτομαι να παω να τον πληρωσω για οσα μαθηματα εχω κανει και να του πω οτι σταματαω..Ελπιζω μονο να μην με ρωτησει γιατι, γιατι θα ντραπω σιγουρα να του πω... :(

Να τον αλλάξεις! Τι σημασία έχει που είναι μια χρονια? Δωρεαν σου κάνει μάθημα? Εχεις καθε δικαιωμα να απαιτεις για καποιον καλυτερο. Στους γονεις σου το εχεις πει, εχετε συζητησει καποια εναλλακτικη? Εγω στη θεση σου θα το ελεγα στους γονεις μου, για να του ανακοινωσουμε...οικογενειακως οτι παιρνει δρομο. (ειναι πιο αμετακλητο και πιο "σιγουρο", συν οτι οι γονεις σου δε θα κωλωσουν να του απαντησουν στο "γιατι" αφου εσυ ντρεπεσαι).
Απλα μια μικρουλα συμβουλη: Καλυτερα πριν του δωσεις τα παπουτσια στο χερι να βρεις 1-2 εναλλακτικους. Δε γινεται να μην υπαρχει κατι στην πιατσα, να μη ξερουν οι γνωστοι σου καποιον. ΓΙα να μη μεινεις ξεκρεμαστη το λεω. Ενταξει, και ενα μαθημα ακομα να κανεις, δε νομιζω οτι θα γινει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικός διδάσκει βιολογία;:eek:
Τι άλλο θα ακούσω...:/:
Αν ειναι δυνατόν...
Αλλαξέ τον... ελεος δηλαδή

?! Δεν έχει σημασία αν είναι βιολόγος ή όχι... Μπορεί να μην είναι και τίποτα κάποιος, αλλά να κάνει τρομερό μάθημα και να είναι και περισσότερο ενημερωμένος... Πριν χρόνια, σε μαθήματα για φοιτητές του τμήματος μαθηματικών (εκτός πανεπιστημίου πάντα) έκανε μάθημα ένας που δεν είχε τελειώσει καν το μαθηματικό, κι όμως γνώριζε πολλά πάνω στα μαθηματικά!!
Και εγώ χημεία κάνω με φυσικό. Βέβαια, έχω και την ασφάλεια του σχολείου, όπου έχω απίθανο καθηγητή στη χημεία. :P

ΥΓ: @ Veronika17 εννοείται να τον αλλάξεις αν δεν είσαι ευχαριστημένη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
?! Δεν έχει σημασία αν είναι βιολόγος ή όχι... Μπορεί να μην είναι και τίποτα κάποιος, αλλά να κάνει τρομερό μάθημα και να είναι και περισσότερο ενημερωμένος... Πριν χρόνια, σε μαθήματα για φοιτητές του τμήματος μαθηματικών (εκτός πανεπιστημίου πάντα) έκανε μάθημα ένας που δεν είχε τελειώσει καν το μαθηματικό, κι όμως γνώριζε πολλά πάνω στα μαθηματικά!!
Και εγώ χημεία κάνω με φυσικό. Βέβαια, έχω και την ασφάλεια του σχολείου, όπου έχω απίθανο καθηγητή στη χημεία. :P

ΥΓ: @ Veronika17 εννοείται να τον αλλάξεις αν δεν είσαι ευχαριστημένη..!

και εγω με φυσικο κανω.... αλλά αλλο χημεια αλλο βιολογια μην τρελαθουμε κιολας!
βιολογια Γ λυκειου ειναι λογικό να τη διδάσκει φυσικός;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
?! Δεν έχει σημασία αν είναι βιολόγος ή όχι... Μπορεί να μην είναι και τίποτα κάποιος, αλλά να κάνει τρομερό μάθημα και να είναι και περισσότερο ενημερωμένος... Πριν χρόνια, σε μαθήματα για φοιτητές του τμήματος μαθηματικών (εκτός πανεπιστημίου πάντα) έκανε μάθημα ένας που δεν είχε τελειώσει καν το μαθηματικό, κι όμως γνώριζε πολλά πάνω στα μαθηματικά!!
Και εγώ χημεία κάνω με φυσικό. Βέβαια, έχω και την ασφάλεια του σχολείου, όπου έχω απίθανο καθηγητή στη χημεία. :P

ΥΓ: @ Veronika17 εννοείται να τον αλλάξεις αν δεν είσαι ευχαριστημένη..!
Εγω αρχικα εκανα βιολογια με Μοριακο Βιολογο και μετα με Βιολογο, και δεν ειχε ΚΑΜΙΑ σχεση το μαθημα του πρωτου με του δευτερου, ο βιολογος απλα δεν παιζοταν. Σιγουρα βεβαια εξαρταται και απο τον ανθρωπο.

