Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
18893 ήταν ακριβώς η βάση της Νομικής Αθηνών το 2009 και το 2010 .. τυχαίο??Δεν νομίζω! :hmm:
Χτύπα ξύλο, μακριά απο εμένα η νομική!:P
Και 20000 να βγάλω δε τη δηλώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγω ειδα οτι εβγαλα 18.400 κ καθως θελω Νομικη Αθηνας ,ξυπνησα πολυ δυστυχισμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγω ειδα οτι εβγαλα 18.400 κ καθως θελω Νομικη Αθηνας ,ξυπνησα πολυ δυστυχισμενη

Ωχ..καταλαβαίνω.. Ας μη τα σκεφτόμαστε καλύτερα, αν και είναι πολύ δύσκολο :worry:
Όνειρα είναι, ας ελπίσουμε να γίνει το αντίθετο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω δεν εχω δει ακομα ονειρο με μορια και γενικα με τ αποτελεσματα...να αρχησω να ανυσηχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ θέλω το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών :P
Μακάρι να πέσει 500 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγω δεν εχω δει ακομα ονειρο με μορια και γενικα με τ αποτελεσματα...να αρχησω να ανυσηχω?
Οχι μωρε ενταξει. Θα τα δεις μια κ καλη :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ποια σχολη θελεις?
Λογοθεραπεία? Δεν είμαι σίγουρη :/

Εγω δεν εχω δει ακομα ονειρο με μορια και γενικα με τ αποτελεσματα...να αρχησω να ανυσηχω?
Να είσαι χαρούμενος!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Λογοθεραπεία? Δεν είμαι σίγουρη :/
Γιατι δεν κανεις Παιδαγωγικα κ την λογοθεραπεια σε μεταπτυχιακο? Ετσο θαχεις 2 πορτες ανοιχτες. Εκτος αν δεν γουσταρεις τα παιδακια (εγω θα ταπνιγα πολυ ευχαριστως,με εκνευριζουν αφανταστα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Γιατι δεν κανεις Παιδαγωγικα κ την λογοθεραπεια σε μεταπτυχιακο? Ετσο θαχεις 2 πορτες ανοιχτες. Εκτος αν δεν γουσταρεις τα παιδακια (εγω θα ταπνιγα πολυ ευχαριστως,με εκνευριζουν αφανταστα)

Με εκνευρίζουν τα παιδάκια. Και δε θα καταλαβαίνουν αυτό, και θα έχουν απορία εκείνο και θα εκνευρίζομαι εγώ και θα τα πετάω έξω :P
Γενικά δε με ενθουσιάζουν τα παιδαγωγικά, δε μου πηγαίνουν, κατ'αρχάς για να εξηγήσω ένα πράγμα κάνω 100 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγώ θέλω το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών :P
Μακάρι να πέσει 500 :P

και το εγραψες απο τωρα στα στοιχεια σου??? μπραβο σιγουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν είναι η σιγουριά,το'χω βάλει εδώ και καιρό για πλάκα και δεν νομίζω να απαγορεύεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Με εκνευρίζουν τα παιδάκια. Και δε θα καταλαβαίνουν αυτό, και θα έχουν απορία εκείνο και θα εκνευρίζομαι εγώ και θα τα πετάω έξω :P
Γενικά δε με ενθουσιάζουν τα παιδαγωγικά, δε μου πηγαίνουν, κατ'αρχάς για να εξηγήσω ένα πράγμα κάνω 100 ώρες.
Ασε που τα πρωτακια δεν παλουκωνονται πανω απο 5 λεπτα (κ πολυ λεω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ασε που τα πρωτακια δεν παλουκωνονται πανω απο 5 λεπτα (κ πολυ λεω)
Eμένα μου λες!
Καλά, για καθηγήτρια ούτε καν, στα πρώτα 5 λεπτά θα τους είχα διώξει όλους, μόνη μου θα έκανα μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Eμένα μου λες!
Καλά, για καθηγήτρια ούτε καν, στα πρώτα 5 λεπτά θα τους είχα διώξει όλους, μόνη μου θα έκανα μάθημα.
Σωστηηηηηηηηηη.:clapup::clapup::clapup: Κι εγω μια απο τα ιδια.

