Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
όσοι δεν πήγαμε μια κωλοπενταήμερη (υπό τις συνθήκες Ελλαδιστάν) ήμασταν άρρωστοι; είμαστε άρρωστοι; χάσαμε την ζωή;

από πού βγάζετε τέτοια συμπεράσματα

αφήστε τον καθένα να ζήσει όπως θέλει και μην επιβάλλετε νόρμες ζωής και ψυχαγωγίας

όλα υφίσταται από υποκειμενική σκοπιά και ειδικά στην χρονική περίοδο αυτή, όπου πολλές οικογένειες «στενάζουν» οικονομικά


Πολύ απλά... Είναι μια εμπειρία που αξίζει να ζήσεις... Μην πηγαίνοντας η αλήθεια είναι πως δεν χάνεις τίποτα ιδιαίτερο, μιας και τώρα πια τα σχολεία πήγαινουν αρκετές πολυήμερες εκδρομές... Αλλά αν πας κερδίζεις πολλά... Από ψυχολογική ξεκούραση μέχρι και πολύ καλούς φίλους... Εγώ προσωπικά μετά την 7ήμερη απέκτησα 2...

Το να μην έχεις λεφτά, όρεξη, να σαι αντικοινωνικός μισάνθρωπος στην τελική και να μην θες να περνάς πολλές ώρες με κανέναν το καταλαβαίνω...

Το να μην πας όμως, επειδή θες να διαβάσεις, φοβάσαι μην χάσεις τον ρυθμό σου κλπ κλπ κλπ... είναι απλώς ηλίθιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον tsarachaf!
Αυτό ακριβώς λεω και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
ποια γλυκανάλατα και αποχαιρετισμοί ρε παλουκάρια; :hmm:
που μετά στο Πανεπιστήμιο και αργότερα, οι μαύρες πέτρες της αμνησίας πάνε και έρχονται; :confused:
όταν σχεδόν όλοι οι συμμαθητές πετύχουν στου διαόλου την πεθερά, ποιος χέστηκε για ποιον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ποια γλυκανάλατα και αποχαιρετισμοί ρε παλουκάρια; :hmm:
που μετά στο Πανεπιστήμιο και αργότερα, οι μαύρες πέτρες της αμνησίας πάνε και έρχονται; :confused:
όταν σχεδόν όλοι οι συμμαθητές πετύχουν στου διαόλου την πεθερά, ποιος χέστηκε για ποιον;

καλά, χαλάρωσε και λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
εύα χαλαρός είμαι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εύα χαλαρός είμαι...;)

αυτό που θέλω να πω είναι οτι δεν χάνονται απαραίτητα οι φιλίες μετά το σχολείο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ποια γλυκανάλατα και αποχαιρετισμοί ρε παλουκάρια; :hmm:
που μετά στο Πανεπιστήμιο και αργότερα, οι μαύρες πέτρες της αμνησίας πάνε και έρχονται; :confused:
όταν σχεδόν όλοι οι συμμαθητές πετύχουν στου διαόλου την πεθερά, ποιος χέστηκε για ποιον;

Ο Μηδενισμός ή νιχιλισμός ( > λατ. nihil = μηδέν, τίποτα) είναι φιλοσοφική κατεύθυνση που πρεσβεύει την ολοκληρωτική άρνηση κάθε θεωρητικής ή πρακτικής αξίας. Ο μηδενισμός απορίπτει και αποδοκιμάζει το περιβάλλον του, το καταδικάζει απόλυτα, διαμαρτύρεται ή και επαναστατεί εναντίον του. Τον όρο εισήγαγε ο Ιβάν Τουργκένιεφ για να χαρακτηρίσει τον Μπαζάρωφ, βασικό ήρωα του μυθιστορήματός του Πατέρες και υιοί (1862).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ποια γλυκανάλατα και αποχαιρετισμοί ρε παλουκάρια; :hmm:
που μετά στο Πανεπιστήμιο και αργότερα, οι μαύρες πέτρες της αμνησίας πάνε και έρχονται; :confused:
όταν σχεδόν όλοι οι συμμαθητές πετύχουν στου διαόλου την πεθερά, ποιος χέστηκε για ποιον;
Ίσως κάποιοι να χεστούν, ίσως κάποιοι άλλοι όχι. Θα αναφέρω το παράδειγμα του πατέρα μου, που τώρα είναι σχεδόν 60 χρονών και έχει ακόμα φιλικές σχέσεις με πρωην συμμαθητές του και κάθε χρόνο έχουν συνάντηση όλοι μαζί.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
αυτό που θέλω να πω είναι οτι δεν χάνονται απαραίτητα οι φιλίες μετά το σχολείο:P

