[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefan0s19

Νεοφερμένος

Ο stefan0s19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια και απο μένα. Θετική κατεύθυνση. Θα κάνω τη βδομαδα 4 ώρες μαθηματικά κατ., 3 ώρες φυσική κατ., 2 ώρες χημεία κατ, βιολογία κατ. 3-4 ώρες και 2 ώρες έκθεση. Ξεκίνησα 13 ιουνίου, θα σταματήσω 8-9 Ιουλίου και ξανά 16 Αυγούστου. Καλή επιτυχία σε όλους μας!!!
Τι βοηθήματα έχετε να προτείνετε?? Επίσης, έχετε υπόψη κάποια καλή ιστοσελίδα με ασκήσεις ή γενικά με πράγματα που θα μπορούσαν να βοηθήσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Προτάσεις βοηθημάτων υπάρχουν στα αντίστοιχα θρεντς, μπορείς να κάνεις αναζήτηση.
Στο mathematica.gr θα βρεις ΠΟΛΛΕΣ μα ΠΟΛΛΕΣ ασκήσεις μαθηματικών, ηλεκτρονικά βοηθήματα μαθηματικών με μεθοδολογίες, λυμμένες ασκήσεις κουτουλου κουτουλου.
Επίσης μπορείς να ψάξεις και γουγλε.Είμαι σίγουρος πως θα βρεις πολλές σελίδες με συλλογές ασκήσεων.


Καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γεια και απο μένα. Θετική κατεύθυνση. Θα κάνω τη βδομαδα 4 ώρες μαθηματικά κατ., 3 ώρες φυσική κατ., 2 ώρες χημεία κατ, βιολογία κατ. 3-4 ώρες και 2 ώρες έκθεση. Ξεκίνησα 13 ιουνίου, θα σταματήσω 8-9 Ιουλίου και ξανά 16 Αυγούστου. Καλή επιτυχία σε όλους μας!!!
Τι βοηθήματα έχετε να προτείνετε?? Επίσης, έχετε υπόψη κάποια καλή ιστοσελίδα με ασκήσεις ή γενικά με πράγματα που θα μπορούσαν να βοηθήσουν?
Η βιολογια σου μου φαινεται λιγο ποολυ αλλα ενταξεθ;) καλη επιτυχια σου ευχομαι και κοιτα να φορτισεις τισ μπαταριες το καλοκαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan0s19

Νεοφερμένος

Ο stefan0s19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Alchemist ευχαριστώ. Θα ψαξω σ' αυτά που είπες.

Johnnaousa βιολογία κάνω ιδιαίτερο και κάνω κάποιες ώρες μαζεμένες για να βγάλω όποια(ελάχιστη) ύλη θα μου χρειαστεί απο Β΄ Λυκείου και να τελειώσω και το 1ο κεφάλαιο απο Γ΄. Απο τις 16 Αυγούστου θα κάνω 2 ώρες τη την εβδομάδα! Σ' ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Και γω θετική και θα κάνω ιδιαίτερα από 1 Αυγούστου .Γενικά στη Θεσσαλονίκη οι περισσότεροι έτσι κάνουν, αυτό το θερινό από μέσα Ιούνη μέχρι μέσα Ιουλίου και μετά ξανα από Σεπτέμβρη πραγματικά μου φαινεται αρκετά αλλόκοτο!Δεν συνηθίζεται εδώ! Αφήστε που οιπερισσότεροι για να είμαι ειλικρινής φροντιστήρια-ιδιαίτερα ξεκινούν από 16 Αυγούστου αλλά εγώ ζήτησα να ξεκινήσω από 1.Οπότε θα χω από σήμερα μέχρι και 31/7 διακοπές γιατί μέχρι εχτές έδινα για το πτυχίο αρμονίας, ένας μήνας μου φτάνει και μου περισσεύει! Ανυπομονώ να ξεκινήσω τα μαθήματα!!

Πάντως θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα ιδιαίτερα vs φροντιστήριο αν και είναι οφτοπικ λίγο. Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο; Προσωπικά διάλεξα ιδιαίτερα γιατί θα έχω ολόκληρη την ώρα για να λύνω τις απορίες μου και δεν θα μου την τρων και οι υπόλοιποι του φροντιστηρίου και το μάθημα θα διαμορφώνεται πάντα στις δικές μου ανάγκες. Αλλά το καλό με τα φροντιστήρια είναι ότι γράφουν συχνά διαγωνίσματα κι έτσι νομίζω πως εξοικιώνονται περισσότερο με τις εξετάσεις. Εσείς τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Alchemist ευχαριστώ. Θα ψαξω σ' αυτά που είπες.