Παντα υπαρχουν σχολεια αυστηρα κ μη αυστηρα. Μαλλον υπαρχουν καθηγητες με κατανοηση κ καθηγητες ακαρδοι. Μην τα παιρνεις λοιπον γιατι κ στο τμημα μου παντα βαζουν αυστηρους καθηγητες-επιτηρητες ενω στο διπλανο τμημα τα παιδια βοηθουνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Επειδή πιστεύω ότι χρειάζεται μια 2η ευκαιρία σε όσους έκαναν λάθος στο μηχανογραφικό και επειδή νομίζω ότι η κ. Διαμαντοπούλου ή ο κ. Πανάρετος διαβάζουν το ischool , τους προτείνω από του χρόνου: Μηχανογραφικό χωρίς εξετάσεις για το 5% των θέσεων για μια μόνο χρονιά και όχι για σχολή που ο υποψήφιος έχασε την περασμένη χρονιά.
Γιατί αυτό? Μπορεί να πέσει η βάση της σχολής.
Για να βρει το ποσοστό αυτό το πραγματικό του νόημα. Ο αρχικός λόγος που, πολύ σωστά, έγινε το 10% ήταν για να έχουν μια ευκαιρία αυτοί που έκαναν λάθος στο μηχανογραφικό τους είτε είχαν κακή ενημέρωση για τις σχολές. Όμως μέχρι πρόπερσι που δεν υπήρχε περιορισμός, έκαναν μηχανογραφικό και έπαιρναν τις θέσεις απόφοιτοι του 1821 που είχαν ήδη πάρει πτυχείο και ήθελαν κι άλλο, κάποιοι μόνο για το πάσο και πολλοί έμπαιναν κάπου και ούτε καν πήγαιναν, με αποτέλεσμα οι βάσεις του 10% να φτάνουν στον 7ο ουρανό, οπότε χάθηκε το νόημα. Όταν επιτέλους κατάλαβαν οι αρμόδιοι το μπάχαλο, το έκαναν πέρυσι μόνο για τα 2 τελευταία χρόνια. Όμως, πέρυσι λίγοι έκαναν μηχανογραφικό με αποτέλεσμα να μπουν ΄πολλοί σε σχολές με το 10% έχοντας πολύ λίγα μόρια. Έτσι, φέτος θα κάνουν χαρτιά για το 10% όλοι όσοι δεν μπήκαν εκεί που ήθελαν με την ελπίδα μήπως και τα καταφέρουν φέτος. Προφανώς το νόημα του 10% δεν είναι αυτό, οι αρμόδιοι το κατάλαβαν και αντί να βρουν λύση αποφάσισαν να το κόψουν εντελώς. Η λύση που προτείνω (ακούτε Αννούλα και Γιαννάκη) είναι για να βρει το ποσοστό αυτό το πραγματικό του νόημα. Μηχανογραφικό χωρίς εξετάσεις για το 5% των θέσεων για μια μόνο χρονιά και όχι για σχολή που ο υποψήφιος έχασε την περασμένη χρονιά. Μάλιστα, λέω να μειωθεί στο 5% το ποσοστό γιατί θα είναι απόφοιτοι μόνον μιας χρονιάς. Όσο για τις βάσεις αν θα μειωθούν ή όχι δεν είναι για συζήτηση, καθώς το ποσοστό αυτό έχει τις δικές του βάσεις που δεν έχουν σχέση με τις βάσεις αυτών που δίνουν πανελλήνιες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όμως μέχρι πρόπερσι που δεν υπήρχε περιορισμός, έκαναν μηχανογραφικό και έπαιρναν τις θέσεις απόφοιτοι του 1821 που είχαν ήδη πάρει πτυχείο και ήθελαν κι άλλο, κάποιοι μόνο για το πάσο και πολλοί έμπαιναν κάπου και ούτε καν πήγαιναν, με αποτέλεσμα οι βάσεις του 10% να φτάνουν στον 7ο ουρανό, οπότε χάθηκε το νόημα.


Το μικρό και αθώο παιδί ηθικολογεί με ιδιαίτερο ζήλο βλέποντας το δέντρο και χάνοντας το δάσος. Ορθώς έπρατταν οι παλιοί, εκμεταλλεύτηκαν μια ευκαιρία που τους προσφέρθηκε, ώστε να συνεχίσουν τις σπουδές τους και να εμπλουτίσουν το βιογραφικό τους. Εξάλλου αυτοί που κλαίγονταν για τις "αδικίες" ήταν οι πλέον αδιάφοροι. Αυτά να τα βλέπουν κάτι παιδάκια που τό 'να τους μυρίζει, το άλλο τους βρωμάει και δίνουν εκατό φορές πανελλαδικές ή κάθε χρόνο κάνουν εκ νέου 10%, για την επόμενη σχολή των ονείρων τους καθώς η προηγούμενη δεν ήταν του γούστου τους και τελικά κάθονται σπίτι τους γιατί και η νέα δεν προέκυψε τόσο ονειρική όσο περίμεναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το μικρό και αθώο παιδί ηθικολογεί με ιδιαίτερο ζήλο βλέποντας το δέντρο και χάνοντας το δάσος. Ορθώς έπρατταν οι παλιοί, εκμεταλλεύτηκαν μια ευκαιρία που τους προσφέρθηκε, .....
Ασφαλώς και καλά έκαναν αυτοί που εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία, κανένας δεν μπορεί να τους κατακρίνει για αυτό. Το μικρό και αθώο παιδί έχει κάθε δικαίωμα να έχει γνώμη και να κρίνει ότι δεν θεωρεί σωστό. Κάποια άλλα "μεγάλα" παιδιά όμως, πριν πετάξουν την κλασική πια ατάκα, καλό είναι να σκεφτούν και να ξεχωρίσουν ποιο είναι το δέντρο και ποιο το δάσος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
και επειδή νομίζω ότι η κ. Διαμαντοπούλου ή ο κ. Πανάρετος διαβάζουν το ischool ,

Ναι ρε απο το χάραμα μέχρι τα μεσάνυχτα πάνω απο το pc και διαβάζουν ischool , αυτοί σου έβαλαν θετική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι μου άφησαν οι Πανελλαδικές του 2011:


DSC03414.JPG


+ένα πονεμένο χέρι. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top