και εγώ το πιστεύω...:P
άλλοι το πιστεύουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios77

Νεοφερμένος

Ο Marios77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ξεχασατε και το μεθυσι... Θεωρω υπερβολη την καθημερινη εξαντλιτικη βραδυνη χοροεσπεριδα. Ενταξει δεν λεω να βγεις αλλα οχι αυτο φαινομενο, πολυ μαθητες αρρωσταινουν, εξαντλουνται αυτος ειναι δηλαδη ο σκοπος την πενθημερης?? δεν νομιζω. Απευθυνομαι ειδικα για τα παιδια των πολεων που εχουν τοσα club στα ποδια τους στο ξενοδοχειο ας κανουμε και καμια καφριλα αλλα στις εξοδους λιγο μετρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ πάντως μετά το σχολείο μόνο μ' ένα πολύ καλό μου φιλαράκι έχω και προσπαθώ να διατηρώ επαφή. Με τους υπολοίπους απλά ένα "γεια" αν τους πετύχω πουθενά...
Απλά στην δική μου περίπτωση, δεν είχα κανένα σπουδαίο δέσιμο με συμμαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ποια γλυκανάλατα και αποχαιρετισμοί ρε παλουκάρια; :hmm:
που μετά στο Πανεπιστήμιο και αργότερα, οι μαύρες πέτρες της αμνησίας πάνε και έρχονται; :confused:
όταν σχεδόν όλοι οι συμμαθητές πετύχουν στου διαόλου την πεθερά, ποιος χέστηκε για ποιον;

Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ με τους παλιούς σου συμμαθητές... Εγώ πάντως ακόμη κι αν δεν κάνουμε παρέα στις πόλεις που περάσαμε διατηρούμε μια χαρά σχέσεις και ειδικά όταν είμαστε πίσω στην πόλη μας κάνουμε πάλι μια χαρά παρέα...
Και στην τελική ακριβώς επειδή ξεκινάμε μια νέα ζωή από κει και πέρα, είναι κάτι σαν την τελευταία ευκαιρία για να το διασκεδάσουμε έτσι ως μαθητές...

Ξεχασατε και το μεθυσι... Θεωρω υπερβολη την καθημερινη εξαντλιτικη βραδυνη χοροεσπεριδα. Ενταξει δεν λεω να βγεις αλλα οχι αυτο φαινομενο, πολυ μαθητες αρρωσταινουν, εξαντλουνται αυτος ειναι δηλαδη ο σκοπος την πενθημερης?? δεν νομιζω. Απευθυνομαι ειδικα για τα παιδια των πολεων που εχουν τοσα club στα ποδια τους στο ξενοδοχειο ας κανουμε και καμια καφριλα αλλα στις εξοδους λιγο μετρο..

Χορεσπερίδες δεν παίζουν... Τέτοιες ώρες που βγαίνουμε, δεν νοείται χορεσπερίδα...
Πάντως τώρα που πάνε και πολλοί εκδρομή εξωτερικό αυτές οι έξοδοι που περιγράφεις μειώνονται σημαντικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,857 μηνύματα.
Εγώ πάντως μετά το σχολείο μόνο μ' ένα πολύ καλό μου φιλαράκι έχω και προσπαθώ να διατηρώ επαφή. Με τους υπολοίπους απλά ένα "γεια" αν τους πετύχω πουθενά...
Απλά στην δική μου περίπτωση, δεν είχα κανένα σπουδαίο δέσιμο με συμμαθητές.

ακριβώς :)
λες και είχες υπογράψει κανένα συμβόλαιο αιώνιας συμβίωσης;
συν το γεγονός ότι βρέθηκες στο συγκεκριμένο σχολείο το οποίο δεν σημαίνει τίποτα, όσον αφορά την δημιουργία σχέσεων γιατί πολύ απλά μπορεί να μην σε εκφράζουν ως άτομα

από εκεί και πέρα αν προκύψουν φιλικές σχέσεις με 2-3 άτομα, αυτό δεν χρειάζεται το σεξομεθύσι για να γίνουν...

οι σωστοί δεσμοί κοινωνικοποίησης τίθενται υπό άλλες βάσεις πιο ουσιαστικές και πιο διαχρονικές στην αλλοτρίωση της καθημερινότητας...που σε πουλάει και ο ίδιος σου ο αδερφός (που λέει ο λόγος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
παιδάκια , εγώ λέω να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος :hmm:
τι λέτε για αυτό? :
"όπως σας καυλώσει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios77

Νεοφερμένος

Ο Marios77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χορεσπερίδες δεν παίζουν... Τέτοιες ώρες που βγαίνουμε, δεν νοείται χορεσπερίδα...
Πάντως τώρα που πάνε και πολλοί εκδρομή εξωτερικό αυτές οι έξοδοι που περιγράφεις μειώνονται σημαντικά...

