[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα... εγω κανω:
8 ωρες μαθηματικα (2 γενικης 6 κατευθυνσης)
5 ωρες φυσικη
1 ωρα ΑΟΔΕ
4 ωρες εκθεση (για να καλυψουμε κενα παλαιοτερων χρονων.. αλλαξα φροντ)

Συνολο 17 ωρες και δεν μου φαινονται υπερβολικα πολλες καθως βγαινω σχεδον καθε μερα εξω αλλα τελεινω κ ολα τα μαθηματα.. λιγο λιγοτερο κοιμαμαι αλλα δεν πειραζει :P
Σχετικα με το ΑΟΘ τελικα δεν το επελεξα γιατι πραγματικα αυτα τα (πιθανα) 300 μορια δεν τα θεωρω τοσο life-saving και σκοπευω να επικεντρωθω μαθ κατ και φυσικη και ελπιζω να μην βγω χαμενος στο τελος.. δεν ξερω ρισκο εινε αλλα δεν ξερω αν αντεχω επιπλεον μαθημα..
Τωρα σχετικα με το ΑΕΠ δεν κανω θερινα γιατι θα κανω ιδιαιτερα απο το Σεπτεμβριο μ ενα πολυ καλο καθηγητη και αυτος δεν κανει θερινα καθως λεει οτι δεν χρειαζονται.. λεει οτι η υλη βγαινει απο Σεπτεμβριο ανετα αλλα με λιωσιμο..Τι πιστευετε γι αυτο? Ειναι κ ενας λογος που δεν παιρνω και ΑΟΘ..

Και κατι ακομη.. εχω την δυνατοτητα να κανω ιδιαιτερα μ ενα πολυ καλο μαθηματικο (μαθ κατ και γενικης) αλλα βεβαια με υψηλο κοστος διπλασιο αυτο του φροντ.. Βεβαια εχει αρκετα πλεονεκτηματα σε σχεση με το φροντ καθως κανεις 5 ωρες την εβδομαδα εναντι 8 του φροντ.. εχει μεθοδολογια που στη γραφει για καθε τυπο ασκησεων ενω το φροντ σπανια στη γραφει..εχεις την δυνατοτητα να κανεις απειρες ερωτησεις οσο χαζες και νανε μεχρι να τα εμπεδωσεις ενω στο φροντ οταν κανεις ακομα και καλες ερωτησεις σε κοιτανε με μισο ματι..:confused:. Η μονη βλακεια ειναι οτι στο φροντ αυτος μ εχει σε πολυ καλο τμημα και γενικα δεν αδιαφορει για μενα και μ εχει σιγουρο γι ολη τη χρονια.. αμα του πω οτι φευγω θα πεσει απο τα συννεφα και καθως φυσικη θα πηγαινω στο ιδιο φροντ με τι μουτρα θα τον αντικρυζω καθε μερα..?:hmm: Επισης ειναι και ο παραγοντας της πιθανης αποτυχιας ακομη και ας παω ιδιαιτερα (ποτε δεν ξερεις τι θα γινει) και μπορει να πανε χαμμενα τοσα λεφτα καθως αν χρειαστει να ξαναδωσω δεν νομιζω να μπορω να δινω για ακομη μια χρονια τοσα πολλα λεφτα..

Ποια ειναι η αποψη σας για τα παραπανω θεματα? Τι προτεινετε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καταρχας ηρεμησε Jane.O χρονος που εχεις μεχρι να δωσεις εξετασεις ειναι αρκετος για να καλυψεις την υλη και να κανεις επαναληψεις.Εξαλλου,σημασια δεν εχει το ποσες φορες θα βγαλεις την υλη,αλλα να γινεται ποιοτικη δουλεια και φυσικα,να την κατανοησεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JLemonis

Νεοφερμένος

Ο JLemonis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μην σκέφτεσαι καν τα χρήματα αν δεν έχεις πρόβλημα.Να μπορείς να πεις στο τέλος στο εαυτό σου ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.Και μη σκέφτεσαι για τις μετέπειτα σχέσεις σου με τους καθηγητές σου.Δεν σου κάνουν χάρη πληρώνονται !!!Να σκέφτεσαι μόνο ότι είναι καλύτερο για εσένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
8 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης (2 γενικης 6 κατευθυνσης)

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι να βγάλεις το 1ο "κατεύθυνσης" γιατί δε χρειάζεται.

Χαλάρωσε.

Τώρα κάτσε σκέψου πως θέλεις να τα οργανώσεις εσύ και πως σε βολεύει εσένα να διαβάζεις.

