Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
δεν εχω βεβαιωση προσβασης!βοηθεια

Προφανώς είσαι απόφοιτη;

Θα πας σε σχολείο, αν μπορείς πάνε σε αυτό που αποφοίτησες - δεν ξέρω αν γίνεσαι δεκτή και σε άλλο, και θα το κάνετε ηλεκτρονικά..
Δεν είναι τίποτα απλώς τους λες τί μάθημα θα δώσεις, αν δόσεις και ειδικά και τέτοια. Αν θες για να είσαι πιο σίγουρη πάρε ένα τηλέφωνο στο σχολείο σου για να σου πουν και πάτε θα μπορούν .. αλλά και τί χρειάζεσαι ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τώρα με αγχώσατε.
Εγώ το χαρτί/δήλωση/αίτηση το πήρα σήμερα να το συμπληρώσω, απλά έκανα λάθος στο φύλο αντί να βάλω "Κ" έβαλα "γυναίκα" επειδή δεν είχα διαβάσει τις οδηγίες πίσω. :| (μα κι εγώ γυναίκα πήγα να βάλω; :hehe: )
Το χαρτί δε το θέλουν ε; Τα περνάνε αμέσως στο πισι; Άρα να του βάλω μπλάνκο να το διορθώσω;
Και είμαι οκ αν το δώσω τη Δευτέρα ε, δε θα γίνει καμιά στραβή; :O
Έτσι κι αλλιώς μέχρι 25 είναι η προθεσμία. :|

Φωτογραφίες εμάς μας είχαν ζητήσει 3 από τον Ιούνιο πέρυσι. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τώρα με αγχώσατε.
Εγώ το χαρτί/δήλωση/αίτηση το πήρα σήμερα να το συμπληρώσω, απλά έκανα λάθος στο φύλο αντί να βάλω "Κ" έβαλα "γυναίκα" επειδή δεν είχα διαβάσει τις οδηγίες πίσω. :| (μα κι εγώ γυναίκα πήγα να βάλω; :hehe: )
Το χαρτί δε το θέλουν ε; Τα περνάνε αμέσως στο πισι; Άρα να του βάλω μπλάνκο να το διορθώσω;
Και είμαι οκ αν το δώσω τη Δευτέρα ε, δε θα γίνει καμιά στραβή; :O
Έτσι κι αλλιώς μέχρι 25 είναι η προθεσμία. :|

Φωτογραφίες εμάς μας είχαν ζητήσει 3 από τον Ιούνιο πέρυσι. :/

Έλα ρε τί αγχώνεσαι; Εμείς είμαστε 31 παιδιά όλοι και όλοι στη Γ λυκείου και μόνο εγώ έκανα την δήλωση..:P

Το φύλο που πήρες είναι απλώς για εσένα.. για να "προετοιμαστείς" και καλά για να μην καθυστερείτε όταν τα περνάτε στο pc (ζήτα να είσαι παρόν όταν τα περνάν στο pc να μη γίνει καμιά στραβή γιατί μετά δεν αλλάζει..)

Όσο για το πλάνκο, εγώ το είχα συμπληρώσει με μολύβι..:D

Για φωτογραφίες δε ξέρω τί να σου πω, εγώ πάντως θα τα πάω από την άλλη εβδομάδα, αν και δεν βιάζονται αφού θα τα χρησιμοποιήσουν στο τέλος της χρονιάς.


Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως φαίνεται η εγκυρότητα της δήλωσης και αργότερα του μηχανογραφικού αφού ότι υπογραφή και να βάλεις αυτό που στέλνεται στο υπουργείο είναι μόνο το ηλεκτρονικό..:hmm: Και πού ξέρουν ότι δεν έκανε κανένας άλλος την δήλωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εμένα μου ζήτησαν να τους πάω (όποτε μπορέσω δεν είναι για τώρα) δύο φωτογραφίες , μία για το απολυτήριο και μια κάτι για τις πανελλήνιες μάλλον.. Για εσένα που είσαι απόφοιτος θα χρειαστείς μια φωτογραφία καθώς έχεις ήδη βγάλει απολυτήριο. Αλλα όσοι δεν κάνατε τη δήλωση κάντε την γιατί αν θυμάμαι καλά είναι μέχρι το τέλος της βδομάδας.