Johnnaousa βιολογία κάνω ιδιαίτερο και κάνω κάποιες ώρες μαζεμένες για να βγάλω όποια(ελάχιστη) ύλη θα μου χρειαστεί απο Β΄ Λυκείου και να τελειώσω και το 1ο κεφάλαιο απο Γ΄. Απο τις 16 Αυγούστου θα κάνω 2 ώρες τη την εβδομάδα! Σ' ευχαριστώ! :)
Ναι της 2ας λυκειου καντα μια καλη επαναληψη..αλλα νομιζω πως απο Αυγουστο βγαινει κανονικα η υλη για πανελλαδικες..ειδικα αν σ κεντριζει και το μαθημα

Και γω θετική και θα κάνω ιδιαίτερα από 1 Αυγούστου .Γενικά στη Θεσσαλονίκη οι περισσότεροι έτσι κάνουν, αυτό το θερινό από μέσα Ιούνη μέχρι μέσα Ιουλίου και μετά ξανα από Σεπτέμβρη πραγματικά μου φαινεται αρκετά αλλόκοτο!Δεν συνηθίζεται εδώ! Αφήστε που οιπερισσότεροι για να είμαι ειλικρινής φροντιστήρια-ιδιαίτερα ξεκινούν από 16 Αυγούστου αλλά εγώ ζήτησα να ξεκινήσω από 1.Οπότε θα χω από σήμερα μέχρι και 31/7 διακοπές γιατί μέχρι εχτές έδινα για το πτυχίο αρμονίας, ένας μήνας μου φτάνει και μου περισσεύει! Ανυπομονώ να ξεκινήσω τα μαθήματα!!

Πάντως θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα ιδιαίτερα vs φροντιστήριο αν και είναι οφτοπικ λίγο. Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο; Προσωπικά διάλεξα ιδιαίτερα γιατί θα έχω ολόκληρη την ώρα για να λύνω τις απορίες μου και δεν θα μου την τρων και οι υπόλοιποι του φροντιστηρίου και το μάθημα θα διαμορφώνεται πάντα στις δικές μου ανάγκες. Αλλά το καλό με τα φροντιστήρια είναι ότι γράφουν συχνά διαγωνίσματα κι έτσι νομίζω πως εξοικιώνονται περισσότερο με τις εξετάσεις. Εσείς τι πιστεύετε;
Εγω προσωπικα θεωρω καλυτερη επιλογη για την Γ λυκειου τα ιδιαιτερα..βεβαια ισως αν ημουν σαλονικη που εχει καλα φροντιστηρια να ειχα αλλη γνωμη..αλλα για την πολη μου τα ιδιαιτερα που εκανα φετος ηταν πολυ καλυτερη επιλογη απο φροντιστηρια για μενα!! νομιζω πως στα ιδιαιτερα μπορεις να επικεντρωθεις καλυτερα σε πραγματα που σε δυσκολευουν..εγω ακομα και μονος ενιωθα καλυτερα απο οτι με αλλο ατομο που εκανα σε φυσικη μαθηματικα και βιολογια (χημεια εκανα μονος)...βασικο κριτηριο ειναι κ ο χαρακτηρας του καθενος μας βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γεια κι από μένα...!:)Θετική κι εγώ(αν και πρόσφατα αμφιταλαντεύτηκα λιγάκι και με την Τεχνολογική Α:hmm:)και Βιολογία Γενικής....Από φροντιστήρια-ιδιαίτερα το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ...:clapup::worry:Την Τρίτη ξεκίνησα κάτι επαναλήψεις (π.χ. φυσική Α' Λυκείου,Βιολογία Β',και κάτι τέτοια)και σκέφτομαι σιγά σιγά να μπω στην ύλη της Γ'(θα ξεκινήσω από τις 2 Βιολογίες μάλλον για να μην πέσω απότομα στα βαθιά!)...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σχετικά με τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια.Δεν είναι τίποτα σίγουρο.Μερικοί μαθητές βολεύονται έτσι μερικοί αλλιώς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω βγάλει 1α, 2α 3α θέματα στην φυσική ταλαντώσεις ( ηλεκτ.,μηχ. φθίνουσες εξαναγκασμένες κτλπ.) και τώρα κάνω με κρούσεις σύνθετα 4α θέματα! Όσο αναφορά την Χημεία Κατ από πέρσυ έχουμε βγάλει όλες τις αντιδράσεις και μάλιστα άρχισα να βγάζω και ''δέντρα'' τα 3α θέματα των πανελληνίων!! Έχουμε ακόμη μία ολόκληρη χρονιά να τα δώσουμε όλα!!!

ΤΕΛΟΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ... Στην φυσική κατ. μάγκες-ισσες οι ταλαντώσεις σε ποιό μέρος εξετάζονται (κυρίως δεύτερο θέμα και πρώτο ή μπορεί να εξεταστούνε και τέταρτο) Μιλάω κυρίως για τις μηχανικές γιατί αυτές είναι λίγο ζόρικες όταν μπλέκονται και οι κρούσεις!! Οι ηλεκτρικές είναι σχετικά εύκολες με ελάχιστες εξαιρέσεις!!
ΟΠΟΙΣ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!

Εχουν πεσει τεταρτο θεμα οι ταλαντωσεις, και σε επαναληπτικες, αλλα συνηθως πεφτουν 3ο. Γενικοτερα στο 3ο θεμα η λογικη ειναι μια χρονια κυματα και μια χρονια ταλαντωσεις. Το 2010 μπηκε ηλ. ταλαντωση και σε μας επεσε κυμα, εσεις μαλλον να αναμενετε καποια μηχανικη ταλαντωση. Σε μας μπηκε παντως και Β1 μηχ. ταλαντωση, βατη στη μεθοδολογια, αλλα αστα να πανε απο αιτιολογηση (2 σελιδες).

λες; δεν ξερω εγω θα επαιρνα στατιστικη αλλα σκεφτομαι και τα φετινα θεματα , σκεφτομαι και το οτι μαθηματικα ειναι κατι μπορει να παει στραβα , αλλα απτ ην αλλη βιολογια πολυ μπλα μπλα ρε παιδι μου.. :p :-)


ηθελα να εβλεπα το προσωπο σου τωρα του στυλ: τα ειδα ολα τωρα

Εγω παντως ήμουν θετικη, και πηρα βιολογια γενικης. Στη βιολ. γεν. εγραψα 19.9 και στην κατευθυνσης 19.8 και δε μετανιωσα ουτε στιγμη ολη τη χρονια που ΔΕΝ πηρα μαθηματικα.

Εγώ ξεκίνησα χθες βιολογία κατεύθυνσης και την αγάπησα!Τα υπόλοιπα από αύριο και λογικά μέχρι μέσα-τέλη Ιουλίου και μετά πάλι τον Αύγουστο!:D

Πάντως και γω που είμαι θετική βιολογία γενικής θα πάρω του χρόνου!Όντως δεν έχει σχέση με την κατεύθυνση αλλά είναι πολύ εύκολη,σχεδόν σίγουρος βαθμός και βέβαια νομίζω πως η αποστήθιση μου είναι γενικά εύκολη!

Τέλος,για σχολές στοχεύω 3ο πεδίο και μετά το χάος!Οδοντριατρική,φαρμακευτική......(Ιατρική ίσως με θαύμα για να αλλάξω γνώμη!) :P

Η Βιολογια Κατευθυνσης εχει πολυ ενδιαφεροντα πραγματα...αλλα οταν θα τα περνας τριτη και τεταρτη και πεμπτη φορα θα τα σιχαθεις...ετσι εκανα και γω που ξεκινησα και τη λατρεψα :)

Γεια και απο μένα. Θετική κατεύθυνση. Θα κάνω τη βδομαδα 4 ώρες μαθηματικά κατ., 3 ώρες φυσική κατ., 2 ώρες χημεία κατ, βιολογία κατ. 3-4 ώρες και 2 ώρες έκθεση. Ξεκίνησα 13 ιουνίου, θα σταματήσω 8-9 Ιουλίου και ξανά 16 Αυγούστου. Καλή επιτυχία σε όλους μας!!!
Τι βοηθήματα έχετε να προτείνετε?? Επίσης, έχετε υπόψη κάποια καλή ιστοσελίδα με ασκήσεις ή γενικά με πράγματα που θα μπορούσαν να βοηθήσουν?

Μπες στο study4exams.gr έχει καλα πραγματα για μαθηματικα και φυσικη.
Απο βοηθηματα στη Φυσικη προτεινω Μαθιουδακη, πιανει ολη τη γκαμα των πιθανων ασκησεων και ας γινεται υπερβολικος πολλες φορες. Χημεια (με επιφυλαξη ομως) προτεινω Σαλτερη. Μη νομιζετε οτι κανω καμια διαφημιση στα βοηθηματα. Με αυτα πορευτηκα ολη τη χρονια.
Μπορει να σας δωσουν βοηθηματα και απο το φροντιστηριο.

