[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Πάντως για μάθημα επιλογής σκεφτείτε και για φυσική όσοι είστε θετικοτεχνολογική. Είναι εύκολο μάθημα με μικρή ύλη. Πολύ στάνταρ ασκήσεις και πολύ σπάνια να πέσει κάτι δύσκολο στις Πανελλήνιες.

Άλλωστε φέτος το μόνο μάθημα στο οποίο ανέβηκαν τα ποσοστά αριστούχων ήταν η φυσική γενικής.:hehe:

Σκεφτείτε το....:ermm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λέω να επιλέξω βιολογία.Τι λέτε;
Για μένα..Σωστή επιλογή...:)

Πάντως για μάθημα επιλογής σκεφτείτε και για φυσική όσοι είστε θετικοτεχνολογική. Είναι εύκολο μάθημα με μικρή ύλη. Πολύ στάνταρ ασκήσεις και πολύ σπάνια να πέσει κάτι δύσκολο στις Πανελλήνιες.

Άλλωστε φέτος το μόνο μάθημα στο οποίο ανέβηκαν τα ποσοστά αριστούχων ήταν η φυσική γενικής.:hehe:

Σκεφτείτε το....:ermm:

Ισχύουν αυτά που λες...Και μου αρέσει η φυσική...Αλλά ρε γαμώτο με τον καθηγητή που έχουμε ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να την πάρω!Ο άνθρωπος δεν υποφέρεται..Εδώ δεν ξέρω της κατεύθυνσης πώς θα την παλέψω μαζί του,όχι για να πάρω και δεύτερη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη φυσική μπορεί να διαβαστεί και χωρίς φροντιστήριο ;) Αλλά εντάξει, χρειάζεται που και που κάποιος έμπειρος να σε καθοδηγεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Φίλε Johanio εσύ σκέφτεσαι να πάρεις φυσική γενικής; Αν είναι μικρή η ύλη και εύκολες ασκήσεις όπως λες να το σκεφτώ! Εγώ σκέφτομαι μαθηματικά γεν. αλλά μπήκα και στο δίλημμα της φυσικής γεν.! Απλά να σε ρωτήσω.. επειδή θέλω ιατρική μήπως επηρεάζονται αρνητικά τα μόρια για το 3ο πεδίο; Ή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα! Αφού ούτω ή άλλως κάπου θα τα ακούμπησουμε τα λεφτά είτε αυτός είναι φυσικός είτε βιολόγος είτε μαθηματικός...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ότι και να πάρεις. Αν είσαι θετική και θέλεις 3ο πεδίο, ότι και να πάρεις στο επιλογής δεν σε επηρεάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ότι και να πάρεις. Αν είσαι θετική και θέλεις 3ο πεδίο, ότι και να πάρεις στο επιλογής δεν σε επηρεάζει.

Eυχαριστώ φίλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Φίλε Johanio εσύ σκέφτεσαι να πάρεις φυσική γενικής; Αν είναι μικρή η ύλη και εύκολες ασκήσεις όπως λες να το σκεφτώ! Εγώ σκέφτομαι μαθηματικά γεν. αλλά μπήκα και στο δίλημμα της φυσικής γεν.! Απλά να σε ρωτήσω.. επειδή θέλω ιατρική μήπως επηρεάζονται αρνητικά τα μόρια για το 3ο πεδίο; Ή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα! Αφού ούτω ή άλλως κάπου θα τα ακούμπησουμε τα λεφτά είτε αυτός είναι φυσικός είτε βιολόγος είτε μαθηματικός...!

Εγώ έδωσα φέτος :D και στη φυσική έγραψα 20. Την ίδια ώρα που γράφαμε εμείς φυσική οι άλλοι γράφανε σε δύσκολα (για μάθημα γενικής) θέματα στα μαθηματικά και στη βιολογία. Τα ποσοστά αριστούχων της φυσικής ανέβηκαν.

Δε το μετάνιωσα καθόλου που τη διάλεξα αφού διάβαζα 1 ώρα την εβδομάδα κάπου μέσα στο Σ/Κ και έγραψα τέλεια..

Το μάθημα από τη μεριά του είναι πολύ ενδιαφέρον αφού ασχολείται με φαινόμενα που τα βλέπουμε γύρω μας ή ακούμε γι' αυτά (φως, πυρηνική ενέργεια κλπ)

Από εκεί και πέρα είναι στο άτομο. Και φυσικά ΔΕΝ σε επηρεάζει που θες 3ο πεδίο!! Και γω Ιατρική περνάω με φυσική ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Περσι, αν θυμαμαι καλα, οι τριγωνομετρικοι αριθμοι αθροισματος γωνιων και διπλασιας γωνιας ηταν εκτος υλης στην αλγεβρα.
Να υποθεσω πως, αφου δεν εχουν διδαχτει, ειναι εκτος ό,τι εχει να κανει με τα παραπανω στην φυσικη και τα μαθηματικα κατευθυνσης της Γ Λυκειου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Περσι, αν θυμαμαι καλα, οι τριγωνομετρικοι αριθμοι αθροισματος γωνιων και διπλασιας γωνιας ηταν εκτος υλης στην αλγεβρα.
Να υποθεσω πως, αφου δεν εχουν διδαχτει, ειναι εκτος ό,τι εχει να κανει με τα παραπανω στην φυσικη και τα μαθηματικα κατευθυνσης της Γ Λυκειου ;

