Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ναι ρε συ πλάκα έκανα... Σίγουρα δεν μπορούμε να τα βλέπουμε τόσο καταστροφικά. Δε ξέρεις πως θα είναι μετά από χρόνια όπως λες και εσύ.

Αλλά επειδή βλέπω και συμμαθητές μου που ζορίζονται πολύ, λέω καλύτερα πάρ'το πιο λογικά μη τρελένεσαι.. Και προσωπικά έχω στόχο να πιάσω πολλά μόρια για τις σχολές που ψάχνω οπότε μη θεωρηθεί ότι τα λέω επειδή δεν έχω ελπίδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Επειδη ζουμε στην εποχη της παραπληροφορησης , μολις μου ειπε ενας φιλος μου οτι δηλωνουν μηχανογραφικο. Ισχυει τιποτα τετοιο ; Εγω ξερω οτι απλα εγιναν οι δηλωσεις για συμμετοχη στις πανελληνιες, μηπως τα μπερδεψε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μπαααα...όχι μηχανογραφικό!!!Τον Ιούνιο με το καλό!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουφ....πόσο ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ξερει κανείς πότε θα δώσουμε τελικά? Ακούστηκε κάτι για αρχές Μάη μετα είπαν οτι δεν ισχυει και παει λεγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν έχει βγει ακόμα ανακοίνωση, οπότε δεν ισχύει τίποτα απ' όσα ακούς.
Εκτός κι αν έχει βγει και δεν το' χω πάρει είδηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι?και απαντήστε ειλικρινα...οι βαθμοί π γράφω συνήθως στα κατεύθυνσης κινούνται μεταξύ 12 και 15..στην ανάπτυξη έχω τεράστια κενά π δν καλύπτονται και ακόμα και τώρα δεν μπορώ να συγκεντρωθω στο διάβασμα...πιστεύετε ότι μπορώ να πιάσω τα 15000 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι?και απαντήστε ειλικρινα...οι βαθμοί π γράφω συνήθως στα κατεύθυνσης κινούνται μεταξύ 12 και 15..στην ανάπτυξη έχω τεράστια κενά π δν καλύπτονται και ακόμα και τώρα δεν μπορώ να συγκεντρωθω στο διάβασμα...πιστεύετε ότι μπορώ να πιάσω τα 15000 μόρια?

ναι
αλλά μην τα περιμένεις όλα έτοιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biologist

