Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ο υπερσυντέλικος δεν αλλάζει στην υποτακτίκη, επειδή ομώς κάποια βοηθήματα το δίνουν ότι αλλάζει, θεωρήθηκε προτιμότερο να τα πάρουν όλα σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι off-topic αλλά θα το ποστάρω: O Πατέρας μου από το σύνολο των γραπτών που έχει διορθώσει στα κείμενα ειναι το 85% κάτω απο την βάση, μου είπε επίσης ότι πολλά παιδία έχασαν απο το θέμα B και το παράλληλο.

Στην θεωρητίκη του μεγαλύτερους βαθμούς έχει η Ιστορία και τα Λατινικά!

Btw, για τους θεωρητικούς...στο μαθήμα το Λατινικών στάλθηκε οδηγία έτσι ώστε να πάρουν ως σωστό το praeripuerit/praeripuisset.
Εισαι σιγουρος οτι ισχυει επισημα για ολους; Ή μηπως ειναι μονο για το βαθμολογικο κεντρο στο οποιο ανηκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος οτι ισχυει επισημα για ολους; Ή μηπως ειναι μονο για το βαθμολογικο κεντρο στο οποιο ανηκει;
Ειναι δυνατον οταν κατι ισχυει για ενα βαθμολογικο κεντρο ,να μην ισχυει για ολα? Επισης απο παντου ( συμμαθητες-τριες απο φροντιστηριο,φιλους-ες ,πελατες των γονιων μου απο επαρχια κλπ.) μου ερχονται μηνυματα για την αποτυχια σε λογοτεχνια και αρχαια. Τι γινεται ρε παιδια? Σε λιγο θαρχισω να αμφιβαλλω για αυτα που εγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ειναι δυνατον οταν κατι ισχυει για ενα βαθμολογικο κεντρο ,να μην ισχυει για ολα? Επισης απο παντου ( συμμαθητες-τριες απο φροντιστηριο,φιλους-ες ,πελατες των γονιων μου απο επαρχια κλπ.) μου ερχονται μηνυματα για την αποτυχια σε λογοτεχνια και αρχαια. Τι γινεται ρε παιδια? Σε λιγο θαρχισω να αμφιβαλλω για αυτα που εγραψα

Εγώ ήδη αμφιβάλλω! Δεν ξέρω, γενικά είμαι ευχαριστημένη από αυτά που έγραψα, τα έχω καλύψει πιστεύω επαρκώς, αλλά με όλα αυτά που ακούω τις τελευταίες μέρες..:worry: Υπολόγιζα για έναν καλό βαθμό στη λογοτεχνία, παρ'όλο που είναι τελείως υποκειμενικό, αλλά με τόσα που ακούγονται δεν ξέρω τι να πιστέψω.
Καλά, τα αρχαία πιο πολύ αρχαία ελληνική τραγωδία θυμίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Επειδή βλέπω πολλά μηνύματα που μιλάνε για πτώση των βάσεων και πολλοί μαθητές θεωρόυν δεδομένο ότι θα πέσουν οι βάσεις πιστεύω ότι πρέπει να είστε πιο συγγρατημένοι γιατί και οι περσινοί τα ίδια έλεγαν.και πέρσι οι βασεολόγοι τα ίδια έλεγαν .. και τελικά. είδατε τι έγινε........ Για όποον δε με πιστεύει μπορεί να διαβάσει αυτό το θέμα https://ischool.e-steki.gr/%CE%B3-%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-and-amp;-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%BF%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%B9/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-2010-a-49616/107/
(1 χρόνο μετά μπορεί να ποστάρω αυτό εδώ το λινκ στο θέμα πανελλαδικες 2012).
Ένας φροντιστής επειδή είναι υπεύθυνος για κάποιους μαθητές θέλει και αυτός μέσα του να πέσουν οι βάσεις για αυτό πολλές φορές βγάζει λάθος συμπεράσματα. Επίσης σκεφτείτε σε τι δύσκολη θέση είναι αν το ρωτάνε οι μαθητές του όλοι την ώρα αν θα πέσουν οι βάσεις.. και ο ίδιος δε ξέρει.. και προσπαθεί με λογισμούς να βγάλει συμπεράσματα για την πορεία των βάσεων.... φυσικό είναι να πει για πτώση.

Να σας θυμίσω πως η ίδια η μαθηματική εταιρία έκανε λόγο πέρσι για πτώση των βάσεων εξαιτίας της δυσκολίας των περισνών θεμάτων των μαθημαυικών. Χαμός έγινε και με την φυσική......... (διαβάστε το θέμα και θα δείτε ότι οι απόψεις των παιδιών για τα μαθήματα δε διαφέρουν αρκετά από τις δικες σας)

Φέτος επειδή ανακοινώνονται πιο πολλές θέσεις και καταργούνται οι μεταγγραφές πιστεύω ότι θα ΄σε ορισμένες σχολές πτώση. ο λόγος δε θα είναι φυσικά η δυσκολία των θεμάτων αλλα οι παράγοντες που μόλις ανέφερα.

