Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Δεν ειναι δικαιο να παιρνουν ολοι σε ολα 20 . ας μην εβαζαν καθολου βαθμους η καλυτερα ας μην υπολογιζονταν καθολου ο προφορικος βαθμος στις πανελληνιες

Ναι αλλά βάζουν. Πρέπει συλλογικά οι καθηγητές της δευτεροβάθμια να το αποφασίσουν και να εφαρμόσουν την τακτική "20 σσε όλους" για να προστατεύσουν τους μαθητές από αδικίες. Αλλά αυτοί το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι απεργίες για την μείωση του επιδόματο διορθώματος γραπτών πανελλαδικών. Κανονικά οι πανελλαδικές έπρεπει να είναι εντελώς ανεξάρτητες από το απολυτήριο Λυκείου. αλλά δεν είναι.

Η παρούσα κατάσταση είναι αδικία για τους παλαιότερους υποψηφίους των Δεσμών καθώς χειρότεροι μαθητές συγκριτικά τώρα βγάζουν καλύτερο μέσο όρο απολυτηρίου. Τώρα τα 3/4 των αποφοίτων της Γ Λυκείου παίρνει αριστείο (τουλάχιστον στο σχολείο μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Τι σχολη στοχευεις?
ΤΕΦΑΑ

Και εγώ έχω το ίδιο άγχος και το σκέφτομαι συνέχεια, αφού έχω σκεφτεί να μείνω από απουσίες φέτος για να ξανακάνω την 3η λυκείου με καλύτερους βαθμούς, οκ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ απλά το σκέφτηκα.:P
Χαχαχαχα. Είσαι υπερβολική. Δεν πιστεύω να βάλει κανείς καθηγητής τόσο άσχημο βαθμό όπως λες(12). Απλά μερικοί καθηγητές είναι υπερβολικά αυστηροί. Πάντως το δικό μου πρόβλημα είναι ότι ενώ διαβάζω πολύ δεν γράφω καλά στα διαγωνίσματα και αυτό με ρίχνει πολύ. Λέω πολύ καλά προφορικά, αλλά δεν γράφω καλά. Πάντως όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω δεν παίζουν και τόσο μεγάλο ρόλο(εκτός αν πάρεις κανένα κάτω από την βάση) οι βαθμοί και θέλει συγκέντρωση στους 3 και κάτι μήνες που μας μένουν για να τελειώσει το μαρτύριο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο...
Στο δικό μας σχολείο μας έκοψαν βαθμούς όλοι οι καθηγητές της κατεύθυνσης..
Πολλούς τους κατέστρεψαν....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πήρα και εγώ, αλλά ας μην πω τι πήρα για να μην κλάψω.
Γενικά όμως οι καθηγητές, όπως και περίμενα, δεν βοήθησαν και ούτε φουντωσαν τους βαθμούς, ήταν απολύτως αντικειμενικοί και πολύ αυστηροί θα έλεγα, όπως συμπεραίνω από τον μέσο όρο τμήματος και από τους βαθμούς μου.
Ντάξει, πλήρη απογοήτευση θα έλεγα, ευτυχώς που υπάρχει και η πιθανότητα να πάω εξωτερικό δηλαδή, γιατί αν περίμενα από αυτούς... :P
Άντε τώρα ας πούμε να πας να παλέψεις με παιδί ίδιου επιπέδου στις Πανελλήνιες, γράφετε και οι δύο 15, εσένα θα γίνει 13 και του αλλουνού 17, επειδή οι δικοί του προφορικοί ήταν καλύτεροι, γιατί ναι, οι περισσότεροι καθηγητές βοηθάνε σε άλλα σχολεία, και ειδικά σε ιδιωτικά το 20άρι μπαίνει αυτόματα. Ή θα είναι όλοι το ίδιο ή να πάμε να πνιγούμε όλοι.
ΠΦφφφ


Άπειρα νεύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά έχετε ακούσει ότι φέτος οι πανελλήνιες θα αρχίσουν νωρίτερα? Συνήθως πότε αρχίζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πήρα και εγώ, αλλά ας μην πω τι πήρα για να μην κλάψω.
Γενικά όμως οι καθηγητές, όπως και περίμενα, δεν βοήθησαν και ούτε φουντωσαν τους βαθμούς, ήταν απολύτως αντικειμενικοί και πολύ αυστηροί θα έλεγα, όπως συμπεραίνω από τον μέσο όρο τμήματος και από τους βαθμούς μου.
Ντάξει, πλήρη απογοήτευση θα έλεγα, ευτυχώς που υπάρχει και η πιθανότητα να πάω εξωτερικό δηλαδή, γιατί αν περίμενα από αυτούς... :P
Άντε τώρα ας πούμε να πας να παλέψεις με παιδί ίδιου επιπέδου στις Πανελλήνιες, γράφετε και οι δύο 15, εσένα θα γίνει 13 και του αλλουνού 17, επειδή οι δικοί του προφορικοί ήταν καλύτεροι, γιατί ναι, οι περισσότεροι καθηγητές βοηθάνε σε άλλα σχολεία, και ειδικά σε ιδιωτικά το 20άρι μπαίνει αυτόματα. Ή θα είναι όλοι το ίδιο ή να πάμε να πνιγούμε όλοι.
ΠΦφφφ


Άπειρα νεύρα.

