[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Γειά σε όλους!Καταρχάς μιλάω ως -πλέον έμπειρη- στο θέμα των πανελλαδικών καθώς έδωσα φέτος!:PΕγώ προσωπικά προτείνω να κάνετε θερινά αν όχι σε όλα τουλάχιστον στα μαθήματα βαρύτητας.Όσοι βέβαια δεν σκοπεύετε να παρακολουθήσετε εξτρά μαθήματα μην πτοήστε!Ξέρω περίπτωση και μάλιστα κοντινή -ναί Βασιλάκη για σένα μιλάω-:P που τα κατάφερε περίφημα χωρίς κανένα φροντιστήριο!!Απλά μην αφήσετε κανένα μάθημα ούτε στο ελάχιστο(αν και τον Ιανουάριο οι περισσότεροι χαλαρώνουν λιγουλάκι) και προσοχή σ'αυτους που πάνε θετική-τεχνολογική τα μαθηματικά θέλουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ εξάσκηση.Η χημεία θα σας φανεί μεγάλη σαν ύλη αλλά παλεύεται μια χαρά το ίδιο και η βιολογία:)Για την φυσική δεν θα πω γιατί εγώ είχα δυστυχώς πάντα μεγάλο πρόβλημα! ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!Και να θυμάστε όλα μια ιδέα είναι τελικά;)
Υ.Σ Εγώ περίπου έδινα σε όλους 20 ευρώ την ώρα εκτός της έκθεσης που έκανα με μια γνωστή μου(15 ευρώ/ώρα) και κάτι ακόμη εγώ έκανα 2 ώρες φυσική 1 έκθεση 2 μαθηματικά (κάποιοι έκαναν παραπάνω ώρες :/) και 2 βιολογία κατ.Την βιολόγια Γ.Π την πάλεψα μόνη μου μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irene3006

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομίζω πως κι εγώ θα είμαι ειδική κατηγορία γιατί φέτος έδινε η αδερφή μου Πανελλήνιες και θα σπουδάζει. Απ' όσο είδα στις ειδικές κατηγορίες έχει σαν επιλογή αν σπουδάζει αδερφός/ή. Αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.
1 ωρα... γιατι εσυ ποσες ωρες εχεις σκοπο να κανεις?? μερικοι ξεκικανε και μετα τα χριστουγεννα

Δεν ξέρω ακόμα. Βασικά δεν έχω βρει ακόμα κάποιον καθηγητή ή κάποια καθηγήτρια. Θα μου πει βέβαια πόσες ώρες πρέπει να κάνω, αλλά θέλω να δω και πόσες ώρες κάνουν τα άλλα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδιά δύο απορίες..
1) Πότε βγαίνει επίσημα η ύλη για τη νέα χρονιά; Ενδιαφέρομαι κυρίως για ΑΟΔΕ, που αν πρόσεξα καλά πέρυσι ήταν διαφορετική σε σχέση με πρόπερσι.
2) Η μετεγγραφή γίνεται για να έρθουμε σε κοντινότερη πόλη σε εμάς; Γιατί εγώ έχω δικαίωμα μετεγγραφής, και θέλω να περάσω ΗΜΜΥ ΑΠΘ. Αν κάτι πάει στραβά και περάσω Πάτρα, μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη. Αν όμως περάσω ΗΜΜΥ ΔΠΘ? Μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη? (Μένω στην Ξάνθη).

Όσον αφορά τα φροντιστήρια, εγώ (είμαι τεχνολογική) κάνω προς το παρόν μόνο Μαθηματικά, και από Αύγουστο ΑΕΠΠ, Φυσική & Έκθεση. Βιολογία (ναι παρότι τεχνολογική διάλεξα βιολογία, έπειτα από προτροπή του ίδιου του Μαθηματικού μου) θα διαβάζω μόνος. Τέλος, είμαι σε δίλημμα για το τί πρέπει να κάνω στο ΑΟΔΕ. Ιδιαίτερα ή μόνος μου; Χμμ.

