[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
τα αποκαλουμενα ''κατσικοχωρια'' που προτιμουν να μην κανουν την υλη της τριτης απο την δευτερα,μπορει να προσφερουν στον μαθητη περισσοτερες και καλυτερες γνωσεις,στην στιγμη που πρεπει φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αλλες 2 μερες και ΤΕΛΟΣ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
τα αποκαλουμενα ''κατσικοχωρια'' που προτιμουν να μην κανουν την υλη της τριτης απο την δευτερα,μπορει να προσφερουν στον μαθητη περισσοτερες και καλυτερες γνωσεις,στην στιγμη που πρεπει φυσικα.

το οτι αυτα τα φροντιστηρια κανουν συγχρονος την υλη της β και γ χωρις να υποβαθμιζουν την υλη της β δεν σου ερχεται στο μυαλο..
η λεξη προσθετες ωρες ? σου λενε κατι? εσυ για πες μας τι εκανες περυσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Προς τι η διαφωνία; Το ζουμί είναι ότι δυστυχώς (δυστυχέστατα) χωρίς φροντιστήριο δεν γίνεται κάτι! Όλα τα άλλα............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ξερω τι σημαινει προσθετες ωρες. Δεν ηρθα απο αλλον πλανητη,και ευελπιστω οτι γνωριζω καποια στοιχειωδη ελληνικα. Μα γιατι να κανει κανεις προσθετες ωρες απο την δευτερα λυκειου; αν το φροντηστηριο ειναι καλο, μπορει να στην βγαλει την υλη κανονικα. Και εγω που ζω σε ενα απο τα αποκαλουμενα ''κατσικοχωρια'', ξερω παιδια της θετικης που καναν φροντιστηριο με μια πολυ καθηγητρια(χημεια κατευθυνσης και φυσικης κατευθυνσης) και διεπρεψαν. Η ποιοτητα των μαθηματων εχει σημασια, οχι η ποσοτητα. Εγω προσωπικα περυσι εκανα κανονικα την υλη της κατευθυνσης μου(θεωρητικη), δηλαδη αγνωστο,λατινικα και εκθεση που ειναι γενικης. για την θεωρητικη δεν υπαρχουν εδω φροντηστηρια, γι'αυτο το παραδειγμα που ανεφερα αφορα την θετικη,που το ξερω λογω του αδερφου μου που πηγαινε εκει και περασε στην σχολη που ηθελε. Ποιο το νοημα να εχει τελειωσει κανεις στο φροντιστηριο απο τον νοεμβριο; μπορει να ειμαι εξαιρετικα ανοητη και να μην μπορω να το κατανοησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
φιλε μου δεν ειναι μειοψηφια αλλα ενα τεραστιο ποσοστο που εκαναν προετημασια απο την β (οχι ολη την χρονια)
τωρα αν αυτοι που ξερεις οι δεκάδες,πηγαιναν σε φροντιστηριο κατσικοχωριου το πραγμα αλαζει..
αυτο που σου λεω παντος ισχυει και αν θες μπορουμε να φτιαξουμε και ενα poll... :D


εγω φιλε μου αρχισα..1,5 μηνα εκανα..!
Πως σου φαίνεται, μιας και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα;Σαν πρώτη εντύπωση εύκολο ή δύσκολο;

Μπορεί κάποιος που να μην κάνει προετοιμασία στη Β να γράψει πολύ καλά στις Πανελλήνιες στη Γ!Έχει να κάνει με την τακτική κάθε φροντιστηρίου/καθηγητή/μαθητή..προσωπικά, έκανα στη β προετοιμασία για να νιώθω πιο σίγουρη επειδή έκαναν τα περισσότερα παιδιά..!Η αλήθεια είναι ότι κατά τη διάρκεια της χρονιάς το πρόγραμμα ήταν λίγο φορτωμένο, ωστόσο με βοήθησε στο να έχω μια ιδέα για την ύλη της γ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Και τωρα η ακυρη-βλαμμενη BLaZy8 strikes back!!