Και να λες μεθαύριο πως έφτασες στην πηγή και ούτε που προσπάθησες να πιεις νερό. Δεν ξέρω, μπορεί έξω να τα βρεις καλύτερα και τελικά να δικαιωθείς. Γενικά όμως, μην αφήσεις πέντε μαλάκες* να σε ρίξουν τώρα. Όχι τώρα. Προσπάθησε και, έλεος, μην πας για 15 αφού και μόνη σου το καταλαβαίνεις ότι δε βγαίνει. 15 ο άλλος; 20 εσύ. 18, 16, whatever. Αυτές είναι οι συνθήκες καλές οι κακές. Now, fight for it.

* δεν τους ξέρω τους ανθρώπους έτσι, μπορεί να 'χαν δίκιο στους βαθμούς. Αυτό που λέω όμως είναι πως κακώς περιμένεις από άλλους. Χέσε συστήματα και σάπιους μηχανισμούς. Πήγαινε κι όπου βγει, μόνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μεταξύ 13 και 18 Μαιου...
Πολλοί λένε ότι θα αρχίσουν 13...
πφφφ...πέφτει και παρασκευή....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
13 εντάξει, 6 να μην είναι μόνο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Γεια σε όλους!

Είμαι ένας ακόμα υποψήφιος για τις πανελλαδικές 2011!
Επειδή τώρα τελευταία αρχίζω και αγχώνομαι για πείτε μου οι πιο έμπειροι αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να ελαττώσω το άγχος;! Ξέρω ότι η προετοιμασία είναι το πιο σημαντικό κομμάτι αλλά αν υπάρχει κάτι όπως ψυχολόγος ή αναπνοές για να μπορώ λίγο να ηρεμώ το βράδυ που τελειώνω από διάβασμα ή πριν γράψω διαγώνισμα!;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε 6 είναι πολύ νωρίς!!!!
Που το άκουσες αυτό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι!!!
Κοίτα και εγώ το ίδιο παθαίνω ...
Είναι λογικό..
Η μητέρα μου είναι ψυχολόγος και αυτο που μου λέει ειναι¨
1.Να μην σκέφτεσαι ότι μπορει να αποτυχεις.Από τη στιγμή που διαβαζεις όσο μπορείς ο κόπος σου θα ανταμειφθεί.
2.Να μη διαβαζεις πριν το τεστ γιατι σε αγχώνει περισσοτερο(ενώ τα ξέρεις σου δημιουργείται η αντιθετη εντύπωση επειδή βιάζεσαι)
3.Εννοείται να διαβάζεις όσο μπορείς
4.Να πιστέψεις οτι μπορεις να πετύχεις το στόχο σου γιατι σε αντιθετη περίπτωση θα αποτύχεις γιατί δεν εχεις ελπίδα και εμπιστοσύνη στον εαυτο σου...
Επίσης μην κοιτάςτις βάσεις ή μετρας τις μέρες για τις πανελλήνιες...!

Ελπίζω να σε βοήθησα...
Μην ξεχνάς ότι δεν είσαι μόνος !
Ολοι μας το ίδιο νιώθουμε..
Και να δεις που αν πιστέψεις στον εαυτό σου θα τα καταφέρεις!!
Αλλωστε όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια το σύμπαν συνομωτεί υπέρ του...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το πρώτο λίγο, το τραβάμε νομίζω. Καλό είναι ναι είσαι έστω και ελάχιστα συμβιβασμένος με την αποτυχία. Κρίνονται πολλά, το 'χουμε ξαναπεί, αλλά αυτό δε σημαίνει πως ό,τι κάνουμε είναι αρκετό. Ας μη ξεχαστεί τελείως η πιθανότητα τουλάχιστον, όχι τίποτα, απλά να την παλέψεις αν τύχει κάτι στη μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ρε 6 είναι πολύ νωρίς!!!!
Που το άκουσες αυτό???
Κυκλοφορούν διάφορες φήμες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπερα! ειμαι αποφοιτος του 2010 και φετοσ θα δωσω παλι πανελληνιες... Πηγα σχολειο εκανα την αιτηση αλλα μου ειπαν πωσ δεν χρειαζονται φωτογραφιεσ..σε ενα αλλο παιδι που ξερω σε αλλο σχολειο και αυτοσ ειναι αποφοιτος του πηραν και μια φωτογραφια του μαλλον φανταζομαι για το καρτελακι..Κανενα αλλο παιδι αποφοιτος απο εδω που να δινει φετος παλι και να εχει κανει την αιτηση γνωριζει κατι σχετικα με το αν θελουν φωτογραφιες η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Καλησπερα! ειμαι αποφοιτος του 2010 και φετοσ θα δωσω παλι πανελληνιες... Πηγα σχολειο εκανα την αιτηση αλλα μου ειπαν πωσ δεν χρειαζονται φωτογραφιεσ..σε ενα αλλο παιδι που ξερω σε αλλο σχολειο και αυτοσ ειναι αποφοιτος του πηραν και μια φωτογραφια του μαλλον φανταζομαι για το καρτελακι..Κανενα αλλο παιδι αποφοιτος απο εδω που να δινει φετος παλι και να εχει κανει την αιτηση γνωριζει κατι σχετικα με το αν θελουν φωτογραφιες η οχι?