Ο φυσικος να κανει χημεια, ναι, και αντιστροφα. Αλλα τη βιολογια που δεν συνδεεται με αλλη επιστημη αμεσα (σε σχολικο επιπεδο), πιστευω μονο βιολογος μπορει να τη διδαξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
?! Δεν έχει σημασία αν είναι βιολόγος ή όχι... Μπορεί να μην είναι και τίποτα κάποιος, αλλά να κάνει τρομερό μάθημα και να είναι και περισσότερο ενημερωμένος... Πριν χρόνια, σε μαθήματα για φοιτητές του τμήματος μαθηματικών (εκτός πανεπιστημίου πάντα) έκανε μάθημα ένας που δεν είχε τελειώσει καν το μαθηματικό, κι όμως γνώριζε πολλά πάνω στα μαθηματικά!!
Και εγώ χημεία κάνω με φυσικό. Βέβαια, έχω και την ασφάλεια του σχολείου, όπου έχω απίθανο καθηγητή στη χημεία. :P

ΥΓ: @ Veronika17 εννοείται να τον αλλάξεις αν δεν είσαι ευχαριστημένη..!

Στο Ελλαδισταν του 2011 ο κοσμος πιστευει οτι σχολες οπως μαθηματικο,φυσικο,φιλολογιας ,κλπ υπαρχουν μονο και μονο για να κανουν ιδιαιτερα οι πτυχιουχοι που βγαινουν απο αυτες και τιποτα αλλο. Γιατι αν δεν ξερεις μιγαδικη αναλυση ΙΙΙ και αστροσωματιδιακη φυσικη, ειναι λογικο, να μη μπορεις να διδαξεις απλα ολοκληρωματα, και παραγωγους λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παιδια θελω τα φωτα σας..
Γραφουμε σε 12 μέρες φυσικη κατευθυνσης στο φροντιστηριο και το καλοκαιρι καναμε εργο-ενεργεια-αδμε-θμκε-αδε-κρουσεις-ορμη
και δεν ξερω τωρα που να επικεντοθω λογικα στις κρουσεις? μας ειπε ο καθηγητης μας πως θα γραψουμε στις κρουσεις αλλα πρεπει να εχουμε γνωσεις απο τα αλλα που σας ειπα.. τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Παιδια θελω τα φωτα σας..
Γραφουμε σε 12 μέρες φυσικη κατευθυνσης στο φροντιστηριο και το καλοκαιρι καναμε εργο-ενεργεια-αδμε-θμκε-αδε-κρουσεις-ορμη
και δεν ξερω τωρα που να επικεντοθω λογικα στις κρουσεις? μας ειπε ο καθηγητης μας πως θα γραψουμε στις κρουσεις αλλα πρεπει να εχουμε γνωσεις απο τα αλλα που σας ειπα.. τι να κανω?

Ε αφου τα κανατε το καλοκαιρι διαβασε θεωρεια απο κρουσεις και λυσε καμια ασκηση που κανατε πανω στην ενεργεια και στην ορμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κρουσεις -ορμη. Εχεις αρκετο χρονο ωστε να δωσεις την σημασια που πρεπει σε ολα αυτα που ειπες..Ειπες κρουσεις οποτε μπορει να σου βαλει κατι που να εχει μονο τπους απο κρουσεις οπως
ή κατι τετοιο
που να θελει τους τυπους που προανεφερες (ΑΔΕ κ.α) γι αυτο διαβασε τα ολα δινοντας βαση στην κρουση-ορμη.(αυτη ειναι η απαντηση μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Ελλαδισταν του 2011 ο κοσμος πιστευει οτι σχολες οπως μαθηματικο,φυσικο,φιλολογιας ,κλπ υπαρχουν μονο και μονο για να κανουν ιδιαιτερα οι πτυχιουχοι που βγαινουν απο αυτες και τιποτα αλλο. Γιατι αν δεν ξερεις μιγαδικη αναλυση ΙΙΙ και αστροσωματιδιακη φυσικη, ειναι λογικο, να μη μπορεις να διδαξεις απλα ολοκληρωματα, και παραγωγους λυκειου

Για την ακρίβεια, αυτός που λέω δίδασκε μαθήματα του πανεπιστημίου σε φοιτητές (φροντιστήριο για φοιτητές δηλαδή).!

