Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Από ότι θυμάμαι είχαν πει για πριν δώσουμε πανελλήνιες, αλλά μετά τις αντιδράσεις είπαν πως θα τα συμπληρώσουμε αφού δώσουμε και μάθουμε τους βαθμούς μας. (αν δεν κάνω λάθος έχει κανα μήνα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Γεια σας guys...Ειμαι θετική.Τωρα τελευταία έχω απογοητευτεί και νομίζω τα έχω παρατησει,δεν ξέρω.Δεν έχω καμία όρεξη για διάβασμα.Ακούω όλους να λένε ότι τα προλαβαίνουν όλα και ότι κάνουν συνέχεια επαναλήψεις και άλλα διαφορα τέτοια και αποκαρδιώνομαι.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ για να παριγοριθώ η τουλάχιστον να στρωθώ στο διάβασμα.Δεν έχω κάνει επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα ακόμα.Καμιά συμβουλη? :(

χμ αν μπορεις κλεισε τα αυτια σου στις βλακιες που λενε οι αλλοι!!!! πολλοι λενε οτι διαβαζουν συνεχεια και τα προλαβαινουν ολα μονο και μονο για να το παιξουν ξυπνιοι!!!!ισως πολλοι να το λενε αληθεια αλλα οι περισσοτεροι εχω την εντυπωση πως θελουν να παιξουν τους εξυπνους! εχω βαρεθει να ακουω αυτη την χρονια εξυπναδες του στυλ
'που εισαι στην υλη των μαθηματικων?'
'μονοτονια εσυ?'
'ακομα στην μονοτονια ειστε? εμεις εχουμε μπει ολοκληρωματα......' :stunned:

ε μπραβο ρε μεγαλε και τι θες τωρα?:confused:

ή το αλλο!

'πως ωρες διαβαζεις?'
'ασε ξενυχταω καθε βραδυ μεχρι τς 3 '

σιγα μην γινεσαι και φαντασμα!!!! :P

αν μπορεις λοιπον μην δινεις σημασια! κοιταζε να διαβαζεις οσο μπορεις καθε μερα!!!!
και απο μαρτη να φορτσαρεις ετσι ωστε ολα να πανε τελεια!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι που το χα απορία γενικά, επειδή ακούω πολλές φορές για διάβασμα στις πανελλήνιες, κλπ, περίπου τι είδους διάβασμα είναι ικανοποιητικό ( για καλό βαθμό δηλαδή ) για εσάς; μιλάμε για ασκήσεις, σχολείου, φροντιστηρίου, ή και πρόσθετη δουλειά; δηλαδή αν κάποιος κάνει κάθε φορά τις 5-6 ασκήσεις που έχει για την επόμενη φορά θεωρείτε ότι είναι καλυμμένος; εσείς τι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ναι, αλλα κανονικα το μπανιο δεν σε χαλαρωνει; :hmm:

Προσωπικα η ψυχολογια μου ειναι τελειως αστατη. Ανεβοκατεβαινει σαν εκρεμμες σε απλη αρμονικη ταλαντωση!:bounce:
Εχω δωσει πολλες αλλες σημαντικες εξετασεις και ποτε μου δεν αγχωθηκα, αλλα οι Πανελληνιες ειναι το κατι αλλο... Ειλικρινα δεν ξερω πως θα 'μαι την μερα που θα γραφουμε... ή θα εχω καρααγχωθει ή θα ειμαι με ενα φραπε στο χερι! :lol: Ειναι και η Εκθεση το πρωτο μαθημα και...

Ενα χλιαρο ντουζ θα σε τονωσει και θα σε ξυπνησει,πιστεψε με...αλλα-κυριως απευθυνομενος στα κοριτσια-ΒΡΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ μην σας νοιαζει αν πατε χωρις φτιαγμενο μαλλι εκει μεσα...και εννοειται οτι θα πατε ντυμενοι ωστε να νιωθετε εσεις ΑΝΕΤΑ(θελετε να πατε με πιτζαμες?χεστηκατε για το τι θα πουν οι αλλοι!αρκει να νιωθετε εσεις ομορφα και ανετα...)!!!!!!!μην ξεχνατε οτι δεν πατε σε καλλιστεια του ΑΝΤ1!...αλλα αυτα θα τα συζητησουμε λιγες μερες πριν αρχισετε....μην τα σκεφτεστε αυτα απο τωρα!
Το να ανεβοκατεβαινει η ψυχολογια σας ειναι πολυ φυσιολογικο...
Καλα μην φανταστεις,και γω το προηγουμενο βραδυ πριν την εκθεση, ενω ξαπλωσα κατα τις 10 σηκωθηκα 6 φορες και περπατουσα περα δωθε στο σπιτι για να ηρεμησω!!!νταξει,πρωτη μερα θα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα,αλλα θα μετα το πρωτο μαθημα θα παρετε την "κρυαδα" που λενε και θα φτιαξετε...εμεις μεσα στη αιθουσα πριν μας δωσουν τα θεματα,σκαγαμε απο τα γελια(εκτος απο τα μαθηματικα κατ. οπου κλανεις μεντες χαχαχαχα ΧD)...αλλα μολις μας ελεγαν "τωρα θα φερουμε τα θεματα" λεγαμε ενα "οχ παναγια μου" το βουλωναμε και συγκεντρωνομασταν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι που το χα απορία γενικά, επειδή ακούω πολλές φορές για διάβασμα στις πανελλήνιες, κλπ, περίπου τι είδους διάβασμα είναι ικανοποιητικό ( για καλό βαθμό δηλαδή ) για εσάς; μιλάμε για ασκήσεις, σχολείου, φροντιστηρίου, ή και πρόσθετη δουλειά; δηλαδή αν κάποιος κάνει κάθε φορά τις 5-6 ασκήσεις που έχει για την επόμενη φορά θεωρείτε ότι είναι καλυμμένος; εσείς τι κάνετε;


