[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ε ναι ρε αλλα ειδικα το 3 ωρες μαθηματικα γενικης ειναι απλα...δωστε μας λεφτα
Ε καλα ναι.Εμεις 2 ωρες καναμε σπαστες και πολλες φορες καναμε Μαθ Κατευθυνσης αντι για Γενικης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ρε παιδια στην αρχη μαθ γεν και κατευθυνσης ειναι ιδια δεν εχει νοημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ρε παιδια στην αρχη μαθ γεν και κατευθυνσης ειναι ιδια δεν εχει νοημα..
Μπορεί να μάθεις κάτι παραπάνω με αυτές τις επιπλέον ώρες-ασκήσεις:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μαθηματικα γενικης το πρωτο κεφαλαιο ειδικα ειναι χασιμο χρονου ειδικα οταν εχετε κανει λιγο τα μαθηματικα κατευθυνσης...βασικα ο καθηγητης που εκανα δεν εκανε σε κανεναν το πρωτο κεφαλαιο στα μαθ γενικης και πρωτη φορα καναμε τα χριστουγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παίδες στα μαθηματικά κατ. ποιο είναι το πιο δύσκολο κεφάλαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν υπαρχει δυσκολο κεφαλιο.Αμα θελουν μπορουν να σε βαλουν παλουκια και απο τις συναρτησεις

Και ολα μαθενονται με την ιδια δυσκολια,αφου ειπαμε οτι εξαρταται απο την δυσκολια της ασκησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ακριβως, αν θέλουν να ξεσκίσουν κοσμο μπορουν να το κάνουν απο οποιοδηποτε κεφαλαιο.
Το ιδιο ισχυει και με τα μαθηματικα γενικης. Θεωρουνται ευκολα επειδη βαζουν ευκολα...αν ανεβασουν βαθμο δυσκολιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ακριβως, αν θέλουν να ξεσκίσουν κοσμο μπορουν να το κάνουν απο οποιοδηποτε κεφαλαιο.
Το ιδιο ισχυει και με τα μαθηματικα γενικης. Θεωρουνται ευκολα επειδη βαζουν ευκολα...αν ανεβασουν βαθμο δυσκολιας...

ακριβως οπως τα λες,πχ φετος ανεβασαν πολυ το επιπεδο(και με προχειροτητες) και αν ησουν θεωριτικος οσο και να ειχε διαβασει δεν θα εγραφες και τοσο καλα και δεν αναφερομαι στο 3ο που εγινε πανωλεθρία αλλα και στο 2ο οπου αν εκανες λαθος την πιθανοτητα την εκατσες και φυσικα το 4ο που ειναι διαγωνισμος ποιος θα αντεξει περισσοτερο να κανει τοσες πραξεις χωρις να κανει λαθος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κοιτα νομιζω καλα έκαναν και ανέβασαν λίγο το επίπεδο..φυσικα θα έπρεπε να υπάρχει καλύτερη διαβάθμιση δυσκολιας γιατι οι θεωριτικοι οπως λες δεν εγραψαν..
Συγκεκριμενα, οταν διναμε οι θεωριτικοι εφυγαν αμεσως. Οποτε καταλαβαινω οτι δεν εγραψαν...
Οσο για το 4ο θεμα...με εφαγε ενα αριθμητικο...κριμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
σε ποιο κεφάλαιο βρίσκεστε τώρα σε κάθε μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
σε ποιο κεφάλαιο βρίσκεστε τώρα σε κάθε μάθημα;

Μαθηματικά κατ.: μιγαδικούς
Φυσική Κατ.: έχω τελειώσει ταλαντώσεις και μετά από 15αυγουστο κάνω επαναλήψεις και μπαίνω κύματα
Χημεία-Βιολογία Κατ.: ξεκινάω μετά από 15αύγουστο
Έκθεση: ξεκινάω κατά τις 20 Αυγούστου γιατί ούτως ή άλλως είχα ξεκινήσει από πέρσυ 3ης λυκείου και συνεχίζω με κριτήρια αξιολόγησης σε στυλ πανελληνίων...

ΑΥΤΑΑΑ!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
τελικα αλλαξε η υλη στη βιολογια γενικης;ξερετε τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι εχει αλλαξει το βιβλιο σε καποια κομματια και καλο ειναι να περιμενετε μεχρι το Σεπτεμβρη για να ξεκινησετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
σε ποιο κεφάλαιο βρίσκεστε τώρα σε κάθε μάθημα;
Μαθηματικα: Τελειωσα τους Μιγαδικους δηλαδη εκανα ολο το 1ο κεφαλαιο
Φυσικη: Ειμαι στο 1ο κεφαλαιο...τελειωσα το συστημα μαζας ελατηριο
Χημεια: εκανα ολο το 1ο κεφαλαιο
Βιολογια: τελειωσα τα 2 πρωτα κεφαλαια
Εκθεση: οτι να'ναι κανουμε δεν ξερω να σου πω...κανουμε ασκησεις στη θεωρια ολου του λυκειου...απο θεματα παντως εχουμε βγαλει την παιδεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
αφου περασαν ωραια ωραια δυο βδομαδουλες διακοπες και ξεκουραση ξαναμπαινω παλι σε ρυθμους διαβασματος....:worry:
αρχιζω απο μαθηματ. κατ και φυσικη κατ. και αοδευ βεβαιως βεβαιως!!!!
τα αλλα απο σεπτεμβριο!

Ναι εχει αλλαξει το βιβλιο σε καποια κομματια και καλο ειναι να περιμενετε μεχρι το Σεπτεμβρη για να ξεκινησετε.

