Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι αγχώνομαι ιδιαίτερα για τους βαθμούς, εξάλλου αυτές τις μέρες ακολουθώ περισσότερο το ενστικτώδες πρότυπο ζωής παρά το πρότυπο που ακολουθεί τη σκέψη :P

Βέβαια με πιάνει ένας κρύος ιδρώτας όταν σκέφτομαι ότι στα μαθηματικά κατεύθυνσης έχω σβήσει μια λύση με χ (1,5 σελίδα) και στη μισή δεύτερη έχω καθαρογράψει τη σωστή. Φοβάμαι μη ο βαθμολογητής δει το Χ στη μισή δεύτερη σελίδα και τη γυρίσει αμέσως χωρίς να δει ότι από κάτω έχει λύση (η οποία τελειώνει εκεί, μετά αρχίζει άλλο θέμα) :P
Αλλά τι στο καλό, δύο βαθμολογητές θα το ελέγξουν, ποια είναι η πιθανότητα να είναι και οι δύο στραβάδια; Θέλω να ελπίζω πολύ μικρή :P:P

Οπότε, το συμπέρασμα, απολαύστε αυτές τι μέρες γιατί είναι ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ (χελλοου, τελειώσαμε - σχεδόν - το σχολείο, είναι μια μεταβατική περίοδος και η ξεκούραση, αγχόλυση επιβάλλεται).

Οπότε :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω αυτη τη περιοδο κανω παρεα με ατομα που δεν ασχλουνται καν με το θεμα..κανουμε τις απιστευτες καγκουριες μας ο χορνος περναει γρηγορα και δεν πολυσκεφτομαι τους βαθμους...Το αγχος μου ειναι πιο λιγο απ οτι περιμενα γιατι επιτελους περναω καλα! Τα αποτελεσματα θα βγουν στο πρωτο δεκαημερο του Ιουνιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Να σου κόψουν κάτι από την περίληψη το καταλαβαίνω, αλλά να στη μηδενίσουν και ολόκληρη? Πόσο πια μπορείς να αλλάξεις το νόημα?? Απλά ξεδιαλέγεις Θ.Π + σημαντικότερες λεπτομέρειες του κειμένου και τις τοποθετείς με ωραίες συνδετικές και με δικά σου λόγια στην περίληψη...δεν υπονοώ φυσικά ότι πρόκειται για υπόθεση παιχνιδάκι πάντα, ειδικά στα κείμενα των Πανελληνίων που επιλέγονται εσκεμμένα για να αποπροσανατολίσουν τα παιδιά (απ'ό,τι αποδείχθηκε από φέτος.) Όμως το θεωρώ γελοίο να μην πάρεις τίποτα από 'κει, όλο και κάτι θα ΄χεις πιάσει. :/: (Όσο για την ανάλυση της πρότασης ας μείνει ασχολίαστο καλύτερα...)

Όλες οι "ενδεικτικές" απαντήσεις που έχω δει ως τώρα στα μαθήματα είναι τέλειες, το απόλυτο 20, που αμφιβάλλω ότι θα δουν πολλά άριστα γραπτά φέτος, όχι για το λόγο ότι δεν υπάρχουν μαθητές του 20 αρκετοί, απλά μου έχει σχηματιστεί η εντύπωση πως αυτά που θέλουν να δουν δεν αρκεί να τα 'χεις γράψει μόνο, θέλουν να τα δουν με συγκεκριμένο τρόπο. Δε βαριέσαι, what's done is done.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ασφαλώς, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις (που επιβεβαιώνουν τον κανόνα).

Εντάξει να μην μιλάμε και για όλους! :) Εγώ το καλύτερο μάθημα μαθηματικών εκτός φροντιστηρίου το έκανα στο γυμνάσιο με μια κοπελίτσα 28 χρονών ωρομίσθια μάλιστα! :Ρ Αντιθέτως Στην πρώτη Λυκείου που όλοι μου οι καθηγητές ήταν 45++++ έκανα το χειρότερο μάθημα της ζωής μου ;Ρ χάναμε ώρες επειδή κάθονταν στο γραφείο για καφέ και 2-3 ήταν αυτοί που έκαναν σωστό μάθημα (και σε αυτούς τους 2-3 διάβαζα μόνο ;Ρ). Πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Να σου κόψουν κάτι από την περίληψη το καταλαβαίνω, αλλά να στη μηδενίσουν και ολόκληρη? Πόσο πια μπορείς να αλλάξεις το νόημα?? Απλά ξεδιαλέγεις Θ.Π + σημαντικότερες λεπτομέρειες του κειμένου και τις τοποθετείς με ωραίες συνδετικές και με δικά σου λόγια στην περίληψη...δεν υπονοώ φυσικά ότι πρόκειται για υπόθεση παιχνιδάκι πάντα, ειδικά στα κείμενα των Πανελληνίων που επιλέγονται εσκεμμένα για να αποπροσανατολίσουν τα παιδιά (απ'ό,τι αποδείχθηκε από φέτος.) Όμως το θεωρώ γελοίο να μην πάρεις τίποτα από 'κει, όλο και κάτι θα ΄χεις πιάσει. :/: (Όσο για την ανάλυση της πρότασης ας μείνει ασχολίαστο καλύτερα...)