Και.. χμμ ίσως να έχετε δίκιο σχετικά με φυσική-χημεία... :hmm: Η βιολογία είναι άλλο πράγμα.. Όμως η βιολογία γενικής είναι εύκολη, όπως ακούω.! (θα δώσω μαθηματικά γενικής) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veronica17

Νεοφερμένος

Η Veronica17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πες του ότι τη βιολογία θέλω να μου την διδάξει βιολόγος. Α και πες του ότι είναι μαλάκας, πάει να βγάλει λεφτά από το πουθενά. :)
Σκεφτομαι να του πω κατι τετοιο..Οχι ετσι ακριβως αλλα κατι τετοιο..:P
Άκου εκεί ένας χρόνος είναι... Κοπελιά, είναι ο τελευταίος και πιο χρήσιμος χρόνος! Αν ο καθηγητής δεν είναι καλός άλλαξε αμέσως.
Ναι το ξερω..Και εννοειται οτι θα αλλαξω..Δεν αξιζει να ρισκαρω τον τελευταιο χρονο!

Φυσικός διδάσκει βιολογία;:eek:
Τι άλλο θα ακούσω...:/:
Αν ειναι δυνατόν...
Αλλαξέ τον... ελεος δηλαδή
Και εγω την ιδια αντιδραση ειχα μολις το εμαθα! Ομως οπως ειπα ηταν αργα!... :confused:

καλά δεν ειναι αναγκη να τον βαλει και σε φραγη:worry:

ακου τι θα κανεις: θα πεις σε καποιον απο τους γονεις σου να τον πληρωσει και να του πει οτι δεν ησουν ευχαριστημενη με το μαθημα και γι'αυτο δε θα συνεχισεις
problem solved:)
Βασικα σκεφτομαι να παω να του το πω η ιδια..Θελω να ειμαι ξεκαθαρη μαζι του..:)

Να τον αλλάξεις! Τι σημασία έχει που είναι μια χρονια? Δωρεαν σου κάνει μάθημα? Εχεις καθε δικαιωμα να απαιτεις για καποιον καλυτερο. Στους γονεις σου το εχεις πει, εχετε συζητησει καποια εναλλακτικη? Εγω στη θεση σου θα το ελεγα στους γονεις μου, για να του ανακοινωσουμε...οικογενειακως οτι παιρνει δρομο. (ειναι πιο αμετακλητο και πιο "σιγουρο", συν οτι οι γονεις σου δε θα κωλωσουν να του απαντησουν στο "γιατι" αφου εσυ ντρεπεσαι).
Απλα μια μικρουλα συμβουλη: Καλυτερα πριν του δωσεις τα παπουτσια στο χερι να βρεις 1-2 εναλλακτικους. Δε γινεται να μην υπαρχει κατι στην πιατσα, να μη ξερουν οι γνωστοι σου καποιον. ΓΙα να μη μεινεις ξεκρεμαστη το λεω. Ενταξει, και ενα μαθημα ακομα να κανεις, δε νομιζω οτι θα γινει κατι.
Βασικα οι δικοι μου δεν ειναι υποστηρικτικοι...Για την ακριβεια δεν ασχολουνται και πολυ..:/: Γ αυτο πρεπει μονη μου να τα ξεκαθαρισω τα πραγματα!


