[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ρε μεγαλε ειναι αναλογα τα φροντηστηρια.. κοιτα τον συλλογισμο μου:

5 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
3 μαθηματικα γενικης
5 ωρες φυσικης κατευθυνσης
2 ωρες εκθεση
2 ωρες αεεπ
2 ωρες αοδ
3 ωρες αοθ
συνολο: 22

τι λαθος εκανα? υπαρχει μια μικρη αποκληση 18-22 εκει ειναι περιπου οι ωρες.

αντε 5 ωρες μαθηματικα κατε να το δεχτω!
αλλα! ρε παιδι μου μαθηματικα γενικης και με 2 εισαι ενταξει! οι 3 ειναι υπερβολη!
αλλα οχι και 5 ωρες φυσικη παραειναι πολλες...οι 3 φυσικη ειναι επισης αρκετες!
2 ωρες εκθεση και αεππ οκ!
2 ωρες αοδε να σου κανει τι ακριβως?:P να σου ανοιξει το κεφαλι να στα βαλει μεσα? ειναι φυση αδυνατο!
αοθ δεν εδωσα αλλα και παλι 3 ωρες πολλες φαινονται!
οποτε εχουμε 1 ωρα απο τα μαθηματικα γεν , 2 ωρες απο την φυσικη και 1 μια απο το αοδε , το αοθ δεν το πειραζω!
συνολο 4 ωρες παραπανω! σε αυτες τις 4 ωρες θα μπορουσες να διαβασεις μονος σου!
γενικα οπως ειπε και ο βασιλης το προσωπικοί διάβασμα και το να κάθεστε μονοι σας να το ψαχνετε θα βοηθήσει ΠΑΡΑΠΟΛΥ!!!!
θα σας ανεβάσει σιγουρα επιπεδο! για αυτο μην αρκεστείτε στις πολλες ωρες φροντιστηρίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
βασικα εκανα φυσικη το καλοκαιρι 5 ωρες οποτε μαλλον και τον χειμωνα τοσο κανουν συνηθως..για μαθηματικα γενικης εχεις δικιο και οαδε ειναι καθαρα επιλογη του καθενος αν θα παει.. υπαρχει οπως ειπα μια μικρη αποκλιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Παιδια ξέρω οτι θα πείτε οτι λέω βλακείες ωστόσο μετά την δική μου εμπειρία μπορώ να πω οτι αν έδινα ξανα εξετάσεις δε θα πήγαινα φροντιστήριο.
Η μάθηση είναι προσωπική υπόθεση και το μόνο που χρειάζεται ένας μαθητής ειναι το έναυσμα :)
Οι πολλές ώρες στα φροντιστήρια πιστεύω, εκ των υστέρων φυσικά, δεν βοηθούν ούτε στο ελάχιστο.
Πάρτε το βοήθημα που έχετε επιλέξει και ξεσκίστε το. Κάντε τα πάντα απο κει μέσα χωρίς να ακολουθείτε τις παραδοσιακές μεθοδολογίες. Οι επιστήμες αυτές δε βασίζονται σε μεθοδολογίες.
Μην βασίζεστε στους φροντιστές.
Φυσικά αυτή ειναι η δική μου άποψη και δεν προτρέπω κανέναν να την ενστερνιστει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παιδια ξέρω οτι θα πείτε οτι λέω βλακείες ωστόσο μετά την δική μου εμπειρία μπορώ να πω οτι αν έδινα ξανα εξετάσεις δε θα πήγαινα φροντιστήριο.
Η μάθηση είναι προσωπική υπόθεση και το μόνο που χρειάζεται ένας μαθητής ειναι το έναυσμα :)
Οι πολλές ώρες στα φροντιστήρια πιστεύω, εκ των υστέρων φυσικά, δεν βοηθούν ούτε στο ελάχιστο.
Πάρτε το βοήθημα που έχετε επιλέξει και ξεσκίστε το. Κάντε τα πάντα απο κει μέσα χωρίς να ακολουθείτε τις παραδοσιακές μεθοδολογίες. Οι επιστήμες αυτές δε βασίζονται σε μεθοδολογίες.
Μην βασίζεστε στους φροντιστές.
Φυσικά αυτή ειναι η δική μου άποψη και δεν προτρέπω κανέναν να την ενστερνιστει :)
Αυτό το έναυσμα ψάχνουν οι περισσοτεροι. Δεν είναι εύκολο να στρωθείς από μόνος σου. Βέβαια εγώ μαζί σου!:) Συμφωνώ.

btw, τον Alchemist τι τον έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αυτό το έναυσμα μπορεί να το βρει κανεις και στους καθηγητές του σχολείου, σε βιβλία, σε μελέτες σε ανθρώπους που θαυμάζει.
Δε χρειαζεται να πληρώνει 500 ευρώ το μηνα και να γίνεται εξαρτημένος από το σύστημα αυτό. Τα φροντιστήρια δίνουν την ψευδαίσθηση ότι κάνουν κάτι τρομερό ενώ ουσιαστικά το μονο που μπορούν να κάνουν είναι να δώσουν μασημένη τροφή.
Στην ελληνικη φοιτητική διαδικασία τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικα. Κανεις δε ταίζει τους φοιτητές με το κουταλάκι.
Ισως να ναι και το μονο πλεονέκτημα των ελληνικών πανεπιστημιων.
Τον alchemist δε τον ξερώ :P τυχαία συνωνυμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια ξέρω οτι θα πείτε οτι λέω βλακείες ωστόσο μετά την δική μου εμπειρία μπορώ να πω οτι αν έδινα ξανα εξετάσεις δε θα πήγαινα φροντιστήριο.
Η μάθηση είναι προσωπική υπόθεση και το μόνο που χρειάζεται ένας μαθητής ειναι το έναυσμα :)
Οι πολλές ώρες στα φροντιστήρια πιστεύω, εκ των υστέρων φυσικά, δεν βοηθούν ούτε στο ελάχιστο.
Πάρτε το βοήθημα που έχετε επιλέξει και ξεσκίστε το. Κάντε τα πάντα απο κει μέσα χωρίς να ακολουθείτε τις παραδοσιακές μεθοδολογίες. Οι επιστήμες αυτές δε βασίζονται σε μεθοδολογίες.
Μην βασίζεστε στους φροντιστές.
Φυσικά αυτή ειναι η δική μου άποψη και δεν προτρέπω κανέναν να την ενστερνιστει :)