χμ κοιταξε οταν θα πανε να βαλουν τα θεματα αυτοι οι καλοι ανθρωποι δεν νομιζω να σκεφτουν αν τα χετε κανει ή οχι...(βασικα σκασιλα τους :P) οποτε κατσε διαβασετα μια φορα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Περσι, αν θυμαμαι καλα, οι τριγωνομετρικοι αριθμοι αθροισματος γωνιων και διπλασιας γωνιας ηταν εκτος υλης στην αλγεβρα.
Να υποθεσω πως, αφου δεν εχουν διδαχτει, ειναι εκτος ό,τι εχει να κανει με τα παραπανω στην φυσικη και τα μαθηματικα κατευθυνσης της Γ Λυκειου ;

Διάβασε τα καλού κακού. Πρέπει να τα πήρε κάπου το μάτι μου στη Γ Λυκείου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η υλη αναπροσαρμοζεται,μας το πανε και στο σχολειο και στο φροντιστηριο.Αρα θα υπαρχει προβλεψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Διάβασε τα καλού κακού. Πρέπει να τα πήρε κάπου το μάτι μου στη Γ Λυκείου:D
Eγώ στα ολοκληρώματα τα είδα αλλά εκεί τις δίναν τις ταυτότητες:)
Η υλη αναπροσαρμοζεται,μας το πανε και στο σχολειο και στο φροντιστηριο.Αρα θα υπαρχει προβλεψη!

Ναιπως.:P Ειδικά στη φυσική τις μαθαίνεις θες δε θες αυτές τις 1-2 ταυτότητες για τις εξισώσεις της σύνθεσης αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αν δε θες 5ο πεδίο, αν δεν έχεις ευχέρεια στα μαθηματικά κτλ. , να πάρεις βιολογία ασυζητητί.
Αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω 2, ή έχεις ενδοιασμούς για κάτι ,να το σκεφτείς αρκετά γιατί ο συνδυασμός μαθηματικά Γ.Π+Α.Ο.Θ, με προυπόθεση ότι θα γράψεις πολύ καλά ΑΟΘ(πάνω από το Μ.Ο των γραπτών των υπόλοιπων μαθημάτων), συμφέρει.Από την άλλη χάνεις κάποιο χρόνο για να διαβάσεις ΑΟΘ.Όπως και να'χει όμως, οι περισσότεροι καθηγητές το προτείνουν το ΑΟΘ.

Βασικά τι κατεύθυνση θα πάρεις?


Επειδή είμαι πολύ γκάου φοβάμαι μήπως κάνω κανένα λάθος στις πράξεις ή τίποτα τέτοιο.Ενώ η βιολογία μου φαίνεται πιο σταντέ μάθημα!Θετική.Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Περσι, αν θυμαμαι καλα, οι τριγωνομετρικοι αριθμοι αθροισματος γωνιων και διπλασιας γωνιας ηταν εκτος υλης στην αλγεβρα.
Να υποθεσω πως, αφου δεν εχουν διδαχτει, ειναι εκτος ό,τι εχει να κανει με τα παραπανω στην φυσικη και τα μαθηματικα κατευθυνσης της Γ Λυκειου ;

Υπάρχει και μία πιθανότητα να τα διδαχτούμε στην αρχή της χρονιας φέτος στην κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Υπάρχει και μία πιθανότητα να τα διδαχτούμε στην αρχή της χρονιας φέτος στην κατεύθυνση.

Επίσης,υπάρχει και μια πιθανότητα να μας τις δίνουν έτοιμες.

Υγ: Ααα εγώ θα είμαι από τα ψυχανώμαλα,που θα πάρουν φυσική γενικής. :P Κανείς άλλος; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ που θα πάρω μαθηματικά γενικής (αν και αναγκαστικά) είμαι και εγώ ψυχανώμαλο?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Επίσης,υπάρχει και μια πιθανότητα να μας τις δίνουν έτοιμες.

Υγ: Ααα εγώ θα είμαι από τα ψυχανώμαλα,που θα πάρουν φυσική γενικής. :P Κανείς άλλος; :D

Για το πρώτο που λες συμφωνώ. Ο μαθηματικός μου είπε ότι ενδέχεται να μας δίνονται αφού δεν τις διδαχτήκαμε.
Πάντως για το δεύτερο που λες διαφωνώ καθέτως...Η ύλη στη Βιολογία Γεν. είναι πολύ μικρή και εύκολη!
Τα θέματα απο την άλλη δεν γίνεται να είναι τόσο δύσκολα όσο λένε. ΜΗΝ ακούς/-τε τι γίνεται γύρω σου/σας!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Υγ: Ααα εγώ θα είμαι από τα ψυχανώμαλα,που θα πάρουν φυσική γενικής. :P Κανείς άλλος; :D

Ψυχανώμαλο θα ήσουν αν έπαιρνες ιστορία γενικής!!!Σ' αυτή την περίπτωση είσαι απόλυτα λογική:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ που θα πάρω μαθηματικά γενικής (αν και αναγκαστικά) είμαι και εγώ ψυχανώμαλο?:redface:

όπως το πάρει κανείς... :P όμως μάλλον εγώ είμαι ακόμα πιο ψυχανώμαλο, αφού μου αρέσει πιο πολύ η φυσική γενικά, αλλά θα πάρω μαθηματικά..! Ξέρω καλύτερα μαθηματικά από φυσική... that's why..! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά, γίνεται από τη θεωρητική κατεύθυνση να πάει κανείς λιμενικό;
Αν πάρει, εννοώ, κάποιο μάθημα ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top