Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γεια σας guys...Ειμαι θετική.Τωρα τελευταία έχω απογοητευτεί και νομίζω τα έχω παρατησει,δεν ξέρω.Δεν έχω καμία όρεξη για διάβασμα.Ακούω όλους να λένε ότι τα προλαβαίνουν όλα και ότι κάνουν συνέχεια επαναλήψεις και άλλα διαφορα τέτοια και αποκαρδιώνομαι.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ για να παριγοριθώ η τουλάχιστον να στρωθώ στο διάβασμα.Δεν έχω κάνει επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα ακόμα.Καμιά συμβουλη? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γεια σας guys...Ειμαι θετική.Τωρα τελευταία έχω απογοητευτεί και νομίζω τα έχω παρατησει,δεν ξέρω.Δεν έχω καμία όρεξη για διάβασμα.Ακούω όλους να λένε ότι τα προλαβαίνουν όλα και ότι κάνουν συνέχεια επαναλήψεις και άλλα διαφορα τέτοια και αποκαρδιώνομαι.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ για να παριγοριθώ η τουλάχιστον να στρωθώ στο διάβασμα.Δεν έχω κάνει επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα ακόμα.Καμιά συμβουλη? :(

ξέχνα ότι σου λένε και άρχισε διάβασμα.
φέτος είναι η δική σου χρονιά δεν κοιτάς τι κάνει ο άλλος, το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να πεις δεν μπορώ άλλο και να τα παρατήσεις. Η επιτυχία στις πανελλήνιες δεν είναι τόσο μακριά όσο φαντάζει. Πιστεύω είναι καλό να έχεις έναν στόχο, και να προσπαθείς συνέχεια για αυτόν, έτσι έχεις ένα καλό κίνητρο. Ξέρω άτομα που ενώ πήγαιναν χύμα τελείως, στο τέλος το είδαν σοβαρά και τα πήγαν πολύ καλύτερα από ότι περίμεναν. Για την όρεξη, γενικά πιστεύω ότι καλό είναι να φροντίζεις το διάβασμα να είναι όσο πιο ευχάριστο γίνεται, αλλά ακόμη κι αν δεν συμβαίνει αυτό, σκέψου ότι σε 3 μήνες όλα θα έχουν τελειώσει, και θα ξέρεις ότι θα τα έχεις πάει καλά επειδή δεν το έβαλες κάτω και δούλεψες, ακόμη και την τελευταία στιγμή, και αν το κάνεις αυτό, πιστεύω δεν θα το μετανιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εγώ έχω περιέργεια να δω πώς θα κοιμάμαι εκείνες τις μέρες!Νομίζω ότι ο ύπνος θα με παίρνει μόνο με υπνωτικά!(αν και φοβάμαι ότι έτσι θα πάω νυσταγμένη να δώσω!)

lol θυμαμαι περσι που εδινα και 'γω(καλη ωρα!) και λιγο πριν κλεισουμε για να δωσουμε ειπα σε μια καθηγητρια μου για πλακα οτι θα παιρνω υπνωτικα για να κοιμαμαι και εκεινη το πηρε στα σοβαρα και αριχε να λεει εντρομη "ΟΧΙ,ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ!"...δεν θα χρειαστουν υπνωτικα πιστεψε με!!!!χαχα 11 η ωρα θα εισαι στο κρεβατι και 6-6.30 θα ξυπνας ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ (αυτο ειναι ισως μια απο τις βασικοτερες συμβουλες για τισ Πανελληνιες) και θα πηγαινεις να γραψεις...^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
lol θυμαμαι περσι που εδινα και 'γω(καλη ωρα!) και λιγο πριν κλεισουμε για να δωσουμε ειπα σε μια καθηγητρια μου για πλακα οτι θα παιρνω υπνωτικα για να κοιμαμαι και εκεινη το πηρε στα σοβαρα και αριχε να λεει εντρομη "ΟΧΙ,ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ!"...δεν θα χρειαστουν υπνωτικα πιστεψε με!!!!χαχα 11 η ωρα θα εισαι στο κρεβατι και 6-6.30 θα ξυπνας ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ (αυτο ειναι ισως μια απο τις βασικοτερες συμβουλες για τισ Πανελληνιες) και θα πηγαινεις να γραψεις...^_^

Ναι ε;Εγώ νομίζω ότι από την αγωνία και το άγχος δε θα με παίρνει ο ύπνος!Αν και μπορεί από την κούραση να κλείνουν τα μάτια μου...Μακάρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας guys...Ειμαι θετική.Τωρα τελευταία έχω απογοητευτεί και νομίζω τα έχω παρατησει,δεν ξέρω.Δεν έχω καμία όρεξη για διάβασμα.Ακούω όλους να λένε ότι τα προλαβαίνουν όλα και ότι κάνουν συνέχεια επαναλήψεις και άλλα διαφορα τέτοια και αποκαρδιώνομαι.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ για να παριγοριθώ η τουλάχιστον να στρωθώ στο διάβασμα.Δεν έχω κάνει επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα ακόμα.Καμιά συμβουλη? :(