Μόνο αν κάνεις μάθημα με καθηγητές σαν τον Gauss ή τον Bertrand Russel ή τον Kurt Gödel, θα έχεις πιθανότητες να πετύχεις στις Πανελλήνιες.:confused:


Προσπαθώ καιρό να κατανοήσω το πνεύμα όσων κάνουν συγκρίσεις,αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα.Δε θα αναφέρω πάλι το παράδειγμα με το φίλο μου τον Peter,αλλά αυτή τη φορά θα αναφέρω έναν άλλο λαμπρό επιστήμονα,γνωστό με το όνομα Reed Richards(a.k.a. Mr. Fantastic). (Πλάκα κάνω :P)

Μπορείς να μου εξηγήσεις το λόγο που σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα των άλλων;
https://en.wikipedia.org/wiki/Bertrand_Russell
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις το λόγο που σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα των άλλων;

καλά, δεν ζήτησα και αναλυτικό σχεδιάγραμμα, απλά θέλω να έχω μια εικόνα του τι πιστεύουν οι περισσότεροι για το διάβασμα, εντάξει καλό και το " ο καθένας με το πρόγραμμά του " αλλά δεν νομίζω ότι πειράζει να ξέρω πάνω κάτω πώς κινούνται και άλλοι μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θάνοs

Νεοφερμένος

Ο θάνοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα !
Μια απορία έχω,εγω έχω δώσει απο το '01,αλλά σε 2 χρόνια θα δώσει η αδερφή μου και θέλω να ψαχτώ λίγο.
Αυτή τη στιγμή πόσα μαθήματα δίνετε στις Πανελλήνιες και συγκεκριμένα πόσα απο κατεύθυνση και πόσα απο γενικής ?
Εγώ είχα δώσει 11.Πολλά ε? Νομιζω έχουν μειωθεί πάντως αρκετά.
Αυτά παίδες για αρχή,θα σας ξαναρωτήσω και άλλα μελλοντικά.
Καλη επιτυχία και δώστε τα όλα για να πετύχετε και να κάνετε αυτό που γουστάρετε,έχει μεγάλη σημασία ;)
φχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Καλημέρα !
Μια απορία έχω,εγω έχω δώσει απο το '01,αλλά σε 2 χρόνια θα δώσει η αδερφή μου και θέλω να ψαχτώ λίγο.
Αυτή τη στιγμή πόσα μαθήματα δίνετε στις Πανελλήνιες και συγκεκριμένα πόσα απο κατεύθυνση και πόσα απο γενικής ?
Εγώ είχα δώσει 11.Πολλά ε? Νομιζω έχουν μειωθεί πάντως αρκετά.
Αυτά παίδες για αρχή,θα σας ξαναρωτήσω και άλλα μελλοντικά.
Καλη επιτυχία και δώστε τα όλα για να πετύχετε και να κάνετε αυτό που γουστάρετε,έχει μεγάλη σημασία ;)
φχαριστώ :)

Aυτη τη στιγμη οι μαθητες που δινουν Πανελληνιες δινουν 2 μαθηματα Γενικης Παιδειας(απαραιτητως Εκθεση και ενα επιπλεον το οποιο επιλεγουν αναμεσα σε Μαθηματικα Γενικης Παιδειας,Ιστορια Γενικης Παιδειας,Φυσικη Γενικης Παιδειας ή Βιολογια Γενικης Παιδειας).Τα μαθηματα καθε κατευθυνσης ειναι 4(αν θες να σου πουμε ποια ακριβως ειναι σε καθε κατευθυνση μην διστασεις να ρωτησεις)...Συνολικα δηλαδη τα μαθηματα ειναι 6...Εσυ οντως πολλα εδωσες!!!!!!!χαχαχα 11?εδω με τα 6 και οι μαθητες δν τα βγαζουν περα!!!!!!Βεβαια,εδω που τα λεμε,μην αγχωνεσαι απο τωρα για την αδερφη σου καθως απο ο,τι ακουγεται,μαλλον θα γινουν αλλαγες στο συστημα εισαγωγης στην Τριτοβαθμια Εκπαιδευση οι οποιες μαλλον θα "πιασουν" την αδερφη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θάνοs