Εγω προσωπικα θεωρω καλυτερη επιλογη για την Γ λυκειου τα ιδιαιτερα..βεβαια ισως αν ημουν σαλονικη που εχει καλα φροντιστηρια να ειχα αλλη γνωμη..αλλα για την πολη μου τα ιδιαιτερα που εκανα φετος ηταν πολυ καλυτερη επιλογη απο φροντιστηρια για μενα!! νομιζω πως στα ιδιαιτερα μπορεις να επικεντρωθεις καλυτερα σε πραγματα που σε δυσκολευουν..εγω ακομα και μονος ενιωθα καλυτερα απο οτι με αλλο ατομο που εκανα σε φυσικη μαθηματικα και βιολογια (χημεια εκανα μονος)...βασικο κριτηριο ειναι κ ο χαρακτηρας του καθενος μας βεβαια

εγω εκανα φροντιστηριο (αλλα απο Σαλονικη)...πρωτον βγαινεις και λιγο απο το σπιτι πού και πού, δευτερον ακους αποριες που υπο αλλες συνθηκες μπορει να μη σκεφτοσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
με την μια καθηγητρια που θα κανω αρχαια-λατινικα-εκθεση, παιρνει 20 ευρω την ωρα (ιδιαιτερα)
με την αλλη καθηγητρια που θα κανω λογοτεχνια-ιστορια, παιρνει 25 ευρω την ωρα (ιδιαιτερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex Lask 9

Νεοφερμένος

Ο Alex Lask 9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ είπα και σε προηγούμενο ποστ. Πρώτη μου επιλογή είναι η Αρχιτεκτονική (που μακάρι να την πιάσω), και μετά χωρίς σχέδιο Πολιτικών Μηχανικών και Μηχανολόγων Μηχανικών.. Αυτές είναι οι τρεις πρώτες μου επιλογές... Ας ελπίσουμε ότι θα πιάσω μια από αυτές...! Εσύ;;
Εγω ιατρικη θελω . . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
Όσοι θα δώσετε ειδικό μάθημα αγγλικά, πότε θα αρχίσετε ιδιαίτερα για αυτό το μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
εγω εκανα φροντιστηριο (αλλα απο Σαλονικη)...πρωτον βγαινεις και λιγο απο το σπιτι πού και πού, δευτερον ακους αποριες που υπο αλλες συνθηκες μπορει να μη σκεφτοσουν...
Καλά σ αυτό δεν έχεις άδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω εκανα φροντιστηριο (αλλα απο Σαλονικη)...πρωτον βγαινεις και λιγο απο το σπιτι πού και πού, δευτερον ακους αποριες που υπο αλλες συνθηκες μπορει να μη σκεφτοσουν...
Ναι σιγουρα για τις αποριες συμφωνω..αλλα οπως σου ειπα εξαρταται απο το επιπεδο του φροντιστηριου..που σε μια μεγαλη πολη θα ειναι αλλιως!!ε και εγω δεν εκανα κανενα ιδιαιτερο σπιτι αρα εβγαινα απο το σπιτι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Όσοι θα δώσετε ειδικό μάθημα αγγλικά, πότε θα αρχίσετε ιδιαίτερα για αυτό το μάθημα;
εγω θα κανω φροντιστηριο και ξεκιναω τον σεπτεμβριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irene3006

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
εγω θα κανω φροντιστηριο και ξεκιναω τον σεπτεμβριο!

Πόσες ώρες θα κάνεις την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Παιδιά καλή δύναμη σε όσους ξεκινήσατε θερινά.Υπομονή, επιμονή και μπόλικο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κάνεις την εβδομάδα;
1 ωρα... γιατι εσυ ποσες ωρες εχεις σκοπο να κανεις?? μερικοι ξεκικανε και μετα τα χριστουγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Παιδιά δύο απορίες..
1) Πότε βγαίνει επίσημα η ύλη για τη νέα χρονιά; Ενδιαφέρομαι κυρίως για ΑΟΔΕ, που αν πρόσεξα καλά πέρυσι ήταν διαφορετική σε σχέση με πρόπερσι.
2) Η μετεγγραφή γίνεται για να έρθουμε σε κοντινότερη πόλη σε εμάς; Γιατί εγώ έχω δικαίωμα μετεγγραφής, και θέλω να περάσω ΗΜΜΥ ΑΠΘ. Αν κάτι πάει στραβά και περάσω Πάτρα, μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη. Αν όμως περάσω ΗΜΜΥ ΔΠΘ? Μπορώ να πάω Θεσσαλονίκη? (Μένω στην Ξάνθη).

Όσον αφορά τα φροντιστήρια, εγώ (είμαι τεχνολογική) κάνω προς το παρόν μόνο Μαθηματικά, και από Αύγουστο ΑΕΠΠ, Φυσική & Έκθεση. Βιολογία (ναι παρότι τεχνολογική διάλεξα βιολογία, έπειτα από προτροπή του ίδιου του Μαθηματικού μου) θα διαβάζω μόνος. Τέλος, είμαι σε δίλημμα για το τί πρέπει να κάνω στο ΑΟΔΕ. Ιδιαίτερα ή μόνος μου; Χμμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top