Και βασικα σκεφτομαι να μην κανω καθολου μαθημα τελικα βιολογια γενικης! Ή εστω να κανω μερικα μαθηματα μετα τα Χριστουγεννα! Τί λετε? Θα τα καταφερω μονη μου ή να το ξανασκεφτω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μπορειτε ,να μου πειτε την γνωμη σας σε ενα προβλημα που εχω?
Λοιπον φετος θα δωσω δευτερη φορα και υπαρχουν δυο σεναρια για μαθηματα,θελω να μου πειτε πιο θα προτιμαγατε
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ
Απο 1 Σεπτεμβρη-Χριστουγεννα 3 ωρες μαθηματικα κατ ,3ωρες φυσικη κατ 1 ωρα χημεια κατ (και περιστασιακα καμια ωρα επιπλεον βιολογια κατ) μετα απο Χριστουγεννα-τελος 4 ωρες μαθ κατ, 3ωρες φυσ κατ 2 ωρες χημεια κατ(και καποια εξτρα ωρα για βιολογια) ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
Προγραμμα αποφοιτων, 5ωρες μαθ κατ 4 ωρες φυσ κατ 3 ωρες χημ κατ 2 ωρες βιο κατ (σημειωση οτι στο φροντ με την 'ωρα' ενοω 45 λεπτα)

πιο λετε οτι αξιζει περισσοτερο ?.Εκθεση δεν θα κανω γιατι το θεωρω χασιμο χρονου(για εμενα).Περισυ που εκανα σε φροντ ,παντα εκανα ολες τις εκθεσεις και τις εργασιες που μας εβαζε(ειχα ενα φακελο γεματο με περιπου 25 εκθεσεις στο τελος) και το αποτελεσμα? 12.
Επισης σημειωστε οτι την υλη την εχω βγαλει ηδη μια φορα (μιαμισι για την ακριβεια) σε ολα τα μαθηματα , οποτε λιγο-πολυ τα ξερω,δεν θα μου ειναι καινουργια δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Δηλαδη η προετοιμασια σου στην εκθεση ηταν μονο 25 εκθεσεις?
Να κανεις εκθεση γιατι το 12 ισως μπορεσεις να το κανεις 15.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μπορειτε ,να μου πειτε την γνωμη σας σε ενα προβλημα που εχω?
Λοιπον φετος θα δωσω δευτερη φορα και υπαρχουν δυο σεναρια για μαθηματα,θελω να μου πειτε πιο θα προτιμαγατε
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ
Απο 1 Σεπτεμβρη-Χριστουγεννα 3 ωρες μαθηματικα κατ ,3ωρες φυσικη κατ 1 ωρα χημεια κατ (και περιστασιακα καμια ωρα επιπλεον βιολογια κατ) μετα απο Χριστουγεννα-τελος 4 ωρες μαθ κατ, 3ωρες φυσ κατ 2 ωρες χημεια κατ(και καποια εξτρα ωρα για βιολογια) ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
Προγραμμα αποφοιτων, 5ωρες μαθ κατ 4 ωρες φυσ κατ 3 ωρες χημ κατ 2 ωρες βιο κατ (σημειωση οτι στο φροντ με την 'ωρα' ενοω 45 λεπτα)

πιο λετε οτι αξιζει περισσοτερο ?.Εκθεση δεν θα κανω γιατι το θεωρω χασιμο χρονου(για εμενα).Περισυ που εκανα σε φροντ ,παντα εκανα ολες τις εκθεσεις και τις εργασιες που μας εβαζε(ειχα ενα φακελο γεματο με περιπου 25 εκθεσεις στο τελος) και το αποτελεσμα? 12.
Επισης σημειωστε οτι την υλη την εχω βγαλει ηδη μια φορα (μιαμισι για την ακριβεια) σε ολα τα μαθηματα , οποτε λιγο-πολυ τα ξερω,δεν θα μου ειναι καινουργια δηλαδη
φιλε μπραβο για το κουραγιο σου,εγω 2η φορα δεν θα εδινα με τπτ...Εγω ειμαι της αποψης οτι ιδιαιτερα ειναι καλυτερα,κερδιζεις αρκετο χρονο και βοηθανε.Εγω με ιδιαιτερα ημουν φετος και ειχα ενα ιδιο προγραμμα απλα με +2 ωρες εκθεση;)
Δηλαδη η προετοιμασια σου στην εκθεση ηταν μονο 25 εκθεσεις?
Να κανεις εκθεση γιατι το 12 ισως μπορεσεις να το κανεις 15.5
ναι συμφωνω,ειναι πολυ λιγες οι εκθεσεις που εγραψες τουλαχιστον 1-2 κριτηρια(3ωρα δλδ εκθεση,περιληψη,ασκησεις...) την εβδομαδα πρεπει να κανεις.Σκεψου το εκθεση αν δουλεψεις λιγο μπορεις να εχεις ενα μπουσουλα και δυσκολα πεφτεις κατω απο 15;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top