[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Τι κάθεσαι και του λες; Αν δεν σε εμπνέει ο καθηγητής, ειδικά στη γ' λυκείου, γάμησέ τα. Όσοι φίλοι/-ες θυμάμαι είχαν να λένε φέτος για τον x, y καθηγητή που λάτρευαν, επομένως τους άρεσε και το μάθημα και διάβαζαν με όρεξη. Τους σημαντικότερους ίσως ανθρώπους/καθηγητές τους γνώρισα φέτος σε επίπεδο τόσο σχολείου όσο και φροντιστηρίου.

Κάνε μερικά μαθήματα ακόμα και αν δεις πως δεν, ζήτα να αλλάξεις. Είχα μια συμμαθήτρια που απλώς σταμάτησε να διαβάζει άγνωστο κάποια στιγμή επειδή η καθηγήτρια στο φροντιστήριο της έκανε τη ζωή μαρτύριο και την παρακαλούσα στα μέσα της χρονιάς να αλλάξει γιατί αυτοκαταστρεφόταν. Δεν είναι χρονιά για παζαρέματα, το θέμα είναι να υπάρχει χημεία με τον καθηγητή σου ώστε να έχετε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.


Γελάω με όσους λένε βαρετό το καλοκαίρι μετά τη Γ' λυκείου ε.
Βασικα αν ξαναδεις το μυνημα που του εγραψα θα καταλαβεις οτι πανω κατω τα ιδια λεμε..απλα αντι για να του πω <<αλλαξε αμεσως καθηγητη>> και τετοια του λεω πως αν για τον χ,ψ λογο δει οτι το θεμα δεν τραβαει τοτε να κανει οτι ειναι δυνατον για να το αλλαξει με οτι συνεπαγεται αυτο (να φυγει, να του μιλησει ή τελοοσπαντων οτι κρινει ο ιδος απαραιτητο)..καμια χρονια δεν ειναι για παζαρεματα...
Τελος θα σου πω οτι χαιρομαι αν σε κανω και γελας λεγοντας οτι το καλοκαιρι μου μετα τις πανελληνιες (και οχι την Γ λυκειου, προφανώς θα επρεπε να ειχα διευκρινησει και οτι εδωσα δευτερη χρονια ) δεν ειναι οπως θα το ηθελα...
παντα φυλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?? :worry:
το πιο βαρετο καλοκαιρι λεει! :hmm:
.............................................................................

Αυτό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Και εγω κανω μαθηματα!και θα κανω μαθηματικα και φυσικη μεχρι της 10 Αυγουστου!(γιατι να μην πω τι εκαναν οι καθηγητες)μερικες φορες παντως και αυτοι δεν καταλαβαινουν!εμενα δεν με ενοχλει να κανω μαθημα !αλλα οι γονεις μου ζοριζονται παρα πολυ με τα χρηματα!κ ειμαι μεσα στο ανγχος και με ρωτανε συναιχεια και ποτε θα τελειωσεις!!!!δεν ξερω πραγματικα!τις προαλλες τσακωθηκα με τον πατερα μου για αυτο το θεμα!κ δεν πηγα για μαθημα !και ακουσα τα χιλια δυο απο τον φροντιστη μου!!!τετοιο ανγχος φετοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βασικα αν ξαναδεις το μυνημα που του εγραψα θα καταλαβεις οτι πανω κατω τα ιδια λεμε..απλα αντι για να του πω <<αλλαξε αμεσως καθηγητη>> και τετοια του λεω πως αν για τον χ,ψ λογο δει οτι το θεμα δεν τραβαει τοτε να κανει οτι ειναι δυνατον για να το αλλαξει με οτι συνεπαγεται αυτο (να φυγει, να του μιλησει ή τελοοσπαντων οτι κρινει ο ιδος απαραιτητο)..καμια χρονια δεν ειναι για παζαρεματα...
Τελος θα σου πω οτι χαιρομαι αν σε κανω και γελας λεγοντας οτι το καλοκαιρι μου μετα τις πανελληνιες (και οχι την Γ λυκειου, προφανώς θα επρεπε να ειχα διευκρινησει και οτι εδωσα δευτερη χρονια ) δεν ειναι οπως θα το ηθελα...
παντα φυλικα!