1)Η υλη δε νομιζω πως βγαινει καποια στανταρ ημερομηνια , σε εμας περισυ ειχε βγει καπου στα τελη αυγουστου:eek: .Λογικα μεσα στον Σεπτεμβρη θα βγει παντως
2)dunno :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Στη Β΄Λυκείου πήγα Θετική Κατεύθυνση αλλά στην Γ΄Λυκείου θα πάω Τεχνολογική 1 (με Βιοχημεία και Ηλεκτρολογία).
Θα κάνουμε Μαθηματικά & Φυσική Κατεύθυνσης με τα παιδιά της Θετικής και τα άλλα 2 μόνοι μας (εμείς οι 7 που δηλώσαμε Τεχνολογική 1).
Σαν μάθημα επιλογής θα πάρω Μαθηματικά Γενικής. Θα δείξει πως θα πάνε τα πράγματα αλλά με τα μαθηματικά δεν είχα πρόβλημα!
Φροντιστήριο ξεκίνησα , θα πάμε μέχρι 23/7 και μετά τέλος Αυγούστου πάλι μέχρι.............. Πανελλήνιες 2012.
Καλή επιτυχία σ΄όλους μας και .....καλή δύναμη!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εχουν πεσει τεταρτο θεμα οι ταλαντωσεις, και σε επαναληπτικες, αλλα συνηθως πεφτουν 3ο. Γενικοτερα στο 3ο θεμα η λογικη ειναι μια χρονια κυματα και μια χρονια ταλαντωσεις. Το 2010 μπηκε ηλ. ταλαντωση και σε μας επεσε κυμα, εσεις μαλλον να αναμενετε καποια μηχανικη ταλαντωση. Σε μας μπηκε παντως και Β1 μηχ. ταλαντωση, βατη στη μεθοδολογια, αλλα αστα να πανε απο αιτιολογηση (2 σελιδες).


Eυχαριστώ Εvangeline για τις πληροφορίες και συγχαρητήρια γιατί ξέρω και από άλλα μυνήματα ότι πέρασες ιατρική εκεί που άλλωστε θέλω και γω τόσο πολύ να πάω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alex Lask 9

Νεοφερμένος

Ο Alex Lask 9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Παιδιάαααααααααααααα και εγώ θα πάω τρίτη λυκείου...έλεος , δεν το πιστευω καλα καλα!
ξεκινησα και εγω θερινα προετοιμασια , θεωρητική κατ. , το θεωρώ απαραίτητο το θερινο φροντ. γιατί η ύλη είναι τοοοοοοοσο πολύ που δεν βγαίνει μεσα ενα χρονο (8 μήνες) , για όσους πάλι δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να πάνε σε ένα φροντιστήριο καιπάνε θεωρητική προτείνω να αγοράσουν κανένα βιβλίο π.χ. ιστοριας , βιολογίας , αρχαία γνωστό και να κανουν μονοι τους ό,ι μπορουν αλλιώς δν παλεύται!!!
πάντως θελει πολύ διαβασμα και βαριεμαιιιιιιιιιιιιι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
:eek:

τουλάχιστον δίνουν αποδείξεις;

Θα'θελα; :P
Παιδιά δύο απορίες..
1) Πότε βγαίνει επίσημα η ύλη για τη νέα χρονιά; Ενδιαφέρομαι κυρίως για ΑΟΔΕ, που αν πρόσεξα καλά πέρυσι ήταν διαφορετική σε σχέση με πρόπερσι.
2) Η μετεγγραφή γίνεται για να έρθουμε σε κοντινότερη πόλη σε εμάς; Γιατί εγώ έχω δικαίωμα μετεγγραφής, και θέλω να περάσω ΗΜΜΥ ΑΠΘ. Αν κάτι πάει στραβά και περάσω Πάτρα, μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη. Αν όμως περάσω ΗΜΜΥ ΔΠΘ? Μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη? (Μένω στην Ξάνθη).

Όσον αφορά τα φροντιστήρια, εγώ (είμαι τεχνολογική) κάνω προς το παρόν μόνο Μαθηματικά, και από Αύγουστο ΑΕΠΠ, Φυσική & Έκθεση. Βιολογία (ναι παρότι τεχνολογική διάλεξα βιολογία, έπειτα από προτροπή του ίδιου του Μαθηματικού μου) θα διαβάζω μόνος. Τέλος, είμαι σε δίλημμα για το τί πρέπει να κάνω στο ΑΟΔΕ. Ιδιαίτερα ή μόνος μου; Χμμ.
2) Μεταγραφές γιοκ.:P
Από φέτος μόνο ειδικές κατηγορίες. :)
1) Ε η ύλη βγαίνει στον καθένα διαφορετικά,αλλά εγώ προσωπικά στοχεύω να τα τελειώσω όλα πριν τον φεβρουάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Πωωω ηρθε και η σειρα μας :( :(
(new member here...ελπιζω να μην εγινε καποιο λαθος στο ποστ)