Παιδες εγω ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με την Βιολογία Γενικής;... η ύλη δεν άλλαξε έτσι;
κάποιος μου είπε οτι αλλάξαν κάποια πράγματα στο βιβλίο...αληθεύει;
και αν ναι, αν δεν εχουμε βιβλια τον Σεπτεμβρη, τι κανουμε;

Αξιζει να διαβασω απο τωρα μονη μου ή τζαμπα κόπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
σιγουρα αξιζει να βγαλεις καποιες σελιδες. Μπροστα σου θα τις βρεις. Βγαλε προς το παρον φωτοτυπιες αν ειναι καποιες σελιδες απο κανενα παιδι που το εχει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παιδες εγω ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με την Βιολογία Γενικής;... η ύλη δεν άλλαξε έτσι;
κάποιος μου είπε οτι αλλάξαν κάποια πράγματα στο βιβλίο...αληθεύει;
και αν ναι, αν δεν εχουμε βιβλια τον Σεπτεμβρη, τι κανουμε;
Αξιζει να διαβασω απο τωρα μονη μου ή τζαμπα κόπος;
παρε το βιβλιο απο ενα βιβλιοπωλειο αντε να κανει 4 ευρω.. δες τι αλλαγες εγιναν και διαβασε ετσι.

Πως σου φαίνεται, μιας και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα;Σαν πρώτη εντύπωση εύκολο ή δύσκολο;
για ΑΕΕΠ με ρωτας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Η ύλη βγαίνει και από μόνη της στο σχολείο χωρίς παραπάνω μαθήματα και μάλιστα ένα μήνα πριν ξεκινήσουν οι εξετάσεις...

Μα φυσικά και βγαίνει αν ο καθηγητής κάνει σε μια ώρα 2 κεφάλαια πώς δε βγαίνει!

ολοι κανουν απο β η μυγαδικους η ορια.. για φυσικη η κρουσεις η ταλαντωσεις..

Όλοι? εγώ πρώτη φορά εδώ μέσα το άκουσα αυτό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δυστυχως βλεπω τρελες υπερβολες εδω μεσα αλλα τι να κανουμε καταλαβαινω οτι σε αυτην την κρισιμη χρονια ακουτε τον οποιοδηποτε σας μιλαει για το ΤΕΡΑΣ των πανελληνιων και τα φροντιστηρια που απλα για να παρουν τα λεφτα κανουν ?προετοιμασια? για την γ λυκειου απο την β(!!) οτι σας πασαρουν τα κλισε τυπου ολοι το κανουν αυτο που νομιζω ξερουμε ολοι οτι ειναι παραμυθια! το επομενο καλοκαιρι θα χετε ανακαλυψει την φουσκα..τωρα προς το παρων καλη επιτυχια σε ολους παιδια και να πετυχετε τους στοχους σας :D εμεις αναμενουμε βασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
παρε το βιβλιο απο ενα βιβλιοπωλειο αντε να κανει 4 ευρω.. δες τι αλλαγες εγιναν και διαβασε ετσι.