Όλες οι "ενδεικτικές" απαντήσεις που έχω δει ως τώρα στα μαθήματα είναι τέλειες, το απόλυτο 20, που αμφιβάλλω ότι θα δουν πολλά άριστα γραπτά φέτος, όχι για το λόγο ότι δεν υπάρχουν μαθητές του 20 αρκετοί, απλά μου έχει σχηματιστεί η εντύπωση πως αυτά που θέλουν να δουν δεν αρκεί να τα 'χεις γράψει μόνο, θέλουν να τα δουν με συγκεκριμένο τρόπο. Δε βαριέσαι, what's done is done.
Βαθμολογητες λενε οτι η Β1 της λογο εχει χαντακωσει κοσμο κ κοσμακη, βαζουν απο 0.5 εως 1.5 στα περισσοτερα γραπτα(για την συγκεκριμενη ασκηση παντα). Τι να ποω? Θα δειξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όσοι είναι ικανοποιημένοι με τον εαυτό τους να μην ασχοληθούν άλλο:P.
Eγώ που δεν είμαι,όχι ότι με έχει πιάσει κατάθλιψη αλλά γενικώς σκέφτομαι.Κάνω πράγματα που δεν έκανα βέβαια και ήθελα να κάνω άλλα κάτι μέσα μου μου λέει πως ΔΕ τελείωσε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Σαν χτες μου φαινεται που διαβαζα το πρωτο ποστ αυτου του topic απο την " ^prinCess^ ".... :cry_x: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Σαν χτες μου φαινεται που διαβαζα το πρωτο ποστ αυτου του topic απο την " ^prinCess^ ".... :cry_x: :cry_x:
RIP.

Ήταν τόσο νέα.... :cry_x: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.

thomas16

Νεοφερμένος

Ο thomas16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση. Στα Σωστο-Λαθος, η απαντησεις πρεπει να ειναι ολογραφως? Το σκετο "Σ" και "Λ" δεν πιανουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το πιάνουν ρε συ ηρέμησε αλλά να, αν είχες διαβάσει τις οδηγίες κι έγραφες όλη τη λέξη δε θα χρειαζόταν καν να ρωτήσεις τώρα και να αγχωθείς. :P

Cool, καθηγητές διορθώνουν, μια χαρά θα 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο έκανα με τα Σ-Λ σε μερικά μαθήματα, τηλεφώνησα όμως σε βαθμολογικό και όλα κομπλε, δεν παίζει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Οι γέροι έγιναν έτσι με τα χρόνια γιατί βαρέθηκαν.
οι "γεροι" εχουν ομως την δυνατοτητα της συνταξιοδοτησης, εκει εγκειται η διαφορά τους με τους νεους

Εγω ευτχε ολοι οι νεοι καθηγητες που ειχα (εκτος ενος που μας το επαιζε επιστημονας) να ειναι πολυ καλοι, γνωστες του αντικειμενου και ψαγμενοι, ενω οι γεροι να αδιαφορουν παντελως για τις εξελιξεις...

παιζει ρολο και τι θα σου τυχει

Εντάξει να μην μιλάμε και για όλους! :) Εγώ το καλύτερο μάθημα μαθηματικών εκτός φροντιστηρίου το έκανα στο γυμνάσιο με μια κοπελίτσα 28 χρονών ωρομίσθια μάλιστα! :Ρ Αντιθέτως Στην πρώτη Λυκείου που όλοι μου οι καθηγητές ήταν 45++++ έκανα το χειρότερο μάθημα της ζωής μου ;Ρ χάναμε ώρες επειδή κάθονταν στο γραφείο για καφέ και 2-3 ήταν αυτοί που έκαναν σωστό μάθημα (και σε αυτούς τους 2-3 διάβαζα μόνο ;Ρ). Πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

εμενα η πρωτη λυκειου ηταν στατιστικα η ταξη με τους πιο αποτυχημενους που ειχα ποτε μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
RIP.

Ήταν τόσο νέα.... :cry_x: :cry_x:

Εσύ αναστήθηκες; :pfff:
Χτύπα το κεφάλι σου στον τοίχο μη πάθω τίποτα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Όντως..σαν χτες μου φαίνεται που άρχισα καλοκαιρινά και διάβαζα την ενότητα 1 του Πρωταγόρα και το αγροτικό ατελείωτες ώρες...:book:
Και σε λίγες μέρες θα βγουν τα αποτελέσματα (:rtfm:) και θα πρέπει να κάνουμε μηχανογραφικό..Και ακόμα είμαι αναποφάσιστη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Όντως..σαν χτες μου φαίνεται που άρχισα καλοκαιρινά και διάβαζα την ενότητα 1 του Πρωταγόρα και το αγροτικό ατελείωτες ώρες...:book:
Και σε λίγες μέρες θα βγουν τα αποτελέσματα (:rtfm:) και θα πρέπει να κάνουμε μηχανογραφικό..Και ακόμα είμαι αναποφάσιστη :D
Αναποφασιστη ως προς τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αναποφασιστη ως προς τι?

Ως προς το τι θα δηλώσω. Βασικά ξέρω τι δε μου αρέσει (και είναι πολλά) και όχι τι θέλω να κάνω. Βασικά είναι και η κατεύθυνση που με περιορίζει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ως προς την ψηφο της! εχεις 2 χρονια να το σκεφτεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ως προς την ψηφο της! εχεις 2 χρονια να το σκεφτεις!
Γιατι σε 2 χρονια θαχουμε εκλογες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top