Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και στο internet άλλα λίγο πιο μέτα απο ότι στα σχολεία. Επίσης θα χρειαστείς το καρτελάκι με τον 8/9 ψήφιο αριθμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Peut-etre:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliospap

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Παραιτήθηκε βαθμολογητής καταγγέλλοντας λάθη στις οδηγίες της ΚΕΕ για την βαθμολόγηση των γραπτών


Τα « βρόντηξε» βαθμολογητής στο Βόλο επειδή , όπως υποστηρίζει στην επιστολή την οποία δημοσιοποιεί το esos«οι ενδεικτικές λύσεις της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων, βάσει των οποίων γίνεται η βαθμολόγηση των γραπτών, περιέχουν λάθη τόσο Φυσικής όσο και Μαθηματικών».Κατά συνέπεια , τονίζει ο βαθμολογητής Θρασύβουλος Κων. Μαχαίρας (ΦΩΤΟ) , αυτή τη στιγμή σε όλα τα Βαθμολογικά Κέντρα βαθμολογείται ως σωστό το λάθος. Ειδικότερα ολόκληρη η επιστολή παραίτησης έχει ως εξής:

Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ
Προς την Πρόεδρο
του 48ου Βαθμολογικού Κέντρου
Κυρία Πρόεδρε, το Σάββατο 21 Μαΐου 2011, κατά την ενημέρωση των βαθμολογητών της Φυσικής Κατεύθυνσης Γ΄ Λυκείου, εξέφρασα τις ενστάσεις μου πάνω στις ενδεικτικές λύσεις της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων.
Τις ενστάσεις αυτές κατέθεσα με επιστολή μου στους υπευθύνους βαθμολόγησης της Φυσικής και τους παρακάλεσα να τη θέσουν υπόψη της Κ.Ε.Ε., πράγμα που έγινε.
Στην επιστολή μου αυτή, την οποία σας επισυνάπτω, αποδεικνύεται ότι οι ενδεικτικές λύσεις της Κ.Ε.Ε., βάσει των οποίων γίνεται η βαθμολόγηση των γραπτών, περιέχουν λάθη τόσο Φυσικής όσο και Μαθηματικών.
Κατά συνέπεια αυτή τη στιγμή σε όλα τα Βαθμολογικά Κέντρα βαθμολογείται ως σωστό το λάθος.
Αυτό αδικεί τους Δασκάλους εκείνους που δίδαξαν το σωστό στους μαθητές τους και πολύ περισσότερο, αδικεί τους μαθητές εκείνους, που σκεφτόμενοι καλύτερα από αυτούς που έβαλαν τα θέματα των εξετάσεων, απάντησαν μεν σωστά, αλλά σύμφωνα με τις οδηγίες της Κ.Ε.Ε. η σωστή απάντησή τους θα εκληφθεί ως λάθος.
Προκειμένου να αρθεί η αδικία, πρότεινα να σταλεί οδηγία από την Κ.Ε.Ε., ώστε να
παίρνουν τα ίδια μόρια και οι μαθητές που απάντησαν λάθος, αλλά βρίσκονται σε συμφωνία με τις λανθασμένες οδηγίες της Κ.Ε.Ε. και οι μαθητές που απάντησαν απόλυτα σωστά.
Το να θέλω να μου συμπεριφερθούν ως πρόσωπο που έχει δικαίωμα να προβάλλει και να υπερασπίζεται το δίκιο του και να ζητώ να με σεβαστούν ως Δάσκαλο που έχει δικαίωμα να απαιτεί το επιστημονικά σωστό στη διόρθωση γραπτών, αν η Κ.Ε.Ε. δε θέλει να τα θεωρήσει δικαιώματά μου, ας τα θεωρήσει ένδειξη στοιχειώδους ευαισθησίας της.
Η Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων δε μου απάντησε, αποποιούμενη τις ευθύνες των λανθασμένων θεμάτων που έδωσε στους υποψηφίους και αδιαφορώντας για την
ανηθικότητα στην οποία με εξαναγκάζει.
Έτσι, η ελάχιστη άμυνά μου για να διατηρήσω τις αξίες μου και την αξιοπρέπειά μου ως Δάσκαλος, είναι η άρνησή μου να βαθμολογήσω το λάθος ως σωστό.
Ως εκ τούτου κα Πρόεδρε, σας παρακαλώ να δεχτείτε την παραίτησή μου από βαθμολογητή του 48ου Βαθμολογικού Κέντρου.
Θρασύβουλος Κων. Μαχαίρας
Φυσικός
Γενικού Λυκείου Αγριάς Μαγνησίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ομγ ρε.
Γίνονται τέτοια σε Μαθηματικά και Φυσική, φαντάσου στα άλλα που δεν υπάρχουν στάνταρ απαντήσεις. :|
Αχχ Ελλάδα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αντε μετα και το σημερινο