Νεοφερμένος

Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια, αυτο που έχω να πω πάνω στο θέμα των πανελλαδικών είναι ότι ανεξάρτητα από το τι γράφεται στα φροντιστήρια και στα σχολεία, από 12 όπως αναφέρθηκε πιο πιάνω μέχρι και 20 πραγματικά για εμένα αλλα θέλω να πιστεύω και για κάποιους άλλους δεν σημαίνει τίποτα το απόλυτα ενδεικτικό από την στιγμή που γνωρίζεις που βαδίζεις και σε πιο πραγματικά επίπεδο βρίσκεσαι. Είχα στο τμήμα μου παιδιά τα οποία γράφανε 18ρια και 20ρια, μας ρωτούσαν οι καθηγητές που θέλουμε να περάσουμε, κανείς άλλος δεν προλάβαινε να μιλήσει αλλά μόνο εκείνοι λέγοντας, Στρατιωτική Ιατρική, Φαρμακευτική, Οδοντιατρική κ.ο.κ...... εκφράσεις γενικότερα του τύπου την Οδοντιατρική την έχουμε στο τσεπάκι και πολλά άλλα. Στο τέλος λοιπόν με το ζόρι αγγίξαν τα 17.500 μόρια χωρίς να υποτιμώ τον βαθμό άλλα για το επίπεδο που προβάλλονταν απο τα genius, είναι αίσχος. Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι από εσας εδω έχετε ακούσει τετοιου είδους λεγόμενα, να μην σας καταβάλουν, συνεχίστε την προσπάθεια και προσπαθήστε να πραγματοποιήσετε το όνειρο σας, κάθε εμπόδιο να το βλέπετε ως πρόκληση για αντιμετώπιση και όχι σαν αφορμή για εύκολη υποχώρηση. Μπορεί όλα αυτά να ακούγονται λίγο φιλοσοφικά και να πείτε να ο μάγκας μας κάνει και τον δάσκαλο. Δεν είναι έτσι, απλά θυμήθηκα τον εαυτό μου εκείνη την χρονιά των εξετάσεων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια, αυτο που έχω να πω πάνω στο θέμα των πανελλαδικών είναι ότι ανεξάρτητα από το τι γράφεται στα φροντιστήρια και στα σχολεία, από 12 όπως αναφέρθηκε πιο πιάνω μέχρι και 20 πραγματικά για εμένα αλλα θέλω να πιστεύω και για κάποιους άλλους δεν σημαίνει τίποτα το απόλυτα ενδεικτικό από την στιγμή που γνωρίζεις που βαδίζεις και σε πιο πραγματικά επίπεδο βρίσκεσαι. Είχα στο τμήμα μου παιδιά τα οποία γράφανε 18ρια και 20ρια, μας ρωτούσαν οι καθηγητές που θέλουμε να περάσουμε, κανείς άλλος δεν προλάβαινε να μιλήσει αλλά μόνο εκείνοι λέγοντας, Στρατιωτική Ιατρική, Φαρμακευτική, Οδοντιατρική κ.ο.κ...... εκφράσεις γενικότερα του τύπου την Οδοντιατρική την έχουμε στο τσεπάκι και πολλά άλλα. Στο τέλος λοιπόν με το ζόρι αγγίξαν τα 17.500 μόρια χωρίς να υποτιμώ τον βαθμό άλλα για το επίπεδο που προβάλλονταν απο τα genius, είναι αίσχος. Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι από εσας εδω έχετε ακούσει τετοιου είδους λεγόμενα, να μην σας καταβάλουν, συνεχίστε την προσπάθεια και προσπαθήστε να πραγματοποιήσετε το όνειρο σας, κάθε εμπόδιο να το βλέπετε ως πρόκληση για αντιμετώπιση και όχι σαν αφορμή για εύκολη υποχώρηση. Μπορεί όλα αυτά να ακούγονται λίγο φιλοσοφικά και να πείτε να ο μάγκας μας κάνει και τον δάσκαλο. Δεν είναι έτσι, απλά θυμήθηκα τον εαυτό μου εκείνη την χρονιά των εξετάσεων....

Αν μπορούσα να βάλω θετική θα σου έβαζα.
Έχεις τόσο δίκιο.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
όχι σαν αφορμή για εύκολη υποχώρηση.

Έχω κουραστεί τόσο που σχεδόν τα έχω παρατήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Έχω κουραστεί τόσο που σχεδόν τα έχω παρατήσει
Δεν παραταμε ποτε κ τιποτα. Αγωνιζομαστε μεχρι το τελος.Και βγαινουμε νικητες. Πες οτι εκανες ενα διαλειμμα και ξεκινα παλι δυναμικα. <Καλη σου (μας) επιτυχια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairrvazelaki

Νεοφερμένος

Η mairrvazelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εισαι 12 μονο εβδομαδες πριν τις πανελλαδικες και τα παραταααας? και εγω ειμαι φουλ κουρασμενη και τωρα ειναι που θα δωσω τα παντα! ανεχεσαι αυτο το πραγμα απο τον εαυτο σου? μετα απο τοσα χρονια σχολειο και διαβασμα να τα παρατησεις ολα λιγο πριν τελιωσεις τα σχολικα σ χρονια που ειναι απο τις σημαντικοτερες στιγμες στη ζωη σου? για φαντασου εσενα σε λιγα χρονια χωρις δουλεια να κρεμεσαι απο αλλους!!!! δεν νομιζω να ειχες φανταστει αυτο το μελλον για σεναα.... αλλα δεν ειναι ολα τοσο ευκολα οσο τα νομιζουμε.! δεν υπαρχει λογος να κουραζεσαι και μη διαβαζεις επιπολαια γιατι τα 3εχνας και μετα χαλασ ετσι περισσοτερο χρονο για να τα ξαναδιαβασεις λογο κενων! κοιτα να καλυπτεις μερα με τη μερα τα κενα σου!! διαβασε καλα ομως και οχι να κοροιδευεις τον εαυτο σου! ξερεις ποσο γρηγορα θα περασουν οι μερες??? ουτε που θα το καταλαβεις... και τελος θα σαι υπερηφανος για σενα που θα περασεις! λοιπον απο μενα καλη σου επιτυχια και οπως ειπαμεε δυναμικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν παραταμε ποτε κ τιποτα. Αγωνιζομαστε μεχρι το τελος.Και βγαινουμε νικητες. Πες οτι εκανες ενα διαλειμμα και ξεκινα παλι δυναμικα. <Καλη σου (μας) επιτυχια!!!!!!!!!