Βέβαια ακόμα δεν καταργήθηκαν οι μετεγγραφες και αν δεν καταργηθούν μην ελπίζετε σε μεγάλη μείωση βάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πιστευω ειναι πολυ νωρις ακομα να μιλαμε για βασεις διοτι δεν εχουν διορθωθει ακομα τα γραπτα και δεν εχουν συμπληρωθει μηχανογραφικα! Περα απ τις σοχλες μεγαλης ζητησης που καποιος μπορει να κανει απο νωρις ακριβης προβλεψεις υπαρχουν και σχολες με ασταθη βαση καθε χρονια ετσι λεγοντας πτωση βασεων δε σημαινει οτι υσχυει για ολες τις σχολες ακομα και στο ιδιο πεδιο...να τα ξεχωριζουμε αυτα για να μην απογοητευομαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια με αγχωνουν υπερβολικα αυτα τα ποσοστα που ακουω....85% κατω απ τη βαση στη λογοτεχνια ?????γιατι??????κατα κατα καταρρεω (οπως λεει και ο Παπακωνσταντίνου)..... ..... ......πφφφφφ...ΑΓΧΟΣ..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
παιδια με αγχωνουν υπερβολικα αυτα τα ποσοστα που ακουω....85% κατω απ τη βαση στη λογοτεχνια ?????γιατι??????κατα κατα καταρρεω (οπως λεει και ο Παπακωνσταντίνου)..... ..... ......πφφφφφ...ΑΓΧΟΣ..:(
Σε αγχωνει η Λογοτεχνια που στο κατω κατω της γραφης ειναι και ενα μαθημα 0που υπεισερχεται ο υποκειμενικος παραγοντας, και δε σε αγχωνουν αυτα που ακουγονται για τα αρχαια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι off-topic αλλά θα το ποστάρω: O Πατέρας μου από το σύνολο των γραπτών που έχει διορθώσει στα κείμενα ειναι το 85% κάτω απο την βάση, μου είπε επίσης ότι πολλά παιδία έχασαν απο το θέμα B και το παράλληλο.

Στην θεωρητίκη του μεγαλύτερους βαθμούς έχει η Ιστορία και τα Λατινικά!

Btw, για τους θεωρητικούς...στο μαθήμα το Λατινικών στάλθηκε οδηγία έτσι ώστε να πάρουν ως σωστό το praeripuerit/praeripuisset.

Φιλε Παναγιωτη, αν δε γινομαι αδιακριτος, ποιας πολης τα γραπτα διορθωνει ο πατερας σου:P??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι off-topic αλλά θα το ποστάρω: O Πατέρας μου από το σύνολο των γραπτών που έχει διορθώσει στα κείμενα ειναι το 85% κάτω απο την βάση, μου είπε επίσης ότι πολλά παιδία έχασαν απο το θέμα B και το παράλληλο.
Ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι το δείγμα που έχει διορθώσει είναι αξιόπιστο για να γενικεύσεις το 85% σε όλη την επικράτεια.

Είναι σαν να μου λες ότι στην Κρήτη το 90% θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ και να το αναφέρεις σαν να λες ότι το 90% των ψηφοφόρων θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
lol το περσινό τόπικ των πανελληνίων είναι συνολικά 137 σελίδες ενώ αυτό έχει 326 και συνεχίζεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η καθηγήτρια των αρχαίων στο σχολείο μου προχθές έβαλε ένα 96. Ίλιγγος με έπιασε όταν το άκουσα, 96 στα αρχαία ρε φίλε; xD Νταξ, άριστοι πάντα θα υπάρχουν, πως θα γεμίσουν οι 1250 θέσεις της νομικής; :P

Στη Λογοτεχνία υπάρχουν πολλές αναβαθμολογήσεις.


Αν υπάρχει κάποιος καθηγητής εδώ, μπορεί να μου εξηγήσει πώς γίνεται γραπτά να φτάνουν στο εξεταστικό κέντρο με τα στοιχεία φάτσα φόρα; (...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
lol το περσινό τόπικ των πανελληνίων είναι συνολικά 137 σελίδες ενώ αυτό έχει 326 και συνεχίζεται :P
συμπέρασμα: 200 άτομα έβαλαν internet :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ειναι δυνατον οταν κατι ισχυει για ενα βαθμολογικο κεντρο ,να μην ισχυει για ολα? Επισης απο παντου ( συμμαθητες-τριες απο φροντιστηριο,φιλους-ες ,πελατες των γονιων μου απο επαρχια κλπ.) μου ερχονται μηνυματα για την αποτυχια σε λογοτεχνια και αρχαια. Τι γινεται ρε παιδια? Σε λιγο θαρχισω να αμφιβαλλω για αυτα που εγραψα
Πολλες φορες, ενω η επισημη οδηγια αναφερει μια μονο σωστη απαντηση, καποια βαθμ. κεντρα αυτονομουνται και αποφασιζουν να τα παρουν και τα δυο σωστα, χωρις αυτο να ισχυει για ολη την Ελλαδα. Λεω μηπως εγινε κατι τετοιο και εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στο έγραψα και στο θέμα με τα Λατινικά κατ. και στο βαθμολογικό κέντρο της καθηγήτριας του σχολείου μου παίρνουν και τα 2 σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Φιλε Παναγιωτη, αν δε γινομαι αδιακριτος, ποιας πολης τα γραπτα διορθωνει ο πατερας σου:P??

