Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannis prok

Νεοφερμένος

Ο giannis prok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
συγγνωμη παιδια,πρωτη φορα γραφω εδω,δεν το ειχα στο μυαλο μου..
και τωρα διαβαζα κατι αρθρα περι σχολων-βασεων κλ,εν οψει των αυριανων και οχι μονο,οποτε δεν το προσεξα!!

τι να πω...αν ειναι οντως 18600,υπαρχει ελπιδαααα ....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δν ξερω αν ο 3ος βαθμολογητης βλεπει τις προηγουμενες βαθμολογιες..παντως αυτο π ακουω ειναι οτι ο 3ος ειναι πιο αυστηρος απο τους αλλους 2 βαθμολογητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η Εκθεση ειναι παντα ο ασταθμητος παραγοντας. Κ η αδελφη μου οταν εδωσε ειχε 20 μορια διαφορα. Ευτυχως ο 3ος της εβαλε ενα βαθμο καπου στη μεση
έχω πραγματικά πολύ μεγάλη περιέργεια να δω τι βάλαν σε εμένα........ και ένα μικρό άγχος....:/::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εχω ακουσει κ για 68 - 92 κ ο 3ος 66 κ αναρωτιεμαι ο 2ος που το βρηκε το 92? (οι αλλοι 2 επεσαν κοντα). Ο 3ος βαθμολογητης παιζει να βλεπει τις προηγουμενες δυο βαθμολογιες?
Υποτίθεται ότι οι βαθμοί των 2 πρώτων σκεπάζονται και δεν τους βλέπει ο 3ος. Θεωρώ ανόητο το σύστημα να μετράνε οι δύο μεγαλύτεροι από τους τρεις. Ναι, ευνοεί το συγκεκριμένο γραπτό, αλλά αδικεί τους υπόλοιπους υποψηφίους. Νομίζω ότι πιο σωστό θα ήταν να μετράνε οι δύο πιο κοντινοί.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι οι βαθμοί των 2 πρώτων σκεπάζονται και δεν τους βλέπει ο 3ος. Θεωρώ ανόητο το σύστημα να μετράνε οι δύο μεγαλύτεροι από τους τρεις. Ναι, ευνοεί το συγκεκριμένο γραπτό, αλλά αδικεί τους υπόλοιπους υποψηφίους. Νομίζω ότι πιο σωστό θα ήταν να μετράνε οι δύο πιο κοντινοί.




Παλαιοτερα μετρουσαν οι 2 πιο κοντινοι...αλλαξε αυτο?! Ωραια...
(μπα? Χρησιμοποιησες αορατο μελανι τωρα?:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παλαιοτερα μετρουσαν οι 2 πιο κοντινοι...αλλαξε αυτο?! Ωραια...
Δεν κατάλαβα γιατί σου αρέσει αυτό που ισχύει τώρα. Μη σκέφτεσαι μόνο το δικό σου γραπτό που αν πάει αναβαθμολόγηση μπορεί να ωφεληθεί. Σκέψου το γραπτό κάποιου άλλου που έχει βαθμούς Α = 70, Β = 90 (γιατί ο Β έκανε λάθος πρόσθεση) και έρχεται Γ = 72. Λογικά το γραπτό αξίζει 14,2 , όμως με το σύστημα που ισχύει θα πάρει 16,2. Οπότε αυτός ο άλλος σου τρώει τη θέση στη σχολή που θέλεις. Το βρίσκεις δίκαιο?
ΣΕ 19 ΩΡΕΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
βασικα δεν θα επρεπε καποιος να οριζει οτι ο 3ος βαθμολογητης πρεπει να κινηθει μεσα στους αλλους δυο βαθμολογητες????διοτι μου φαινεται τρελο ο ενας να βαζει ποσο ειπε η κοπελα πιο πριν 42 ο αλλος 65 και ο τριτος 36 θα επρεπε να του λενε μπορεις να βαλεις μεταξυ 42 και 65 ουτε πιο πανω ουτε πιο κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδια μενω Ημαθια...δεν θελω να δηλωσω Κρητη..μου φαινεται πολυ μακρια κ.λ.π καμια γνωμη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Παιδια μενω Ημαθια...δεν θελω να δηλωσω Κρητη..μου φαινεται πολυ μακρια κ.λ.π καμια γνωμη??
αμα η σχολη που σου αρεσει ειναι εκει δηλωσε την...γιατι αργοτερα που θα κληθεις να κανεις για το υπολοιπο της ζωης σου ενα επαγγελμα που δεν σου αρεσει θα το μετανιωνεις...το ξερω ειναι δυσκολο να φανταστεις την ζωη σου καπου μακρια και σιγουρα ειναι και τρομακτικο ομως η εμπειρια ανεξαρτητοποιησης ειναι πολυ καλη...(εκτος αν μπεις στην πολη που σε ενδιαφερει παντως ως δικλειδα ασφαλειας εγω θα την δηλωνα στην θεση σου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Παιδια μενω Ημαθια...δεν θελω να δηλωσω Κρητη..μου φαινεται πολυ μακρια κ.λ.π καμια γνωμη??
εεε μην δηλώσεις τότε!!! δεν έχει κάποια σχολή π σε ενδιαφέρει πιο κοντά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αμα η σχολη που σου αρεσει ειναι εκει δηλωσε την...γιατι αργοτερα που θα κληθεις να κανεις για το υπολοιπο της ζωης σου ενα επαγγελμα που δεν σου αρεσει θα το μετανιωνεις...το ξερω ειναι δυσκολο να φανταστεις την ζωη σου καπου μακρια και σιγουρα ειναι και τρομακτικο ομως η εμπειρια ανεξαρτητοποιησης ειναι πολυ καλη...(εκτος αν μπεις στην πολη που σε ενδιαφερει παντως ως δικλειδα ασφαλειας εγω θα την δηλωνα στην θεση σου...)
Γενικα θελω να ασχοληθω με βιολογια η χημεια..θα δηλωσω πρωτα βιολογικα θεσαλλονικης και πατρας αλλα δεν ξερω για κρητη..νομιζω πως θα ναι καλυτερα χημεια θεσαλλονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Γενικα θελω να ασχοληθω με βιολογια η χημεια..θα δηλωσω πρωτα βιολογικα θεσαλλονικης και πατρας αλλα δεν ξερω για κρητη..νομιζω πως θα ναι καλυτερα χημεια θεσαλλονικης
με βαση αυτο που σου αρεσει βαζεις τις σχολες αν σου αρεσει περισσοτερο η χημεια βαλε αυτην πιο πανω απο την βιολογια κρητης...αν και εχω δηλωσει και εγω βιολογια κρητης ποτε δεν ξερεις μπορει να ειμαστε και συμφοιτητες σε καποια βιολογια αν και δεν μου το ευχομαι διοτι θελω ιατρικη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
αμα η σχολη που σου αρεσει ειναι εκει δηλωσε την...γιατι αργοτερα που θα κληθεις να κανεις για το υπολοιπο της ζωης σου ενα επαγγελμα που δεν σου αρεσει θα το μετανιωνεις...το ξερω ειναι δυσκολο να φανταστεις την ζωη σου καπου μακρια και σιγουρα ειναι και τρομακτικο ομως η εμπειρια ανεξαρτητοποιησης ειναι πολυ καλη...(εκτος αν μπεις στην πολη που σε ενδιαφερει παντως ως δικλειδα ασφαλειας εγω θα την δηλωνα στην θεση σου...)
κοίτα είναι κάποιες περιοχές π και εμένα δεν με "βολευουν" για διάφορους λόγους!!!! δεν θα δηλώσω εκεί!!!
για εμένα όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί σχολές που θέλω έχει και σε άλλες περιοχές που είναι πιο βολικές,...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σχετικα με την εκθεση:
Θεωρητικα ο τριτος βαθμολογητης δε βλεπει τις βαθμολογιες των αλλων δυο, υπαρχουν ομως παρα πολλοι που το κανουνε!! Διασταυρωμενο απο καθηγητες του σχολειου μου αυτο. Οσο για την εκθεση, πραγματικα δε μπορεις να ξερεις μεχρι και την τελευταια στιγμη... Σε εμενα για παραδειγμα εγινε το εξης:
Ο πρωτος μου βαζει 77 (οπως φαινεται δεν τρελαθηκε κιολας ο ανθρωπος, ηταν ομως ενας αξιοπρεπεστατος βαθμος)
Ο δευτερος μου βαζει 93 (εκει ειναι που εκλαιγα απο χαρα και συγκινηση, μαλλον καταφερα να τον πεισω τον ανθρωπο)
Και το τριτος μου βαζει 82 (ολα καλα κι εδω)