Ναι, βρήκες την απάντηση.

Όσο αφορά το ιδιαίτερα vs φροντιστήρια οι απόψεις διίστανται. Δεν έχει νόημα να το ξανακάνουμε. Το ιδιαίτερο έχει πολλά πλεονεκτήματα όπως λιγότερες ώρες, έμφαση μόνο σε σένα, λιγότερη κούραση, προσαρμογή του μαθήματος σε εσένα κ.α.
Δεν ξέρω αν έχει και άλλα σοβαρά μειονεκτήματα πλην του οικονομικού. Αυτή φυσικά είναι η γνώμη μου.

Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδια 1000 συγγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος αλλα θα μπορουσατε να μου πειτε αν οι βιολογιες ειναι παπαγαλια; (για να ξερω τι θα κανω θελω να τις εχω βγαλει μεχρι το σεπτεμβρη και τις 2)
Εγω βιολογια κατευθυνσης αρχισα 20 Αυγουστο..εγραψα 18..δηλαδη αριστα σε μια χρονια που ο αριθμος αριστουχων μειωθηκε κατα 24%(!!)..το μονο που εχεις να κανεις ειναι να χαλαρωσεις να ριξεις μια ματια την υλη της 2ας λυκειου και να χαρεις το καλοκαρι σ..αυτο θα το λεω σε ολα τα παιδια της 2ας που ξερω..γιατι δεν μπορεσα εγω να χαρω το δικο μ περσινο καλοκαιρι κ οι χαμενες ωρες χαλαρωσης μου βγηκαν σε κακο πιο μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ναι αλλα ειναι η δεν ειναι παπαγαλια ; :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Ναι για το οικονομικο δεν ειναι και πολυ μεγαλο προβλημα αλλα οσο ναναι με την κριση θελω να μην νιωσω στο τελος οτι απλα ξοδεψα τα λευτα των γονιων μου..Θα δοκιμασω τον καθηγητη απο την επομενη βδομαδα και αμα ειναι εστω και λιγο καλυτερος απο αυτον του φροντ θα αλλαξω τι να κανω..:confused: Ευχαριστω παντως.. Για το ΑΕΠ τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!
Δεν μπορώ να κοιτάω αυτό το θέμα με ψυχραιμία.
Δεν μπορώ να βλέπω ότι οι μισοί τελειώνουν την ύλη τον νοέμβριο και εγώ ούτε καν άρχισα τα μισά.
Δεν μπορώ να βλέπω, να μιλάτε για το 8 κεφάλαιο και εγώ να είμαι στο 2.
Δεν μπορώ να ακούω από τους καθηγητές μου,να λένε ότι είμαι μια χαρά στην ύλη και να μπαίνω εδώ και να βλέπω ότι είμαι έτη φωτός πίσω.
Μάι γκαντ δηλαδή. :eek:

Νταξ πλακώστε με στις αρνητικές,τουλάχιστον εκτονώθηκα.
Ουφ!:D

για να ξερεις, εδω ειναι φορουμ αριστουχων, καθως η πλειοψηφεια γραφει πανω απο 19 στο τελος. Εσυ κοιτα το δικο σου προγραμμα και θα βγουν μια χαρα.Οι περισσοτεροι εχουν υπερβολικο προγραμμα για αρχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
για να ξερεις, εδω ειναι φορουμ αριστουχων, καθως η πλειοψηφεια γραφει πανω απο 19 στο τελος. Εσυ κοιτα το δικο σου προγραμμα και θα βγουν μια χαρα.Οι περισσοτεροι εχουν υπερβολικο προγραμμα για αρχη..

1ον το πρόγραμμά μου είναι ελάχιστο.
2ον η πλειοψηφία του φόρουμ γράφει πάνω από 18 και όχι 19. Για να είμαστε πιο ακριβείς.
3ον τι σημασία έχει αυτό? :P
4ον άντε μακάρι να γράψουμε και εμείς έτσι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!
Δεν μπορώ να κοιτάω αυτό το θέμα με ψυχραιμία.
Δεν μπορώ να βλέπω ότι οι μισοί τελειώνουν την ύλη τον νοέμβριο και εγώ ούτε καν άρχισα τα μισά.
Δεν μπορώ να βλέπω, να μιλάτε για το 8 κεφάλαιο και εγώ να είμαι στο 2.
Δεν μπορώ να ακούω από τους καθηγητές μου,να λένε ότι είμαι μια χαρά στην ύλη και να μπαίνω εδώ και να βλέπω ότι είμαι έτη φωτός πίσω.
Μάι γκαντ δηλαδή. :eek:

Νταξ πλακώστε με στις αρνητικές,τουλάχιστον εκτονώθηκα.
Ουφ!:D
Αγαπητή jane δεν χρειάζεται να σε πιάνει άγχος από τώρα. Ακόμα είναι πολύ νωρίς και να είσαι σίγουρη ότι μέσα στην χρονιά αν διαβάζεις όσο πρέπει και δεν χασομεράς θα βγει η ύλη πολλές φορές. Δεν χρειάζεται να φορτώνεις από τώρα και να κουράζεσαι, γιατί πίστεψε με η χρονιά που έρχεται είναι πολύ κουραστική και θέλει πολλές δυνάμεις. Και το κυριότερα όχι άγχος. Εγώ να φανταστείς που όλη την χρονιά αγχωνόμουν ότι δεν θα γράψω καλά και τέτοιες πεσιμιστικές απόψεις όταν ήρθε η ώρα να γράψω πανελλήνιες δεν είχα ούτε ίχνος άγχους χωρίς να ξέρω τον λόγο. Η απάντηση είναι ότι η πανελλαδικές δεν είναι τίποτα. Και εγώ άκουγα πολλά βαρύγδουπα λόγια για αυτές, αλλά είναι παιχνιδάκι. Καλό κουράγιο λοιπόν, και να ξέρεις ότι αυτή η χρονιά θα περάσει τόσο γρήγορα που ούτε θα έχεις καταλάβει πότε έχεις τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ναι για το οικονομικο δεν ειναι και πολυ μεγαλο προβλημα αλλα οσο ναναι με την κριση θελω να μην νιωσω στο τελος οτι απλα ξοδεψα τα λευτα των γονιων μου..Θα δοκιμασω τον καθηγητη απο την επομενη βδομαδα και αμα ειναι εστω και λιγο καλυτερος απο αυτον του φροντ θα αλλαξω τι να κανω..:confused: Ευχαριστω παντως.. Για το ΑΕΠ τι πιστευετε?

αν το πιασεις το νοημα του μαθηματος βγαινει μια χαρα απο Σεπτέμβρη...η υλη δεν ειναι τεραστια και αφου θα κανεις και ιδιαιτερα θα βγαλεις την υλη γρηγορα! καλη επιτυχια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναι αλλα ειναι η δεν ειναι παπαγαλια ; :@
Nαι ειναι..αλλα δεν ειναι τοσο τρομερο οσο το φανταζεσαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΑΕΠΠ να ναι καλα η καθηγητρια του σχολειου που κανα 2 μηνες παρατησαμε την τεχνολογια επικ.και καναμε αποκλειστικα προγραμματισμο.Πηραμε ενα αερα ετσι και σε αυτο το μαθημα.ΑΟΔΕ εχω ολη την υλη συμπυκνωμενη σε 19 σελιδες και τη διαβαζω κανα μισαωρο τη μερα.Μαθ.κατ κανουμε μια μινι επαναληψη τωρα σε αυτα του καναμε.Ολα τα αλλα δεν τα ξεκινησα καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδια 1000 συγγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος αλλα θα μπορουσατε να μου πειτε αν οι βιολογιες ειναι παπαγαλια; (για να ξερω τι θα κανω θελω να τις εχω βγαλει μεχρι το σεπτεμβρη και τις 2)

Να έχεις βγάλει μέχρι το Σεπτέμβρη και τις 2? Μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο αυτό? Συμβουλή: ΞΕΧΝΑ ΤΟ. Πρώτον γιατί θα είναι δώρο-άδωρον -θα νομίζεις ότι θυμάσαι τα πρώτα κεφάλαια αλλά θα σου έχουν μείνει τα τελευταία που είναι τα πιο εύκολα- και δεύτερον γιατί κατά το Φλεβάρη που θα έχεις βγάλει την ύλη 4-5 φορές (ενώ πολλοί συμμαθητές σου θα αρχίζουν τη 2η επανάληψη) θα είσαι ανίκανος να ανοίξεις το βιβλίο. Φιλικά πάντα, έτσι? Εγώ ξεκίνησα Ιούνιο με την Κατεύθυνση και η ύλη βγήκε το Φλεβάρη και μια χαρά πρόλαβα και επαναλήψεις να κάνω και κενά να καλύψω.