Τ - Ε - Λ - Ο - Σ

Σε 4 μαθηματα πανω απο την σχολη που θελω

και σε 3 κατω απο την σχολη που θελω.Θα παιχτει θριλερ.Ελπιζω να κατεβουν οι βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Αν δεν είχα χάσει την ψυχραιμία μου στα Μαθηματικά, θα είχα γράψει 16-18. Τώρα...τον π***ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι σε όλους τους υποψήφιους καλά αποτελέσματα!! Όσο για εμάς της Β' Λυκείου τα καλύτερα έρχονται από του χρόνου!! ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι σε όλους τους υποψήφιους καλά αποτελέσματα!! Όσο για εμάς της Β' Λυκείου τα καλύτερα έρχονται από του χρόνου!! ;):P
Ναι τι να σου πω...άμα είναι σαν τα φετινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ναι τι να σου πω...άμα είναι σαν τα φετινά...
Ναι αλλα του χρονου θα πανε υποψιασμενοι,οχι εμεις που πηγαμε για περιπατο Βιολογια(κ οι αλλοι για μαθηματικα γενικης) κ τα ειδαμε ολα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδάκια του '94, ακούστε μια συμβουλή από μας του '93... τίποτα δεν είναι ό,τι φαίνεται, κι αν θέλουν να σας ξεσκίσουν, δεν έχουν τύψεις να το κάνουν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδάκια του '94, ακούστε μια συμβουλή από μας του '93... τίποτα δεν είναι ό,τι φαίνεται, κι αν θέλουν να σας ξεσκίσουν, δεν έχουν τύψεις να το κάνουν...:P

:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonix

Νεοφερμένος

Ο Tonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι τι να σου πω...άμα είναι σαν τα φετινά...

οτι και να ειναι ,και πιο δυσκολα δλδ , δεν χρειαζεται και δεν πρεπει να τους λεμε τετοια πραγματα ρε σεις
ενταξει μας ηρθε ξαφνικο και το σημαντικο ειναι να καταλαβουμε οτι σε ολους μας ηταν ξαφνικό
αμα επεφταν ευκολα δεν θα καναμε λογο για τιποτα τετοιο.

Αυτο που θελω δλδ να τονισω , και για τα παιδια που δινουν το 2012 ειναι οτι , η προετιμασια εχει τη πιο μεγαλη σημασία και οχι αμα θα βαλουν ευκολα ή δυσκολα στις εξετάσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γενικά ούτε εγώ είμαι ικανοποιημένος από τις πανελληνιες, αν μπορούσα να γυρίσω πίσω το χρόνο σε κάποια μαθήματα θα διάβαζα περισσότερο. Τώρα εξαιτίας ενός μαθήματος μπορεί να χάσω τη σχολή μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marelpt

Νεοφερμένος

Ο Marelpt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδια μηπως ξερετε (επισημα η ανεπισημα) ποτε περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα?
Και αν θα μπορουμε να τα δουμε μεσω internet (καλα αυτο μπορει και να εννοειται:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αμα επεφταν ευκολα δεν θα καναμε λογο για τιποτα τετοιο.
Θα τον κάνατε στις βάσεις, γιατί θα πήγαιναν στο θεό.
Για κάποιο λόγο όλοι προσεύχονται για εύκολα θέματα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Είτε εύκολα, είτε δύσκολα, η Ιατρική θα πάρει πάλι 100 (π.χ.) άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ναι τι να σου πω...άμα είναι σαν τα φετινά...
Το είπα γενικά για το πως θα τα περάσουμε την επόμενη χρονιά και το πόσο διάβασμα θα έχουμε..όντως αν πέσουν σαν τα φετινά είναι δύσκολα τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα τον κάνατε στις βάσεις, γιατί θα πήγαιναν στο θεό.
Για κάποιο λόγο όλοι προσεύχονται για εύκολα θέματα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Είτε εύκολα, είτε δύσκολα, η Ιατρική θα πάρει πάλι 100 (π.χ.) άτομα.
Εναν μετριο μαθητη τον συμφερουν τα ευκολα θεματα.Εγω ας πουμε στα Μαθηματικα Κατευθυνσης και Φυσικη ημουν μετριος.Θα εγραφα αναλογα με τα θεματα.Οποτε αμα επεφταν ευκολα σαν τα περσυνα θα εγραφα πολυ καλα και ο αριστος θα εγραφε αριστα αλλα η διαφορα μας θα ηταν μικρη (ασε που ενας αριστος μπορει να κανει απροσεξειες και να χασει βαθμους απο εκει)

Ε φετος επεσαν δυσκολα και εγραψε ο καθενας αυτο που αξιζε.Κακο για μενα γιατι ηθελα ευκολα.Στο Α.Ε.Π.Π και ΑΟΘ ομως που ηθελα να πεσουν δυσκολα,δεν επεσαν και ετσι ο μετριος μαθητης ηταν κοντα σε μενα.

Αμα εισαι καλος σε ενα μαθημα θελεις να πεσουν δυσκολα,αμα δεν εισαι θελεις να πεσουν ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Αμα εισαι καλος σε ενα μαθημα θελεις να πεσουν δυσκολα,αμα δεν εισαι θελεις να πεσουν ευκολα

Eτσι ειναι. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JLemonis

Νεοφερμένος

Ο JLemonis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιες ιστοσελίδες για να μη τρέχω να αγοράζω το Πάμε πανεπιστήμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top