[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ή αγχώνεσαι τόσο πολύ όταν τα βλέπεις σκούρα που στο τέλος καταρρέεις και καταλήγεις να κλαίγεσαι παντού και να μην κάνεις τίποτα.

αυτά είναι οι χαζές συμβουλές των γονιών μας που έχουν ξεχάσει τι ειναι πανελλήνιες. πήγαινε να δώσεις πρώτα κ μετά συμβούλευε... γτ δεν είναι και τίποτα τραγικό οι πανελλήνιες χαλαρώστε...
πας καλα ?

ή αγχώνεσαι τόσο πολύ όταν τα βλέπεις σκούρα που στο τέλος καταρρέεις και καταλήγεις να κλαίγεσαι παντού και να μην κάνεις τίποτα.
συτο πηγαινε σε μενα? απο που και ως που ειδες αν αγχωνομαι για το οτιδηποτε?
Επισης,οποιος υποψηφιος θελει να πετυχει ακομα και σε σχολη του 16 πρεπει να στοχευει για 20 αυτο ειναι de facto .
Καλη σου μερα και πριν αποφασισεις να καταχωρησεις το ποστ σου ξανασκεψου του . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
βασικα νομιζω γενικα αναφερεται dr. tasos... πιστευω πως εννοει πως δεν δουλευει αυτο το τροπαρι για ολους. μερικοι οταν εχουν υψηλους στοχους λυγιζουν και δεν αντεχουν την πιεση, αλλοι παλι με το να στοχευουν απλα σε ενα μετριο 16 και συνειδητοποιουν τι ακριβως χρειαζεται για να το πετυχουν δεν ζοριζονται κ τοσο κ στην τελικη το πετυχαινουν. ισως πρεπει να ρωτησεις ολους αυτους π απτην αρχη στοχευαν καποια σχολη του 16 πχ πες μηχανικων περιβαλλοντος και με απλη προσπαθεια χωρις υπερβολικο διαβασμα το πετυχαν για να καταλαβεις τι εννοει.
εγω παντως θα ελεγα γενικοτερα το εξης: αναλογα με τους στοχους σου, προσαρμοσε και το προγραμμα σου. σιγα ενας μαθητης π θελει πολυτεχνειο δν θα εχει ιδιο προγραμμα με εναν π θελει αισθητικη

και μια προσωπικη συμβουλη: εισαι αρκετα μικρος ωστε να κρινεις αυτους που εχουν περασει απο καταστασεις που εσυ δεν εχεις ιδεα. ισως εσυ θα επρεπε να ησουν αυτος που θα επρεπε να σκεφτοταν τα λογια του πριν μιλησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σιγα ενας μαθητης π θελει πολυτεχνειο δν θα εχει ιδιο προγραμμα με εναν π θελει αισθητικη
Για ποιο λογο παιρνεις τα δυο ακρα και δεν συγκρινεις μεσες με ανωτερες καταστασεις?
αλλοι παλι με το να στοχευουν απλα σε ενα μετριο 16 και συνειδητοποιουν τι ακριβως χρειαζεται για να το πετυχουν δεν ζοριζονται κ τοσο κ στην τελικη το πετυχαινουν. ισως πρεπει να ρωτησεις ολους αυτους π απτην αρχη στοχευαν καποια σχολη του 16 πχ πες μηχανικων περιβαλλοντος και με απλη προσπαθεια χωρις υπερβολικο διαβασμα το πετυχαν για να καταλαβεις τι εννοει.
Αν πεις παω για το 16 . ΤΟ ΧΑΣΕΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗ!!!! Το πολυ να γραψεις 15 .Αν ριξεις διαβασμα με στοχο το 20 εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να πετυχεις το 16 και ακομα ( παρα πολυ ) περισσοτερο 18,5+.
και μια προσωπικη συμβουλη: εισαι αρκετα μικρος ωστε να κρινεις αυτους που εχουν περασει απο καταστασεις που εσυ δεν εχεις ιδεα. ισως εσυ θα επρεπε να ησουν αυτος που θα επρεπε να σκεφτοταν τα λογια του πριν μιλησει
Δεν νομιζω πως η ηλικια μου καθοριζει την ακεραιοτητα και την εγκυροτητα των αποψεων μου:);)
Edit:Ριξτε οσες αρνητικες θελετε δεν μασαω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Συζητάτε για το αν πρέπει ή όχι στις πανελλήνιες να στοχεύουν όλοι 20; Geez, back to the basics huh?

Πραγματικά δεν ξέρω πού μπορεί να έφτασε φέτος αυτός που πήγαινε εξαρχής για 16. Υπόψιν ότι το στραπατσάρισμα απ' το 16 στο 6 είναι πολύ πιο εύκολο απ' το 20 στο 16. Όσο και να πέσουν οι βάσεις, έχει ελπίδες ο πρώτος; Yeah, exactly.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συζητάτε για το αν πρέπει ή όχι στις πανελλήνιες να στοχεύουν όλοι 20; Geez, back to the basics huh?