Σχολίασα το bold x 4, όχι όλο το υπόλοιπο μήνυμα. Ίσως να έπρεπε να το κόψω και να αφήσω μόνο τη θεματική πρόταση που σχολίασα (αλλά εν τέλει προτίμησα το επί4 για να το κάνω σαφές).

Δεν στόχευα σ'εσένα συγκεκριμένα, γιαυτό και ο πληθυντικός, αυτό :

Το περσινο ηταν, αντιθετα, απ'τα καλυτερα. Τα μαθηματα οντως 'σπανε τη ρουτινα', αφηνουν ομως και ελευθερο χρονο.

μου φάνηκε πραγματικά αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Και εγω κανω μαθηματα!και θα κανω μαθηματικα και φυσικη μεχρι της 10 Αυγουστου!(γιατι να μην πω τι εκαναν οι καθηγητες)μερικες φορες παντως και αυτοι δεν καταλαβαινουν!εμενα δεν με ενοχλει να κανω μαθημα !αλλα οι γονεις μου ζοριζονται παρα πολυ με τα χρηματα!κ ειμαι μεσα στο ανγχος και με ρωτανε συναιχεια και ποτε θα τελειωσεις!!!!δεν ξερω πραγματικα!τις προαλλες τσακωθηκα με τον πατερα μου για αυτο το θεμα!κ δεν πηγα για μαθημα !και ακουσα τα χιλια δυο απο τον φροντιστη μου!!!τετοιο ανγχος φετοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλοι μας πάνω κάτω τα περάσαμε αυτά. Εγώ πάντως μάθημα μέχρι 10 Αυγούστου δεν το έκανα και το θεωρώ και ανούσιο. Είναι 9 μήνες μπροστά σας, όχι 1-2-3. Ο χρόνος είναι άπλετος και τα θερινά θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουνε απλά για να συνηθίσετε τον τρόπο διαβάσματος/μαθήματος και να μη χάνετε χρόνο γι' αυτό το Σεπτέμβριο. Το να τρέχεις να βγάλεις πράγματα μέσα στο καλοκαίρι δε βοηθάει. Σου το λέει άτομο που έτρεχε να βγάλει τη βιολογία και όλη τη χρόνια βάραγα πρέζα μέσα στο μάθημα, καθώς κάναμε 10+ επαναλήψεις. Καταλαβαίνεις τι σπάσιμο είνα να κάνεις 10 φορές τα ίδια και τα ίδια; ΜΑΡΤΥΡΙΟ, από ένα σημείο και μετά νομίζεις ότι έχουνε ενσφηνωθεί στο DNA σου και θα τα κουβαλάς μια ζωή, αλήθεια.

Μην ακολουθείτε την τακτική των φροντιστηρίων, αυτά είναι που μας έχουνε κάνει να πιστεύουμε ότι οι πανελλήνιες είναι μπαμπούλας. Και εγώ μέχρι λίγο καιρό πριν τις πανελλήνιες το φροντιστήριο μου το' χα σαν Ευαγγέλιο. Μόλις κατάλαβα όμως το τι παιχνίδια παίζονται έπαψα να πηγαίνω για μάθημα. Δεν είχα όρεξη να με αγχώνουν με τα δικά τους συμφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Όλοι μας πάνω κάτω τα περάσαμε αυτά. Εγώ πάντως μάθημα μέχρι 10 Αυγούστου δεν το έκανα και το θεωρώ και ανούσιο. Είναι 9 μήνες μπροστά σας, όχι 1-2-3. Ο χρόνος είναι άπλετος και τα θερινά θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουνε απλά για να συνηθίσετε τον τρόπο διαβάσματος/μαθήματος και να μη χάνετε χρόνο γι' αυτό το Σεπτέμβριο. Το να τρέχεις να βγάλεις πράγματα μέσα στο καλοκαίρι δε βοηθάει. Σου το λέει άτομο που έτρεχε να βγάλει τη βιολογία και όλη τη χρόνια βάραγα πρέζα μέσα στο μάθημα, καθώς κάναμε 10+ επαναλήψεις. Καταλαβαίνεις τι σπάσιμο είνα να κάνεις 10 φορές τα ίδια και τα ίδια; ΜΑΡΤΥΡΙΟ, από ένα σημείο και μετά νομίζεις ότι έχουνε ενσφηνωθεί στο DNA σου και θα τα κουβαλάς μια ζωή, αλήθεια.