Μία απ'τα ίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω περί Πανελληνίων είναι αφού γράψουμε κάποιο μάθημα, να ανοίξουμε ΝΕΤ και Internet να δούμε αποτελέσματα ή όχι;;; Η αδερφή μου που έδωσε πριν 3 χρόνια μου το έχει απαγορεύσει πριν καν ξεκινήσω τα καλοκαιρινά :P
Άλλοι φίλοι μου λένε ότι θα ξέρουν περίπου πως έχουν γράψει και θα είναι πιο σίγουροι για το τι να περιμένουν....
Τι προτείνετε;;; Όσοι έχετε ήδη δώσει τι κάνατε τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Νομίζω(και θέλω να ελπίζω για να μην είμαστε μειοψηφία) ότι όλοι έχουν κουραστεί γιατί αυτοί οι μήνες(Ιανουάριος-Φεβρουάριος) είναι οι πιο κουραστικοί,έχουμε φάει όλη την κούραση πόσων μηνών...Εγώ νιώθω σαν να έχω τρέξει μαραθώνιο χιλιομέτρων και τώρα να είμαι 500 μέτρα πριν τον τερματισμό,αλλά να μην έχω τη δύναμη,το κουράγιο και την αντοχή να συνεχίσω..Εγώ δεν μπορώ να διαβάσω καθόλου αυτές τις μέρες...Καλό μας κουράγιο!

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω περί Πανελληνίων είναι αφού γράψουμε κάποιο μάθημα, να ανοίξουμε ΝΕΤ και Internet να δούμε αποτελέσματα ή όχι;;; Η αδερφή μου που έδωσε πριν 3 χρόνια μου το έχει απαγορεύσει πριν καν ξεκινήσω τα καλοκαιρινά :P
Άλλοι φίλοι μου λένε ότι θα ξέρουν περίπου πως έχουν γράψει και θα είναι πιο σίγουροι για το τι να περιμένουν....
Τι προτείνετε;;; Όσοι έχετε ήδη δώσει τι κάνατε τότε;

Εγώ έχω πει πως δε θα δω τις λύσεις των θεμάτων και δε θα τις συζητήσω με κανέναν πριν δώσω και το τελευταίο μάθημα!Γιατί νομίζω ότι αν έχω κάνει κάτι λάθος θα απογοητευτώ και αυτό μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία μου και να γίνει ντόμινο στα υπόλοιπα μαθήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγώ έχω πει πως δε θα δω τις λύσεις των θεμάτων και δε θα τις συζητήσω με κανέναν πριν δώσω και το τελευταίο μάθημα!Γιατί νομίζω ότι αν έχω κάνει κάτι λάθος θα απογοητευτώ και αυτό μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία μου και να γίνει ντόμινο στα υπόλοιπα μαθήματα..

Εύκολο να το λες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εγώ έχω πει πως δε θα δω τις λύσεις των θεμάτων και δε θα τις συζητήσω με κανέναν πριν δώσω και το τελευταίο μάθημα!Γιατί νομίζω ότι αν έχω κάνει κάτι λάθος θα απογοητευτώ και αυτό μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία μου και να γίνει ντόμινο στα υπόλοιπα μαθήματα..

Πρώτα από όλα να χαλαρώσεις λίγο...Καταλαβαίνω ότι έχεις κουραστεί αλλά Relax!!! Μην κάνεις το λάθος να τα παρατήσεις...Σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελευταία ευθεία...Κανείς μας δεν νομίζω πως έχει καλύψει ΟΛΑ του τα κενά ή είναι τέλεια προετοιμασμένος για τις εξετάσεις...Αλλά είναι απλά εξετάσεις, από τις τόσες που έχουμε δώσει στη ζωή μας...Ξεκουράσου αυτή τη βδομάδα με πιο χαλαρό διάβασμα και από την άλλη Κυριακή να επανέλθεις...Εγώ έτσι κάνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα γι'αυτό και δεν έχω κουραστεί μέχρι τώρα...Υπομονή και όλα καλά θα πάνε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Και γω προσπαθώ να μην εξαντλούμαι απλά επηρεάζομαι και από άλλους παράγοντες και μου βγαίνει η κούραση στο διάβασμα!Πιστεύω πως αν περάσει αυτός ο μήνας,όλα θα κυλήσουν πιο εύκολα,γιατί θα έρθει η 7ήμερη,θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε σχολείο,έχουμε και περισσότερες αργίες..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά είναι χρονιά που ταρακουνάει άγρια τα κίνητρα και τις αντοχές σου. Πρέπει να έχεις γερό ψυχολογικό υπόβαθρο από πίσω και καθαρούς στόχους για να την παλέψεις, οπότε δικαιολογημένη -δεν ξέρω αν χωράει βέβαια- η απογοήτευση κατά καιρούς.