Καλή επιτυχία, φίλε!
οκ μαλλον ετσι θα ειναι..θα δουμε ! την αιτηση την εκανα! καλη επιτυχια και σε εσενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα ρε τί αγχώνεσαι; Εμείς είμαστε 31 παιδιά όλοι και όλοι στη Γ λυκείου και μόνο εγώ έκανα την δήλωση..:P

Το φύλο που πήρες είναι απλώς για εσένα.. για να "προετοιμαστείς" και καλά για να μην καθυστερείτε όταν τα περνάτε στο pc (ζήτα να είσαι παρόν όταν τα περνάν στο pc να μη γίνει καμιά στραβή γιατί μετά δεν αλλάζει..)

Όσο για το πλάνκο, εγώ το είχα συμπληρώσει με χαρτί..:D

Για φωτογραφίες δε ξέρω τί να σου πω, εγώ πάντως θα τα πάω από την άλλη εβδομάδα, αν και δεν βιάζονται αφού θα τα χρησιμοποιήσουν στο τέλος της χρονιάς.


Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως φαίνεται η εγκυρότητα της δήλωσης και αργότερα του μηχανογραφικού αφού ότι υπογραφή και να βάλεις αυτό που στέλνεται στο υπουργείο είναι μόνο το ηλεκτρονικό..:hmm: Και πού ξέρουν ότι δεν έκανε κανένας άλλος την δήλωση;

Χμμ οκ, θενξ για την απάντηση.:D
Βασικά έτσι κι αλλιώς νομίζω ότι μας ζητάνε από μόνοι τους να είμαστε εκεί την ώρα που τα περνάνε. Και νομίζω ότι μια από αυτές τις μέρες θα είναι μόνο για να κάνουμε αυτά, τουλάχιστον κάτι τέτοιο είχα ακούσει.

Αυτό με το μπλάνκο που λες δε το κατάλαβα, αλλά υγεία, θα το αφήσω όπως το έχω και θα του το πω προφορικά ότι το έκανα λάθος.

Για φωτογραφίες δεν αγχώνομαι, τους έχω δώσει εδώ πολύ καιρό, απλά είπα ότι μας ζήτησαν 3. Και σε παιδιά που δεν έχουν φέρει ακόμα, 3 ζητάνε, ίσως τη μία την θέλουν για αναμνηστική.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Αυτό με το μπλάνκο που λες δε το κατάλαβα, αλλά υγεία, θα το αφήσω όπως το έχω και θα του το πω προφορικά ότι το έκανα λάθος.
:whistle: Το διόρθωσα..:P Ήθελα να γράψω ότι το συμπλήρωσα με μολύβι... (Ο δαίμονας του πληκτρολογίου φταίει..)


ίσως τη μία την θέλουν για αναμνηστική.:redface:
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Την περασμένη Δευτέρα αντί να κάνουμε κοινωνιολογία, ήρθε στην τάξη ο Β υποδιευθυντής. Μας ενημέρωσε αναλυτικά για τις δηλώσεις και συζητήσαμε απορίες. Μας μοίρασε τις αιτήσεις που τις συμπληρώσαμε εκείνη τη στιγμή. Την Τετάρτη την ώρα της γυμναστικής, κάναμε έξω από το γραφείο του μια ουρά με αλφαβητική σειρά. Μπαίναμε μέσα ένας-ένας. Μας έδινε την αίτηση μας και μας έλεγε να ελέγξουμε αυτήν που είχε στην οθόνη του. Μας ρωτούσε αν συμφωνούμε και αν αλλάξαμε γνώμη σε κάτι. Μας ρωτούσε αν είμαστε σίγουροι και τότε πατούσε καταχώρηση και τύπωνε 2 αντίγραφα που υπογράφαμε. Δίπλα ο διευθυντής υπέγραφε το ένα, το σφράγιζε και μας το έδινε. Αυτό ήταν όλο, (δεν πόνεσε καθόλου), τελείσαμε φλας-μπαμ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
και εμεις σημερα καταθεσαμε αιτησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Μας ρωτούσε αν είμαστε σίγουροι και τότε πατούσε καταχώρηση και τύπωνε 2 αντίγραφα που υπογράφαμε.
Πως υπογραψατε αφού είστε ανήλικοι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
γιατι? ποιος λεει οτι πρεπει να εισαι 18 για να δωσεις πανελληνιες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
γιατι? ποιος λεει οτι πρεπει να εισαι 18 για να δωσεις πανελληνιες????
Κανονικά έπεπε να υπογράψουν οι κηδεμόνες σας για να μπορείτε να δώσετε. Εδώ για μια εκδρομή ζητάνε υπογραφή κηδεμόνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Κανονικά έπεπε να υπογράψουν οι κηδεμόνες σας για να μπορείτε να δώσετε.
Οι ανήλικοι δεν έχουν δικαίωμα υπογραφής; :confused:
Εδώ για μια εκδρομή ζητάνε υπογραφή κηδεμόνα για τις πανελλήνιες δεν χρειάζετε;
Σε αυτήν την περίπτωση Φώκε μου, μπαίνει στο παιχνίδι το "ποιος παίρνει την ευθύνη για τυχόν μαλακίες". Και προφανώς δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη ένας ανήλικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
θεωρεισαι για λογους ευκολιας >=18 αφου εχει μπει το 2011 και στην τριτη λυκειου πανε παιδια γεννημενα το >=1993
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Οι ανήλικοι δεν έχουν δικαίωμα υπογραφής; :confused:

Σε αυτήν την περίπτωση Φώκε μου, μπαίνει στο παιχνίδι το "ποιος παίρνει την ευθύνη για τυχόν μαλακίες". Και προφανώς δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη ένας ανήλικος.
Χωρίς το κηδεμόνα ούτε το γνήσιο της υπογραφής σε αστυνομικό τμήμα δεν μπορεί να κάνει ένας ανήλικος. Η υπογραφή του ανήλικου δεν εχει αξία. Είστε ένα τίποτα. Ανήκετε στους κηδεμόνες σας. Υπομονή ένα χρόνο.

θεωρεισαι για λογους ευκολιας >=18 αφου εχει μπει το 2011 και στην τριτη λυκειου πανε παιδια γεννημενα το >=1993
Τότε ok.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Χωρίς το κηδεμόνα ούτε το γνήσιο της υπογραφής σε αστυνομικό τμήμα δεν μπορεί να κάνει ένας ανήλικος. Η υπογραφή του ανήλικου δεν εχει αξία.
Λυπάμαι αλλά η ταυτότητά μου έχει πάνω δική μου υπογραφή, όχι του κηδεμόνα μου. Και ναι, πήγα μόνος μου.

Είστε ένα τίποτα. Ανήκετε στους κηδεμόνες σας. Υπομονή ένα χρόνο.
Συμφωνώ. Εξίσου ένα τίποτα είναι και οι 25άρηδες που ζουν με τους κηδεμόνες τους και περιμένουν να τους σερβίρουν το ζεστό φαγάκι τους κάθε μεσημέρι. Σε αυτές τις περιπτώσεις, υπομονή μια ζωή. :smartass:



Ps: Πετάξου μία και από το mycat, έχει φρέσκα θέματα. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά η ταυτότητά μου έχει πάνω δική μου υπογραφή, όχι του κηδεμόνα μου. Και ναι, πήγα μόνος μου.
Που πήγες μόνος σου. Στην ταυτότητα χρειάζεται μάρτυρας και εφόσον είσαι ανήλικος και ο κηδεμόνας σου. Ακόμα και στις εκτρώσεις που είναι προσωπικό θέμα θέλει υπογραφή κηδεμόνα
Συμφωνώ. Εξίσου ένα τίποτα είναι και οι 25άρηδες που ζουν με τους κηδεμόνες τους και περιμένουν να τους σερβίρουν το ζεστό φαγάκι τους κάθε μεσημέρι. Σε αυτές τις περιπτώσεις, υπομονή μια ζωή. :smartass:
Τουλάχιστον να φοιτείς μακριά από τους γονείς σου να έχεις μια φαινομενική ελευθερία.