Μην ακολουθείτε την τακτική των φροντιστηρίων, αυτά είναι που μας έχουνε κάνει να πιστεύουμε ότι οι πανελλήνιες είναι μπαμπούλας. Και εγώ μέχρι λίγο καιρό πριν τις πανελλήνιες το φροντιστήριο μου το' χα σαν Ευαγγέλιο. Μόλις κατάλαβα όμως το τι παιχνίδια παίζονται έπαψα να πηγαίνω για μάθημα. Δεν είχα όρεξη να με αγχώνουν με τα δικά τους συμφέροντα.


εχεις δικιο!!απλα ξερεις λενε οτι επρεπε να ειχαμε προχωρησει!!!αφου με εκανε σκουπιδι!!μου ελεγε πως αν συνεχισω ετσι δεν θα κανω τιποτα!!!!μια φορα στην ζωη μου ελειψα σε μαθημα και εγινε χαμος!!!ελεος!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εσύ πληρώνεις, εσύ είσαι ο πελάτης, εσύ έχεις δίκιο. Τέλος. Εγώ το' χω πει σε καθηγητή, από τη στιγμή που εγώ σε πληρώνω θα ακολουθούμε το δικό μου πρόγραμμα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εχεις δικιο!!απλα ξερεις λενε οτι επρεπε να ειχαμε προχωρησει!!!αφου με εκανε σκουπιδι!!μου ελεγε πως αν συνεχισω ετσι δεν θα κανω τιποτα!!!!μια φορα στην ζωη μου ελειψα σε μαθημα και εγινε χαμος!!!ελεος!!!!!!!

Πες του @#$($&#&@!&#&@!@!*.

Αν είσαι πραγματικά διατιθεμένη να διαβάσεις ΚΑΙ έχεις καλούς καθηγητές στο σχολείο, δεν χρειάζεσαι φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
και παλι δικιο εχεις!!αλλα περνουν ενα υφακι και σου λενε δεν ξερουμε πως κανουμε την δουλεια μας??ακου ποιο ηταν το θεμα καναμε 4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης !εγω επιλογης θα παρω βιολογια!και μου λεει ο μαθηματικος θα ερχεσαι και 2 ωρες γενικης μαθηματικα γιατι πρεπει να κανουμε καποια μαθηματα που θα σε βοηθησουν και για την κατευθυνση!ενταξει λεω!και πηγαινα!!εγινε αυτο τωρα με τους δικους μου και δεν πηγα μια φορα!!!!και εγινε ολο αυτο!!!και μου λεει το μονο που σε σωζει ειναι να κανονισουμε μαθημα το σεπτεμβριο!δεν ειναι λιγο υπερβολικος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ρε φιλε τοσα φροντηστρια υπαρχουν..ο τυπος ειναι λιγο ελεος,φυγε απο εκει και πηγαινε αλλου..υπαρχουν φροντιστηρια που εκτιμουν τους πελατεσ τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Nα τολμήσω να ρωτήσω τι ακριβώς θα κάνετε στη γενική που θα σε σώσει στην κατεύθυνση;
Αν το μυαλό μου είναι ακόμη στη θέση του (κάνει γκλινκ γκλον εντάξει) το αντίστροφο ισχύει.
Τώρα άμα κάνετε πράγματα στη Γενική και δεν τα κάνετε στην κατεύθυνση, ΦΥΓΕ, ΦΥΓΕ απο εκει όσο είναι ΚΑΙΡΟΣ. ΦΥΓΕ, ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
απλα ειχε νευριασει αφανταστα!!!!ειναι πλυ καλος ομως δεν νομιζω να μπορω με αλλον καλυτερα!!!απο εκαι που δεν ειχα καμμια επαφη με μαθηματικα μεσα σε 2 χρονια εγραφα πανω απο 17!απλα αν το συνεχισει θα μιλησουμε!