Δεν υπάρχουν οι άλλοι. Μόνος σου δίνεις. Το να κοιτάς την ουσία ενός ανταγωνιστικού συστήματος τη χρονιά που ζεις ό,τι έχεις ήδη περάσει και κάτι παραπάνω δε βοηθάει, τους περισσότερους τουλάχιστον. Χαλάρωσε και κοίτα να συνέλθεις αφού προετοιμαστείς και γι' άλλα τέτοια στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ξέρω ότι δεν μπορώ να τα παρατήσω τώρα και δεν είπα ποτέ πως θα το έκανα γιατί ξέρω πως είναι πολύ λάθος.Απλά αυτό το έχω πάθει κι άλλες φορές φέτος.Πιστεύω πως είναι απλά μια φάση λίγων ημερών και θα περάσει!

Δεν πάω με σκοπό να γράψω καλύτερα από κάποιον.Πάω για να γράψω όσο καλύτερα μπορώ εγώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κάτσε για να μη χαθεί τώρα, τι θα πει λάθος; Δεν υπάρχουν αυτά, σωστό και λάθος. Χαζομάρες, μην αγχώνουμε και κόσμο άδικα. Μπορεί κάποιος να θέλει να τα παρατήσει και να κατευθυνθεί προς άλλους στόχους ή σε αυτούς που ήδη έχει από άλλο δρόμο. Αλίμονο, δεν είναι για όλους οι πανελλήνιες και, προφανώς, όχι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
lol θυμαμαι περσι που εδινα και 'γω(καλη ωρα!) και λιγο πριν κλεισουμε για να δωσουμε ειπα σε μια καθηγητρια μου για πλακα οτι θα παιρνω υπνωτικα για να κοιμαμαι και εκεινη το πηρε στα σοβαρα και αριχε να λεει εντρομη "ΟΧΙ,ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ!"...δεν θα χρειαστουν υπνωτικα πιστεψε με!!!!χαχα 11 η ωρα θα εισαι στο κρεβατι και 6-6.30 θα ξυπνας ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ (αυτο ειναι ισως μια απο τις βασικοτερες συμβουλες για τισ Πανελληνιες) και θα πηγαινεις να γραψεις...^_^

Ναι, αλλα κανονικα το μπανιο δεν σε χαλαρωνει; :hmm:

Προσωπικα η ψυχολογια μου ειναι τελειως αστατη. Ανεβοκατεβαινει σαν εκρεμμες σε απλη αρμονικη ταλαντωση!:bounce:
Εχω δωσει πολλες αλλες σημαντικες εξετασεις και ποτε μου δεν αγχωθηκα, αλλα οι Πανελληνιες ειναι το κατι αλλο... Ειλικρινα δεν ξερω πως θα 'μαι την μερα που θα γραφουμε... ή θα εχω καρααγχωθει ή θα ειμαι με ενα φραπε στο χερι! :lol: Ειναι και η Εκθεση το πρωτο μαθημα και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Όχι!Δεν εννοούσα κάτι τέτοιο!Είναι διαφορετική περίπτωση κάποιος που συνειδητοποίησε τώρα ότι δεν θέλει να δώσει Πανελλήνιες από κάποιον που απλά τα παρατάει επειδή δεν αντέχει.Αλλά ακόμα και αυτός που τα παρατάει γι' αυτό,αν όντως δεν αντέχει(γιατί υπάρχουν άτομα που σωματικά και ψυχικά μπορεί να μην το αντέχουν),είναι καλύτερο να τα παρατήσει από το να επιβαρύνει τον εαυτό του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι ρε συ, δεν το ΄λεγα σε σένα συγκεκριμένα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μηπως ξερει καποιος ποτε καταθετουμε τα μηχανογραφικα τελικα??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
μηπως ξερει καποιος ποτε καταθετουμε τα μηχανογραφικα τελικα??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
γιατί, για τον Ιούλιο δεν ξέρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γιατί, για τον Ιούλιο δεν ξέρουμε;
Επίσημα δεν ξέρουμε τίποτα. Μάλλον ούτε και οι αρμόδιοι (και οι αριστογείτονες) του υπουργείου ξέρουν. Ένα σενάριο που κυκλοφορεί πολύ είναι να καταθέσουμε τα μηχανογραφικά 20-30 Ιουνίου στα σχολεία. Αυτό γιατί τον Ιούλιο πληρώνουν έξτρα επιτροπές και υπερωρίες. Αυτό βέβαια, σημαίνει ότι οι πανελλήνιες θα αρχίσουν λίγο πιο νωρίς και ακούγονται οι ημερομηνίες 6/5 ή 9/5. Υπομονή, θα ενημερωθούμε (όπως πάντα εγκαίρως) την τελευταία στιγμή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top