Στο συνολο ειχα 17,5 και το πανηγυριζα για μερες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδια μενω Ημαθια...δεν θελω να δηλωσω Κρητη..μου φαινεται πολυ μακρια κ.λ.π καμια γνωμη??
Επιλεγουμε σχολη δεν επιλεγουμε πολη (εφοσον βεβαια μπορει να μας υποστηριξει οικονομικα η οικογενεια μας,γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι κ μπορει να γινουν δυσκολοτεροι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
από ο,τι φαίνεται, κάποιοι από εμάς θα κάνουμε όντως στα τυφλά το μηχανογραφικό μιας και αποφάσισαν να απεργήσουν οι καθηγητές που διορθώνουν τα ειδικά μαθήματα. Δεν άντεξαν, πρέπει να κρατήσουν την παράδοση και να απεργούν στις πανελλήνιες.. soooooo pissed off!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Επιλεγουμε σχολη δεν επιλεγουμε πολη (εφοσον βεβαια μπορει να μας υποστηριξει οικονομικα η οικογενεια μας,γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι κ μπορει να γινουν δυσκολοτεροι)

το μπορει σβηστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια, θελω την αποψη σας για ενα θεμα..αν τα μορια που βγαλετε δεν επαρκουν για την εισαγωγη στην επιθυμητη σχολη(φτου φτου) τι εχετε σκοπο να κανετε??..εγω προσωπικα εχω εναν στοχο εδω και πολλα χρονια και ειμαι ψιλοκολλημενη ..αν δεν τον φτασω σκεπτομαι να ξαναδωσω:verymad:.....αλλα οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι μεγαλη δοκιμασια κι οτι ειναι καλυτερα να παω σε καποια αλλη σχολη που μ αρεσει...η αληθεια ειναι οτι εχω εναλλακτικες αλλα και παλι δεν ειναι αυτο το... κατι για μενα..!!(γουστα..)ειμαι μπερδεμενη...:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
παιδια, θελω την αποψη σας για ενα θεμα..αν τα μορια που βγαλετε δεν επαρκουν για την εισαγωγη στην επιθυμητη σχολη(φτου φτου) τι εχετε σκοπο να κανετε??..εγω προσωπικα εχω εναν στοχο εδω και πολλα χρονια και ειμαι ψιλοκολλημενη ..αν δεν τον φτασω σκεπτομαι να ξαναδωσω:verymad:.....αλλα οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι μεγαλη δοκιμασια κι οτι ειναι καλυτερα να παω σε καποια αλλη σχολη που μ αρεσει...η αληθεια ειναι οτι εχω εναλλακτικες αλλα και παλι δεν ειναι αυτο το... κατι για μενα..!!(γουστα..)ειμαι μπερδεμενη...:confused::confused::confused:

οδοκαθαριστης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top