Βόλος και όχι δεν γίνεσαι αδίακριτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Με ολα αυτα που ακουω για τις βαθμολογιες εχω φρικαρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalak

Νεοφερμένος

Ο lalak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να γραψαμε χαλια στη Λογοτεχνια.Εμενα τα θεματα μου φανηκαν ευκολα και αναμενομενα.Επεσε Κρητικος που ηταν ο πιο αναμενομενος,επεσαν τα σοσ θεματα με τη μεταφυσικη τις λυρικες εικονες και επιπλεον το παραλληλο κειμενο ηταν κατανοητοτατο και φαινοταν ποιες ηταν ομοιοτητες διαφορες.Η μονη ερωητη που ταν καπως δυσκολη και διφορουμενη ηταν το ενα ερωτημα της Β1 με την Τσαντανογλου σχετικα με τη μεταφυσικη και γιατι την επιλεγει.Αυτη επιανε μονο 10 μοναδες.Αδυνατω να κατανοησω πωσ γινεται να γραφει τοσος κοσμος κατω απ τη βαση.Εκτος και αν ειναι ιδεα μου και δεν εχω καταλαβει τιποτα απ το ποιημα.Τα αρχαια ηταν οντως δυσκολα στο αγνωστο αλλα η λογοτεχνια ηταν κατα κοινη ομολογια αυτο που περιμεναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Επειδή βλέπω πολλά μηνύματα που μιλάνε για πτώση των βάσεων και πολλοί μαθητές θεωρόυν δεδομένο ότι θα πέσουν οι βάσεις πιστεύω ότι πρέπει να είστε πιο συγγρατημένοι γιατί και οι περσινοί τα ίδια έλεγαν.και πέρσι οι βασεολόγοι τα ίδια έλεγαν .. και τελικά. είδατε τι έγινε........ Για όποον δε με πιστεύει μπορεί να διαβάσει αυτό το θέμα https://ischool.e-steki.gr/γ-λυκείου-and-amp;-απόφοιτοι/πανελλήνιες-2010-a-49616/107/
(1 χρόνο μετά μπορεί να ποστάρω αυτό εδώ το λινκ στο θέμα πανελλαδικες 2012).
Ένας φροντιστής επειδή είναι υπεύθυνος για κάποιους μαθητές θέλει και αυτός μέσα του να πέσουν οι βάσεις για αυτό πολλές φορές βγάζει λάθος συμπεράσματα. Επίσης σκεφτείτε σε τι δύσκολη θέση είναι αν το ρωτάνε οι μαθητές του όλοι την ώρα αν θα πέσουν οι βάσεις.. και ο ίδιος δε ξέρει.. και προσπαθεί με λογισμούς να βγάλει συμπεράσματα για την πορεία των βάσεων.... φυσικό είναι να πει για πτώση.

Να σας θυμίσω πως η ίδια η μαθηματική εταιρία έκανε λόγο πέρσι για πτώση των βάσεων εξαιτίας της δυσκολίας των περισνών θεμάτων των μαθημαυικών. Χαμός έγινε και με την φυσική......... (διαβάστε το θέμα και θα δείτε ότι οι απόψεις των παιδιών για τα μαθήματα δε διαφέρουν αρκετά από τις δικες σας)

Φέτος επειδή ανακοινώνονται πιο πολλές θέσεις και καταργούνται οι μεταγγραφές πιστεύω ότι θα ΄σε ορισμένες σχολές πτώση. ο λόγος δε θα είναι φυσικά η δυσκολία των θεμάτων αλλα οι παράγοντες που μόλις ανέφερα.

Βέβαια ακόμα δεν καταργήθηκαν οι μετεγγραφες και αν δεν καταργηθούν μην ελπίζετε σε μεγάλη μείωση βάσεων
Έστω ότι είναι έτσι, και στο κάτω κάτω έχεις απόλυτο δίκιο, είναι άσκοπο να κάνουμε πρόωρες προβλέψεις. Πολλοί ωστόσο χαρακτήρισαν τα φετινά θέματα "τα δυσκολότερα της δεκαετίας". Τυχαίο? Δε νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι αλλά μην ξεχνάτε ότι ταυτόχρονα είχαμε και μείωση των εισακτέων. Έτσι εξισορροπείται κάπως η κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top