Όλοι μας πάνω κάτω τα περάσαμε αυτά. Εγώ πάντως μάθημα μέχρι 10 Αυγούστου δεν το έκανα και το θεωρώ και ανούσιο. Είναι 9 μήνες μπροστά σας, όχι 1-2-3. Ο χρόνος είναι άπλετος και τα θερινά θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουνε απλά για να συνηθίσετε τον τρόπο διαβάσματος/μαθήματος και να μη χάνετε χρόνο γι' αυτό το Σεπτέμβριο. Το να τρέχεις να βγάλεις πράγματα μέσα στο καλοκαίρι δε βοηθάει. Σου το λέει άτομο που έτρεχε να βγάλει τη βιολογία και όλη τη χρόνια βάραγα πρέζα μέσα στο μάθημα, καθώς κάναμε 10+ επαναλήψεις. Καταλαβαίνεις τι σπάσιμο είνα να κάνεις 10 φορές τα ίδια και τα ίδια; ΜΑΡΤΥΡΙΟ, από ένα σημείο και μετά νομίζεις ότι έχουνε ενσφηνωθεί στο DNA σου και θα τα κουβαλάς μια ζωή, αλήθεια.

Μην ακολουθείτε την τακτική των φροντιστηρίων, αυτά είναι που μας έχουνε κάνει να πιστεύουμε ότι οι πανελλήνιες είναι μπαμπούλας. Και εγώ μέχρι λίγο καιρό πριν τις πανελλήνιες το φροντιστήριο μου το' χα σαν Ευαγγέλιο. Μόλις κατάλαβα όμως το τι παιχνίδια παίζονται έπαψα να πηγαίνω για μάθημα. Δεν είχα όρεξη να με αγχώνουν με τα δικά τους συμφέροντα.

Nα τολμήσω να ρωτήσω τι ακριβώς θα κάνετε στη γενική που θα σε σώσει στην κατεύθυνση;
Αν το μυαλό μου είναι ακόμη στη θέση του (κάνει γκλινκ γκλον εντάξει) το αντίστροφο ισχύει.
Τώρα άμα κάνετε πράγματα στη Γενική και δεν τα κάνετε στην κατεύθυνση, ΦΥΓΕ, ΦΥΓΕ απο εκει όσο είναι ΚΑΙΡΟΣ. ΦΥΓΕ, ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;

λεει οτι αν τα κανυμε στης γενικης μετα θα ειναι γελοια!!!για την κατευθυνση!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
λεει οτι αν τα κανυμε στης γενικης μετα θα ειναι γελοια!!!για την κατευθυνση!!!!!!

η κατευθυνση ειναι δεκαδες φορες πιο δυσκολη.Το να κανεις της γενικης πρωτα δεν θα βοηθησει ιδιαιτερα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ο τύπος έχει βάλει βαθιά το χέρι του μέσα στις τσέπες των γονιών σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ο τυπος απλα νοιάζεται για την φημη του νομιζω! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... αν αισθάνεσαι ότι με τον καθηγητή που έχεις στο φροντιστήριο σε ένα μάθημα όπως τα μαθηματικά κατεύθυνσης δεν θα προκόψεις και πολύ τι κάνεις? Σταματάς αμέσως? ...
Τον καταργείς άμεσα με συνοπτικές διαδικασίες και ψάχνεις άλλη λύση.
Στην Α και στην Β λυκείου είχα έναν καθηγητή στα μαθηματικά, ο οποίος μου άρεσε. ...... θα φύγει του χρόνου......Ο καθηγητής ήταν στον 3 ή 4 χρόνο διορισμένος και πριν έκανε σε φροντιστήριο μάθημα. ......στην περίπτωση που τον φώναζα και συμφωνούσε είτε για να με βοηθήσει είτε για παραπάνω εισόδημα, δεν θα με χρέωνε πολύ. .....Λες να είναι καλή ιδέα να του ζητήσω να μου κάνει ιδιαίτερα, ή θα με πάρει με κακό μάτι?..
Θα δεχθεί διότι: α) Αφού δεν θα σε έχει μαθητή στο σχολείο δεν θα έχει "ηθικό" πρόβλημα, β) Με μαθητή σαν εσένα θα του είναι ευχάριστο το μάθημα, γ) Σε εποχή οικονομικής κρίσης κανένας δεν θα έλεγε όχι για μια χούφτα ευρόπουλα παραπάνω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Δεν παιζει να ξερει τι του γινετε και να λεει αυτα τα πραγματα.. τεσπα τι να πω..

