[Πανελλήνιες 2012] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια καλησπερα... Θα κανει κανενας θερινα αυτο το καλοκαιρι ως προετοιμασια για τις πανελληνιες?



Σημείωση συντονιστή:

Βοηθήματα Θετικής/Τεχνολογικής κατεύθυνσης εδώ.

Βοηθήματα Θεωρητικής κατεύθυνσης εδώ.


Σας παρακαλώ να μένετε on topic.
Οτιδήποτε εκτός θέματος θα διαγράφεται
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εννοείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
και εγω το ιδιο, μονο στην ιδεα βεβαια κουραζομαι αλλα τι να γινει αφου ετσι πρεπει. τι κατευθυνση εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

green day

Νεοφερμένος

Η green day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Λογικά οι περισσότεροι θα κάνουν .... άντε κουράγιο .... θα περάσει ....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
και εγω το ιδιο, μονο στην ιδεα βεβαια κουραζομαι αλλα τι να γινει αφου ετσι πρεπει. τι κατευθυνση εισαι?

Θετική :P
Όχι μωρέ, δε θα είναι κουραστικό.Σκέψου ότι το χειμώνα θα έχεις 7ώρες σχολείο + φροντιστήριο.Εγώ το βλέπω σαν μια δημιουργική απασχόληση, σε σχέση με το πως πέρναγα τα προηγούμενα καλοκαίρια(ύπνος,πρωινό,τηλεόραση,θάλασσα,μεσημεριανό,καφές,pc,ύπνος και φτου κι απ'την αρχή.)

Οπότε chill ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ε ναι λογικο μου φαινεται... εγω δεν εχω κανει ποτε φρονιστηριο σε σχολικα μαθηματα και μου φαινεται καπως ολο αυτο, αλλα μ αρεσει κιολας για να πω την αληθεια...

Θετική :P
Όχι μωρέ, δε θα είναι κουραστικό.Σκέψου ότι το χειμώνα θα έχεις 7ώρες σχολείο + φροντιστήριο.Εγώ το βλέπω σαν μια δημιουργική απασχόληση, σε σχέση με το πως πέρναγα τα προηγούμενα καλοκαίρια(ύπνος,πρωινό,τηλεόραση,θάλασσα,μεσημεριανό,καφές,pc,ύπνος και φτου κι απ'την αρχή.)

Οπότε chill ;)

ναι δικιο εχεις... ασε που τα προηγουμενα καλοκαιρια ηταν αδεια, κενα, ανιαρα χωρις ενδιαφερον... τουλαχιστον σκεφτομαι και το μετα του μαθηματος, καφεδακι, παρειτσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Kαι τα θερινά μέσα στο πρόγραμμα είναι,έτσι για να σπάει η μονοτονία..Έλα και ένας χρόνος μας έμεινε:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ετσι... ενας χρονος και μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εγω ξεκιναω μαθηματα 27 Ιουνιου και τελειωνω αρχες Αυγουστου. Εσεις ποτε ξεκινατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω μόνος μου τον Γολγοθά της 3ης λυκείου. Μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι να κάνω φροντιστήρια αν και σήμερα για πρώτη φορά μου λέει ένας καθηγητής (φυσικής) με σοβαρό ύφος "φροντιστήριο του χρόνου θα κάνεις?" Του λέω "Μάλλον όχι" και μου λέει "Κοίτα, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα". Μετά ήρθε ο διευθυντής και τον πήρε :mad: και δεν ολοκληρώσαμε την κουβέντα...

Αλλά σκέφτομαι να πάρω κάποια βοηθήματα.

Dias, σου είχα στείλει pm, μπορείς να απαντήσεις σε παρακαλώ :) Αν θες μπορείς να αναφέρεις και εδώ τα πράγματα που σε ρώτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia94

Νεοφερμένος

Η Georgia94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εγω ξεκιναω μαθηματα 27 Ιουνιου και τελειωνω αρχες Αυγουστου. Εσεις ποτε ξεκινατε?
Ξεκιναμε 20 Ιουνιου μεχρι τις 25 Ιουλιου περιπου...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω μόνος μου τον Γολγοθά της 3ης λυκείου. Μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι να κάνω φροντιστήρια αν και σήμερα για πρώτη φορά μου λέει ένας καθηγητής (φυσικής) με σοβαρό ύφος "φροντιστήριο του χρόνου θα κάνεις?" Του λέω "Μάλλον όχι" και μου λέει "Κοίτα, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα". Μετά ήρθε ο διευθυντής και τον πήρε :mad: και δεν ολοκληρώσαμε την κουβέντα...

Αλλά σκέφτομαι να πάρω κάποια βοηθήματα.

Κοίτα, να το πούμε απλά, θέλει κότσια και τρελή πίστη στον εαυτό σου. Γίνεται, αλλά με προσπάθεια και σοβαρή δουλειά. Η εμπιστοσύνη στις δυνατότητές σου είναι πολύ βασικός παράγοντας και αν ξεκινήσεις χωρίς φροντιστήρια τελικά καλό θα 'ναι να την έχεις έτοιμη. Με ή χωρίς φροντιστήριο βασικά είναι πολύ πιθανό να αμφισβητήσεις για λίγο τον εαυτό σου μέσα στη χρονιά. Το πόσο θα σε επηρεάσει αυτό έχει να κάνει με το τι πιστεύεις εσύ για σένα.