Εδω δεν εχουμε να φαμε πως θα παμε εξωτερικο μεγαλο το κοστος λιγα σχολεια πανε. Ροδο και Κρητη πανε ολλοι οσοι μπορουνε και θελουνε φυσικα. Φυσικα και δεν "παιζουν" χοροεσπεριδες αλλα καλο θα ηταν να μην "επαιζαν" τοσα club εχεις μοναδικη ευκαιρια να θαυμασεις τα αξιοθεατα της καθε πολης ειδικα της Κρητης αλλα επειδη εισαι κουρουμπελο απο την προηγουμενη μερα και εξαντλημενος θα ελεγα τι θαυμαζεις...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παιδάκια , εγώ λέω να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος :hmm:
τι λέτε για αυτό? :
"όπως σας καυλώσει"
Γιατί καλέ, off είμαστε;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
παιδάκια , εγώ λέω να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος :hmm:
τι λέτε για αυτό? :
"όπως σας καυλώσει"

κουλ, κι η εκδρομή σχετίζεται με πανελλήνιες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ακριβώς :)
λες και είχες υπογράψει κανένα συμβόλαιο αιώνιας συμβίωσης;
συν το γεγονός ότι βρέθηκες στο συγκεκριμένο σχολείο το οποίο δεν σημαίνει τίποτα, όσον αφορά την δημιουργία σχέσεων γιατί πολύ απλά μπορεί να μην σε εκφράζουν ως άτομα

από εκεί και πέρα αν προκύψουν φιλικές σχέσεις με 2-3 άτομα, αυτό δεν χρειάζεται το σεξομεθύσι για να γίνουν...

οι σωστοί δεσμοί κοινωνικοποίησης τίθενται υπό άλλες βάσεις πιο ουσιαστικές και πιο διαχρονικές στην αλλοτρίωση της καθημερινότητας...που σε πουλάει και ο ίδιος σου ο αδερφός (που λέει ο λόγος)

Ρε συ, γιατί κολλάς έτσι??? Δεν είναι μόνο σεξ και μεθύσι οι εκδρομες ρε... Είναι και ένα διάστημα στο οποίο είσαι ξέγνοιαστος, χωρίς γονείς και υποχρεώσεις πάνω από το κεφάλι σου, παρέα με τους φίλους σου...

Εδω δεν εχουμε να φαμε πως θα παμε εξωτερικο μεγαλο το κοστος λιγα σχολεια πανε. Ροδο και Κρητη πανε ολλοι οσοι μπορουνε και θελουνε φυσικα. Φυσικα και δεν "παιζουν" χοροεσπεριδες αλλα καλο θα ηταν να μην "επαιζαν" τοσα club εχεις μοναδικη ευκαιρια να θαυμασεις τα αξιοθεατα της καθε πολης ειδικα της Κρητης αλλα επειδη εισαι κουρουμπελο απο την προηγουμενη μερα και εξαντλημενος θα ελεγα τι θαυμαζεις...:whistle:

Βρε ναι, καλά θα ήταν... Για μένα καλά θα ήταν να μην είχαμε γενικά τόόόσα club... Να σου πω την αλήθεια όμως και να μην ήταν όλοι κουρούμπελο από την προηγούμενη, δεν θα δείχνανε περισσότερο ενδιαφέρον... Όποιος πραγματικά θέλει να δει 5 πράγματα όσο και να χει πιει πριν θα ασχοληθεί για να να δει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

Marios77

Νεοφερμένος

Ο Marios77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Βρε ναι, καλά θα ήταν... Για μένα καλά θα ήταν να μην είχαμε γενικά τόόόσα club... Να σου πω την αλήθεια όμως και να μην ήταν όλοι κουρούμπελο από την προηγούμενη, δεν θα δείχνανε περισσότερο ενδιαφέρον... Όποιος πραγματικά θέλει να δει 5 πράγματα όσο και να χει πιει πριν θα ασχοληθεί για να να δει...
Yπαρχουν πολυ πιο ανωτερα κεντρα που μπορεις να διασκεδασεις αν οπωσδηποτε θες να βγεις να μπεις γκολ. Ακομα και τα μπουζουκια τα θεωρω καλυτερα :offtopic:
Εχεις δικεο στο τελευταιο, απλα δεν θα ειναι η ιδια αισθηση μπορει να δεις σε μνημειο χορευτρια αμα λαχει με τα ξυδια της προηγουμενης μερας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top