Ps: Πετάξου μία και από το mycat, έχει φρέσκα θέματα. :look:
Οι γατούλες δαγκώνουν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μας ειπαν σημερα στο σχολειο οτι μεχρι το τελος του μηνα θα βγουν οι ημερομηνιες και το προγραμμα για τις πανελληνιες. εχετε ακουσει κατι αναλογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τελη Μαρτιου θα ανακοινωθουν αυτα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι άκυρο μιας και λέτε για υπογραφές, η υπογραφή που βάζουμε πρέπει να είναι ίδια με αυτήν της ταυτότητάς μας; το λέω γιατί την έχω βγάλει μικρός και έχω βάλει ένα ονοματεπώνυμο, και από τότε την έχω αλλάξει και 5-6 φορές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
δεν εχω βεβαιωση προσβασης!βοηθεια
α) Αν είσαι μαθήτρια λογικό να μην έχεις ακόμα.
β) Αν είσαι απόφοιτος πριν το 2000 μ.Χ, τότε δεν υπήρχε.
γ) Αν είσαι απόφοιτος μετά το 2000 μ.Χ. και την έχασες, θα πας στο σχολείο σου να σου την ξαναβγάλουν.
Εγώ το χαρτί/δήλωση/αίτηση το πήρα σήμερα να το συμπληρώσω, απλά έκανα λάθος στο φύλο αντί να βάλω "Κ" έβαλα "γυναίκα" επειδή δεν είχα διαβάσει τις οδηγίες πίσω. (μα κι εγώ γυναίκα πήγα να βάλω; ) Το χαρτί δε το θέλουν ε; Τα περνάνε αμέσως στο πισι; Άρα να του βάλω μπλάνκο να το διορθώσω; Και είμαι οκ αν το δώσω τη Δευτέρα ε, δε θα γίνει καμιά στραβή;
Μην αγχώνεσαι για τέτοια. Πρόχειρο είναι το χαρτί αυτό και τα περνάνε στο πισί. Έπειτα, λες να μην ξέρουν στο σχολείο σου αν είσαι αγόρι ή κορίτσι? (Πάντως στην ενημέρωση, κάποιος ρώτησε γιατί πρέπει να γράψουμε μόνο Α ή Κ και όχι G = gay ;)).
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως φαίνεται η εγκυρότητα της δήλωσης και αργότερα του μηχανογραφικού αφού ότι υπογραφή και να βάλεις αυτό που στέλνεται στο υπουργείο είναι μόνο το ηλεκτρονικό..Και πού ξέρουν ότι δεν έκανε κανένας άλλος την δήλωση;
Υπογράφουμε την τελική αίτηση σε 2 αντίγραφα και μας δίνουν το ένα. Άρα το άλλο με την υπογραφή μας το κρατάνε ή το στέλνουν στο υπουργείο.
Για φωτογραφίες δεν αγχώνομαι, τους έχω δώσει εδώ πολύ καιρό, απλά είπα ότι μας ζήτησαν 3. Και σε παιδιά που δεν έχουν φέρει ακόμα, 3 ζητάνε, ίσως τη μία την θέλουν για αναμνηστική.
Σιγά μην σας ξεχάσουνε. Να πω μια κακία? Την 3η φωτογραφία την θέλουνε για το καρτελάκι του χρόνου που θα ξαναδώσετε...:P
να ρωτήσω κάτι άκυρο μιας και λέτε για υπογραφές, η υπογραφή που βάζουμε πρέπει να είναι ίδια με αυτήν της ταυτότητάς μας; το λέω γιατί την έχω βγάλει μικρός και έχω βάλει ένα ονοματεπώνυμο, και από τότε την έχω αλλάξει και 5-6 φορές
Μπα. No problem. Το ρωτήσανε αυτό κάποια παιδιά. Όλοι έχουμε αλλάξει υπογραφή από τότε που βγάλαμε ταυτότητα. :)
Πως υπογραψατε αφού είστε ανήλικοι :confused:
Το υπουργείο μας θεωρεί ενήλικους. Μάλλον ισχύει αυτό:
θεωρεισαι για λογους ευκολιας >=18 αφου εχει μπει το 2011 και στην τριτη λυκειου πανε παιδια γεννημενα το >=1993
Να και η αίτηση-δήλωση που κάνουμε: ( https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/ypod_1_aithsh_gel_mathhths_2011_110207.pdf )

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top