Ειμαι θετικη κατ...θα κανω 4 ωρες Μαθηματικα, 2 ωρες Φυσικη, 2 ωρες Εκθεση, 1,5 Χημεια, 1.5 Βιολογια κατ...
καλα ειναι; xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πωωω ηρθε και η σειρα μας :( :(
(new member here...ελπιζω να μην εγινε καποιο λαθος στο ποστ)
Welcome....:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μην πανικοβαλλεσται τοσο βρε παιδια:) Και επειδη απο προσωπικη εμπειρια (περυσι 24 ιουνιου εσπασα 4η φορα τον αστραγαλο και εκατσα ενα μηνα σπιτι) εγω λεω να φορτιστε τις μπαταριες σας αυτο το καλοκαιρι κατι που εγω δεν εκανα το καλοκαιρι πριν την 3η λυκειου και μου κοστισε Σεπτεμβρη-Οκτωβρη που φανηκε οτι χρειαζομουν ''λιγοτερη''πιεση και μου εφυγε χρονος...ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν χρειαζεται απο ιουνιο φροντιστηριο..σε καμια ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τι κατευθυνση εισαι αν επιτρεπεται;
Δεν επιτρέπεται να ρωτάμε τέτοιες ερωτήσεις :pfff:
έχει πλάκα να τρομάζεις τους νεοφερμένους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται να ρωτάμε τέτοιες ερωτήσεις :pfff:
έχει πλάκα να τρομάζεις τους νεοφερμένους
top secret ε; :P....strictly classified
μη με τλομαζετε... :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
αυτό το θερινό από μέσα Ιούνη μέχρι μέσα Ιουλίου και μετά ξανα από Σεπτέμβρη πραγματικά μου φαινεται αρκετά αλλόκοτο!Δεν συνηθίζεται εδώ!
Μην σου φαίνεται τίποτα αλλόκοτο. Για κάθε περίοδο υπάρχουν και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Βασικά, είναι τοπικό έθιμο. Π.χ. στην Αθήνα τον Αύγουστο δεν θα βρεις ούτε καθηγητή, ούτε φροντιστήριο, ούτε ανοικτό βιβλιοπωλείο.
Πάντως θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα ιδιαίτερα vs φροντιστήριο αν και είναι οφτοπικ λίγο. Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο; Προσωπικά διάλεξα ιδιαίτερα γιατί θα έχω ολόκληρη την ώρα για να λύνω τις απορίες μου και δεν θα μου την τρων και οι υπόλοιποι του φροντιστηρίου και το μάθημα θα διαμορφώνεται πάντα στις δικές μου ανάγκες. Αλλά το καλό με τα φροντιστήρια είναι ότι γράφουν συχνά διαγωνίσματα κι έτσι νομίζω πως εξοικιώνονται περισσότερο με τις εξετάσεις. Εσείς τι πιστεύετε;
Κατά τη γνώμη μου, το πιο βασικό πλεονέκτημα του ιδιαίτερου είναι ότι χρειάζεσαι πολύ λιγότερες ώρες από όσες στο φροντιστήριο. (Το μ€ιονέκτημα €ίναι προφαν€ς). Και στα ιδιαίτερα βάζουν οι καθηγητές διαγωνίσματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Όσοι είναι αποφασισμένοι να τα δώσουνε όλα για να περάσουν στην ΙΑΤΡΙΚΗ την αγάπη πολλών όπως και λατρεία δικιά μου άς κάνουνε LIKE!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
και εγω ξεκινησα θερινη προετοιμασια(δυστυχως...)κατι που δεν εχω συνηθισει μεχρι τωρα αφου πρωτη φορα παω φροντιστηριο
εχω ξεκινησει λοιπον φυσικη εκθεση και αεπ(οπως καταλαβαινετε τεχνολογικη...)
τα υπολοιπα μονη μου;) και ο θεος βοηθος.....
παντως μεχρι τωρα αν και διαβαζω αρκετα μπορω να πω πως μαρεσει αυτο που κανω και μαλιστα δε κουραζομαι καθολου:)
καλο διαβασμα σε ολους χωρις αγχος ...και καλες διακοπες εννοειται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
και εγω ξεκινησα θερινη προετοιμασια(δυστυχως...)κατι που δεν εχω συνηθισει μεχρι τωρα αφου πρωτη φορα παω φροντιστηριο
εχω ξεκινησει λοιπον φυσικη εκθεση και αεπ(οπως καταλαβαινετε τεχνολογικη...)
τα υπολοιπα μονη μου;) και ο θεος βοηθος.....
παντως μεχρι τωρα αν και διαβαζω αρκετα μπορω να πω πως μαρεσει αυτο που κανω και μαλιστα δε κουραζομαι καθολου:)
καλο διαβασμα σε ολους χωρις αγχος ...και καλες διακοπες εννοειται!!

Αποφάσισες να κάνεις ΑΕΠ και όχι Μαθηματικά κατεύθυνσης.:hmm:
Εσκεμμένα ή κατά λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όσοι είναι αποφασισμένοι να τα δώσουνε όλα για να περάσουν στην ΙΑΤΡΙΚΗ την αγάπη πολλών όπως και λατρεία δικιά μου άς κάνουνε LIKE!!!

Δεν μ΄ενδιαφέρει η Ιατρική αλλά θα σου έκανα LIKE για το ΘΡΥΛΟΣ G7:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top