Αυτή η σιγουριά σας ρε πούστη και η παραπληροφόρηση ταυτόχρονα. Να δω τι θα του πείτε αν δε γράψει τελικά.

εισαι 12 μονο εβδομαδες πριν τις πανελλαδικες και τα παραταααας? και εγω ειμαι φουλ κουρασμενη και τωρα ειναι που θα δωσω τα παντα! ανεχεσαι αυτο το πραγμα απο τον εαυτο σου? μετα απο τοσα χρονια σχολειο και διαβασμα να τα παρατησεις ολα λιγο πριν τελιωσεις τα σχολικα σ χρονια που ειναι απο τις σημαντικοτερες στιγμες στη ζωη σου? για φαντασου εσενα σε λιγα χρονια χωρις δουλεια να κρεμεσαι απο αλλους!!!! δεν νομιζω να ειχες φανταστει αυτο το μελλον για σεναα.... αλλα δεν ειναι ολα τοσο ευκολα οσο τα νομιζουμε.! δεν υπαρχει λογος να κουραζεσαι και μη διαβαζεις επιπολαια γιατι τα 3εχνας και μετα χαλασ ετσι περισσοτερο χρονο για να τα ξαναδιαβασεις λογο κενων! κοιτα να καλυπτεις μερα με τη μερα τα κενα σου!! διαβασε καλα ομως και οχι να κοροιδευεις τον εαυτο σου! ξερεις ποσο γρηγορα θα περασουν οι μερες??? ουτε που θα το καταλαβεις... και τελος θα σαι υπερηφανος για σενα που θα περασεις! λοιπον απο μενα καλη σου επιτυχια και οπως ειπαμεε δυναμικα!

Αν δίνεις πανελλήνιες για να βρεις δουλειά μεθαύριο απλά παράτα τα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dukem93

Νεοφερμένος

Ο dukem93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Αυτή η σιγουριά σας ρε πούστη και η παραπληροφόρηση ταυτόχρονα. Να δω τι θα του πείτε αν δε γράψει τελικά.



Αν δίνεις πανελλήνιες για να βρεις δουλειά μεθαύριο απλά παράτα τα!!!!
Και γιατί δίνουμε τότε?? για πες μας... Άμα είναι έτσι να τα παρατήσουν όλοι οι νέοι που ετοιμάζονται να δώσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
εισαι 12 μονο εβδομαδες πριν τις πανελλαδικες και τα παραταααας? και εγω ειμαι φουλ κουρασμενη και τωρα ειναι που θα δωσω τα παντα! ανεχεσαι αυτο το πραγμα απο τον εαυτο σου? μετα απο τοσα χρονια σχολειο και διαβασμα να τα παρατησεις ολα λιγο πριν τελιωσεις τα σχολικα σ χρονια που ειναι απο τις σημαντικοτερες στιγμες στη ζωη σου? για φαντασου εσενα σε λιγα χρονια χωρις δουλεια να κρεμεσαι απο αλλους!!!! δεν νομιζω να ειχες φανταστει αυτο το μελλον για σεναα.... αλλα δεν ειναι ολα τοσο ευκολα οσο τα νομιζουμε.! δεν υπαρχει λογος να κουραζεσαι και μη διαβαζεις επιπολαια γιατι τα 3εχνας και μετα χαλασ ετσι περισσοτερο χρονο για να τα ξαναδιαβασεις λογο κενων! κοιτα να καλυπτεις μερα με τη μερα τα κενα σου!! διαβασε καλα ομως και οχι να κοροιδευεις τον εαυτο σου! ξερεις ποσο γρηγορα θα περασουν οι μερες??? ουτε που θα το καταλαβεις... και τελος θα σαι υπερηφανος για σενα που θα περασεις! λοιπον απο μενα καλη σου επιτυχια και οπως ειπαμεε δυναμικα!



Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα και θέλω να επισημάνω και κάτι άλλο.Όσοι δεν πετυχαίνουν στις πανελλήνιες,δεν είναι χαμένοι από χέρι ούτε κατεστραμμένοι.Η πρόσβαση σε κάποιο πανεπιστήμιο δεν είναι μονόδρομος και ούτε μπορούν και θέλουν όλοι να γίνουν επιστήμονες.Αυτή η μ***κια να θέλουν όλοι να πάρουν πτυχίο για να φαίνονται κάποιοι,με εκνευρίζει αφάνταστα! :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@dukem:

Τι να σου πω, παλιά οι νέοι που έγραφαν εδώ κοιτούσαν καταρχήν να σπουδάσουν αυτό που τους άρεσε. Εντάξει, είχες και δυο τρεις πέντε απλά φοιτητές αλλά η πλειοψηφία θα είχε κάτι να σου πει για σχολές και αντικείμενα, όχι για οργανισμούς και επαγγέλματα.

Αν τα πράγματα άλλαξαν τόσο από τότε, κράτα με απέξω. 'Γιατί δίνετε' να ρωτάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dukem93

Νεοφερμένος

Ο dukem93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Και βέβαια πρωταρχικός σκοπός είναι να σπουδάσεις αυτό που σου αρέσει αλλά μετά θα βρεθείς στην αγορά εργασίας και όπλο σου θα είναι το πτυχίο από κάποιο πανεπιστήμιο που θα είναι αποτέλεσμα της επιτυχίας στις πανελλήνιες.. Και εδώ που έχουμε φτάσει πρέπει να κοιτάμε την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει η σχολή που θα διαλέξεις.. Σίγουρα όμως δεν κρίνεται μόνο από τις πανελλήνιες η πορεία( επαγγελματική) της ζωής σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αυτή τη συλλογική μιζέρια είναι που δε γουστάρω. 'Εδώ που έχουμε φτάσει...'

Bullshit.

Αν είναι να προσαρμόζεις τους στόχους σου με βάση αυτά τα κριτήρια, ε, μη στοχεύεις και καθόλου τελικά.

Anw, αυτά που λες σωστά ακούγονται -και ίσως είναι. Απλά εμένα δε μου κολλάνε. No worries.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biologist

Νεοφερμένος

Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια, τι γίνεται; Βλέπω να λέγονται πολλά πράγματα με ουσία και αυτό είναι πολύ καλό. Επίσης θα ήθελα να συμφωνήσω με κάποιον παραπάνω που αναφέρει πως αν επιλέξεις σχολή με βάση αυτά που σου πλασάρουν για καλή επαγγελματική αποκατάσταση όλες οι ''αμερόληπτες και αντικειμενικές'' εφημερίδες την περίοδο των βάσεων κλάφτα χαράλμπε.... Μην ακούτε τίποτα προσπαθήστε για αυτό που πργματικά επιθυμείτε και αφήστε τις σειρήνες να σκούζουν. Την χρονιά μου πραγματικά, χαμός με τα παιδαγωγικά και τα νηπιαγωγών.......στα 18χιλιάρικα οι βάσεις. Συγγνώμη αλλά, ΕΛΕΟΣ, όπως και να το κάνουμε. Φέτος γιατι άραγε οι βάσεις πέσαν καμία 400 μόρια κάτω άραγε; Γνωστός μου έβγαλε 19.620 στο 4 πεδίο και μας τρέλανε όλους όταν δήλωσε Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης....βέβαια όταν πήγε και είδε περί τοίνος επρόκειτο η σχολή, την επόμενη χρονιά 10% και έφυγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top