Νεοφερμένος

Ο θάνοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Ρένο (απο το Renault βγαίνει ? :D)
Δηλαδή θα έχει μάλλον μειώσεις των μαθημάτων,αν αλλάξουν απότι καταλαβαίνω.
Μάλιστα. I 'l be in touch.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Ρένο (απο το Renault βγαίνει ? :D)
Δηλαδή θα έχει μάλλον μειώσεις των μαθημάτων,αν αλλάξουν απότι καταλαβαίνω.
Μάλιστα. I 'l be in touch.:)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο Χριστος και η μανα του καλε!!!!!!!!!!!:P
Γενικα και αοριστα μιλησα...ενας Θεος ξερει (ή μαλλον και αυτος ακομα αγνοει) τι μελλει γενεσθαι με το συστημα εισαγωγης σε ΑΕΙ/ΤΕΙ στην Ελλαδαρα!!!...χαχα:P

Α,επισης ξεχασα να σου πω οτι αναλογα με το πεδιο στο οποιο (θα) ανηκει η σχολη προτιμησης της αδελφης σου πρεπει να δωσει καποια ειδικα μαθηματα(π.χ. Ελευθερο και Γραμμικο Σχεδιο)...αρα στο συνολο υπολογιζε 7-8 μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι που το χα απορία γενικά, επειδή ακούω πολλές φορές για διάβασμα στις πανελλήνιες, κλπ, περίπου τι είδους διάβασμα είναι ικανοποιητικό ( για καλό βαθμό δηλαδή ) για εσάς; μιλάμε για ασκήσεις, σχολείου, φροντιστηρίου, ή και πρόσθετη δουλειά; δηλαδή αν κάποιος κάνει κάθε φορά τις 5-6 ασκήσεις που έχει για την επόμενη φορά θεωρείτε ότι είναι καλυμμένος; εσείς τι κάνετε;

Εγώ ότι μου βάζουν στο φροντ κάνω!Και είμαι κομπλέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
'Όχι άγχος και ηρεμία

εγώ που δεν πάω φροντιστήριο και διαβάζω πανεπιστημιακά αντι τα σχολικά ,τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
τοσο σιγουρος εισαι οτι θα περασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
τοσο σιγουρος εισαι οτι θα περασεις???
Μην ταΐζετε τα τρολ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
οι πανελληνιες ειναι ενας διαγωνισμος σχετικος . Δεν ειναι τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
'Όχι άγχος και ηρεμία
εγώ που δεν πάω φροντιστήριο και διαβάζω πανεπιστημιακά αντι τα σχολικά ,τι να πω
οι πανελληνιες ειναι ενας διαγωνισμος σχετικος . Δεν ειναι τιποτα
Το ζήτημα είναι αν θα βγεις μόνος σου ή αν θα σε διώξουν. Pick one. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
απο που να βγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
οι πανελληνιες ειναι ενας διαγωνισμος σχετικος . Δεν ειναι τιποτα

Σωστά, δεν είναι τίποτα. Γιατί αν πραγματικά ήταν κάτι η πλειονότητα των υποψηφίων θα διάβαζε και θα προσπαθούσε να τα καταφέρει και θα αγχωνόταν γιατί θα ήταν κάτι που καθορίζει τόσο την επαγγελματική σταδιοδρομία αλλά και την περαιτέρω ενασχόληση με ένα αντικείμενο που ενδιαφέρει τον κάθε υποψήφιο.....
:hmm: :hmm:
Αυτά όμως συμβαίνουν και τώρα... Άρα μάλλον αγαπητέ οι πανελλήνιες δεν είναι απλά ένας σχετικός διαγωνισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιάααααα!!!
μήπως έχετε ακούσει τιποτα για την ημερομηνία που ξεκινάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιάααααα!!!
μήπως έχετε ακούσει τιποτα για την ημερομηνία που ξεκινάνε?
Τόσο η Λίτσα Πατέρα στον αστρολόγο όσο και ο Πητ Παπαδάκος στην προσωπική του ιστοσελίδα δεν αναφέρουν μια συγκεκριμένη ημερομηνία έναρξης. Οπότε υποθέτω πως δεν θα μπορεί να σου απαντήσει κανείς ακόμα. Εκτός κι αν βρεις καλύτερο αστρολόγο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top