Πραγματικά δεν ξέρω πού μπορεί να έφτασε φέτος αυτός που πήγαινε εξαρχής για 16. Υπόψιν ότι το στραπατσάρισμα απ' το 16 στο 6 είναι πολύ πιο εύκολο απ' το 20 στο 16. Όσο και να πέσουν οι βάσεις, έχει ελπίδες ο πρώτος; Yeah, exactly.
This is exactly what I was talking about;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Κάπου διάβασα κάτι για το ΑΟΘ και βαριέμαι να κάνω παράθεση τα μηνύματα. Μιας και χωρίς να θέλω 5ο πεδίο (ούτε μια σχολή δε δήλωσα στο μηχανογραφικό από το 5ο) πήρα ΑΟΘ, να πω τη γνώμη μου.
Το ΑΟΘ δεν είναι μάθημα. Είναι μια σκατούλα που μπορείς να τη μάθεις το Πάσχα, ασκήσεις να λύσεις το Πάσχα και να πας στις πανελλήνιες, να συγκεντρωθείς 30 λεπτά και να στείλεις φιλάκια στα άτομα τα οποία στην ανακοίνωση των βαθμολογιών θα κλαίνε που δεν το πήρανε.
Μια μέρα πριν δώσω έβριζα τον εαυτό μου και 10 λεπτά αφού τελείωσα μέτραγα πόσα μόρια κέρδισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εσύ είσαι ειδική περίπτωση. Να σε ρωτήσω, από πότε ξεκίνησες την προετοιμασία σου για την Γ λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Γιατί είμαι ειδική περίπτωση; Ούτε ο Einstein είμαι ούτε γεννήθηκα ξέροντας ΑΟΘ. Απλά λέω ότι μπροστά στ' άλλα μαθήματα, το ΑΟΘ είναι η εισαγωγή στο εισαγωγικό σημείωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εννοώ ότι είσαι ειδική περίπτωση γιατί έτσι κι αλλιώς έβγαλες 19μισό (αν θυμάμαι καλά). Απαντάς λίγο στην 2η ερώτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ είσαι ειδική περίπτωση. Να σε ρωτήσω, από πότε ξεκίνησες την προετοιμασία σου για την Γ λυκείου?
Ρωτας για να μαθεις απο εναν εμπειρο και να σου πει εαν εχεις ή οχι χασει πολυτιμο χρονο.Ετσι σε ψυχολογησα.Επισης με τον να τον ρωτησεις και να σου πει ποτε αρχισε προετιμασια δεν μπορει να σου δωσει τον χρονο που εχασες πισω. Η μονη σου επιλογη εαν στοχευεις στα μορια που μας λες ειναι να καταφερεις με πολυ προσωπικη ενασχοληση να καλυψεις αυτο το χρονικο διαστημα που πηγε εν μερει χαμενο.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ήταν και δύσκολο να το καταλάβεις. Λοιπόν, έχεις δίκιο. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα που έχω με τα φροντιστήρια ώστε να ξεκινήσω μια και καλή συστηματικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην περιμενεις τα φροντηστηρια παρε το βοηθημα και ΞΕΚΟΚΑΛΗΣΕ ΤΟ!!!

Δεν ήταν και δύσκολο να το καταλάβεις. Λοιπόν, έχεις δίκιο. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα που έχω με τα φροντιστήρια ώστε να ξεκινήσω μια και καλή συστηματικό διάβασμα.
Σε τι ειχα δικιο και τι δεν ηταν δυσκολο να το καταλαβω?Το οτι σε ψυχολογησα ή αυτο που ειπα με το διαβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Yes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πότε ξεκίνησα την προετοιμασία; Μετά τα χριστούγεννα της Β λυκείου.
Πότε ξεκίνησα να ασχολούμαι σοβαρά με τη Γ λυκείου; Στη Γ λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Πότε ξεκίνησα την προετοιμασία; Μετά τα χριστούγεννα της Β λυκείου.
και μετα καποιο "εξυπνοι" βριζουν οσους εκαναν απο την β προετημασια..

johnny15
ποσα μορια θελεις να βγαλεις? για να ποιασεις την σχολη που θες ενοω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χωρίς να έχω κατασταλάξει, οι σχολές που κοιτάω είναι ανάμεσα σε 17000 και 19000 μόρια. Βλέπεις είμαι αναποφάσιστος άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
και μετα καποιο "εξυπνοι" βριζουν οσους εκαναν απο την β προετημασια..

Thank you, ordinary person.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Εγω γιατι βρισκω περιττο και ανοητο να ξεκιναει κανεις απο Β λυκειου προετοιμασια για την Γ?:/....Για την τεχνολογικη που ειμουν κιολας αρκετη υλη εχουν μονο τα μαθ. κατ. ολα τα αλλα βγαινουν ΧΑΛΑΡΑ μεχρι τον Φεβρουαριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Johnny15

αν θες πες μας τι σχολες κοιτας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top