Στο μεγάλητερο μερος του post συμφωνω μαζι σου..Τα φροντιστηρια εχουν φτασει σε σημειο να βοηθανε λιγο (αν τελικα βοηθησουνε) και κυριως τα παιδια που ηταν απο πριν σε υψηλο επιπεδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
προσωπικα εκανα 14 ωρες ιδιαιτερα την εβδομαδα περιπου αρα κατι 22αρια που βλεπω ακομα με αφηνουν με το στομα ανοιχτο :P καλο κουραγιο παιδια τωρα ξεκινησε και ενας κολλητος μου μαθηματα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
22 ώρες και το μυαλό μετά βασιλικός πολτός; :P

Εγώ μέχρι στιγμής στις 15 είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
νομίζω είναι πολλές 22 ώρες...
11,5 ώρες θα κάνω εγώ, ίσως να μειωθεί κατά μισή ώρα. Ωχ, 12,5, ξέχασα το μάθημα κιθάρας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πάντα το είχα απορία:
Πολλά παιδιά συνηθίζουν να κάνουν φροντιστήρια σε μαθήματα όπως μαθηματικά από πολύ μικρά, τάξεις γυμνασίου.
Μετά, όταν με το καλό περνούν στην τριτοβάθμια, πώς μαθαίνουν να διαβάζουν μόνοι τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Δε μαθαινουν ;)
Στα πανεπιστημια μας, επειδη ακριβως κανενας καθηγητης δε θα κατσει πανω απ το κεφαλι τους, γινεται ενα πολυ καλο ξε-σκαρταρισμα και φαινεται πολυ εντονα ποιος αξιζει πραγματικα.
Φυσικα δε συμβαινει το ιδιο και στα ευρωπαικα που το μαθημα συνεχιζει να ειναι φροντιστηριακο ( ακομα και στα καλυτερα ) με αποτελεσμα οι αποφοιτοι ,κατα την πλειονοτητα τους, να γνωριζουν την επιστημη επιφανειακα. Δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
22 ωρες πολλες δεν ειναι;
εγω εκανα
4 ωρες Μαθηματικα
3 Φυσικη
2 Χημεια
1.5 Βιολογια
2 Εκθεση

Συνολο 12.5 Ωρες την Βδομαδα....
Βιολογια Γενικης δεν εκανα καθολου...την διαβαζω τωρα μονη μου, ειναι αρκετα ευκολη

Εσεις παιδια κανατε βιολογια γενικης τωρα το καλοκαιρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2 συμμαθήτριες μου έκαναν, αλλά μια φίλη μου που έγραψε 100 δεν έκανε, οπότε μην ανησυχείς!!! (εγώ θα δώσω μαθηματικά γενικής και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εσεις παιδια κανατε βιολογια γενικης τωρα το καλοκαιρι;

Εγώ πέρσυ έκανα μια ώρα βιολογία γενικής. Δε χρειάζεται περισσότερο, βγαίνει μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μαρια μεγια το αβαταρ :D ουτε για τα μαθηματικα γενικης χρειαζεται περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
προσωπικα εκανα 14 ωρες ιδιαιτερα την εβδομαδα περιπου αρα κατι 22αρια που βλεπω ακομα με αφηνουν με το στομα ανοιχτο
14 ωρες και ιδιαιτερα ειναι οτι 22 ωρες και σε φροντιστηριο.Μην σε πω και περισσοτερο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
14 ωρες ιδιετερα? παρα πολλες ρε μεγαλε.. πες μας αναλυτικα τι εκανες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
14 ωρες ιδιετερα? παρα πολλες ρε μεγαλε.. πες μας αναλυτικα τι εκανες..

Που τις βλέπετε τις πολλές; :confused: Εδώ στο φροντ κάνουν από 7 ώρες Μαθ και 5 ώρες Φυσική. :knife:

Εγώ κάνοντας ιδιαίτερα,έχω 16 ώρες. :/
4 Μαθ.Κατ.,4 Φυσ. Κατ. και όλα τα υπόλοιπα από 2 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εκανα 4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης( κανονικα καναμε 3 αλλα καθε μονοωρο μας το κρατουσε παραπανω) 3 φυσικη κατευθυνσης 2 εκθεση 2 χημεια 2 βιολογια ε και την 14 την εβαλα ετσι αν καμια φορα εκανα κατι

14 ωρες και ιδιαιτερα ειναι οτι 22 ωρες και σε φροντιστηριο.Μην σε πω και περισσοτερο :hmm:
ε ναι ρε αλλα ειδικα το 3 ωρες μαθηματικα γενικης ειναι απλα...δωστε μας λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πάντα το είχα απορία:
Πολλά παιδιά συνηθίζουν να κάνουν φροντιστήρια σε μαθήματα όπως μαθηματικά από πολύ μικρά, τάξεις γυμνασίου.
Μετά, όταν με το καλό περνούν στην τριτοβάθμια, πώς μαθαίνουν να διαβάζουν μόνοι τους;

έχει και η τριτοβάθμια φροντιστήρια :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top