αληθεια; και ειχα κατα νου να διαβασω βιολογια τωρα τον αυγουστο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θυμάστε που σας έλεγα ότι δεν μου αρέσει η μαθηματικός στο φροντιστήριο? Τελικά θα αλλάξω μάλλον φροντιστήριο. Επικοινώνησα με ένα άλλο. Δευτέρα είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο. Είχα πολλές ατυχίες και άργησα μέχρι τον Αύγουστο να μπω σε πρόγραμμα... Fockos αυτό που πήγαινα τώρα ήταν από τα πιο ακριβά της περιοχής μου, οπότε δεν σημαίνει πάντα ότι ακριβότερο = καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ειμαι πολυ στεναχωρημενος :(
Απο τις 6 βδομαδες καλοκαιρινα που εκανα οι 4 ηταν τζαμπα... εκανα 3 ωρες ιστορια οπου εβγαλα το 1ο κεφαλαιο και 3 ωρες οπου εβγαλα το μισο Κρητικο... την ιστορια την εμαθα παπαγαλια γιατι δεν τα εξηγουσε καλα, δεν βαζαμε πλαγιοτιτλος στις παραγραφους και δεν μου εδινε επιπροσθετο υλικο. Ουτε επαναληψεις καναμε... με αποτελεσμα να την εχω ξεχασει ηδη. Στα κειμενα παλι δεν εμαθα σχεδον τιποτα γιατι ουτε ασκησεις μου εβαζε ουτε με εξεταζε σε κατι... και με εβαζε να μαθαινω ανουσια πραγματα. Να πω εδω οτι εκανα ιδιαιτερα και στα 2 μαθηματα με την ιδια καθηγητρια. Παλι καλα αποφασισα να της δωσω ποδι... ετσι, εδω και και μια βδομαδα πηρα μια νεα καθηγητρια για την ιστορια και εναν νεο καθηγητη για τα κειμενα (μου μενει αλλη μια βδομαδα για να συμπληρωθουν οι 6).Στην ιστορια μπηκαμε στο 2ο κεφαλαιο, αλλα θα ξανακανουμε το πρωτο και για να φτασουμε το σχολειο και να το περασουμε θα κανω 2ωρα το Σεπτεμβριο :(. Ενω στα κειμενα πηραμε τον Κρητικο απο την αρχη και θα τον τελειωσουμε αποτι καταλαβα μεχρι να αρχισουν τα σχολεια. Κειμενα θα κανω επισης μαλλον 2 ωρες για να βγαλω την υλη μεχρι τα Χριστουγεννα και μετα να μειωθουν οι ωρες. Αφηστε... εγω νομιζα οτι θα προσωρουσα το καλοκαιρι και θα ημουν πιο χαλαρος το χειμωνα, οπου θα εκανα 1 ωρα ιστορια και 1 ωρα κειμενα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ειμαι πολυ στεναχωρημενος :(
Απο τις 6 βδομαδες καλοκαιρινα που εκανα οι 4 ηταν τζαμπα... εκανα 3 ωρες ιστορια οπου εβγαλα το 1ο κεφαλαιο και 3 ωρες οπου εβγαλα το μισο Κρητικο... την ιστορια την εμαθα παπαγαλια γιατι δεν τα εξηγουσε καλα, δεν βαζαμε πλαγιοτιτλος στις παραγραφους και δεν μου εδινε επιπροσθετο υλικο. Ουτε επαναληψεις καναμε... με αποτελεσμα να την εχω ξεχασει ηδη. Στα κειμενα παλι δεν εμαθα σχεδον τιποτα γιατι ουτε ασκησεις μου εβαζε ουτε με εξεταζε σε κατι... και με εβαζε να μαθαινω ανουσια πραγματα. Να πω εδω οτι εκανα ιδιαιτερα και στα 2 μαθηματα με την ιδια καθηγητρια. Παλι καλα αποφασισα να της δωσω ποδι... ετσι, εδω και και μια βδομαδα πηρα μια νεα καθηγητρια για την ιστορια και εναν νεο καθηγητη για τα κειμενα (μου μενει αλλη μια βδομαδα για να συμπληρωθουν οι 6).Στην ιστορια μπηκαμε στο 2ο κεφαλαιο, αλλα θα ξανακανουμε το πρωτο και για να φτασουμε το σχολειο και να το περασουμε θα κανω 2ωρα το Σεπτεμβριο :(. Ενω στα κειμενα πηραμε τον Κρητικο απο την αρχη και θα τον τελειωσουμε αποτι καταλαβα μεχρι να αρχισουν τα σχολεια. Κειμενα θα κανω επισης μαλλον 2 ωρες για να βγαλω την υλη μεχρι τα Χριστουγεννα και μετα να μειωθουν οι ωρες. Αφηστε... εγω νομιζα οτι θα προσωρουσα το καλοκαιρι και θα ημουν πιο χαλαρος το χειμωνα, οπου θα εκανα 1 ωρα ιστορια και 1 ωρα κειμενα :(

Δε κατάλαβες απ'την αρχή ότι δε σε βοηθούσε ο συγκεκριμένος τρόπος διδασκαλίας ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ασε εχω νευριασει τωρα...
το ειχα καταλαβει οτι δε με βοηθησε αλλα εννοειται οχι απο τις πρωτες φορες....
μετα το σκεφτομουν και τελικα την αλλαξα...
αλλοι το καταλαβαινουν τα Χριστουγεννα, τουλαχιστον παρηγορουμαι λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top