για ΑΕΕΠ με ρωτας?
Ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
κοιτα εγω το βρίσκω πολυ ευκολο μαθημα..αν σου αρεσουν τα μαθηματικα και εχεις και λογικη θα τα πας καλα..!
αλλα γενικως δεν αρεσει σε πολλους αυτο το μαθημα απ' οτι εχω διαπυστωσει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια μην ακουτε τον καθενα τι σας λεει!! φυσικα κ δεν ειναι απαραιτητο καποιος να κανει φροντιστηριο στη β για τις πανελληνιες της γ. ακομη κ απο σεπτεμβρη να ξεκινησει καποιος ανετα τη βγαζει την υλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
πιστευω πως δεν χρειαζεται καποιος να χασει το καλοκαιρι του διαβαζοντας για την γ λυκειου εκτος και αν εχει πολυ σημαντικα κενα ... εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με το διβασμα ολο το καλοκαιρι και θα αρχισω κανονικα απο 20 αυγ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
κοιτα εγω το βρίσκω πολυ ευκολο μαθημα..αν σου αρεσουν τα μαθηματικα και εχεις και λογικη θα τα πας καλα..!
αλλα γενικως δεν αρεσει σε πολλους αυτο το μαθημα απ' οτι εχω διαπυστωσει :(
Τα μαθηματικά και η λογική είναι τα καλύτερά μου!Αν έχει να κάνει και με αλγορίθμους -που έχω ακούσει- ακόμα καλύτερα!Ευτυχώς σε εσένα φαίνεται εύκολο..;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Τα μαθηματικά και η λογική είναι τα καλύτερά μου!Αν έχει να κάνει και με αλγορίθμους -που έχω ακούσει- ακόμα καλύτερα!Ευτυχώς σε εσένα φαίνεται εύκολο..;):D
εμενα το αεππ μαρεσει τρελα!!!:Pαπο τα καλυτερα μαθηματα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
εμενα το αεππ μαρεσει τρελα!!!:Pαπο τα καλυτερα μαθηματα...!
χωρις να ειναι απολυτο εχω παρατηρησει πως σε οσους αρεσουν οι υπολογιστες και αρεσει και το αεεπ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
χωρις να ειναι απολυτο εχει παρατηρησει πως σε οσους αρεσουν οι υπολογιστες και αρεσει και το αεεπ..!!!
εεεεεεεε λιγο λογικο δεν ειναι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δυστυχως βλεπω τρελες υπερβολες εδω μεσα αλλα τι να κανουμε καταλαβαινω οτι σε αυτην την κρισιμη χρονια ακουτε τον οποιοδηποτε σας μιλαει για το ΤΕΡΑΣ των πανελληνιων και τα φροντιστηρια που απλα για να παρουν τα λεφτα κανουν ?προετοιμασια? για την γ λυκειου απο την β(!!) οτι σας πασαρουν τα κλισε τυπου ολοι το κανουν αυτο που νομιζω ξερουμε ολοι οτι ειναι παραμυθια! το επομενο καλοκαιρι θα χετε ανακαλυψει την φουσκα..τωρα προς το παρων καλη επιτυχια σε ολους παιδια και να πετυχετε τους στοχους σας :D εμεις αναμενουμε βασεις..

Δύο πράγματα.

Πρώτον ο καθένας κάνεις το πρόγραμμα του όπως νομίζει.Ούτε εγώ που κάνω φροντιστήριο για τη Γ από το Φεβρουάριο, ούτε και συ που λες να καθόμασταν το καλοκαίρι, βρήκαμε τη χρυσή φόρμουλα της επιτυχίας.
Δεύτερον, φτάνει πια με το κράξιμο για τα φροντιστήρια του καλοκαιριού, τα "ΚΑΚΑ" φροντιστήρια ΜΠΑΜΠΟΥΛΕΣ που μόνο θέλουν να μας φάνε τα λεφτά κτλ. Καταντάτε γραφικοί.Είδαμε κι άλλους μαθητές πιο πριν, οι οποίοι ακολούθησαν την τάδε τακτική και πέτυχαν, δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι.Τώρα, αν νομίζετε ότι "χάνοντας" ένα καλοκαίρι, θα πάθετε και τίποτα, κακό του κεφαλιού σας.Και όσον αφορά και το άλλο το παραμυθάκι για την ΚΟΥΡΑΣΗ που θα τρώγαμε το καλοκαίρι, καλά...., παραμύθια.18 ώρες την εβδομάδα(οι οποίες είναι ομολογουμένως και πολλές) έκανα και μια χαρά διάβαζα, ξεκουραζόμουν ΟΠΟΤΕ ήθελα, πήγαινα στη θάλασσα, έβγαινα για ποτό και φτάνουμε τώρα στο τέλος της καλοκαιρινής προετοιμασίας και κάθε άλλο παρά κουρασμένος νιώθω.

Από την άλλη ο καθένας ξέρει καλύτερα τον εαυτό του, τις δυνατότητες του, τις απαιτήσεις που έχει από τον εαυτό του, και ανάλογα μπορεί να κάνει ότι νομίζει πως θα τον ωφελήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top