Θέλουν.Εμένα μου ζητήσανε μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μεταξύ 13 και 18 Μαιου...
Πολλοί λένε ότι θα αρχίσουν 13...
πφφφ...πέφτει και παρασκευή....:whistle:

Γουστάρω πρώτο μάθημα έκθεση Παρασκευή και 13 και θέμα για τις προλήψεις και τις δεισιδαιμονίες. =D

Btw σιγά μη γράψουμε και τον Μάρτη πανελλαδικές, πρέπει και να βγεί η ύλη στο σχολείο, δεν γίνεται ό,τι καυλώσει στον καθένα στο υπουργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κάτι βλέπω να λέγεται για 6 Μαϊου.
θα ήθελα κάποιος καλός άνθρωπος να δώσει ένα link από το site του υπουργείου με σχετική ανακοίνωση γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι
σε περίπτωση που κάτι τέτοιο δεν υπάρχει νομίζω πως μπορώ δικαίως να υποθέσω πως αυτά είναι ψέματα
αγχώνεστε άδικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpampis13

Νεοφερμένος

Ο mpampis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κι εμένα μου είπαν σήμερα στο σχολείο ότι ακούγεται για τις 6 Μαίου,αλλά αν ισχύσει θα είναι τραγικό.Πότε θα προλάβουν οι καθηγητές να βγάλουν την ύλη?Έχει κανείς κάποια παραπάνω πληροφόρηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Καλησπερα! ειμαι αποφοιτος του 2010 και φετοσ θα δωσω παλι πανελληνιες... Πηγα σχολειο εκανα την αιτηση αλλα μου ειπαν πωσ δεν χρειαζονται φωτογραφιεσ..σε ενα αλλο παιδι που ξερω σε αλλο σχολειο και αυτοσ ειναι αποφοιτος του πηραν και μια φωτογραφια του μαλλον φανταζομαι για το καρτελακι..Κανενα αλλο παιδι αποφοιτος απο εδω που να δινει φετος παλι και να εχει κανει την αιτηση γνωριζει κατι σχετικα με το αν θελουν φωτογραφιες η οχι?


Εγώ αύριο θα κάνω την αίτηση-δήλωση αλλά δεν μας είπαν τίποτα για φωτογραφία..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
..σε ενα αλλο παιδι που ξερω σε αλλο σχολειο και αυτοσ ειναι αποφοιτος του πηραν και μια φωτογραφια του μαλλον φανταζομαι για το καρτελακι..
Για τους απόφοιτους χρειάζεται 1 φωτογραφία για το καρτελάκι. Στο σχολείο μου τους τη ζητάνε τώρα, για να μην τους ψάχνουν λέει αργότερα. Εσένα που δεν σου ζήτησαν, κάποια στιγμή θα σου τη ζητήσουν.
Εγώ αύριο θα κάνω την αίτηση-δήλωση αλλά δεν μας είπαν τίποτα για φωτογραφία..:hmm:
Εμείς τις κάναμε τις δηλώσεις. Φωτογραφίες θα μας ζητήσουν αργότερα. Για εμάς θα χρειαστούν 2: μία για το απολυτήριο και μία για το καρτελάκι.
Κι εμένα μου είπαν σήμερα στο σχολείο ότι ακούγεται για τις 6 Μαίου,αλλά αν ισχύσει θα είναι τραγικό.Πότε θα προλάβουν οι καθηγητές να βγάλουν την ύλη?
Ακούγεται πολύ το 6 Μαΐου. Θέλουν μάλλον να τελειώσουν και τα μηχανογραφικά τον Ιούνιο για να μην πληρώσουν τον Ιούλιο επιτροπές και υπερωρίες. Τώρα, όσο για την ύλη στο σχολείο, μια βδομάδα παραπάνω, πόσοι μαθητές θα είναι στην τάξη για να προχωρήσει η ύλη? Σε μας είπαν οι πιο πολλοί καθηγητές ότι θα έχουν τελειώσει την ύλη αρχές Απριλίου.
κάτι βλέπω να λέγεται για 6 Μαϊου.
θα ήθελα κάποιος καλός άνθρωπος να δώσει ένα link από το site του υπουργείου με σχετική ανακοίνωση γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι
Έγκυρες πληροφορίες για το πότε αρχίζουμε εξετάσεις και πότε καταθέτουμε μηχανογραφικά, μόνον η κυρία της φωτογραφίας μπορεί να μας δώσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top