Εγω ειμαι σε παρομοια θεση με τον Johny15 γιατι κ εγω ειχα προβλημα με το φροντ.. (οχι με τον καθηγητη ισα ισα αλλα οτι ηταν τμημα και οσο νανε ηταν πολυ ψυχρο,ανταγωνιστικο,αγχωδες και γενικα μελαγχολικα καθως επρεπε να σκεφτεσε καθε φορα πριν ρωτησεις κατι πολυ καλα.. και συνηθως επρεπε να το καταλαβεις μονος σου γιατι αμα ρωτουσες μαλακια εβλεπες την δυσφορια στο προσωπο των αλλων.. ηταν ψιλοτραγικο)..Κ ετσι αλλαξα σε ιδιαιτερα τα οποια τα βρισκω σαφως ψυχολογικα καλυτερα... οι καθηγητες οσο ναναι εχουν ψιλοδιαφορες αλλα το προτιμω απο το να με πιανει ενα αγχος καθε φορα π παω φροντ.. λες και παω να εξεταστω..Θελω να συνεχισω σ αυτο το φροντ φυσικη ομως κ δεν ξερω τωρα πως θα τους πω οτι σταματαω.. τους ειχα τοσα χρονια και δεν μπορω να σκεφτω τι να τους πω χωρις να "στεναχωρηθουν"...

Απο την αλλη στην φυσικη (κανουμε με 2 καθηγητες, ο ενας μ αρεσει αρκετα ο αλος τρωγεται) εχω αρχισει να ψιλοανυσηχω γιατι ο ενας μας βαζει δυσκολα θεματα αλλα λυνει μια ασκηση την φορα.. (υπεραναλυτικα τα γραφει μ αρεσει αυτο αλλα ειναι απειρο χρονοβορο και αργο..) απο την αλλη ο αλλος βαζει πιο πολλες αλλα πιο ευκολες..κ παλι ειναι φροντιστηριο π προχωρανε σχετικα αργα (ρυθμος νορμαλ φροντ ισως και αργοτερος), χανεις πολλα λεπτα μεχρι να μπουν οι καθηγητες.. οι ερωτησεις ειναι μετρημενες και το κλιμα σχετικα οχι κ τοσο ευχαριστο αλλα σαν καθηγητες μ αρεσουν.. Τι προτεινετε να κανω.. να κατσω να λιωσω μ 1-2 βοηθηματα να μ λυνουν αποριες και δυσκολες ασκησεις? να παρω κανενα καλο φυσικο για να μ κανει 1-2 ωρες (εξτρα με το φροντ, ισως το 15ημερο) διαφορετικες ασκησεις και να μ λυνει αποριες? Να ζητησω να κανω κλειστο με τουλαχιστον 1 απο τους 2 καθηγητες? μ αγχωνει αρκετα γιατι πιστευω οτι μπορω να γραψω πολυ καλα και απο αλυτες αποριες να χασω πολλα μορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μου φάνηκε πραγματικά αστείο.

Mια αποψη ειναι, οπως,..ολα τα posts εδω μεσα. Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι αστειο. Μεταξυ μας, αν δε σ'ενδιαφερουν καθολου τα μαθηματα, η σε κουραζουν, μη δο κιμαζεις καν να μπεις στην τριτοβαθμια. Και εκει μαθηματα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, μην ξεκινάτε θερινά μαθήματα για τις Πανελλήνιες, είναι ανούσιο. Θα τα κάνεις πάρα πολλές φορές μέσα στη χρονιά.

Εμείς σταματήσαμε μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικά τα φροντ 15-20 Ιουνίου πέρσυ. Προσωπικά διάβασμα άρχισα μετά τις 15 Αυγούστου. Εκεί είναι η μαγκιά, διάβασμα όμως, όχι ξύσιμο. Ότι έκανες και δεν έκανες από 3η Λυκείου. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Και για να σας προλάβω, έβγαλα 18.922 στο 5ο πεδίο (18.607 στο 4ο & 2ο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Και για να σας προλάβω, έβγαλα 18.922 στο 5ο πεδίο (18.607 στο 4ο & 2ο)
πως γινεται να εβγαλες τοσο ρε μεγαλε? ενοω πως γινεται να εβγαλες στο 5ο 18.922 και στο 4ο και 5ο διαφορα 300 μορια ενω μονο απο την οικονομια περνεις 2.000 δλδ η αποκληση θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 2000 μορια..εξηγησε μ σε παρακαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top