Nαι ειναι..αλλα δεν ειναι τοσο τρομερο οσο το φανταζεσαι:)

Είναι παπαγαλία, αλλά η γενικής είναι παραμυθάκι, μαθαίνεται πολύ εύκολα, οπως επίσης και 2-3 κεφάλαια στην κατεύθυνση. Dont worry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να έχεις βγάλει μέχρι το Σεπτέμβρη και τις 2? Μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο αυτό? Συμβουλή: ΞΕΧΝΑ ΤΟ. Πρώτον γιατί θα είναι δώρο-άδωρον -θα νομίζεις ότι θυμάσαι τα πρώτα κεφάλαια αλλά θα σου έχουν μείνει τα τελευταία που είναι τα πιο εύκολα- και δεύτερον γιατί κατά το Φλεβάρη που θα έχεις βγάλει την ύλη 4-5 φορές (ενώ πολλοί συμμαθητές σου θα αρχίζουν τη 2η επανάληψη) θα είσαι ανίκανος να ανοίξεις το βιβλίο. Φιλικά πάντα, έτσι? Εγώ ξεκίνησα Ιούνιο με την Κατεύθυνση και η ύλη βγήκε το Φλεβάρη και μια χαρά πρόλαβα και επαναλήψεις να κάνω και κενά να καλύψω.



Είναι παπαγαλία, αλλά η γενικής είναι παραμυθάκι, μαθαίνεται πολύ εύκολα, οπως επίσης και 2-3 κεφάλαια στην κατεύθυνση. Dont worry
Για γενικης δεν ξερω..αλλα η κατευθυνση μαθαινεται και ας ειναι παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Για γενικης δεν ξερω..αλλα η κατευθυνση μαθαινεται και ας ειναι παπαγαλια

Μαθαίνεται, αλλά όχι σε ενα καλοκαίρι!! Καλύτερα να βγάλει τη γενικής!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χμμμ...Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο google βρήκα αυτό... https://www.free-ebooks.gr/gre/ebook/843
Ψάξου και λίγο μόνος σου και ίσως βρεις και τη λογοτεχνία έτσι..(πάντως στη σελίδα που σου δίνω ίσως βρεις κι άλλα αρχεία που σ' ενδιαφέρουν..):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά διαβάζω τους μιγαδικούς, έκανα τα πρώτα 2 κεφάλαια που είναι μαζί και τώρα κάνω τις ασκήσεις του βιβλίου. Προσοχή, δεν έχω ακόμη κανένα βοήθημα, απο το βιβλίο τα κάνω.

Καλά, οι ασκήσεις του βιβλίου δεν έχουν σχέση με τα θέματα των Πανελληνίων. Είναι διπλάσιας δυσκολίας (edit: των Πανελληνίων εννοώ.. :P )!!! :worry: (τουλάχιστον στους μιγαδικούς... :/: ) Γενικά πάντως, ούτε εμένα μου φαίνονται δύσκολοι. Οι δύσκολες ασκήσεις τους βγαίνουν πολύ εύκολα με διανύσματα!! (τουλάχιστον όσες έχω κάνει...)


Θα πω εδώ κάτι -και το γράφω και με μικρά γραμματάκια- το οποίο δεν πρόκειται να πω σε άλλο ποστ ή θέμα γιατί οι φετινοι αποφοιτοι θα με λυνταρουν.:D Τα μαθηματικα φετος δεν ηταν δυσκολα. Απλα ηταν παρα πολλα, αλλα με αρκετη ψυχραιμια εβγαιναν και σου εδιναν καλο βαθμο. Θεωρω οτι τα περσινα ηταν πιο απαιτητικα απο αποψη ευφυιας και μεθοδολογιας. Φιλικα και πλιζ, οσοι αποφοιτοι διαβασετε το ποστ ΜΗ ΜΕ ΛΥΝΤΣΑΡΕΤΕ.:whistle:

Για μαθηματικά γενικης δεν ξερω.

Και ο καθηγητής μου λέει ακριβώς το ίδιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά, οι ασκήσεις του βιβλίου δεν έχουν σχέση με τα θέματα των Πανελληνίων. Είναι διπλάσιας δυσκολίας!!! :worry: (τουλάχιστον στους μιγαδικούς... :/: ) Γενικά πάντως, ούτε εμένα μου φαίνονται δύσκολοι. Οι δύσκολες ασκήσεις τους βγαίνουν πολύ εύκολα με διανύσματα!! (τουλάχιστον όσες έχω κάνει...)

Φαντάζομαι εννοείς των πανελλήνιων είναι διπλάσιας δυσκολίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top