Go for it, γενικά άπειρο respect σε όσους καταφέρνουν κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Εγω ξεκιναω 16 ιουνιου και τελειωνω 27 ιουλιου περιπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Από τη Β δε χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ για τη Γ στη φυσική. ;)

Ναι αλλά αν στην Β' ήταν καλή σημαίνει ότι έχει καταλάβει το... μυστικό στο να λύνει ασκήσεις.

Λοιπόν, να πω 2 λόγια για το πως κοιτάω τα πράγματα. Θα πάρω τα βιβλία Γ λυκείου και μερικές ασκήσεις απο ένα παιδί που έδωσε φέτος και θα ξεκινήσω μόνος μου. Τα μαθήματα είναι μαθηματικά κατ/γενικής, φυσική κατ, ΑΟΘ. Θα βγάλω μόνος μου όσα κομμάτια της ύλης μπορέσω πριν ξεκινήσει η χρονιά. Αν δω ότι δεν μπορώ να λύσω ασκήσεις ή δεν καταλαβαίνω κάτι τότε ίσως να ξεκινήσω φροντιστήριο, δηλαδή μέσα στην χρονιά.
Η έκθεση με προβληματίζει γιατί μόνος μου δεν μπορώ να κάνω:hmm:. Μάλλον με βλέπω να διαβάζω κάθε μέρα άρθρα κλπ:P

Dias (χτές σου έστειλα pm το πήρες?) Τεχνολογική 1 δεν θα πάρω γιατί δεν βλέπω να υπάρχει κίνηση απο το σχολείο μου. Όταν ρώτησα μου είπε χαρακτηριστικά ο φυσικός: " Αν θες να πάρεις τεχν1 πάρε καλύτερα θετική:worry:". Αλλά και να να του έλεγα 2-3 λόγους που θέλω τεχν 1, στοιχηματίζω πως απο τα 26 παιδιά που θα ήμαστε συνολικά στο σχολείο μου Γ' Λυκείου, δεν θα πάρει κανένας άλλος αυτήν την κατεύθυνση. Άρα παραμένω Τεχν 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μυστικό για τις ασκήσεις ρε, μην αγχώνετε τον κόσμο που δεν έχει βρει κάτι χωρίς λόγο. Δεν υπάρχει, δεν, good? :P

Αυτό που λες είναι η εξοικείωση που ναι, έρχεται μεν με τις πολλές ασκήσεις, αλλά εντάξει, προσωπικά πάντα, δε θεωρώ ότι αυτές που έλυσα στη Β (κατ) με βοήθησαν και τόσο στη Γ. Υπάρχει η άνεση, όντως, αλλά όλα αυτά δεν είναι πράγματα που δεν καλύπτονται μέσα στη χρονιά. Μη φοβάστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στην Έκθεση πάντως αν θες υλικό/ασκήσεις μπορείς να απευθυνθείς και εδώ, στο site, σίγουρα πολλοί θα χαρούν να βοηθήσουν (myself included). Αν έχεις καλό καθηγητή στο σχολείο, μπορείς να απευθυνθείς και σε αυτόν για επιπλέον βοήθεια (πχ. να γράφεις περιληψεις/εκθέσεις/παραγράφους και να τις διορθώνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην Έκθεση πάντως αν θες υλικό/ασκήσεις μπορείς να απευθυνθείς και εδώ, στο site, σίγουρα πολλοί θα χαρούν να βοηθήσουν (myself included). Αν έχεις καλό καθηγητή στο σχολείο, μπορείς να απευθυνθείς και σε αυτόν για επιπλέον βοήθεια (πχ. να γράφεις περιληψεις/εκθέσεις/παραγράφους και να τις διορθώνει)

Σας ευχαριστώ! Όσο αφορά τον καθηγητή στο σχολείο... ας την βάλουμε στην άκρη αυτήν την υπόθεση.
Στα μαθηματικά έχουμε έναν φοβερό:D κάνει όλα τα παραπάνω και ασχολείται πολύ μαζί μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ε καλά, συγκινήθηκα τώρα.Πανελλήνιες 2012,λολ, φτάσαμε στη σέντρα και μεις.Χεχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Πω τείνει να διασχίσει ένα δάκρυ το μαγουλάκι μου από τη στιγμή που είδα "Πανελλήνιες 2012" ! :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θετική :P
Όχι μωρέ, δε θα είναι κουραστικό.Σκέψου ότι το χειμώνα θα έχεις 7ώρες σχολείο + φροντιστήριο.Εγώ το βλέπω σαν μια δημιουργική απασχόληση, σε σχέση με το πως πέρναγα τα προηγούμενα καλοκαίρια(ύπνος,πρωινό,τηλεόραση,θάλασσα,μεσημεριανό,καφές,pc,ύπνος και φτου κι απ'την αρχή.)

Οπότε chill ;)

Εγώ πάλι αυτά ακριβώς θα κάνω μέχρι αρχές Οκτώβρη.:clapup:

Kαι τα θερινά μέσα στο πρόγραμμα είναι,έτσι για να σπάει η μονοτονία..Έλα και ένας χρόνος μας έμεινε:devil:

Ποτέ μη λες ποτέ(κακός:D)

Ε καλά, συγκινήθηκα τώρα.Πανελλήνιες 2012,λολ, φτάσαμε στη σέντρα και μεις.Χεχε.

Μη νομίζεις ένας μύθος είναι όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top